Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt POEMA 2 pracownia KRAJOBRAZY


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 759
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Naprawde jestem zmartwiona troche tym rozmiarem kuchni, ale skoro inni sobie radza to i ja bede musiala. Jestem jeszcze tez rozczarowana wielkoscia wneki na lodowke, ktora bardziej wyglada jak wneka na jakies szczotki. Budujac dom przez mysl mi nawet nie przeszlo, ze w PL zupelnie wezsze sa standardowo lodowki niz tu gdzie mieszkam i nie zwrocilam uwagi na to....a mozna bylo poszerzyc. Mam w planach kupienie znacznie szerszej lodowy i wychodzi na to, ze bede musiala ja schowac w ta spizarke, bo raczej umieszczenie na scianie kuchni nie wchodzi w rachube gdyz w takim wypadku wogole nie bede miala szafek :(

A w jaki sposob wy rozwiazaliscie ta kwestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rubia mam ten sam problem niestety.....Mieszkam obecnie w Belgii i juz nawet upatrzylam sobie tu swietną lodówkę ale niestety mąż sprowadził mnie szybko na ziemię-lodówa za szeroka do naszej marnej wnęki:-( Męczę Go zeby w jakis sposób poszerzyć tą nieszczęsną wnęke,jezeli ostatecznie stwierdzi,ze nie ma szans (próbuje zawsze do upadlego, bo On bardzo sceptycznie podchodzi do moich "genialnych"pomysłow), wtedy po prostu umiescimy lodowke na innej scianie,czego bardzo bym nie chciala, bo miejsca i tak nie za wiele.

Dzieki wszystkim za fajne i bardzo przydatne foteczki. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety Marto, nie pomoge. Bladego pojecia nie mam z czego ta moja Poema jest zbudowana, ale ocieplona jest, wiec duze prawdopodobienstwo, ze jednak nie z tego ( nawet nie umiem powtorzyc :p) o co pytasz.

 

Aldi, no to witam w klubie. Ja tez juz meza podpytuje buntujac jednoczesnie, zeby poszerzyc ta wneke, ale skad on ma wiedziec jak tez nie widzial tego :/ ... ale tez mi cos podpowiada, ze raczej nie, bo to wybetonowane :( ... szkoda. Tak sobie mysle jednak, zeby sie nie poddawac i bedac na miejscu dopiero ostatecznie sie dowiedziec czy da sie to zrobic czy tez nie. Druga opcja to, zeby zrezygnowac ze spizarki, ktora ma szersze wejscie ladujac tam lodowke, a z tej nieszczesnej wneki zrobic mini spizarke. Hmmmmmmmmmmmm...wyjdzie w praniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam całą, coraz większą i odważniejszą ekipę :-) !

Co do pytania Marty80, to my naszą poemę wybudowaliśmy z bloczków SOLBET Ideal 420 (42 cm grubości).

Mieszkamy od września i mamy za sobą największe mrozy.

Dodam tylko, że dom jest nie docieplany, mało tego, nie jest nawet otynkowany, ale na razie nie mogę powiedzieć złego słowa.

W środku mamy cieplutko, nie palimy całymi dniami, piec ustawiony na 20-21st w pomieszczeniach w dzień, na noc koło 19.

Dopalamy kominkiem i spokojnie da się wyżyć (dzieci nie chorują :-)

Co do wnęki na lodówkę, to my z niej zrezygnowaliśmy.

Mamy za to większą spiżarkę, w której postawiliśmy pod oknem druga lodówko-zamrażarkę...

Poniżej wkleiłem szkic zmian, których ostatecznie dokonaliśmy w projekcie, może komuś się przyda taki rzut oka na projekt :-)

Pozdrowienia dla całej ekipy!

ROBERT-LBCSERWIS

parter po zmianach.jpg

piętro po zmianach3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ROBERT-LBCSERWIS dzięki za odpowiedź. Trudna sprawa, nie wiadomo co wybrać. Wczoraj byłam na targach budowlanych w Łodzi i wszyscy namawiają na ścianę jednowarstwową czy to ytong czy właśnie solbet. obawiam się czy po wykonaniu ściany jednowarstwowej później nie okaże się że i tak trzeba ocieplić bo bedzie zimno.hmmm... mam jeszcze jakieś kilka tygodni na zastanowienie:-)

Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lbcserwis, a pozwol, ze zapytam...piszesz, ze druga lodowko-zamrazarke wstawiliscie w spizarce pod oknem, ok...dobry pomysl, a gdzie wstawiona jest pierwsza? Przepraszam, ze tak wscibsko pytam, ale naprawde interesuje mnie jak ten problem rozwiazac.

 

cześć ponownie!

załączam zdjęcie kuchni z etapu montażu mebli.

Lodówka jest zabudowana w słupku obok pieca.

Pozdrawiam.

Robert

201109081395'.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich cieplutko.

Ruch się taki zrobił na forum że można poczuć nadchodzącą wiosnę :)

moje pytanie do lbcserwis:

 

z tego co pamiętam to masz zainstalowaną wentylację mechaniczną.

Czy mógłbyś podać przybliżoną sumę jaką musiałeś zapłacić za cała instalację?

 

z góry dziękuję za informację.

 

pozdrawiam Wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka,my mamy w planie instalacje rekuperatora z wymiennikiem gruntowym. Znaleźlismy firmę, ktora zamontuje nam to nieszczęsne urządzenie(sceptycznie podchodzę do takich wynalazków,ale moj Mąż sie upiera,że to dobry wynalazek) za ok. 22tyś. Trzeba dob rze poszukac, bo dostalismy kilka różnych ofert wachających się w przedziale nawet do 60tys!!! pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka,my mamy w planie instalacje rekuperatora z wymiennikiem gruntowym. Znaleźlismy firmę, ktora zamontuje nam to nieszczęsne urządzenie(sceptycznie podchodzę do takich wynalazków,ale moj Mąż sie upiera,że to dobry wynalazek) za ok. 22tyś. Trzeba dob rze poszukac, bo dostalismy kilka różnych ofert wachających się w przedziale nawet do 60tys!!! pozdrawiam

 

 

Napisz proszę czy rezygnowaliście z kominów tz myślę o tym wentylacyjnym który wychodzi z dolnej łazienki

bo reszta to od CO i kominka wię tutaj za bardzo nie ma możliwości. Macie jakiś projekt na instalację rekuperatora i rur nawiewno-wywiewnych?

i jeszcze jedno pytanie :) czy uwzględnialiście rekuperator na etapie budowy?

 

pozdrawiam.! :)

 

P.S. Aldi1 rekuperator - też myślę że to dobry wynalazek. oszczędności na ogrzewaniu i co dla mnie ważne filtr powietrza a ja alergik i mój syn zresztą też :)

pozdrawiam cieplutko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak,zrezygnowalismy z komina wentylacyjnego z lazienki,a reszta zostala. Niestety jeszcze nie mamy projektu,bo prace rusza dopiero na przelomie wiosny/lata,ale jezeli juz bedziemy mieli projekt,to mogę udostępnić.

Pomysl rekuperatora przyszedł juz w trakcie budowy ale nic nie robilismy pod tym kątem, jednakże nasza Poema jest nadal w trakcie surowym dopiero w tym roku planujemy wszystkie instalacje,więc panowie powiedzieli,ze nie bedzie problemów z zamontowaniem urządzenia.

Niestety na tym etapie chyba nie jestem Tobie za bardzo pomocna:-) Pozdrawiam i jezeli bedziesz mial jakies info.ta temat wentylacji to bar4dzo prosze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Aldi1

Czy masz może jakieś zestawienie materiałów od tej firmy co Ci będzie montowała rekuperator?

Chciałbym podglądnąć jakie parametry masz wycenione?

Nie wiem czy Piter_Z odwiedza to forum jeszcze wydaje mi się że on montował rekuperator w poemce,

spróbuje sie z nim skontaktować.

 

Pozdrawiam. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie wszystkich :)

Trochę czuję się tu teraz nie na miejscu - sprzedałam swoją Poemę i buduję inny dom. Jednak chciałam Wam napisać (niestety z wiadomych przyczyn bez zdjęć) co zrobiła nowa właścicielka w Poemce. Nie wiem, czy wyobrazicie sobie to co opiszę - mi sprawiało pewne trudności wyobrażenie sobie jak to będzie wyglądało po zmianach. Teraz jednak bywam w tym domu i prezentuje się świetnie.

Pierwsza zmiana - wyburzenie ściany z drzwiami wejściowymi i przesunięcie nowej do przodu (nie ma tej małej wnęki) - rezultat - większy wiatrołap.

Druga - wyburzenie ściany z drzwiami łącząca wiatrołap z holem (ciężka kotara jak w restauracji Gessler).

Trzecia - wyburzenie kawałka ściany przy schodach, która tworzyła wnękę za wiatrołapem - optycznie powiększony holl z widokiem na salon.

Czwarta - wyburzenie sciany kuchnia/spiżarnia (brak wnęki na lodówkę). Powstała jeszcze większa kuchnia z wyspą na środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...