Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

[email protected][/email] pozdrawiam i dziekuje chetnych za informacje.. :wink: powodzenia wszystkim życzymy

 

 

Witam

My wybudowaliśmy Hermesa w Legionowie, i mieszkamy już od roku

zrobiliśmy niewiele przeróbek między innymi poszerzyliśmy garaż i tam umieściliśmy kotłownię - rewelacja

więc jeśli chcecie - zapraszamy

[email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedźcie mi proszę ile kosztuje ocieplenie hermesa styropianem 12cm z tynkiem? Chodzi mi o robociznę i materiały. ile metrów trzeba liczyć na hermesa z jednym stanowiskiem garażowym...

 

U mnie w wiekszej wersji ( i jeszcze dodatkowo powiększonej ) wyszlo 330m2, z jednostanowiskowym mozna przyjac powiedzmy 280m2.

Reszta jest prosta:

280m2 * 0,12m = ok 33m3

cena 1m3 fasadowego styropianu z frezem to ok 110pln czyli mamy 3600pln, do tego kleje kołki narożniki siatka - ok 2000pln

robocizna: styro+siatka+klej to 25pln/m2 czyli 7000

tynk zewnetrzny robocizna za ok 15pln/m2 czyli 4200

w sumie ok 17000 + koszt samego tynku, czyli w 20000pln sie zmiescisz :wink:

 

Nie wiem z czego masz mury, ale nie dawalbym 12cm, moze byc malo. Wszedzie podaja ze 15cm to takie akceptowalne minimum. Przelicz sobie izolacyjnosc scian z jednym i drugim. 3cm wiecej to znikomy koszt a spora roznica w izolacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mam w projekcie jeśli chodzi o 12cm styropianu. Mur ma 30cm poroton. Nie wiem jeszcze jaka będzie grubość styropianu ale napewno rozważe 15.

Bardzo dziękuję za naprawdę fachową odpowiedź. Kurcze tylko nie wiedziałem, że to tyle kasy...

 

Do tego dojdą jeszcze koszty parapetów, wykończenia okien ( w zależności jak chcesz to zrobić ).

Metrów jest trochę mniej ok. 260 ale to nie wielka różnica.

 

Z grubością styro trzeba uważać żeby okna nie by źle osadzone. czyt. za głęboko. U mnie też jest 30 porotherm plus 12 styro i ściana wydaje się być bardzoooo gruba. :D

 

Rozważ zakup 12stki ale z lepszymi parametrami. Na stronach producentów są przeliczniki.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HERMES 1, Górny Śląsk

Tynki zewnętrzne (styropian 15 cm, 10 cm na cokół, tynk akrylowy, na cokole marmurit, parapety stalowe brązowe, podbtka drewniana trzykrotnie malowana bejca i lakier, obróbki blacharskie na balkonach, plus folia w płynie na balkony) w sumie 40 000 PLN brutto - materiał i robocizna.

Tynki wewnętrzne (tynk gipsowy maszynowy, plus narożniki ze stali nierdzewnej, plus listwy przy okienne) w sumie 17 800 PLN brutto - materiał i robocizna (bez ścian kolankowych, które będą z płyt G-K)

Wylewki (wylewki maszynowe, plus styropian na dole 10cm, na górze 5cm, plus dwa razy folia) w sumie 10 000 PLN brutto - materiał i robocizna (bez około 50 m2 gdzie folie i styro położyła ekipa od ogrzewania).

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My zamawialiśmy okna w firmie Promar we Wrocławiu (zresztą niedaleko tych tanich kominów :wink: ) na jutro postaram się poszukać jak się nazywa firma która dla nich je robi. Ale one są zrobione z profilach firmy Veka, tylko teraz nie bardzo pamiętam który to był profil (po roku już takie rzeczy umykają, teraz znam na pamięć nazwy kolekcji płytek, postaram się poszukać)to był któryś półzaokrąglony) kolor orzech.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,

moglibyście podać ile płaciliście (za m2) za ocieplenie poddasza - wełna, profile, płyta kg, zgruntowanie, etc. tak by było gotowe do malowania... i ile wyszło wam m2 na poddaszu

 

z góry dzieki za info, pozdro

maras

 

wersja z 1 garażem około 160m.kw. łącznie z sufitem bez poddasza.,

 

Z tego co pamiętam :

1. ocieplenie wełną 15pln za metr / dwie warstwy + folia

2. płyty osb 5 pln za metr.

2. zabudowa K/G 45pln na gotowo. profile, szpachlowanie itp.

 

 

Adam

 

 

Czy to są ceny z materiałem czy za samą robociznę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...