Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

akumulator ciepła, ciepło utajone, ciepło na potem


Recommended Posts

Przestań powtarzać te ulotki.

 

Polecam doświadczenie, jak będzie mroźny zimowy dzień bezwietrzny taki że raz chmurka raz słońce, zdarzają się takie chwile. Wystaw twarz do słońca. Zbadaj organoleptycznie ile energii pada ci na twarz. W momęcie zachmurzenia i w momęcie nasłonecznienia. Myślisz, że na panel pada inaczej, że panel amorficzny jest jakimś odkurzaczem energii? Jest taki jak twoja twarz, tyle że on robi z tego ciepełka prąd.

 

Podałem link w którym gość pokazał 500W z instalacji 3kW przy pełnym zachmurzeniu. To nie ulotka.

 

Co do doświadczenia to poczytaj w końcu o różnicach w technologii wytwarzania paneli PV cienkowarstowych i dowiesz się dlaczego panel amorficzny potrafi produkować więcej energii przy zachmurzonym niebie niż typowy panel poli/mono. Czy ty myślisz, że skoro słońca nie widać to go nie ma ? Dlaczego w pochmurny dzień widzisz więcej niż przy czystym niebie i pełni księżyca ?

 

EDIT: http://www.youtube.com/watch?v=hBW_rAjxUec&feature=player_embedded#t=0

Edytowane przez Barth3z
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Solary ładujące powietrzem akumulacyjną chałupę i CWU. Teraz tyle tego słońca jest, że do 25stC albo i więcej można podgrzać aby w pochmurne powoli do minimalnej schodzić.
zależy jaka powierzchnia i jaki solar .. próżniowe ... heat pipy ... nie bardzo mnie się widzą ...

przerost treści nad ambicją :D

chyba tylko z bezpośrednim przepływem ... i jedną rurką :) ... trzeba było by ... badać promieniowanie tła ... jaką temperaturę ma nieboskłon ...w miejscu gdzie jest słońce ...

chociażby ...

Edytowane przez מרכבה
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O przepraszam, akurat parkuje samochód przodem do wschodu i jak teraz rano jest 10st, i słonecznie to jak wsiądę do auta to jest ukrop.

I jeszcze jedno, jak jest chłodzony ten samochód zimą skutecznie to nie widzisz. I jeszcze jedno. Miałem kiedyś takie mieszkanko z loggią od wschodu. Taki przeszklony balkon. Jak zimą było rano słońce i się tam weszło, to nie dało się oddychać, tak gorąca jak w fińskiej saunie, aż zęby pękały i mimo to podłoga była taka zimna, że nogi przymarzały. W słońcu jest MOC ale jak ŚWIECI. Jeszcze pytanko, co pokazuje pirometr jak się go na świecący księżyc skieruje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Herakles oczywistą oczywistość napisałeś :) jak świeci. może nad wyrost ... z tym po chmurnym dniem wyszedłem ...

Taki przeszklony balkon. Jak zimą było rano słońce i się tam weszło, to nie dało się oddychać, tak gorąca jak w fińskiej saunie,

a bierze się to stąd ... że aby poczuć te 1 kW w zimie trzeba to umieć złapać :)

Liczę raz na 2 tygodnie 4 godziny słońca full słońca ... nie licząc że gdzieś po między wyjrzy na 30 min to go też złapię :)

 

Kolektor płaski jest ok ... tylko że przy mroźnym dniu ma pokaźne straty :) tylko cena ... tylko ... można kręćka dostać ..

 

I tak w tym wątku mamy teraz i PV i kolektory. Stąd pewnie nie dziwne że na chmurki zeszło. Koniec końców ... PV nawet jak będzie chmurno ... to niech by dało te pod 20% ... ja się z tym liczę. Jest to prawie regularny codzienny dopływ energii.

Wiadome że co dzień jest jasno... i nada... mętlik PV+PC ... a w sio małe ...

czy duża inst sol .. raz na 2 tygodnie ... chyba ciut więcej przekazałem ło co mnie chodziło.

Edytowane przez מרכבה
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz wołami - amorfy uczulone są na podczerwień.

Wtedy się zgodzimy albo nie...

:lol:

 

A czemu nie trójwarstwowe, cienkowarstwowe, ze sprawnością ponad 40%?

....

Bo za drogie?

Poza tym...

Wpatrz się w ten obrazek, co go zapodałeś.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.jpg trzeci lipiec ... wedle tego wykresu powinno być X ... jakoś za lipiec ... jest każdy słupek na czerwono :)

super tylko że jeszcze nie widziałem lipca codziennie bez chmurki ...:)

2.jpg

7 lipiec ... też X.... tak że nijak się to ma ... jest ogrzej ... dla każdego miesiąca ... z tego trzeba jeszcze popatrzeć dla różnych kątów ...

i orientacji ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...