Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

akumulator ciepła, ciepło utajone, ciepło na potem


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Prosze przestac nam wciskac jakies panele PV.

 

Podpisuję się pod tym obiema rękami.

 

cruz, z 0,5m2 nie uzyskasz 1kW chyba że użyjesz luster albo wielkich lup, gdyż ze złońca dociera do nas raptem 1kW/m2.

 

Na forum jest wiele rzetelnych danych pochodzących od praktyków. Wynika z nich jednoznacznie, że PV to zabawka dla bogatych co nie mają co robić z forsą.

 

"Tomasz Brzęczkowski" Przedstaw nam te dane jak wielu innych forumowiczów skoroś taki praktyk. Ja moje wnioski właśnie z takich danych wyciągam. Nie wchodzi się do bagna, w które już weszli inni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz czym pala w piecach w RSL ?

Weglem i wszystkim co sie nadaje do spalenia.

Ile trzeba ludzi i wody po zimie aby zmyc sadze aby panele odzyskaly swoja sprawnosc ?

 

Szczególnie że ta elektrownia jest w takim miejscu gdzie jest (nie)narażona na to co mówisz. A po zimie to się czeka aż lód z paneli zejdzie, Przynajmniej tak było po tej zimie. Zmywanie paneli PV jest dobre a nawet bardzo dobre ale tylko dla firm świadczących takie usługi.

 

Edit: chociaż tak myślę że tan lód był zeszłej zimy.

Edytowane przez cruz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sprzedaję PV tylko użytkuję. I jestem zaskoczony pozytywnie. Myślałem, że tylko chłodzenie będzie za darmo, a tu i na ogrzewanie wystarczyło.

Wydaje mi się, że Panowie nie mają zamontowanej ppc z panelami pv. Na dachu sklepu jest toshiba daisekai jednostka zewnętrzna ma maksymalny pobór 350W . zasilana jest z dwóch niewielkich paneli.

 

W WITI we Wrocławiu testują ogniwa - do inwertora o poborze 700W . Taki inwertor grzeje i chłodzi 150m2 dom . WP_20140530_003 (2).jpg

Jak tylko okaże się, że komplet będzie poniżej 20000 z montażem - to wtedy zacznę montować.

 

Natomiast akumulatory ciepłą do domów izolowanych się nie nadają.

Ps. Skąd tyle u Panów złości ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cruz, z 0,5m2 nie uzyskasz 1kW chyba że użyjesz luster albo wielkich lup, gdyż ze złońca dociera do nas raptem 1kW/m2.

.

 

Się musiałem cofnąć gdzie to pisałem... więc napisałem że te dane pochodzą z 0,5 m2 czyli z mojego biurka. A dane zostały przeliczone na 1kW. Przeliczenie też nastąpiło na 0,5m2 czyli na moim biurku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze niedawno, tu na forum przekonywano mnie, że ppc powietrze powietrze nie działają przy ujemnych temperaturach, ze włącza się grzałka ( której nie ma) . Psy na mnie wieszano, a mój 350W inwertor dawał 3kWh z 1 nawet w lutym 2012 (-23 st.C) . Dlatego wolę wszystko sprawdzić. Ta zima był dosyć lekka ale -13 było . Dwa ogniwa (w sumie 1m2) + 60cm śmigło pokryły tej zimy zapotrzebowanie inwertora w 100%. O lecie nawet nie wspominam.

 

Pozdrawiam i doradzam więcej praktyki i myślenia, mniej ulegania sloganom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to jest inwertor?

 

-23st to moim zdaniem niemożliwe. Grzałeś się samym sprężeniem. Byś może 350W Ci starcza. Na jakiej podstawie policzyłeś te 3kwh z 1?

Grzało bez problemów.

Jak "policzyłem"- Mam ten sklep ogrzewany elektrycznie od 1990 roku. Od 5 lat 100% pokrywa klima. Zużycie kWh na ogrzewanie spadło 4x

A eksperyment był prosty. Podlicznik pokazywał 280W . temperatura 22-23 st. na zewnątrz poniżej -20. Włączyłem grzejnik konwekcyjny 1000W (faktycznie niewiele ponad 900) i wyłączyłem pompę. Temperatura bardzo powoli, ale zaczęła spadac.

 

A inwertor to uproszczona nazwa pomp ciepła zużywających sporo mniej energii niż stare pompy on/of - nazwa pochodzi od sterownika.

 

Dlaczego Pan uważa, że pompa ma nie działac przy dużych mrozach? pc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A inwertor to uproszczona nazwa pomp ciepła zużywających sporo mniej energii niż stare pompy on/of - nazwa pochodzi od sterownika.

 

A nie jest to przypadkiem przetwornik prądu stałego na zmienny inaczej zwany falownikiem ? To urządzenie stosowane w instalacjach PV, nie w pompach ciepła. Pompy ciepła to inwertery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, chodzi o to, że w sprężarce jest silnik indukcyjny. Samo włączanie i wyłączanie na okrągło generuje straty. Stąd pomysł aby płynnie sterować obrotami sprężarki. Robi się to falownikiem dobierając odpowiednią częstotliwość i napięcie (tak się steruje silnikami indukcyjnymi). Do tego zapewnia to lekki start w silniku indukcyjnym. To tak skrzętnie nazwana technologia inwerterowa w chłodnictwie.

Pytałem co to inwertor, bo nie wiem, może coś innego ostatnio wymyślili.

 

Oczywiście, żeby z panela PV mieć nasze "220 volt" też potrzebny jest falownik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, chodzi o to, że w sprężarce jest silnik indukcyjny. Samo włączanie i wyłączanie na okrągło generuje straty. Stąd pomysł aby płynnie sterować obrotami sprężarki. Robi się to falownikiem dobierając odpowiednią częstotliwość i napięcie (tak się steruje silnikami indukcyjnymi). Do tego zapewnia to lekki start w silniku indukcyjnym. To tak skrzętnie nazwana technologia inwerterowa w chłodnictwie.

Pytałem co to inwertor, bo nie wiem, może coś innego ostatnio wymyślili.

 

Oczywiście, żeby z panela PV mieć nasze "220 volt" też potrzebny jest falownik.

"Wymyślili" stabilne warunki DZ niezależnie od temperatury. Ograniczenia są w silnikach, które nie chcą pracować gdy jest poniżej -... (dużo) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, chodzi o to, że w sprężarce jest silnik indukcyjny. Samo włączanie i wyłączanie na okrągło generuje straty. Stąd pomysł aby płynnie sterować obrotami sprężarki. Robi się to falownikiem dobierając odpowiednią częstotliwość i napięcie (tak się steruje silnikami indukcyjnymi). Do tego zapewnia to lekki start w silniku indukcyjnym. To tak skrzętnie nazwana technologia inwerterowa w chłodnictwie.

Pytałem co to inwertor, bo nie wiem, może coś innego ostatnio wymyślili.

 

To jest falownik napięciowy lub częstotliwościowy. Falownik prądowy podobno potocznie nazywany jest inwertorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że to tylko nazwa, tam są zwykłe falowniki skalarne w tych PC. Natomiast jeśli chodzi o zrobienie 230V z panela PV to trzeba troszkę pokombinować.

 

Odnośnie tych Obliczeń TB są one niedokładne, z PC masz pewnie jakiś nawiew, jak włączysz grzejnik to ciepłe masz na górze, do tego włączasz wtedy pewnie wentylację grawitacyjną, która przy takich temperaturach działa jak szalona. Poza tym promieniowanie etc, może gdzieś uciekać. Do tego cą PC masz pewnie zasilaną też z powietrzem wywiewanym więc może jakaś rekuperacja zachodzi. Musisz dokładniej opisać ten układ, żeby pozwolić wyrobić pogląd za dużo niewiadomych, żeby przyjąć że to jest lepsiejsze i zadziała tak samo wszędzie. Z czego ściany, jaka wentylacja, jak wygląda zasilanie tą PC etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że to tylko nazwa, tam są zwykłe falowniki skalarne w tych PC. Natomiast jeśli chodzi o zrobienie 230V z panela PV to trzeba troszkę pokombinować.

 

Odnośnie tych Obliczeń TB są one niedokładne, z PC masz pewnie jakiś nawiew, jak włączysz grzejnik to ciepłe masz na górze, do tego włączasz wtedy pewnie wentylację grawitacyjną, która przy takich temperaturach działa jak szalona. Poza tym promieniowanie etc, może gdzieś uciekać. Do tego cą PC masz pewnie zasilaną też z powietrzem wywiewanym więc może jakaś rekuperacja zachodzi. Musisz dokładniej opisać ten układ, żeby pozwolić wyrobić pogląd za dużo niewiadomych, żeby przyjąć że to jest lepsiejsze i zadziała tak samo wszędzie. Z czego ściany, jaka wentylacja, jak wygląda zasilanie tą PC etc.

Gdzie są "moje obliczenia" , opisuję dom z instalacjami , z podlicznikami.

 

WP_20140530_003 (2).jpg jednostka wewnętrzna

0_bd92155580d7d5b2e613156333bb78daecd72a79.jpg jednostka zewnętrzna ( 700W maksymalny pobór)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...