Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć.Trudno mi powiedzieć o alternatywie kominka z płaszczem wodnym w stosunku do ogrzewania gazem.Chcę się dogrzewać takim kominkiem.Podoba mi się brak okopconych ścian przy anemostatach.Ale...architekt projektujący mój dom wspomniał o pewnym problemie.Słyszał że takie kominki po jakimś czasie wydają nieprzyjemny zapach.Woda skraplająca się na rurkach powoduje zawilgocenie i wtórnie-grzyb.A jest jej dużo ponieważ występują duże zmiany temperatur w instalacji wodnej.Czy ktoś się z tym problemem spotkał?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 808
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Bzdura. Grzyb to może powstać w kanałach DGP. W jakich rurach?Zmienić instalatora!I architekta!

 

Grzyb w kanałach DGP??? :lol: Pokaż mi "grzyba", któremu odpowiada suche środowisko o temperaturze 60-100 stopni o praktycznie zerowej wilgotności! :o Gdzie Ty się biologii uczyłeś...??? :o

W kanałach DGP można wiele rzeczy się spodziewać, ale na pewno nie "grzyba"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rav, rozumiem ,że poza sezonem grzewczym jest tam sterylnie czysto. Ale nie o to chodzi. Próbuję dociec gdzie ten grzyb w płaszczu wodnym(na moje oko 70-80C nie wytrzyma). W miedzianych rurkach łączących płaszcz z resztą instalacji? Jeżeli tam to powinny smierdzieć wszystkie nowoczesne instalacje grzewcze a szczególnie z piecami kondensacyjnymi.Płaszcz wodny z zewnątrz jest izolowany wełną-może tam?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months później...
  • 4 months później...

Do kombat57

 

Witam.

Posiadam zamontowany turbokominek (MAKROTERM).

Użytkuję go drugi sezon - rewelacja.

Chętnie podzielę się doświadczeniami. komat57[/url]

 

 

Witam,

skoro tak piszesz to się dziel :)

Mam już kilka pytań, a pewnie urodzą się nowe

1. Czy jak nie pracuje wentylator to ogień rzeczywiście przygasa? Znajomy ma CTM-a i przy zamkniętej przepustnicy powietrza ogień hulał, ciągnąc powietrze przez drzwiczki.

2. Czy brudzi się szyba?

3. Jaką masz instalację? Może mógłbyś przesłać schemat podłączeń? ja planuję kominek + kocioł gazowy z zasobnikiem wody. Czy c.w.u też podgrzewasz kominkiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kombat57

 

Witam.

Posiadam zamontowany turbokominek (MAKROTERM).

Użytkuję go drugi sezon - rewelacja.

Chętnie podzielę się doświadczeniami. komat57[/url]

 

 

Witam,

skoro tak piszesz to się dziel :)

Mam już kilka pytań, a pewnie urodzą się nowe

1. Czy jak nie pracuje wentylator to ogień rzeczywiście przygasa? Znajomy ma CTM-a i przy zamkniętej przepustnicy powietrza ogień hulał, ciągnąc powietrze przez drzwiczki.

2. Czy brudzi się szyba?

3. Jaką masz instalację? Może mógłbyś przesłać schemat podłączeń? ja planuję kominek + kocioł gazowy z zasobnikiem wody. Czy c.w.u też podgrzewasz kominkiem?

W większości kominków z płaszczemn wodnym szyba się brudzi a jest to sopwodowane znacznym wychłodzeniem spalin w palenisku kominka 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months później...

Ja mam kominek z PW Byrskiego. Nie ma wprawdzie panoramicznej szyby, ale nie ma i ozdóbek rustykalno-pseudozabytkowych.

Wydaję mi się, że taki kominek możesz po prostu zamówić u kogoś, kto je robi. Powinienem mieć jeszcze gdzieś kontakt do jednego takiego fachowca (jest z okolic Lublina), który zrobił kominek z PW moim znajomym. Zupełnie bez ozdób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknij na CTM http://www.ctmpolonia.pl. Mają prosty design i dobre opinie użytkowników.

 

Taki właśnie mamy zamiar zastosować do planowanego nowoczesnego wystroju pomieszczeń. Kominek oglądałem na własne oczy. Co prawda nie pasuje nam rączka w kolorze mosiądzu i gałka od szybra, ale osobiście sprawdzałem i da się te elementy wymienić na takie o nowocześniejszym kształcie.

 

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...