Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 808
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam,

czy mógłby ktoś mnie oświecić:

1. W jaki sposób jest realizowane odłączanie kotła gazowego, gdy kominek osiągnie nominalną temperaturę?

2. Jak jest zrealizowana możliwość używania kominka w lecie, gdy nie chcemy ogrzewać domu grzejnikami, a zależy nam tylko na milutkim widoku w salonie.

Interesują mnie wszystkie typy kominków z płaszczem.

 

 

 

Dziękuję

 

Arecki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodi o pierwsze pytanie, to u mnie nie ma specjalnego urządzenia odłączającego kocioł gazowy, po prostu gdy kominek i jego pompa obiegowa dadząodpowiednią temperaturę w grzejnikach regulator gotła gazowego nie włączy kotła bo jest ciepło.

aby używać kominka w lato mam dwa odrębne zestawy pompowe jeden do CO drugi do CWU oba obsługiwane przez sterownik kominka,

w zimę pracuje pompa CO i CWU

w lato Pracuje tylko pompa CWU aby odebrać ciepło z kominka

Dodam że mam MAKROTERM-a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł mi do głowy pomysł jak bezpiecznie podłączyć kominek do instalacji C.O. zamkniętej.

Wystarczy w obudowie normalnego wkładu kominkowego umieścić grzejnik płytowy tak aby znajdował się nad wkładem i go nie dotykał.

Rozgrzane powietrze będzie podgrzewało wodę płynącą przez grzejnik i w ten sposób za niewielkie pieniądze otrzymamy wymiennik ciepła powierze-woda. Nie istnieje przy tym ryzyko zagotowania się wody w instalacji bowiem z mojego doświadczenia wynika, że temperatura powietrza w obudowie wkładu nie przekracza nigdy 100 stopni.

Co o tym myślicie. Interesują mnie szczególnie opinie fachowców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 1 month później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...