Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

akumulator ciepła, ciepło utajone, ciepło na potem


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

przepraszam za ćwoka

lecz jeśli ktoś pisze że kłamię a nie ma argumentów to wściekłem się

ranking cen do mocy akumulatora jest mam nadzieję rozwiązaniem ujmującym koszty i efekty więc skupmy się na tym.

no więc . jak to zrobimy to nie będą potrzebne takie brzydkie zwroty ,jeszcze raz przepraszam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapas energii akumulatora , pozyskanie energii geotermalnej, odzysk energii z np. szare ścieki. w powietrzu co chcesz zmagazynować ? piszesz chyba o rekuperacji co jest również potrzebne i nie wyklucza kolektora membranowego wręcz odwrotnie można rury z wentylacji wpiąć do zbiornika z wodą to dopiero będzie perpetum mobile . strona gruntowy wymiennik ciepła uni-head .com
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla Herakles koszt pompy to tak jaki chcesz zapłacić bo każdą można podłączyć do kolektora membranowego ,ponieważ to tylko parownik pompy ciepła Jeśli weźmiesz pompę z bezpośrednim odparowaniem w gruncie,to taką można od razu podłączyć do parowników kolektora. Więc twoje opisy kosztów to co ? bo nie widziałeś parownika na oczy ani nie wiesz jak działa ale wiesz że kosztuje ???? woda, którą można używać ,wykopanie szamba? podałem ceny.

napusz w rankingu tu jest pole do popisu - może akumulator parafinowy,powietrzny,gruntowy,chemiczny,wiatrowy (bąki każdy puszcza).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapas energii akumulatora , pozyskanie energii geotermalnej, odzysk energii z np. szare ścieki. w powietrzu co chcesz zmagazynować ? piszesz chyba o rekuperacji co jest również potrzebne i nie wyklucza kolektora membranowego wręcz odwrotnie można rury z wentylacji wpiąć do zbiornika z wodą to dopiero będzie perpetum mobile . strona gruntowy wymiennik ciepła uni-head .com

 

Nie piszę o rekuperacji.Piszę o tym że tania PC może być napędzana z nieograniczonego magazynu jakim jest powietrze.

Ciekawi mnie czym twój system jest lepszy-wydajniejszy -tańszy od powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej pociągnąć rurę z afryki z tym ciepłym powietrzem tylko czy każdy sobie,czy jedną wspólną . Albo balonami to jest myśl? tylko nie wiem ile kosztuje balon taki na 500 m3 na godzinę - 1 sztuka no i musiałby być izolowany bo nam na mrozie ostygnie. Ale pomysł jest

dopiszemy do rankingu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat wątku to:

"akumulator ciepła, ciepło utajone, ciepło na potem"

 

Rozważamy wiele podejść do problemu.

Ostatnio, jak tu czytam, idzie wojenka o to, jakie jest najlepsze ŹRÓDŁO ciepła.

A jest, tak naprawdę, tylko jedno - Słońce!

Ono, tylko ono i wyłącznie ono zasila energią Ziemię.

Przyroda korzysta z tej energii czasem wprost a czasem akumulując ją.

Na trochę (dobę, noc), na sezon, na całe lata...

 

Zauważcie, co dzieje się z energią dostępną "wprost".

Mamy cztery pory roku.

Mamy czas dostatku, nadmiaru i niedoboru.

Nie tylko ludzie maja problem przetrwania w różnych okresach jej podaży.

Zobaczcie jak robią to roślinki czy zwierzęta.

 

Bez dyskusji na forach, bez przepisów Unijnych czy krajowych - gromadzą zapasy na czas niedoboru i tak regulują swą aktywność, aby zimą pospać, nie wydatkować nadmiernie zapasów.

ZAPOMNIANO już, jak wyglądało życie w domach wolnostojących jakieś 100 lat temu...

Tylko bogaci mogli sobie pozwolić na utrzymanie w cieple CAŁEGO domu - Zimą...

Chowano się w małej enklawie wydzielonej z dużej bryły i... czekano na wiosnę.

Tak było po prostu NAJTANIEJ.

 

Potem wymyślono sobie jakieś blokowiska, ciepłownie osiedlowe i zamieszkanie zbiorowe...

Zlepek klitek, przetrwalników z jedną ścianą zewnętrzną, którą ciepło ucieka...

Żaden luksus, ale jakaś tam wygoda - tak.

 

Teraz każdy chce mieć DUŻY dom, grzany wysoko CAŁĄ zimę - ale płacić za to NIE CHCE!

Tylko... że tak się nie da!

 

Nauka i technika pomaga zrealizować takie pomysły, jak się wie, jak ją zastosować.

Termoizolowanie, akumulacja w bryle i wsparcie Natury to podstawa.

Jednak za tę technikę, która nas wspiera zapłacić trzeba.

Tym więcej, im bardziej jest złożona.

I nie ma w tym żadnego zdzierstwa, lichwy, tylko , głównie, koszty materiałowe.

Zdzierstwo bierze się ze snobizmu klienta, jego ignorancji i ... okazji.

 

Nie dawać okazji, robić ile się da "tymi recami".

Zdobywać i poszerzać swą wiedzę, wtedy to, co robimy - robimy DOBRZE.

ZAAKCEPTOWAĆ fakt, że istnieją dla nas pewne ograniczenia. Czasem techniczne, czasem finansowe, czasem jeszcze inne...

 

Adam M.

Edytowane przez adam_mk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł jest stosunkowo prosty. Bierzesz powietrze zużyte z domu w ilości ok. 100kg/h. Dodajesz powietrze z byle jakiego GWC . Masz ciepłe i wilgotne powietrze bez względu na temp. zewnętrzną.

Z tymi balonami to by chyba drogo wyszło.Ja bym w takie koszty nie szedł. Choć do rankingu możesz dodać jako twój autorski pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chuchanie w PC, niezłe, ale czy tyle damy radę nachuchać, żeby się tym ogrzać?

 

Próbujecie zrobić ranking dolnych źródeł, a nie żadnego akumulatora. Czyli akumulatorów do pomp ciepła. Do tego w szambie membranowym pomijacie koszt wymiennika.

 

Wydaje mi się, że przejechanie się koparką łańcuchową na 1.6 -1.8 m po podwórku i zakopanie 200m niebieskiej rurki w ten sposób będzie tańszym dolnym źródłem. No chyba, że ktoś ma w glebie perlit.

 

Koszt całej instalacji i jej utrzymania jest istotny, bo to jest cena jaką w rzeczywistości zapłacicie.

 

Szambo Membranowe kosztuje w rzeczywistości 100 000, utrzymanie przez 30 lat drugie tyle.

Czyli Kolektor Membranowy z instalacją kosztuje 200 000 zł jeśli się mylę, proszę o dokładne obliczenia

 

Koszt budowy bunkra i cysterny kolejowej to koszt ok. 40 000 zł do tego 10 000zł na solary. 5000 na rurki i luty.

Do tego raz na 10 lat trzeba kupic do niego panel PV i pompkę, da się za 1000zł.

 

Czyli koszt 30 lat ogrzewania Cysterna kolejową 60 000zł PŁATNE JEDNORAZOWO NIEZALEŻNIE OD CEN ENERGII no chyba że wprowadzą podatek słoneczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A bo utrzymanie szamba zakopanego w gruncie i zalanego wodą jeden raz na całe życie też jest kosztem lecz nie umiem wyliczyć bo nie wiem co miałbym przy nim robić , może podpowiesz. bo że cysternę trzeba przynajmniej malować to wiem.

 

szambo ekologiczne 2.jpg a to rozwiązanie kolektora z szambem ekologicznym . Kolektor wpięty pomiędzy szambem a rozprowadzeniem wody w gruncie . woda ze ścieków ma 20 st i nie musisz już wyrzucać tej energii.

 

szambo osadnik 2.jpg a to dla tych którzy mają kanalizację ,zabudowanie osadnika i przepompowanie osadu raz w msc. woda ze ścieków przepływa przez kolektor i oddaje energie.

 

to jest zasilanie z ,energii geotermalnej,odpadowej ścieków,przemiany fazowej

więc mamy akumulator, rekuperacje i energię odnawialną.

Edytowane przez witastwosz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szambo 12 m3 kosztuje 3000 zł z zakopaniem ale jeśli wolisz cysternę to cóż ci mam poradzić kolejarzem nie każdy jest .

a parowniki kosztują tyle co parownik w innej pompie więc do twoich trochę daleko .

 

Cała instalacja kosztuje 200 000 zł za 30 lat a nie trzy. Skończ te oszustwa marketingowe zmierzające do promowania tej niemieckiej firmy. Chcesz porozmawiać merytorycznie, to rozłóż na czynniki pierwsze tę instalację. Śrubka do instalacji z akumulatorem też kosztuje złotówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Merytorycznie chcesz rozmawiać o czym jak cysterny na kolei wekslowałeś . Bo o instalacjach nie masz pojęcia .

jeśli chcesz zapłacić za betonowe szambo 200 000 to chętnie ci je zamontuje. A co do producenta to polska firma i polski patent -jeśli by chciało ci się obejrzeć stronę dokładnie .

 

A tak masz coś do Niemców . i jak chcesz rozmawiać merytorycznie to na ten temat - akumulator ciepła, ciepło utajone, ciepło na potem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Merytorycznie chcesz rozmawiać o czym jak cysterny na kolei wekslowałeś . Bo o instalacjach nie masz pojęcia .

jeśli chcesz zapłacić za betonowe szambo 200 000 to chętnie ci je zamontuje. A co do producenta to polska firma i polski patent -jeśli by chciało ci się obejrzeć stronę dokładnie .

 

A tak masz coś do Niemców . i jak chcesz rozmawiać merytorycznie to na ten temat - akumulator ciepła, ciepło utajone, ciepło na potem

 

Nie mam nic do niemców, przeciwnie mam z nimi świetne relacje i świetnie się z nimi dogaduje, a wracając kilka twoich postów wyżej widać, że jesteś rusofobem.

Na stronie firmy jest jakaś nazwa jednoznacznie germańska.

Nie przeglądałem tej strony bo jest tam pierdolenie takie jak twoje. Żadnych konkretów, żadnych cen. Szkoda czasu na przeglądanie stron OSZUSTÓW!!!

 

Nawet nie próbujesz bronić tego lodowego szajs żadnymi merytorycznymi wyliczeniami, takimi jak, składniki całej instalacji i ich koszt oraz czas eksploatacji, koszt wyprodukowania jednostki energii oraz całkowity koszt użytkowania na przestrzeni 30lat. Widać moje wstępne wyliczenie na poziomie 200 000 jest niedowartościowane i w rzeczywistości droższe.

 

Wciśniesz to gówno jakimś ludziom, którzy się nie pokapują o co chodzi, potem za parę lat przyjdą tu płakać, że tyle wydali za jakiś badziew co się co roku psuje. Takich przypadków tu na forum mnóstwo. Bazujesz na najprostszym fakcie fizyki jakim jest ciepło przemiany fazowej wody, co średnio inteligentny szympans jest w stanie pojąć bez większego przygotowania szkolnego (wiedza z podstawówki).

 

Jeśli mamy rozłożyć temat i rozmawiać o faktach to przestań KŁAMAĆ i zacznij merytorycznie od OPISU CAŁEJ INSTALACJI najlepiej do punktu w którym z niej ciepło odbieramy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"inne, jakie? "

 

No, są...

Akumulacja ciepła może być samoistna lub sterowana.

Samoistna jest w atmosferze, glebie, wilgoci (wodzie) wokół nas lub geotermia.

Sterowana jest w instalacjach typu cysterna + panel i pompka lub jaki Rym-Sol czy jego odmiana.

Z obu da się energię pobrać.

 

witastwosz

Zwróć uwagę na fakt, że opisujesz jedynie FRAGMENT instalacji.

Ważny, ale nie ważniejszy jak reszta.

Piszesz:

"to jest zasilanie z ,energii geotermalnej,odpadowej ścieków,przemiany fazowej

więc mamy akumulator, rekuperacje i energię odnawialną."

Nie jest to rozsądne podejście.

Dlaczego - było po wielokroć...

Gówno jest ciepłe, ale jak je ruszysz - smród okropny.

Dosłownie i w przenośni.

 

Proponujesz jedno z wielu, dość specyficzne, podejście do problemu.

Nie jest JEDYNIE SŁUSZNE!

Dodatkowo - nie da się go zastosować WSZĘDZIE tak, aby było tanio.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...