Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

 

mam kłopot w znalezieniu fachowca do zamontowania kominka z płaszczem wodnym. W wielu miejscach gdzie radziłem sie kto to powinien zrobić ścieraja sie dwie opinie "hydraulików" i "kominiarzy" ;-). Jedni uważaja że najistotniejszym elementem w takiej instalacji jest jednak właściwe zrobiona instalacja hudrauliczna wspolpracujaca z c.o. i c.w, inni twierdza ze ważniejszym elemenetm jest praca speca od kominka bo to wielka sztuka dobrze zamontowac kominek tak by jego moc cieplna byla maksymalna, a niewlasciwy montaz ograniczy moc i zwiekszy zuzycie opalu.

Nigdzie nie moge znalez fachowej ekipy ktora by potrafila "docenic" oba elementy tego procesu w rownym stopniu i jeszcze wykazala sie jakims doswiadczeniem/referencjami, pomogla doradzic i nie traktowala mnie jak glupka ktoremu mozna wcisnac kazdy kit i "skroic" przy tym na duze pieniadze.

 

Pierwsza ekipa /wydawala sie wiarygodna, bo byla z polecenia/ zakonczyla ze mna wspolprace na tym jak sie okazalo ze w istocie to nie maja zielonego pojecia o zasadach funkcjonowania kominka i traktuja go wylacznie jako zbior rurek ktore trzeba ze soba polaczyc :-( Byli zadziwieni moimi pytaniami o izolacje cieplna urzdazenia, czerpnie powietrza etc.. Horror. Pokazalem im w trybie ekspresowym drzwi .. i zostal mi po niej nie podlaczony kominek i kupka urzdazen w pudelkach ...

 

Ktos ma jakies pomysly, doswiadczenia gdzie szukac /internet/ lub pytac /mieszkam w woj.mazowieckim, pow. Grodzisk Mazowiecki/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • Odpowiedzi 808
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

To jest piekny kominek (i aranżacja), ale najpierw wybór kotła:

http://www.fuego.pl/3478_KRATKI_ZUZIA_14_kW_Podwojny.html

 

Jest piękny poranek a ja staram się szukać porównań z moim kominkiem.Na dwie strony "łotwierany" jak i tak z jedną mam od zaj......a roboty.Coś w nim jest ...tylko jakie lokum mu znaleźć w saloniku?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lechma i kratki to wkłady praktycznie takie same,zreszta mozna powiedziec rodzinne: tesc i zieć :lol:

 

 

Z której strony one Ci się takie same wydają? :-? Jakbys użył tutaj słowa "prawie" zamiast "praktycznie" to bym się z Tobą zgodziła - bo jak wszyscy wiemy PRAWIE robi wielką różnice...

 

Podrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...
Czy w kominku z płaszczem wodnym można palić jak w zwykłym-kurcze trochę to dziwnie brzmi ale...., kominek jest nie podłączony do instalacji co. Nie mamy gazu a instalator się opiepsza ze zgraniem tego z piecem (a podobno nie może też kominka uruchomić bez pieca ???)) w domu ziąb i nie można nic robić (wykańcznie), a mąż jeszcze nocuje bo by nie okradli włości ;-) Podłączenie samego kominka to nie filozofia, tylko czy można nie wpinając go w instalację. Proszę o odpowiedź plizzz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w kominku z płaszczem wodnym można palić jak w zwykłym-kurcze trochę to dziwnie brzmi ale...., kominek jest nie podłączony do instalacji co. Nie mamy gazu a instalator się opiepsza ze zgraniem tego z piecem (a podobno nie może też kominka uruchomić bez pieca ???)) w domu ziąb i nie można nic robić (wykańcznie), a mąż jeszcze nocuje bo by nie okradli włości ;-) Podłączenie samego kominka to nie filozofia, tylko czy można nie wpinając go w instalację. Proszę o odpowiedź plizzz

raczej moze kominek uruchomic bez pieca, tylko mu sie nie chce tyle razy jezdzić,

natomiast na pewno nie mozna podłaczyc kominka z PW bez wpięcia w instalację wodną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie jest dobry przykład,

jeśli kominek z płaszczem porównujesz do czajnika na gazie, to do czego porównasz zwykły kominek w takim razie?

poza tym gdybym miał stalowy garnek, bez farby, teflonu, plastiku i innych takich, to nie bał bym się go na gazie postawić bez wody w środku :),

a jak się woda wygotuje, to co robisz? za gaśnicę piaskową i gasisz?

nie próbuję tutaj wmawiać ludziom, że pali się tak samo, ale uważam, że rozpalić delikatnie co jakiś czas można i krzywda mu się nie stanie,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale uważam, że rozpalić delikatnie co jakiś czas można i krzywda mu się nie stanie,

 

Co oznacza delikatnie ?

 

Delikatnie oznacza że nie masz pojęcia o czym piszesz.

Albo palisz normalnie albo ....

 

Gdybym miał ryzykować uszkodzeniem wartym parę tysięcy złotych to wolę zwykłą koze + przewód kominowy za parę dych.

Śpię spokojnie i palę nie delikatnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nikt Ci nie zabroni jeździć własnym autem "od czasu do czasu", bez oleju w silniku.

Ale nie wmawiaj innym że to dobrze dla takiego auta... :lol:, bo będą na ciebie co najmniej dziwnie patrzeć :lol:

Pozdrawiam.

no dobrze, to teraz proszę wklej jakiś cytat w którym twierdziłem, że to dobrze dla kominka!

twierdzę jeno, że to nie jest tak, że jak ktoś rozpali ogień bez płaszcza, to ma kominek do wyrzutu.

 

PS-kilka lat temu rozblokowywałem skuterek i zapomnieli mi podłączyć do gaźnika oleju - ujechałem całe 4km bez oleju :),

 

Co oznacza delikatnie ?

Albo palisz normalnie albo ....

...albo delikatnie!

nie potrafisz sobie wyobrazić wrzucenia do paleniska kilku małych szczapek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co oznacza delikatnie ?

Albo palisz normalnie albo ....

...albo delikatnie!

nie potrafisz sobie wyobrazić wrzucenia do paleniska kilku małych szczapek?

 

Przepraszam Cię bardzo ale NIE potrafię.

 

Albo mam wkład działający poprawnie przy normalnym paleniu albo liczę ilość szczapek.

A jak przekroczę "delikatną" ilość to wkład robi BUUM.

 

Fantastyczna rada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...