Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

witam

http://nowydom.onet.pl/3852,projekt.html

Proszę Was o opinie na temat tego projektu. Miałbym zamiar poszerzyć caly budynek o dodatkowe miejsce garażowe jak również częściowo go podpiwniczyć (dzwiękoszczelne pomieszczenie pod garażem o powierzchni ok 35m2). Szukając projektu starałem się omijać lukarny, skomplikowane dachy i inne kosztowne elementy. Ile orientancyjnie może kosztować wybudowanie takiego domu (korzystałbym z usług małych ekip, wkład własnej pracy raczej niewielki) ?

nigger

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Moje uwagi.

 

Parter:

1) Podcień tarasu nic nie daje. Ile tam będzie 3, 4 m2. A trzeba będzie docieplić sufit i lać żelbet, bo się opiera na filarze.

2) Przestrzeń pod schodami mogłaby być dostępna z 8.

3) Jeszcze nie widziałem spiżarki w środku domu. Jakieś nowatorskie podejście do sprawy. Spiżarnia powinna być chłodna i przewiewna, a jądro domu ciepłe.

4) Jak chcesz poszerzyć garaż to wywal te okna, albo daj je na tył. Pozwoli to przysunąć budynek o metr do granicy. Zrób sobie rys. elewacji w Paintcie chociażby, żebyś miał pojęcie jak bedzie wtedy wyglądała bryła. Może się tak zmienić, że już nie będzie się Wam podobać.

 

Góra:

1) Chcesz tanio, zastanó sięna ucięciu balkonów. Bedzie taniej i bez problemu (oczywiście uwagaj jak z pkt 4 powyżej).

2) Zostawiłbym nawet pralnię, jeżeli w lecie nie chcecie wywieszać na dworze tylko na strychu.

 

Ale zastanowiłbym sieczy strychy nie zamurować i nie zrobić tam podłogi drewnianej opartej na legarach. Powinno być taniej niż betonowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesyłam Ci koszty budowy tego domu podane przez architekta dla domu z 2 garażami.

 

 

Kosztorys został sporządzony w oparciu o ceny rynkowe wg

publikacji branżowych dla II kwartału 2005.

Z uwagi na duże rozbieżności cen w całym kraju kosztorys jest w

dwóch wersjach: wg cen minimalnych i cen średnich krajowych.

Realny koszt budowy zawierał sie będzie w tym zakresie.

Wycena obejmuje stan w pełni wykończony z uwzglednieniem

instalacji sanitarnych i elektrychnych.

 

wg cen min.

cz. budowlana - 203700

cz. sanitarna - 36541

cz. elektr. - 7752

razem 247993

 

wg cen śr.

cz. budowlana - 276941

cz. sanitarna - 43452

cz. elektr. - 9000

razem 329393

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...
  • 2 weeks później...
Koszty podane są razem z robocizną.

Może ktoś jednak zdecydował się na ten projekt i podzieli się uwagami.

pozdrawiam

 

Ja właśnie zaczynam jego budowę. Jest to Hermes 3 (z podwójnym garażem).

 

Zdecydowałam się jednak na kilka zmian - pokój na dole jest zlikwidowany i w tym miejscu jest kuchnia - oczywiście wg starej koncepcji otwarta (spiżarnia znalazła się w nowym układzie bezpośrednio przy kuchni). To pozwoliło mi trochę cofnąć ścianę od tarasu i powiększyć go (faktycznie wcześniej było tam mało miejsca).

Uważam, że projekt ten jest bardzo logicznie i sensownie zrobiony. Ma prosty dach (zrezygnowałam z lukarn na rzecz okien połaciowych) i jest faktycznie dani w budowie. Wszyscy się nim zachwycali. Dodatkowo jest bardzo sensowny architekt - to w konsultacji z nim ustalałam większość zmian.

Pozdrawiam i życzę powodzenia

Ala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alicjam80 dzięki za odzew i gratulacje.

Czekam na warunki zabudowy (mam nadzieję, że na dniach) i mocno się nad tym projektem zastanawiam również z podwójnym garażem. Co do zmian - też okna połaciowe, na górze rezygnacja z jednego pokoju - zwiększam pokój od strony ogrodu, dodaję garderobę i powiększam tą już istniejącą, na dole myślę jak przerzucić pokój na prawą strone od wejścia i trochę brakuje mi miejsca...

Dziwi mnie, że tak ładny i funkcjonalny , a przy tym chyba stosunkowo niedrogi w budowie dom wzbudza tak małe zainteresowanie.

Trzymam kciuki życzę wytrwałości i czekam na wieści z budowy.

:wink:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alicjam80 dzięki za odzew i gratulacje.

Czekam na warunki zabudowy (mam nadzieję, że na dniach) i mocno się nad tym projektem zastanawiam również z podwójnym garażem. Co do zmian - też okna połaciowe, na górze rezygnacja z jednego pokoju - zwiększam pokój od strony ogrodu, dodaję garderobę i powiększam tą już istniejącą, na dole myślę jak przerzucić pokój na prawą strone od wejścia i trochę brakuje mi miejsca...

Dziwi mnie, że tak ładny i funkcjonalny , a przy tym chyba stosunkowo niedrogi w budowie dom wzbudza tak małe zainteresowanie.

Trzymam kciuki życzę wytrwałości i czekam na wieści z budowy.

:wink:

Pozdrawiam

 

Może w kwestii zmian - np. przerzucenie pokoju na drugą stronę - skontaktuj się z autorem projektu. Nam bardzo dużo pomógł i ma bardzo praktyczne spojrzenie i fajne pomysły. Ja w ogóle zrezygnowałam z pokoju na dole i zwiększyłam kuchnię. Ale przecież wszystko zależy od Twoich potrzeb i stron świata. Dzięki rezygnacji z lukarn na rzecz okien połaciowych dach robi się przy tej wielkości domu na prawdę niezbyt skomplikowany.

Właśnie jesteśmy po wstępnych rozmowach z ekipami do stanu surowego. Byliśmy trochę w szoku jak nam jedna powiedziała 65 tys. Ale w końcu znaleźliśmy za wstępnie 20-25 tys. Na razie musimy załatwić doprowadzenie prądu na działkę i jakąś studnię i w październiku zaczynamy. Mam nadzieję, że do zimy stanie pod dachem :)

Poza tym projekt też się wszystkim podoba i dziwię się, że jest nim tak małe zainteresowanie. Dla porównania widziałam dom o podobnej kubaturze - ok. 840 m3 a powierzchni całkowitej miał 300 m2, a Hermes ma 200.

 

Pozdrawiam i również czekam na wymianę doświadczeń odnośnie budowy.

Ala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witam

Od architekta uzyskałam informację że koszt pod klucz Hermesa z pojedyńczym garażem to 280 tyś. Podam wam jego telefon 0-71 353 16 65 oraz adres: [email protected] Chętnie przesyła materiały n meila (kosztorysy, rzuty) proponuję się również zapoznać z jego projektem Rozeta jest jak dla mnie jeszcze fajniejszy ale koszt realizacji to 300 tyś, a ja decydując się na Hermesa i tak już przekraczyłam moją "twardą" granicę kosztów, no ale zabardzo mi się podoba i jak do jutra znów mi coś się nie poprzestawia to go kupimy. Alicjam80 a na czym stanęło z ekipą i jak można wiedzieć gdzie się budujesz. Ja też mam nadzieję zacząć jesienią i skończyć s. surowy do zimy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Od architekta uzyskałam informację że koszt pod klucz Hermesa z pojedyńczym garażem to 280 tyś. Podam wam jego telefon 0-71 353 16 65 oraz adres: [email protected] Chętnie przesyła materiały n meila (kosztorysy, rzuty) proponuję się również zapoznać z jego projektem Rozeta jest jak dla mnie jeszcze fajniejszy ale koszt realizacji to 300 tyś, a ja decydując się na Hermesa i tak już przekraczyłam moją "twardą" granicę kosztów, no ale zabardzo mi się podoba i jak do jutra znów mi coś się nie poprzestawia to go kupimy. Alicjam80 a na czym stanęło z ekipą i jak można wiedzieć gdzie się budujesz. Ja też mam nadzieję zacząć jesienią i skończyć s. surowy do zimy.

Pozdrawiam

 

Kamila79,

nam się w końcu udało znaleźć ekipę na październik, zaraz potem są umówieni dekarze i mam nadzieję, że do końca roku będzie stan surowy otwarty, żeby przeschło na kolejny sezon.

Budujemy pod Warszawą. Jak już będą zdjęcia z realizacji, to chętnie je zaprezentuję.

 

Gdzie widziałaś ten projekt Rozeta? Nie mogę go wyszukać w internecie. Chętnie się z nim zapoznam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Oto link do projektu rozeta http://nowydom.onet.pl/3994,projekt.html.

Ja się zdecydowałam ostatecznie na projekt Hermes, dzisiaj nawet zaczęłam moją przygodę z urzędami a jutro dzwonię do projektanta aby zamówić projekt. Mam nadzieję że jeszcze wt tym roku uda się nam zacząć budowę, ale nasi przyszli sąsiedzi chwalą sobie szybkość działania naszego starostwa. mam nadzieję że wątek dotyczący projektu Hermes się rozwinie.

Pozdrawiam Kamila

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wczoraj staliśmy się posiadaczami projektu Hermes. Czekam teraz na wypis z wyrysem z PZP oraz będę szukać projektanta adaptującego oraz geodety, mam nadzieję że szybko pójdzie. Jestem zaskoczona dokładnością dokumentacji. Wcześniej widziałam 2 projekty i nie wiem czy one były do d.... czy ten jest taki super, gdyż zawiera kilkanascie stron opisu budowy poszczegónych elementów, łącznie z opisem gdzie należy zastosować środek np. grzybobójczy czy owadobójczy. Kosztorys też bardzo dokładny.

am nadzieję, ze wątek dotyczący Hermesa się rozwinie.

Pozdrawiam gorąco. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to cieszę się że dwie osoby na forum zaczną budowę tego domu przede mną, będę miała możliwość korzystania z Waszych doświadczeń. nigger a może założyłbyś na forum dziennik budowy Hermesa? Jak dawno umawiałeś się z ekipą, bo ja się obawiam że nawet pomimo szybkiego działania mojego starostwa będę mieć problemy zacząć w tym roku budowę bo pewnie nie znajdę ekipy. alicjam80 i nigger możecie zdradzić na ile wycenili Wam robociznę.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to cieszę się że dwie osoby na forum zaczną budowę tego domu przede mną, będę miała możliwość korzystania z Waszych doświadczeń. nigger a może założyłbyś na forum dziennik budowy Hermesa? Jak dawno umawiałeś się z ekipą, bo ja się obawiam że nawet pomimo szybkiego działania mojego starostwa będę mieć problemy zacząć w tym roku budowę bo pewnie nie znajdę ekipy. alicjam80 i nigger możecie zdradzić na ile wycenili Wam robociznę.

Pozdrawiam

 

Kamila79,

my zaczynamy kopać fundamenty w październiku, a ekipy szukałam w kwietniu. Były spore problemy - goście na czerwiec liczyli trzy razy drożej. Ostatecznie ekipa murarzy wyceniła robociznę (na październik) na 22 tys. PLN - za stan surowy bez dachu - dekarz policzył za robociznę ok. 10 tys. PLN.

 

Będę się chętnie wymieniać doświadczeniami i jak najbardziej skorzystam w Waszych :)

Pozdrawiam

Ala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alicjam80 dziękuję za podanie kosztów, może w okolicach Wrocławia będzie taniej niż pod Warszawą, tymbardziej że kosztorys zakłada dużo bardziej optymistyczne koszty robocizny (może za bardzo). My zastanawiamy się czy jeśli nikogo nie znajdziemy czy nie zrobić własnymi siłami fundamentów, ale na to też pewnie zabraknie czasu. a czy wy już ekipy szukaliście przed uzyskaniem pozwolenia czy po? Bo może to błąd że ja czekam z tym aż załatwimy wszelkie formalności (bo nie chcę komuś zawracać głowy). nigger a jak praca postępuje u Ciebie, chyba bardzo jesteś zajęty bo nie relacjonujesz postępów, a jakbyś mógł mi podać jaką ma szerokość garaż w wersji dwustanowiskowej, bo mój mąż chce nasz poszerzyć o metr, a ja się zastanawiam czy nie lepiej odrazu było wybrać projekt z podwójnym garażem?

Pozdrawiam Kamila

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...