Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Dziennika Robina.


andrzejka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 267
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Robin2 Kolorki niezle, chociaz ja nie gustuje w rozach w sypialni, ale mozna to fajnie dopasowac do mebli, takze chyle czola.

Czy mi sie wydaje ze macie rozna scianke kolankowa? Chyba u corki nizej - a pamietasz ile? My wlasnie podnieslismy na razie w projekcie bo bylo 102 o jeden pustak, tyle ze u nas jest dach dwuspadzisty prosty.

A robotnicy jeszcze nie zaczeli...

Dach zaliczkowany tzn pokrycie dachu z oknami dachowymi

_________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że już domek masz gotowy, ściany pomalowane, podłogi są , ogrzewanie już jest -moje gratulacje :) jesli nie masz nic do pracy to zapraszam do nas do pomocy:)

 

 

pewnej niedzieli przejeżdzaliśmy i mieliśmy przyjemniość podziwiać twój domek, bardzo ładnie się prezentuje, działeczka również wysprzątana- ślicznie.

 

Jak ja bym chciała mieć to wszystko również za sobą, ( na mojej działce istne pobojowisko- nie wiem, kiedy będę mogła cieszyć się porządkiem , na pewno nie szybko).

 

ps. Czy może już mieszkacie? czy jeszcze nie było pierwszej wspólnej nocy na nowych włościach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PANOWIE może wiecie co to zametoda "na paliki" ,chodzi o fundamenty...nie taka tradycyjna z kopaniem,laniem betonu... tylko wierci sie jakies dziury palikiem...jakies uzbrojenie....ecetera..nie znam się, ale poł domków kolo mnie jest tak sytwiana :o ..może bym nie pytała ,ale jest 3-krotnie tansza i szybsza....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na mojej działce istne pobojowisko- nie wiem, kiedy będę mogła cieszyć się porządkiem , na pewno nie szybko?

 

;)

u nas tez tak było ale mniej więcej przed dwoma tygodniami zmobilizowaliśmy się i posprzatalismy wszystko. Nie, żeby nas rozpierała chęć i energia, raczej było to spowodowane uwagami sasiadów. Co roku w Jaworówce odbywa sie uroczysta msza zwiazana z wysiedleniem całej wsi za pomoc powstancom styczniowym. Wszystkich wywieziono na Syberię a ci, którzy przezyli wrócili i zbudowali wieś od nowa.

Sama rozumiesz, przed taką uroczystością nie wypadało mieć brudnego podwórka ;)

 

My tez kilka razy zajeżdżaliśmy do Was ale nigdy się nam nie udało spotkać.

Zapaszamy do nas w wolnej chwili, przeprowadzka już w przyszłym tygodniu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PANOWIE może wiecie co to zametoda "na paliki" ,chodzi o fundamenty...nie taka tradycyjna z kopaniem,laniem betonu... tylko wierci sie jakies dziury palikiem...jakies uzbrojenie....ecetera..nie znam się, ale poł domków kolo mnie jest tak sytwiana :o ..może bym nie pytała ,ale jest 3-krotnie tansza i szybsza....

 

Bernadetka, opisz to na forum Podlaskiej, może ktoś się z tym spotkał...

Mój znajomy Włoch, mówił, że u nich tak własnie stawia się domy- wierci się otwory i zalewa cementem tyle, że oni stawiają na skale a w Twojej okolicy- raczej grunt dość podmokły. Widzę, ile wody stoi tam wiosną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PANOWIE może wiecie co to zametoda "na paliki" ,chodzi o fundamenty...nie taka tradycyjna z kopaniem,laniem betonu... tylko wierci sie jakies dziury palikiem...jakies uzbrojenie....ecetera..nie znam się, ale poł domków kolo mnie jest tak sytwiana :o ..może bym nie pytała ,ale jest 3-krotnie tansza i szybsza....

 

Bernadetka, opisz to na forum Podlaskiej, może ktoś się z tym spotkał...

Mój znajomy Włoch, mówił, że u nich tak własnie stawia się domy- wierci się otwory i zalewa cementem tyle, że oni stawiają na skale a w Twojej okolicy- raczej grunt dość podmokły. Widzę, ile wody stoi tam wiosną.

Witaj BERNADETKA

Nigdy za bardzo się w ten temat nie wgłębiałem ,ale mój sąsiad z naprzeciwka chwalił mi się ,że ma dom postawiony na palach .Podobno wierci się okrągłe otwory na głębokość ok 2 m zbroi i zalewa betonem.Nie chcę skłamać ,ale chyba były co kilkadziesiąt cm ,średnica 20-30 cm. Tylko ,że to pisane kijem na wodzie ,słabo pamiętam co mi kiedys opowiadał. W każdym razie jemu wychodziło taniej niż typowe ławy .Woda gruntowa jest u nas dość wysoka ok 1,2 -1,5 m .

Może niech Ci konstruktor policzy ,pewnie znają temat dobrze i zobaczysz co wyjdzie taniej

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Urszullo,

Dorbie,

RobSto,

 

dziekuję za miłe słowa.

Mieszkamy w swoim własnym domu- w tym okresleniu zawiera się wszystko.

 

Zapraszam Was serdecznie do siebie (wiem, Dorbie, że w Twoim wypadku może to być utrudnione ale mam pokój przygotowany dla gości- zawsze możesz zawitac ;))

 

Może spotkamy sie na parapetówce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej Robinie ;-)

Ustal tylko termin parapetówki , a my napewno chetnie sie do ciebie "zwalimy ", i troche naocznie wam pozazdrościmy gotowego domku

U nas od poniedziałku ruch na budowie ma sie zacząć. Dzis juz dom rozebrany i załadowany na samochód stoi , więc 22 września bladym świtem zacznie sie , chyba przez ten czas z budowy nie bede wychodzic , tylko pstyrkac bede zdjęcia dla potomności ;-)), fochowcy mówią ze budowa potrwa tydzień , ale kurde znając ich to pewno 2.

Pozdrowienia dla żony ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...