Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

akumulator ciepła, ciepło utajone, ciepło na potem


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

to zwróć się do producenta. kolektor membranowy - do wyszukiwarki i już. . będziesz miał zobowiązującą ofertę dla Pana Kszhu z ɥɔɐłóƃǝzɔzs ʍ ıʍʞʇ

a nie od Malarza z Krakowa

 

A nie mówiłem - NIC nie wie... poza tym, że w wodzie jest energia i tą się zachłysnął :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie mówiłem - NIC nie wie... poza tym, że w wodzie jest energia i tą się zachłysnął :p[/quote

 

To jest sukces że można się nią zachłysnąć , bo 93 kWh to jest czym. I tym że w wodzie jest energia którą można odebrać .

 

Zachowujecie się jakbyście byli nieszczęśliwi z tego powodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet dał jakąś cenę a teraz odsyła nawet nie wiadomo do kogo.

Zawsze tak jest jak ktoś wychwala swoje pod niebiosa i przychodzi moment, kiedy trzeba skończyć bajać a podać konkret jak ta konfiguracja i cena.

Ja jednak jestem przekonany o konieczności minimalizacji strat a nie maksymalizacji zysków, zwłaszcza wynalazkiem o którym tak naprawdę nic konkretnego nie wiadomo.

to nie jest portal allegro więc masz problem . nie chce mi się pisać o konfiguracjach z których i tak nic nie wynika bo twój dom pasywny można ogrzać pierdnięciem

wiec każdy system ogrzewania jest za drogi, natomiast nie masz czym ogrzać CWU bo więcej energii potrzeba do ogrzana tej wody. Natomiast potrzebujesz energii do chłodzenia ,a chyba nie zdajesz sobie z tego sprawy .

Każdy powinien marzyć i życzę ci zrealizowania swojego planu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie konstruktywnie znowu piszecie żeby pisać ,o niczym bo o akumulatorach lepszych i tańszych od wody chyba nie bardzo wam wychodzi.

 

A na temat chłodzenia w domu pasywnym ,odwróconym na południe i łapiącym wszystką energię co się da, to kolega nie ma za wiele informacji.

I ta analiza kosztów ogrzewania domu pasywnego 15 kWh na m2 dotyczy ogrzewania ,podaj jeszcze koszty chłodzenia i CWU. wszyscy podają to co chcą

bo nie wygląda to tak wspaniale. i brak systemu który połączył by w sobie te zasilania i dał pozytywny efekt końcowy. Oprócz kolektora membranowego.

 

Do przemyśleń pozdrawiam malarz /rzeźbiarz idei.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo fajniutkie tylko pan profesor nie widział że są kolektory membranowe ???? bo i skąd ?????

 

Bo ludzie myślą o tym jak zbudować akumulator który można naładować i rozładować ZA DARMO.

 

To co ty proponujesz jest OSZUSTWEM, bo samo rozładowanie wymaga dostarczenia do układu ogromnych ilości energii elektrycznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

A na temat chłodzenia w domu pasywnym ,odwróconym na południe i łapiącym wszystką energię co się da, to kolega nie ma za wiele informacji.

I ta analiza kosztów ogrzewania domu pasywnego 15 kWh na m2 dotyczy ogrzewania ,podaj jeszcze koszty chłodzenia i CWU. wszyscy podają to co chcą bo nie wygląda to tak wspaniale. i brak systemu który połączył by w sobie te zasilania i dał pozytywny efekt końcowy. Oprócz kolektora membranowego.

Do przemyśleń pozdrawiam malarz /rzeźbiarz idei.

 

Nie mam wiedzy, bo mnie to nie jest dziś potrzebne- kto tu buduje dom pasywny, do tego w idealnych warunkach geograficznych??

Zrozum- to co proponujesz jest DROGIE w budowie i eksploatacji!!

I to rzeźbienie... w goownie, no sorki - nie skorzystam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam wiedzy, bo mnie to nie jest dziś potrzebne- kto tu buduje dom pasywny, do tego w idealnych warunkach geograficznych??

Zrozum- to co proponujesz jest DROGIE w budowie i eksploatacji!!

I to rzeźbienie... w goownie, no sorki - nie skorzystam ;)

 

No przynajmniej Dezet przyznaje się do braku wiedzy .Pozostali krzykacze produkują energię z grzałek elektrycznych , nie potrzebują się myć i że coraz mniej się będą myć bo woda podrożeje . Z ścieków energii nie chcą bo ich na to stać .

A klimatyzacja niepotrzebna bo temperatura w nagrzanym termosie - domu pasywnym nie przekracza 24 st.

 

Liderzy żenada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przynajmniej Dezet przyznaje się do braku wiedzy .Pozostali krzykacze produkują energię z grzałek elektrycznych , nie potrzebują się myć i że coraz mniej się będą myć bo woda podrożeje . Z ścieków energii nie chcą bo ich na to stać .

A klimatyzacja niepotrzebna bo temperatura w nagrzanym termosie - domu pasywnym nie przekracza 24 st.

 

Liderzy żenada.

 

Nieprawda! Da się TANIEJ i LEPIEJ!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty się do braku wiedzy nie przyznasz więc wciskasz te swoje nie wiadomo co i to nie wiadomo za ile a teraz jeszcze wymyślasz powody dla ktorych trzeba to mieć.

O marketingu podprogowym widać coś wiesz - stworzyć potrzeby, wmówić klientowi, że takowe ma a potem dać mu na nie rozwiązanie. Oczywiście tylko swoje, drogie i skomplikowane aby zawsze musiał serwisować i dosypywać regularnie kaskę.

 

Najlepiej jeśli nie da się serwisować najlepsze odwierty ,czy wesz ile jest spraw sądowych za nie sprawną instalację pompy ciepła.

Więc twoje argumenty że coś jest serwisowalne i naprawialne to chyba atut , Mylisz atuty z wadami.

A to że nie wiadomo co - to akurat wypowiedziałeś się konkretnie w temacie , nie rozumiem więc jest beeeeeeeeeeeee!

a potrzeba jest jedna oszczędność , raz zapłacisz za wodę którą się umyjesz i ogrzejesz nią dom odbierzesz tą energię a dopiero później tą wodę w postaci zawiesiny lodu wyrzucisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to działa to wszyscy mniej więcej wiemy. Że trzeba oszczędzać raczej też się wszyscy zgodzą.

Tak samo wszyscy też się zgodzą z tym, że "oszczędzać" znaczy wydawać jak najmniej na rachunki ALE TEŻ zainstalować jak najtańszy system.

Twój taki nie jest więc z taniością nie ma nic wspólnego - to jest najdroższy system do pozyskiwania darmowej energii.

 

Dokładnie, najdroższy w budowie i najdroższy w eksploatacji, krótko mówiąc dupy nie urywa,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heraklesowi trudno dupę urwać bo lider ma rację we wszystkim,jego opinia to wykładnia jego ilości wypowiedzi ( sensownych ???),więc o gustach się nie dyskutuje.

A alternatywy nie ma, konkretów też, a że w wodzie i ściekach jest energia , oszczędność i ekologia z odzysku energii

i to jest przyszłość .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...