Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nasz mały domek


Recommended Posts

Kubolotek a gdzie ty się budujesz?

 

Doczytałam się że to podkarpackie , ale przepraszam zauważyłam że nie chcesz napisać , szanuje twoją prywatność .Chcecie sie wprowadzić w tym roku bo my tak ,- ale byłoby super !!!! :p

 

Więc dużo wytrwałości i pomysłów życzę i oczywiście kasiorki.

 

marzena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 418
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ty to masz dobrze już kupujesz piec a my dzisiaj podpisaliśmy umowę

 

na okna i kupiliśmy cegły na wykończenie komina no i jeszcze dach i dużo dużo jeszcze , a ten piec ,to na co on jest na gaz czy na coś innego

 

No to Kubuletku aby do wiosny. :p :lol: :wink: :oops:

 

POZDROWIENIA Barczyki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barczyki my jestesmy chyba na tym samym etapie budowy, ja np okien jeszcze nie mam, 3-5 marzec sa targi budowlane w rzeszowie i wtedy mam zamiar je tam kupic, piec i grzejniki np mi teraz nie potrzebne jeszcze ale znalazłam je w atrakcyjej cenie wiec kupuje, zreszta jakbym czekala do jesieni to by napewno jeszcze podrozały, a en piec jest na wszystko tzn. na wegiel, mial, drzewo co bedziemy miec taki chcielismy

a jak sobie przypomne ile mnie dach kosztowal to... ale ty masz mniejszy na szczescie, pomysl ze nastepna zima juz w swoim domku... ale fajnie:), a apropo to kubolotku, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie zbyt wiele w tym projekcie jest kolumn. Ale to kwestia gustu.

Wiekszym błędem jest wykonanie/zaprojektowanie zbyt niskich drzwi wejściowych (nadproże drzwi jest na innej wys. niż nadproże okien)

W dodatku ta różnica jest zbyt mała i wygląda to źle. Dalej, same drzwi są zdecydowanie zbyt niskie. niecałem 9 pustaków? Bardzo wysoko "wyszły" schody zewnetrzne... a gdzie izolacja i warstwa wierzchnia...

W drzwiach od strony północnej ( narożnik domu ?) sytuacja jest podobna, choć wygląda mi to na rozwiązanie tymczasowe.

Co do porządku na budowie - przyjemny plac bud.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

misiekagus dzieki za opinie na temat mojego domku, ja uwazam inaczej kolumny mi sie podobaja i nie mysle ze jest ich za duzo , a jesli chodzi o to ze drzwi sa nizej niz okna wogole na to nie zwrocilam uwagi i wcale mi to nie przeszkadza a drzwi i tak sa wysokie, a jesli chodzi o schody zewnetrzne to wogole mialy byc 3 schodki ale niestety zbyt malo podnieslismy fundament ale bylo juz po fakcie i jest jak jest, jakos bedziemy musieli sobie z tym poradzic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Mam do was forumowicze pytanie, jak kupowaliscie okna to co wam mowili na temat okien3 i 5-komorowych, bo ja byłam przekonana do dzis o 5-komorowych ale powiedziano mi w salonie ze nie ma miedzy nimi prawie zadnej roznicy jesli chodzi o przepuszczalnosc ciepła, a roznia sie tylko cenowo, oczywiscie 5-komorowe drozsze , prosze o wasze opinie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 komorowe profile posiadają większą izolacyjność cieplną. To fakt.

Pewnie też są sztywniejsze ( to zależy oczywiście od producenta )

no i lepiej, moim zdaniem , wyglądają. :)

Najważniejszy jest profil. Nie wybieraj nieznanych marek. Dobry jest np.

Rehau, ale są też inne. Może się też zdarzyć, że Twój projekt okna nie

będzie spełniał wymogów danego producenta, np. zbyt wysokie drzwi

balkonowe bez poziomych szprosów. ( np. kommerling i deceuninck

różnie tutaj wypadają). Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest taki wątek o oknach , czytałam go w przekonaniu że będę wiedziwła więcej o nich ale potem miałam mętlik w głowie czy 3 komory lub 5-cio komorowe a może białe bo tańsze , w efekcie końcowym zamówiliśmy okna drewniane M&S drzewo meranti w super cenie

 

pozdrowionka barczyki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kika80 ciesze sie ze wkoncu nasz domek sie naprawde komus spodobał i rowniez o nim mysli, tzn o tym projekcie, niewiem czy czytałas wszystko od poczatku pisalam tam o wymiarach mojej działki i rowniez o tym ze dokonalismy tam troche zmian, jesli chcesz to podam ci rzuty jak wygladaly a jak wygladaja po zmianach,zobacz sobie ta stronke tam jest pare podobnych domkow m.in. zarzecze w roznych wersjach i nasza buczyna:

http://www.dom-projekt.pl/wszystkie.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kubolotek na podanej przez Ciebie stronie już byliśmy i szukaliśmy projektu. Z tych domów, które nam się podobają i pasują na działkę (dom może mieć max. 8,5 m szerokości) wybraliśmy buczynę i milówkę. Nadal szukamy, ale jest ciężko znaleźć projekt na taką działkę :(

Możesz przesłać mi rzuty domku po zmianach? Ile kosztowały zmiany dot. tego projektu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak tam

Kubolotek coś masz na oku jesli chodzi o okna ,- pytam tak z ciekawości . U was jeszcze zima , bo u nas ciągle mrozi w nocy i jeszcze stoimy z robotą . Więc pozdrawiam i byle do wiosny... :lol:

 

 

barczyki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kika80 my tez moglismy miec tyllko domek do 8,5m, miał to byc typowy dworek ale ostatecznie wybralismy taki projekt z balkonami, zmiany nas nic nie kosztowaly, do projektu dostalismy taka kartke ze zgoda projektanta na zmian, i zalezalo to tylko od nazego inspektora, czy mozemy cos zmienic(dodatkowo byk gosc ktory naniosl zmianynp lazienki na mapke i on bral ponad tys z tym ze zalatwial nam od poczatku wszystkie papiery), i najpierw wydluzylismy dom o 2m(i dobrze bo kuchnia i tak jest mała), z łazienki zrobilismy spizarke, pod schodami bedzie garderoba, z jednego pokoju zrobilismy łazienke +kotlownie(piec bedzie w garazu). na poddaszu dlaismy w nnym miejscu łazienke

 

Barczyki wlasnie dzis podpisalisy umowe na zakup okien:), u nas tez zimno jak diabli i nic nie robimy , czekamy na ocieplenie zeby choc zaczac tnkowac dom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...