Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 808
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Był dosyć dokładny opis podłączenia w wątku "współpraca kominka z płaszczem wodnym i C.O". My zamontowaliśmy taki kominek i jesteśmy bardzo zadowoleni. Montaż dość skomplikowany, najlepiej jak instalator orientuje się w temacie. Napisz jakiej firmy montujesz kominek i z jakiego jesteś regionu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mamy CTM. Rejon malopolska. Na Twoim terenie potrafią powiązać jedno ogrzewanie z drugim instalatorzy współpracujący z dealerami Fonte. Zastanów się czy ich nie zatrudnić.

- Porównaj moc kominka z przekrojem komina /my musielismy robić portki/

- znajdź miejsce na naczynie wzbiorcze

- czy Twój kocioł będzie miał pogodówkę?

- sterowanie /termostat/ nalezy umieścić z dala od kominka

- podłączyć automatyczny spust i dopuszczanie wody wrazie jej braku

itp.

Wszystkie inne szpeje powinny być opisane w instrukcji.

Gregg, czy odszukałeś dawniejsze wątki o takim połączeniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drewna zużywamy b.dużo. Pewnie chciałbyś, abym podała w kubikach :razz: - nie mam pojęcia. Tzw. "jedna skrzynia" na wieczór.

palimy mokrą wierzbą, bo mamy jej spory zapas /gmina wycięła nam 8 drzew rosnących wzdłuż drogi/. Jak będziecie uzywali suchego drewna, to nie potrzeba go tak dużo. Ale nawet na mokrym drewnie da się ogrzać dom /temp. wody 60 - 70 stopni - wychodząca z kominka/. Trzeba pamiętać też o tym, że pierwszy sezon grzewczy jest bardziej "ciepłobiorczy" niż kolejne. :grin:

W każdym razie jesteśmy bardzo zadowoleni z naszej inwestycji i nie zamienilibyśmy się na DGP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie zapytam, ale wydaje mi sie, ze sa automaty, ktore doprowadzaja odpowiednia ilosc powietrza co przeklada sie na "ogien" w kominku, osobiscie zakladam kominek firmy Makroterm.

Zwracam przede wszystkim uwage na obsluge i pozniejszy serwis, ktory wg mojego wywiadu jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zamiar plaszcz wodny kominka wykorzystać do podgrzewania ciepej wody użytkowej. Myślę, że często zapomina się o tej praktycznej kwestii. Zbiornik zasobnikowy 300 l i praktycznie nie ma problemów z odprowadzeniem ciepa z plaszcza wodnego. Poza tym plaszcz wodny do kominka, który mam zamiar zastosować jest wyposażony w pelną automatykę : zawory bezpieczeństwa, które w razie niebezpieczeństwa przegrzania dopuszczają do ukladu zimną wodę albo pozwalają na wydostanie się gorącej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Majka

Czy mozesz podac adres firmy w ktorej kupowalas swoj kominek. Ja tez jestem zainteresowany zalozeniem takiego sprzetu u siebie.

Jak narazie rozmawialem z kilkoma instalatorami nt temat ale chyba sa troche niereformowalni:smile: bo kazdy mowil ze to nie ma sensu (chyba ich to przerasta) a ja wieze ze to jest dobre rozwiazanie.

Czy teraz przy takich mrozach dogrzewasz jeszcze czyms czy wystarcza tylko kominek - wiem ze masz duzy dom wiec moze to nie bedzie az tak miarodajne dla mnie ja mam ok 200 m2 ale jezeli w takim duzym domu zdaje to egzamin to dlaczego nie umnie ma sie sprawdzic.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kominki z płaszczem wodnym są różnej mocy, zdaje się, że zaczynają się od 9kw, więc, każdy może wybrać sobie, taki jaki potrzebuje. My mamy b. duży dom, dlatego wybraliśmy 24kw, nie robiliśmy specjalnie cwu /chociaż dopłata nie była wielka/. Z jakiego powodu? Nie bardzo mogłam zrozumieć zasady tego połączenia, a zawsze staram się wiedzieć co robię. Tak więc wodę podgrzewa nam kocioł.

Informacja dla Grzesia - zadzwoń do Womaru na Skośną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do M@M, teraz powinienes zdecydowac jakiej firmy wybierzesz kominek i "pociagnac" do niego instalacje CO i prad, najlepiej bys zrobil kontaktujac sie z firma, ktora sprzedaje i jednoczesnie instaluje kominki, ja tak robie, rozwiazuje mi to pozniejszy ewentualny serwis i gwarancje

 

do Grzeska z Krakowa

jak bedzieszw Zakopanym to wstap do firmy Makroterm ul. Sienkiewicza 22, tam sprzedaja i instaluja kominki, mozesz u nich takze sprawdzic jak dziala taki kominek bo w firmie ogrzewaja nim 300 m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej M@M wszystko piękinie.

Zasonik 300 l przy mocy 24 kW z temp 10 do 60 C zostanie wygrzany w niecałą godzinę a co potem, ciepły gejzerek na podwórku czy napełnianie szamba???

Zastanów się czy nie lepiej kominek bez płaszcza wodnego i rozprowadzenie ciepłego powietrza po całym domu.

pozdro

Pegaziatko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...