Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Dziennika Robina.


andrzejka

Recommended Posts

Robin gratki, przegapiłam twój dach :-? Aż mnie zatkało jak do ciebie zajżałam :o

Domek super wygląda 8)

Co do okien to fakt terzeba szukać bo ceny na wydawałoby sie podobne okna są rozmaite :roll:

 

Ciesze sie ze u was wszytko idzie dobrze a dom jak pokryty to juz inaczej wygląda 8)

Pozdrówka i dobrego wyboru okien 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 267
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

hehe... fakt, efekty widoczne ;)

 

Andrzejko, dzieki za ciepłe słowa. jak zwykle ciepłe słowa...

 

Trzymam kciuki za Wasze szybkie postepy, kończcie i cieszcie się zyciem w domu. Jak przyjdzie wiosna- wproszę się do Was na kawę. Oczywiście na tarasie ;)

 

Pozdrowienia dla całej rodziny!

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Robin jak dla mnie to cena kosmiczna :o :o :o

A co sie mieści pod pozycją kotownia :roll: :roll:

Bo moim zdaniem cena całkowita w takiej wysokości byłaby może ok ale ta to szok :roll:

No chyba, ze masz jakieś cuda i nowoczesne ustrojstwa w to wliczone :roll: :roll:

 

Ale to tylko i wyłącznie moja opinia 8)

Cikawa jestem opinii innych :roll:

 

Pozdrawiam ciepło w zimowy czas 8) 8) Jak tam drogi do twojej budowy przejezdne :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzejko,

dzięki za ciepłe życzenia ;) , drogi przejezdne, nie mam problemów.

 

Acca 5, dziekuję, mnie dach równiez się bardzo podoba ;) zwłaszcza pieknie prezentuje sie w słoncu. Widzę, że Twój dach tez urodziwy ;)

 

Wracając do tematu instalacji- oto krótki opis tego, co tam bedzie:

 

- kotłownia: piec na paliwo stałe ("na wszystko"), zasobnik CWU 120 l, pompy, zawory itp. Projektant wrzucił tam jeszcze zbiornik buforowy 1000 l a piec miał być na eko groszek i posiadac podajnik- stąd tak wysoki koszt. Po wyrzuceniu zasobnika i zmianie pieca- koszt spada o 12 tys

 

- Instalacja CO: 8 grzejników, instalacja w miedzi. Sprawdziłem cenę grzejników- były z górnej półki- spokojnie można kupic je za pół ceny, koszt spada o 1600 zł

 

- Ogrzewanie podłogowe: 200 mb rury AluPex, powierzchnia około 30 m2. Największy składnik kosztów to własnie rura i... styropian z folia alu! Kosztuje ponad 1000 zł! Czy to naprawde jest takie drogie (26 zł/m2)?

 

- Woda ciepła i zimna: 3 punkty CW, 7 punktów ZW, instalacja z PP

 

- kanalizacja: dwie łazienki, pralnia, kotłownia (kratka w podłodze). W cenę wliczone stelaze do WC- ale za drogie jak na mój gust- można zaoszczędzic około 500 zł.

 

Tak więc: pierwotny koszt- 47,5 tys.

po moich szacunkowych oszczednościach (bez targowania się o robociznę)- około 33 400. Hmm... Dalej za dużo- postaram się zejść do 30 tys.

 

Co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uuuuu, chory inwestor to ... osłabiony inwestor. A z tego co juz wiem, to do zmagań z budową potrzeba wiele sił. :wink: :)

Życzę zdrowia Robin!!!!!

 

Okna z ul Upalnej? To całkiem blisko mnie, tzn moja strona miasta. Będę chyba podążać przetartym szlakiem. :wink: A czy firma ma w sprzedazy rolety zewnętrzne (bo u mnie będą)?

 

Przyznam, że cena instalacji wodnej powaliła mnie!!! :o Chociaż po Twoich cięciach juz jest bardziej do przyjęcia.

W naszym domu taka instalację będzie robił mój mąż. Wszystko będzie w rurkach AluPex, bo miedź jest droga i w zetknięciu z pewnymi rodzajami tynków ulega szybkiej korozji. Mąż opowiadał mi, że widział rurki miedziane (kilkuletnie uzytkowanie), które właśnie pod wpływem reakcji z pewnym tynkiem (b. dobrym i popularnym tu zresztą), pekały jak... słone paluszki!

 

Z Twojego wykazu wynika, że bedziemy miec zbliżoną ilość grzejników ( w tym u nas bedą 3-4 kanałowe), ogrzewania podłogowego czy kanalizacji. Zatem ciekawa jestem, jak to wyniesie u nas?

A co do stelaży do WC - nie oszczędzaj na nich. Najdroższe są Geberit, ale warte swojej ceny. Mąż zamontował ich juz setki, więc chyba wie co mówi. Ja w każdym razie mu wierzę. :)

 

Raz jeszcze Robin - dużo zdrówka!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikazuu,

dzieki za życzenia ;)

Jest lepiej a do środy będzie OK- pojade przypilnować montażu okien.

Co do rolet- pewnie mają bo mimo ciasnoty dysponuja sporym wyborem katalogów. Okna z Fasady nie były najtansze, znalałem firmę która policzyła mi to ciut taniej ale nie miałem pewności co do trwałości. Okna z Fasady mój brat montował przed ponad rokiem i swietnie funkcjonują.

Chyba jutro nie pójdę do pracy, zasmarkany - nie będę wiarygodny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aj, rozpędziłem się i wysłałem wiadomość a miałem jeszcze zapytać Cię o szczegóły pracy męża: z tego co napisałaś, wnioskuję że zna się na hydraulice.

Czy może mi polecić jakiś kocioł na paliwo stałe- niedrogi ale funkcjonalny?

A grzejniki?- jakiej firmy?

 

Z góry thx ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robin, jezeli dopadła cię grypa to radzę "odleżeć swoje". Opuszczając jeden dzien pracy, firma chyba nie zbankrutuje? :wink: :) A jak jesteś szefem, to chorobowe musowo wząć! :D

 

Co do rad i porad hydraulicznych, to masz rację, moja połówka orientuje się trochę w temacie.

Pytasz o kocioł na paliwo stałe. Powiem ci tak - my mamy już wybranego wykonawcę takiego pieca. Rzemieślnik z długoletnim doswiadczeniem, z Krupnik k/Białegostoku. Jego piece mają dobrą opinię. Dokładne namiary mogę podesłać na priva. Jak chcesz, to daj znać.

 

Ale co do grzejników to już sprawa wygląda inaczej, bo nie mieszkamy w Polsce już od kilku dobrych lat. Wiele rzeczy sie zmieniło, producenci, ich produkty. To czego tu się używa, nie zawsze jest w Polsce (albo nazwy sa totalnie inne). Dlatego w tej kwestii nie mogę pomóc. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Andrzejko

zerwę te taśmy w najblizszą sobotę, mam zamiar wtedy troche posprzatac i przygotować grunt dla elektryka. Ale dzieki za zwrócenie uwagi ;)

 

A tak z innej beczki- Andrzejko, byłem w Twoim mieście (mam tam rodzinę) i tak z głupia frant rozejrzałem się po okolicy i... znalazłem twój dom ;).

Ładny ;)

 

Vittorio

rzeczywiste koszty nieco spadły, za całość (woda, CO i kanalizacja) w tej chwili mój instalator chce znacznie mnie- ostatnia wycena staneła na 30 tysiącach. To jetsem w stanie przyjąć, tym bardziej że nasze kalkulacje wypadały podobnie. Oczywiście mówię tu o kosztach materiałów, robocizny i uruchomieniu całości. dodatkowo czeka mnie jeszcze koszt wykonania przyłączy i zrobienia oczyszczalni- bo na kanalizację musiałbym czekać ponad trzy lata.

A jak tam u Ciebie?

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...