Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

akumulator ciepła, ciepło utajone, ciepło na potem


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No i to myślisz wystarczy do oddania prądu do sieci? Żeby tak się stało musisz mieć coś co się wszczeli w sinusoidę elektrowni.

 

Tak, wystarczy. Zakład energetyczny zobligowany jest do zainwestowania w odpowiednie zabezpieczenie i licznik. Wszystko na ich koszt.

Ten Refusol synchronizuje się z siecią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa liczysz ilość godzin w ROKU. A ja ci powiem policz ilość godzin słonecznych w zimę 2012/2013 - ZEEEROOO!!!

No jak liczymy na bezchmurne niebo ... to tak... zbyt proste rozumowanie ... każdemu się zdarza ...

Aby powiedzieć coś więcej trzeba mieć dane za tamtą zimę ... ile było konkretnie watów na m^1 powierzchni 60-90 st nad horyzontem ...

bo dla takich kątów ... należy rozpatrywać zasadność np "solarów"

Mamy tu przykład kolegi Nydara ... gdzie jego RSŚ ... dla jednego fachmana od domów pasywnych ... był ...niczym technologia klingońska ...

i nie wierzył że można coś zrobić żeby działało ...

cóż... najlepiej sobie odpuścić ... i iść linią TB... stwierdzać ... i wysuwać pochopne wnioski ...

Nie twierdzę że zima ta była idealna ... nie mniej ... nie urzeka mnie odpowiedź ... że było zero godzin... ja chcę mieć ilość watów ...

mam dane z 1971-2000 ... i ilości watów ... w zimie ... osiągają wartości równe i większe niż letnie ...

tylko krócej ...

ale jak bym nie miał twardego dowodu ... to ktoś by powiedział ale jak... przecież wszędzie trąbią że ilość watów osiąga koło 300...

ok ... dla kąta zero stopni ... kąt prostopadły do słońca osiąga ponad 1kW... !!!

 

http://www.transport.gov.pl/2-48203f1e24e2f-1787735-p_1.htm

Edytowane przez מרכבה
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bo właśnie mnie ilość watów interesii.

Pierwsze nie było to takie oczywiste przed doszukaniem się tych informacji :p

zawsze gdzieś było te 300 wat ... i temat się urywał ...

Mnie nie interesuje promieniowanie rozproszone ... a bezpośrednie ... od kąta 60 do pionu tj 90st ... tam wartości bezpośredniego osiągają wartość

ponad 1 kW !!!

kszhu nie właśnie nie jest ... ponieważ ... mam godzina po godzinie ... na co mogę liczyć ... średnia dla danego miesiąca

ponieważ dzień nie jest równy i zbyt optymistycznie może być np w lutym ..

http://www.transport.gov.pl/2-482be1a920074-1787536-p_1.htm

to że słoneczko świeci np 8 godzin to nie znaczy że te 8 godzin jest do wykorzystania :)

stąd wartość watów godzina po godzinie jest ważna :)

Edytowane przez מרכבה
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Usłonecznienie ma znaczący wpływ na panele mono/polikrystaliczne. Na amorficzne mniejszy, ponieważ korzystają z widma rozproszonego i potrafią wytwarzać energię nawet przy pełnym zacienieniu/zachmurzeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mam pomysł, jeśli budujesz taki układ, że będzie wystarczał na ogrzewanie zimą, to latem można sobie w ogrodzie postawić taki duży wiatrak i go zasilać nadmiarem energii. Taki ogrodowy wentylator, coby przyjemnie wiało..... najlepiej po całej okolicy.....

 

To tak jak z tym ładowaniem nadmiaru ciepła z kolektorów słonecznych w grunt ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usłonecznienie ma znaczący wpływ na panele mono/polikrystaliczne. Na amorficzne mniejszy, ponieważ korzystają z widma rozproszonego i potrafią wytwarzać energię nawet przy pełnym zacienieniu/zachmurzeniu.
Spotkałem nawet takich, którzy twierdzili, że wystarczy światło księżyca, aby działały.

Oczywiście mówili prawdę, tylko, że panel o mocy nominalnej 100W, w takich warunkach dostarczy np. 0,1W.

Jak się podłączy woltomierz, to nawet całkiem spore napięcie pokaże.

Działa? Działa !!! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkałem nawet takich, którzy twierdzili, że wystarczy światło księżyca, aby działały.

Oczywiście mówili prawdę, tylko, że panel o mocy nominalnej 100W, w takich warunkach dostarczy np. 0,1W.

Jak się podłączy woltomierz, to nawet całkiem spore napięcie pokaże.

Działa? Działa !!! ;)

 

No i co po tym napięciu jałowym, jak do tych 100V podłączysz diodę led taką na 10mA i się ledwo zaświeci.

 

Cudów nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i co po tym napięciu jałowym, jak do tych 100V podłączysz diodę led taką na 10mA i się ledwo zaświeci.

 

Cudów nie ma.

Czy ja twierdzę, że są?

Podaję tylko jakie chwyty marketingowe można spotkać w tej dziedzinie.

Laik nie będzie o tym wiedział, a 100V z panela, po oświetleniu go tylko światłem księżyca w pełni zrobi na nim wrażenie :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usłonecznienie ma znaczący wpływ na panele mono/polikrystaliczne. Na amorficzne mniejszy, ponieważ korzystają z widma rozproszonego i potrafią wytwarzać energię nawet przy pełnym zacienieniu/zachmurzeniu.

 

Przestań powtarzać te ulotki.

 

Polecam doświadczenie, jak będzie mroźny zimowy dzień bezwietrzny taki że raz chmurka raz słońce, zdarzają się takie chwile. Wystaw twarz do słońca. Zbadaj organoleptycznie ile energii pada ci na twarz. W momęcie zachmurzenia i w momęcie nasłonecznienia. Myślisz, że na panel pada inaczej, że panel amorficzny jest jakimś odkurzaczem energii? Jest taki jak twoja twarz, tyle że on robi z tego ciepełka prąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja twierdzę, że są?

Podaję tylko jakie chwyty marketingowe można spotkać w tej dziedzinie.

Laik nie będzie o tym wiedział, a 100V z panela, po oświetleniu go tylko światłem księżyca w pełni zrobi na nim wrażenie :).

 

Oczywiście masz 100% racji, dojrzałem ukrytą mądrość twojej wypowiedzi, ale chciałem ją uzupełnić dla mniej świadomych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam doświadczenie, jak będzie mroźny zimowy dzień bezwietrzny taki że raz chmurka raz słońce, zdarzają się takie chwile. Wystaw twarz do słońca. Zbadaj organoleptycznie ile energii pada ci na twarz. W momęcie zachmurzenia i w momęcie nasłonecznienia. Myślisz, że na panel pada inaczej, że panel amorficzny jest jakimś odkurzaczem energii? Jest taki jak twoja twarz, tyle że on robi z tego ciepełka prąd.

dobrze ... tylko jest coś takiego jak efekt szklarniowy ...

twarz nie osłonięta niczym... w mroźny dzień nie poczuje zbyt wiele ciepła ... choć ilość watów ... jest bardzo duża ... to trzeba je jeszcze złapać .

Gwoli wyjaśnienia ... mnie interes nie produkcja prądu ... a ciepła do mycia łapek .

https://www.google.pl/search?q=solar+wall&espvd=210&es_sm=93&um=1&ie=UTF-8&hl=pl&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi&ei=BVpMUuu_LuTo4QSm4YDAAw wujek google :) ale to dobry wujek :)

Edytowane przez מרכבה
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździsz samochodem.Ostatnie dni słoneczne. W aucie ogrzewanie i ciepło.Słońce w twarz świeci dosyć nisko.Odczucie jest ale byle jakie.W lecie słońce wysoko.Kąt niekorzystny do twarzy,a piecze,że drżyjcie narody.

Swoją drogą to jak nie cysterna i FV, to co? A może dla domów 10W magazynowanie to nieporozumienie? A może pochylić się nad odzyskaniem tego co z domu ulatuje i wycieka? Może najtańszą formą ,,magazynowania" jest wybudować dom energooszczędny .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nydar :) ale to też zależy od promieniowania tła ... jak samochód zimny ... to i efekt inny ...

jak wyjedziesz z ciemnego zimnego garażu choć na "polu" gorąco to te 15 min ... jeszcze jest znośnie :)

Prowadzim sobie tu dywagację :) luźne ... bo jak by była odpowiedź 100% jednoznaczna to super :)

Teraz mnie tak błysnęło ... że zamiast okien coś co będzie pozyskiwać inaczej energię ze słońca ... a te okna co dam będzie pancerne ... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może jednak ta znienawidzona akumulacja i paskudne zyski słoneczne? Jeszcze daleko mi do wyciągania jednoznacznych wniosków ale pomimo porannych przymrozków słoneczko nie pozwala nie ogrzewanej i bez zysków bytowych chałupie wychłodzić się poniżej 20stC.

 

Masz rację.Mój szkielet praktycznie bez akumulacji z południowymi oknami ma 21-22oC wewnątrz , mimo że CO nie odpalone .Ale to jest początek października i wyjątkowo ładna pogoda. Zimą jest jakby mniej tych słonecznych dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...