Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

akumulator ciepła, ciepło utajone, ciepło na potem


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Prosze napisac jakiej mocy sa ogniwa PV i ile kosztuja, a nie pisac ogólnikami.
Przecież to Pan napisał, że zwrot 10 lat... czyli zna Pan ceny, wie Pan, że pompa ciepła z PV jest droższa od systemu węglowego ( czy tan uważa Pan za najtańszy?)

Pytam, bo chcę wiedzieć, czy Pan się orientuje w temacie, czy powtarza Pan slogany sprzedawców węgla i gazu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co? Opłaca się zrobić taniej chłodzenie i grzanie z PV czy drożej z CO na węgiel czy gaz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie uparles sie na cos co ma 15% sprawnosci .

1000W panel kosztuje 2000zl i jest to moc przy prostopadlym ustawieniu do slonca. 2h dziennie mam takie ustawienie przez miesiac, a co pozniej ?

Mam budowac jakies maszyny co beda biegac za sloncem po to aby wycisnac te kilka W do napedzania maszynki ?

Zapytałem tylko czy Pan się w tym orientuje, czy Pan to badał, czy powtarza Pan slogany z FM ?

 

A może Pan podać ile kosztuje system ogrzewania i chłodzenia powietrza autonomicznego (zasilany z pv) na dom np 150m2 ? Bardzo proszę!
Bardzo proszę ! Pan poda cenę lub przynajmniej ile się Panu wydaje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kit chcesz sprzedać o promieniowaniu rozproszonym, nic z tego! Wiesz do czego się panele PV nadają? Do zasilania pompki od solarów.
Pan poda z łaski Swojej typ, który użytkował? Pan poda ile kosztuje zestaw do autonomicznego ogrzewania i chłodzenia domu 150m2/ Z Pana wypowiedzi wnioskuję, że jest Pan obeznany w temacie. Skąd ta tajemniczość? To może na pw Pan mi typ i cenę testowanych systemów prześle.

SZANOWNY PANIE,

O kit chcesz sprzedać o promieniowaniu rozproszonym
W GŁĘBOKIM POWAŻANIU MAM TAKIE I INNE PROMIENIOWANIA JAK I TEORIĘ. Lubię praktykę i jako niewierny Tomasz, chcę sam sprawdzić. Pomoże mi Pan?

Tylko typ urządzenia i jakimi pv zasilane? Tylko tyle! Dla nauki!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z praktyki dla paneli PV o mocy 1kW:

01.01.2014 r. 1,13 kWh, w szczycie 0,32 kW

01.01.2013 r. 0,35 kWh, w szczycie 0,10 kW

Co to za dane? Z jakiej powierzchni, ile na dobę.

Może nie przeczytał Szanowny Pan pytania :

Pan poda ile kosztuje zestaw do autonomicznego ogrzewania i chłodzenia domu 150m2/

Pomoże Pan Szanownemu heraklesowi?

 

To proste... By napisać, że coś się nie zwróci, że coś nie ma sensu - należy:

- podać cenę instalacji do której porównujemy

- koszty zaoszczędzonej energii

- koszt instalacji ogrzewania i chłodzenia autonomicznego - czyli zasilanego z pv.

 

Nie uważa Pan?

Edytowane przez Tomasz Brzęczkowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za dane? Z jakiej powierzchni, ile na dobę.

Może nie przeczytał Szanowny Pan pytania :

 

1. To rzetelne dane przedstawione w przystępnej formie.

2. Dane zebrane z powierzchni 0,5 m2 (z biurka). Podałem przecież moc paneli PV więc po co ich powierzchnia.

3. 24h na dobę.

4. Przeczytał ale Pan chciał być pomocny i przedstawił dane które można wykorzystać do odpowiedzi na zadane pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. To rzetelne dane przedstawione w przystępnej formie.

2. Dane zebrane z powierzchni 0,5 m2 (z biurka). Podałem przecież moc paneli PV więc po co ich powierzchnia.

3. 24h na dobę.

4. Przeczytał ale Pan chciał być pomocny i przedstawił dane które można wykorzystać do odpowiedzi na zadane pytanie.

Ok! Ma Pan coś takiego...

Maksymalne dobowe zużycie 15kWh - jakie ogniwa pv by Pan zastosował i jaki akumulator, by układ był autonomiczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uklady autonomiczne buduje sie tam gdzie nie ma innych mozliwosci uzuskania energii, bo czas zwrotu inwestycji jest zbyt dlugi.

Nikt tu nie chce czegos takiego.

Tematem jest akumulator, zeby wyszlo tanio.

Prosze przestac nam wciskac jakies panele PV.

 

W Rudzie Slaskiej zainstalowano ponad 1200 paneli fotowoltaicznych, które zajmują powierzchnię 20 tys. m kw., czyli tyle co 1,5 boiska piłkarskiego.

Rocznie będzie dostarczała ok. 300 MWh

Inwestycja kosztowała 4,5 mln zł, z czego 4 mln to dofinansowanie z Unii Europejskiej.

1MWh kosztuje 200zl netto . Niech bedzie nawet 300 brutto

Zwrot po 50 latach nie liczac obslugi i konserwacji.

BZDURA

 

http://www.dziennikzachodni.pl/artykul/678735,ruda-slaska-powstala-najwieksza-na-slasku-elektrownia-sloneczna-zdjecia,id,t.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote=tatanka;6571636

W Rudzie Slaskiej zainstalowano ponad 1200 paneli fotowoltaicznych, które zajmują powierzchnię 20 tys. m kw., czyli tyle co 1,5 boiska piłkarskiego.

Rocznie będzie dostarczała ok. 300 MWh

Inwestycja kosztowała 4,5 mln zł, z czego 4 mln to dofinansowanie z Unii Europejskiej.

1MWh kosztuje 200zl netto . Niech bedzie nawet 300 brutto

Zwrot po 50 latach nie liczac obslugi i konserwacji.

BZDURA

 

Za 0,5 mln zł 300 MWh na rok biorę od razu a jak wziąć pod uwagę że to na potrzeby własne to jest jeszcze bardziej atrakcyjne. Się tak z ciekawości spytam co tam trzeba konserwować? Tablicę z dofinansowaniem Unii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...