Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Mam pytanie do Hermesowiczów . Czy ktoś założył sobie (lub chociażby zrobił wycene) drewniane okna ?

 

Ja mam z Sokółki Soft Line Sosna w kolorze Teak. Podobno wzmocnione okucia plus rolety Integra na parterze. Całość ok. 26.000 pln ale to było w czercu 2007.

 

fotkę mam tylko taką.

http://foto.onet.pl//5i0cv,o88y0yodydy0,euxe0,u.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam

 

A rolety wliczone w tę cenę ? No i najważniejsza sprawa , czy po dwóch latach nadal lśnią nowością ?

 

w żadnym wypadku nie polecam. wygładają fajnie ale serwis praktycznie nie istnieje ( czekam od 2 meisiecy aby usunęli żywicę ) i kilka okien ma luzy na zawiasach w pozycji uchylnej. serwisant twierdzi że ten tym tak ma. Mają szczęscie że szkodami zdrowia na walkę z nimi.

 

PS. U mnie mieli opóźnienie z dostawą 60 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie natury technicznej do wszystkich budujących projekt z biura DOMENA PROJEKT

 

Mianowicie cześć garażowa posadzka jest niżej od części mieszkalnej. Co za tym idzie izolacja pozioma leząca na ostatniej warstwie bloczków betonowych w garażu jest wyżej od posadzki na gotowo. Chcąc powiązać tą izolację z izolacja poziomą na chudziaku pojawia się problem. Wygrzana papa (izolacja pozioma) z ostatniej warstwy na bloczkach betonowych przechodzi pionowo w dół (izolacja pionowa) do chudziaka. W konsekwencji po wylaniu posadzki docelowej na gotowo około 20cm tej papy pionowej będzie nie zasłonięte posadzką. Moi tynkarze nie mają pojęcia jak to zakryć tynkiem. Jak Wy wykończyliście ten fragment ściany tuż przy posadzce który jest wygrzany w papie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie natury technicznej do wszystkich budujących projekt z biura DOMENA PROJEKT

 

Mianowicie cześć garażowa posadzka jest niżej od części mieszkalnej. Co za tym idzie izolacja pozioma leząca na ostatniej warstwie bloczków betonowych w garażu jest wyżej od posadzki na gotowo. Chcąc powiązać tą izolację z izolacja poziomą na chudziaku pojawia się problem. Wygrzana papa (izolacja pozioma) z ostatniej warstwy na bloczkach betonowych przechodzi pionowo w dół (izolacja pionowa) do chudziaka. W konsekwencji po wylaniu posadzki docelowej na gotowo około 20cm tej papy pionowej będzie nie zasłonięte posadzką. Moi tynkarze nie mają pojęcia jak to zakryć tynkiem. Jak Wy wykończyliście ten fragment ściany tuż przy posadzce który jest wygrzany w papie?

Faktycznie był to problem. Ale na szczęście u mnie pustaki ściany wystawały 3cm poza bloczki i w ten sposób powstał uskok. Tynkarze zasłonili go styropianem na kleju, potem siatka i klej, i w ten sposób zlicowana powierzchnia została zatynkowana jako całość. Na dole jak się puknie to słychać głuchy odgłos pustki. Nie jest to idealne rozwiązanie ale na szybko też nie potrafiłem czegoś lepszego wymyśleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani jakie macie pomysły na kominek. Kurcze nie mam pojęcia jak go przy tych schodach ładnie zrobić, kombinuje i kombinuje i nic mi się nie podoba. Może Ci co mają już zrobiony pochwalą sie i wkleją fotki ?

Pozdrawiam :)

 

http://foto.onet.pl//5i0cv,o88y0yodydy0,ftw9k,u.html#ftw9k

 

proszę ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba fajowe, właśnie przy okazji zastanawiam się czy nie połączyć kominka ze ścianką telewizyjną. Mekej a co masz pod schodami, bo jka również mam schody betonowe i zastanawiam się co zrobić z tą wnęką.

Ps. Adam piękne schody :)

 

Ja pod schodami mam wnękę, do której wchodzę przez garaż i trzymam tam węgiel w workach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te wszystkie pomysły trzeba podzielić na dwa systemy:

1. Gdy wnęka jest zabudowana (tzn. schody są wylewane "na mokro" z betonu, i wtedy można mieć ściankę boczną lub nie, ale i tak pozostaje pewne miejsce do wykorzystania. Najgorzej chyba wizualnie wygląda gdy schody mają boczną ściankę. Wtedy na niewiele się ta dziwna wnęka przyda. W dodatku salon wygląda na ciaśniejszy. Połączenie jej z garażem to chyba byłby najlepszy pomysł.

2. Gdy schody są ażurowe drewniane. Wtedy przestrzeń zajmowana przez schody jest częścią salonu i powiększa go optycznie. Lecz co trzymać pod tymi schodami jeszcze sam nie wymyśliłem. Chyba wstawię tam jakiś ładny antyczny kredens lub komodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...