Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt POEMA 2 pracownia KRAJOBRAZY


Recommended Posts

Czesc Marto,my budujemy Poemę 1 na podkarpaciu. Firmie, ktorą wynajęlismy musimy zaplacic 55tys. ale w tej cenie mamy także budynek gosp.o pow.30m2. Robocizna od wykopów po przykrycie dachówką,ścianki działowe, balkony oraz tarasy. Nic nas nie interesuje-ekipa ma wszystko, co potrzebne do budowy, a ponieważ budujemy na odległość jest to dla nas super komfort. Według mnie powinnaś jeszcze poszukać, bo ta cena to jakaś ściema(i to jeszcze bez dachu),masakra.

JA cala uskrzydlona, bo juz od poniedzialku chlopaki zaczynają mury(fundamenty wuylalismy jesienią).trzymajcie kciuki,pozdroiweczka dla Wszystkich!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 759
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witaj Aldi! No niestety u nas tak się cenią i coraz bardziej zastanawiam się czy nie wziąć firmy z innego miasta.nawet jeżeli miałabym im wynająć mieszkanie i zapłacić coś więcej to i tak będzie się opłacać.No ale narazie jeszcze szukam. No to super gratuluję i trzymam kciuki.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marto! Za wybudowanie domu począwszy od fundamentów po dach, z tarasem i balkonami zapłaciliśmy w zeszłym roku 60 tys.

Cena, za którą firma chce Ci wybudować i to jeszcze bez dachu jest stanowczo za wysoka, zważywszy na to, że dach w Poemie jest trochę skomplikowany. Poszukaj innej firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie! Czy ktos z Was zdecydował sie ogrzewać dom piecem na paliwo stałe(głownie drewno i węgiel)? Mam dylemat, bo przekonani bylismy do ogrzewania gazowego ale ponieważ dom budujemy na terenach o bardzo duzym zalesieniu zastanawiamy sie nad zmianą decyzji. Wszystko byloby ok ale wg mnie kotlownia umieszczona jest w fatalnym miejscu pod względem takiego ogrzewania.Po pierwsze jezeli zacznie sie dymic to wszystko ucieknie do holu i salonu(chyba,ze teraz piece są tak zmodernizowane iż takie zadymianie juz nie grozi ale pamiętam z autopsji jak to bylo u moich rodziców), po drugie to wydaje mi się,ze kotłownia jest troche za mała na składowanie drewna itp- jeszcze nie wiem dokladnie, bo dopiero zaczęlismy budowę, no i ostatni negatyw to zeby przywieść opał trzeba wyjechac autem z garazu i przez wlasnie ten garaz wjezdzac do kotłowni. No i sama chyba sobie odpowiedzialam na pytanie:-))))) Ale proszę o poradę. Grzegorzu Ty juz mieszkasz w Poemie prawie caly sezon grzewczy:jezeli mozesz to proszę podaj orientacyjną cenę za okres od list.do marca za ogrzewanie gazowe-no chyba,ze Ty tez ogrzewasz innym sposobem.Pozdrawiam i z góry dziękuję
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj aldi 1.

Masz rację, że kotłownia jest trochę za mała na składowanie opału (drewna i węgla). Oprócz tego musi wejść tam jeszcze piec.

My swój dom ogrzewamy gazem. Mamy również kominek z płaszczem wodnym, który świetnie ogrzewa i dom i wodę.

Jeśli chodzi o koszt ogrzewania to za okres listopad - styczeń zapłaciliśmy za gaz około 900 zł. Czekam właśnie na kolejną fakturkę.

Do tego spaliliśmy niecałe 4m3 drewna. W domu jest cieplutko. A to dzięki temu, że dom został dobrze ocieplony. Warto zainwestować w dobre materiały budowlane i docieplenie.

Jeśli chodzi o drewno to można zbudować drewutnię i tam je składować.

Życzę powodzenia w budowie i pozdrawiam. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Grzegorzu.My tez wlasnie myslimy o płaszczu wodnym, a cena za gaz, którą podales jest imponująco niska. I masz rację:dobre ocieplenie to podstawa. My budujemy z porothermu 30ki i planujemy dac 12-15cm styropianu,mysle, ze to wystarczy.....? Pozdrawiam serdecznie i dziekuję za odp. PS.Jezeli juz mieszakasz w swojej poemce to moze zechciałbys sie podzielić jakimiś fotkami?:-))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorzu z jakich materiałów budowałeś?my chyba z ytonga tylko mamy dylemat 24 cz 36.Podobno 36 nie trzeba docieplać.Może pozostali forumowicze podzielą się swoimi doświadczeniami? mam jeszcze pytanie odnośnie okien.Czy ktoś z Was zmieniał ich rozmiar czy zostawiliście tak jak w projekcie?

Z góry dziękuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją Poemkę budowaliśmy z edera 24 i do tego styropian 15cm. Nie żałuj kasy na materiał, z którego budujesz i ocieplenie.

Co do okien to zlikwidowaliśmy to małe okrągłe w salonie, powiększając to które pozostało.

Tarasowe mamy jedno, ponieważ zrezygnowaliśmy z wcięcia tarasowego. Dzięki temu zyskaliśmy parę m2 w jadalni i kuchni.

Na górze w pokojach z balkonami zrezygnowaliśmy również z okien dachowych. Była to bardzo dobra decyzja. Pokoje i tak są widne

a podczas deszczu nic nie wali po szybach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droga Marto!My budujemy z porothermu 30 plus 12lub 15cm styropianu. Ja tez slyszalam,ze ytonga 36 nie trzeba ocieplac,a poza tym ytong jest bardzo chwalony wiec mysle,ze to dobry wybór.

Odnosnie okien my zrezygnowalismy z okna akwariowego w salonie i na tym koniec. Grzegorz pisze, ze nie robił wnęki w kuchni-dobra decyzja,zaluje,ze o tym nie pomyslelismy. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Grzegorz za szybką odpowiedź. My również chcemy zrezygnować z tego małego okrągłego okienka a reszta chyba zostanie tak jak w projekcie. Czytałam na wcześniejszych stronach że niektóre osoby przesuwały kominek w stronę garażu. Nie bardzo wiem o co chodzi :confused: Czyżby aż tak bardzo wystawał że trzeba go wsunąć do garażu? Wiesz coś o tym? Jak jest u Ciebie? A tak na marginesie to znalazłam gotową Poeme z 2006r do sprzedania gdzies chyba w Warszawie za 950tyś:jawdrop: i tam właśnie na zdjęciu w salonie kominek wystaje prawie na pół pokoju hehe. Troche nieładnie to wygląda. No i tak się zastanawiam jak to jest naprawde czy rzeczywiście on tak bardzo wystaje??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też się trochę obawiałam tego kominka i budujęc komin wbudowaliśmy go w ścianę garażową. Zawsze to nawet te 20 cm to dużo :)

Mamy duży kominek, panoramiczny więc i sama obudowa musiała być większa, ale wbrew moim obawom nie jest źle.

Salon jest duży a kominek nie wystaje na pół pokoju.

My zrezygnowaliśmy również z antresoli. Mamy za to miejsce na pralnię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche mnie tu nie bylo, a widze, ze przybylo tylu "kibicow" Poemek. Cieszy mnie to bardzo, bo w takim razie musi sie podobac wielu ludziom.

W zadawaniu pytan teraz moja kolej, mam nadzieje, ze pomozecie....chodzi o piec gazowy. Wlasnie stanelismy przed dylematem wyboru odpowiedniego i zupelnie nie wiemy czym kierowac sie, bo budujemy ten domek na odleglosc, wiec podpowiedzcie jakies namiary, jakiej firmy i co nalezy brac pod uwage (oprocz ceny oczywiscie). Z gory dziekuje.

Poza tym moze wrzucicie jakies nowe fotki..tu w szczegolnosci prosba do Grzegorza skoro tylko co mowa byla o kominku.

 

Trzymajcie sie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o piec gazowy to my wybraliśmy piec Wiessmana pod tytułem Vitodens 200. Jest to piec z dwoma funkcjami grzewczymi. Jedna to ogrzewanie i ciepła woda. Druga to tylko ciepła woda. Jest to piec z palnikiem Matrix (bardzo oszczędnym). Piec, który do wstępnego podgrzania wody używa spalin. Jesteśmy z niego bardzo zadowoleni. Jeśli chodzi o kominek to mamy z płaszczem wodnym, który jest wpięty w układ ogrzewania i podgrzewania ciepłej wody. Kominek jest z dużym panoramicznym paleniskiem pod tytułem MILA 24 KW. On także sprawdza się nam wspaniale.

Mieszkamy w tej naszej Poemce od jesieni 2010 i naprawdę jesteśmy zadowoleni z tego, że wybraliśmy taki właśnie projekt. Po kilku naszych przeróbkach spełnił on całkowicie nasze oczekiwania.

Pozdrawiam wszystkich i w razie innych pytań pozostaję do dyspozycji. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za dosc wyczerpujaca odpowiedz. Sprawdzalam w necie, ze ten akurat piec jest dosc drogi....no fakt, rozumiem, ze za dobre trzeba placic, ale zanim podejme decyzje, moze jeszcze jakies sa, ktore warto by wziasc pod uwage i porownac z tym i w koncu wybrac......no i jeszcze jedno pytanie.....tylko, blagam prosze sie nie smiac, ale naprawde dlugo nie bylo mnie w Polsce i nie bardzo rozumiem pojecie plaszcza wodnego. Co to oznacza? Z gory dziekuje, zyczac milego weekendu.

A co do fotek Grzegorzu, to nie ma co myslec, tylko wrzucaj, niech inni chociaz oko pociesza tym co Ty juz masz. Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rubia - pytasz co to jest płaszcz wodny. Już spieszę z odpowiedzią. Otóż płaszcz wodny to taki układ rur napełnionych wodą, które biegną nad paleniskiem w kominku. Podgrzana woda krąży przez zbiornik z wodą i podgrzewa ją i w ten sposób mamy ciepłą wodę użytkową. Jeśli dodatkowo zbiornik woddny (bojler inaczej) jest podłączony do centralnego ogrzewania to i równocześnie mamy cieplutkie grzejniki. Reasumując to poprzez palenie w kominku mamy równocześnie ciepłą wodę oraz ciepluteńkie grzejniki a co oczywiśnie za tym idzie nie marnujemy ciepełka z kominka. W dobie dość wysokich cen energii należy ją maksymalnie wykorzystywać. Jeśli masz dodatkowe pytania to pozostaję w dyspozycji.

Pozdrawiam Ciebie i wszystkich Poemkowiczów !!! :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...