Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 808
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Nie zacytuję mańka bo i tak to nic nie zmieni.Moim skromnym zdaniem poprawek aż tak dużo nie ma.Powiedz spokojnie gościowi ,że poczynając od naczynia skończywszy na pompce chcesz aby przeniósł za ścianę.Spokojnie bo jak pójdziesz za głosem mariana to osiwiejesz.Rura z naczynia do kanalizacji też nie tutaj ,bo jak ci się zagotuje to głośno warczy :D :D :wink: .Na ostatnim zdjęciu jest wymiennik płytowy nie podłączony.Jak on to zamierza połączyć i naczyniem i z pompką?Jakiej jest mocy?

 

Zapewne będziesz chciała obudować to to.Zadaj pytanie fachowcowi jak zabudujesz to czy będzie możliwe odpowietrzanie np,pompki,czy np.jak zagotujesz wodę to z naczynia nie przebierze i nie wyleci na salon.Może się ocknie z letargu i przeniesie za ścianę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z podłączeniem dopływu powietrza z zewnątrz?

 

przecież wystaje z podłogi.Podłączy mu przepustnicę doda kabelki do elektroniki i po kłopocie.A jak nie podłączy to w obudowanym kominku ,zew. powietrze będzie czerpał już z powstałej komory i mechanicznie będzie sterował przepustnicą wbudowaną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie (i Panie) skonczylem wlasnie (no powiedzmy - jutro ostatnie "szlify") u siebie instalacje kominka z plaszczem. Pozwole sie podpiac do watku, jutro zrobie i pokaze fotki. Ciekawym bardzo czy jakies bledy popelnilem :)

pozdr.

 

Tu nie ma nieomylnych a ja mówię za siebie.Noooo nie myli się tylko marian. :D :D :D :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc do autora wątku

 

POSZUKAJ INNEGO WYKONAWCĘ !!!

 

nie ma się czym martwić , poprawienie tego bałaganu zajmie 1-2 dni i będzie cacy głowa do góry :wink:

 

Nooo poszukałam, przyszedł obejrzał stwierdził że 2-3 dni roboty! tyle tylko że ceną powalił! ale to łącznie z całym uruchomieniem! instalacji! Szukam dalej.....ajk ktoś był by chętny to ja jestem otwarta :lol: :lol: .........na współpracę

Właśnie, jesteście w stanie mi powiedzieć ile w ogóle coś takiego kosztuje normalnie? bo rozumiem za poprawianie po kimś trza dopłacić??? :-? proszę o info może być tu lub na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałabym , abyście doradzili jakiej firmy kupić kominek z płaszczem wodnym :roll:

Oprócz kominka, będzie gaz.

Chciałabym ogrzewać domek 150m2 jak najczęściej i nie wiem co kupić o jakiej mocy ?

Nie mam o tym zielonego pojęcia, a hydraulik powiedział, że jaki kupię tki będzie dobry, ale czy na pewno :roll: :o :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalator powiedział Ci prawdę.

Kominek z płaszczem wodnym, to nic innego jak prosty kocioł, a kotłownia w salonie.

Powinnaś jedynie dobrać jego moc. Uważam, że 15 kW całkowicie Ci wystarczy, bo z tego moc na układzie wodnym to przeciętnie ok. 12 kW.

Gdy w przeglądarkę wpiszesz hasło, to wypluje Ci ona prawie wszystkich oferentów. Jedne będą taniuchne i byle jak wykonane, inne droższe ale o ciekawej formie zewnętrznej. Wybór należy do Ciebie.

Co najwyżej zwróć jeszcze uwagę na CE urządzenia. Kot, kiedy i czy ważne.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorki zapomnialem dopisac porownaj sobie te kominki najlepiej w realu w zeczywistosci nie chodzi mi o market i zobacz czy stal tora ma 4 mm w kominku za 2 tysiaki i te kominki po 4 tysiaki ktore sa ze stali kotlowej lub z zeliwa i napewno nie jest taki sam kominek z nomi jak od normalnego sprzedawcy kominkow jeden tnie koszty wiec jak sie da to najlepiej na materjale bo dobrego imienia i tak nie straci bo to nie jego wyrob nie on produuje on ty;lko mowi w jakiej cenie sprzeda te 10 000 kominkow a drogi wie ze jak zpitoli sprawe to moze munikt wiecej nie zaufa co za tym idzie ze zbankrutuje pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałabym , abyście doradzili jakiej firmy kupić kominek z płaszczem wodnym :roll:

Oprócz kominka, będzie gaz.

Chciałabym ogrzewać domek 150m2 jak najczęściej i nie wiem co kupić o jakiej mocy ?

Nie mam o tym zielonego pojęcia, a hydraulik powiedział, że jaki kupię tki będzie dobry, ale czy na pewno :roll: :o :roll:

 

Tu znajdziesz wszystko na ten temat:

 

http://forum.muratordom.pl/klub-uzytkownikow-kominkow-z-plaszczem-wodnym,t36551.htm

 

http://forum.muratordom.pl/kominek-z-plaszczem-zasugerujcie-marke,t162547.htm

 

http://forum.muratordom.pl/kominek-z-plaszczem-wodnym-podstawowe-pytania,t151816.htm

 

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kominki z płaszczem wodnym wykonane są najczęściej w technice mieszanej, to znaczy: komora spalania i płaszcze wodne sa spawane ze stali, a "obzdobne" drzwiczki z żeliwa. Tzw nowoczesne formy również ze stali.

 

Szyba brudzi się wówczas gdy:

1. nie posiada układu tzw. czyszczenia - czyli szczeliny powietrznej w ramie drzwi (teraz wszyscy to już robią)

2. stosuje się zbyt wilgotne drewno

3. pali się drewnem smolistym

4. jednorazowy wsad jest zbyt duży

5. ciąg kominowy jest zbyt mały

6. pali się zbyt intensywnie

 

Kupując kominek z płaszczem wodnym musisz zwrócić uwagę na:

- jego deklarowaną przez producenta moc

- wyniki badań energetyczno - emisyjnych zgodnie z normą kominkową

 

Opowieści o wyższości stali tzw. kotłowej nad stalą konstrukcyjną w przypadku płaszcza wodnego kominka między bajki włóż. To tylko chwyt marketingowy.

Kotłówka wykazuje swoją wyższość dopiero w temp. powyżej 470 stopni, a przecież maksymalna temperatura ścianki wodnej przy grubości 4 mm wyniesie 140 - 150 stopni.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego mały energetyk ale nie z wszystkimi podpunktami opisującymi brudna szybę mogę się zgodzić.

4. jednorazowy wsad jest zbyt duży - nieprawda to nie ma znaczenia bynajmniej u mnie zawsze ładuje kominek do pełna i szyba się nie brudzi bardziej niżeli bym tego drewna dał mniej.

6. pali się zbyt intensywnie - również nieprawda im intensywniej palisz tym szyba mniej się brudzi. U mnie jak nawet szyba się osmoli to wtedy mocno przepalam i szyba się oczyszcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako posiadacz kominka z PW (Makroterm) i jego intensywny użytkownik od 4 lat, doradziłbym zwrócenie uwagi by palenisko kominka było wyłożone szamotem. W Makrotermie (mimo wielu jego zalet) szamotu nie ma i palacz :wink: myślący choć trochę o procesie spalania (którego efektem jest m.in. opisywana brudna szyba) prędzej czy później zaczyna kombinować jak szamot do kominka dołożyć. A po co, skoro są kominki, które oryginalnie już to mają. W skrócie szamot kumulując wokół paleniska ciepło powoduje, że spalanie drewna zachodzi w wyższej temperaturze, przez co jest "zdrowsze" - gazy dopalają się, emitowane jest mniej dymu/sadzy/smoły do komina.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...