Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Coolmax - u mnie jest:

- podniesiona ścianka kolankowa,

- kuchna na miejscu pokoiku na dole

- kotłownia przeniesiona do powiększonego garażu

- wyrzucona spiżarka a powiększona jej kosztem łazienka

- wyrzucone okna dachowe a dostawione okna na szczycie w mniejszych-bliźniaczych pokojach. Okno dachowe w trzeciej sypialni już wiem, że byłoby niepotrzebne, bo jest ona i tak bardzo widna.

 

Do przeprowadzki jakieś dwa miesiące ale na razie nic bym nie zmieniła.

Tak to mniej więcej wygląda.

 

http://img32.imageshack.us/img32/9274/skanujg.jpg

 

PS - za 2 tygodnie będę mogła już wrzucić zdjęcia pomalowanego wnętrza :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

witam wszystkich budujacych hermesa, tak troche z innego etapu budowy mam pytanie w sumie to z samego poczatku budowy a mianowicie jakiej szerokosci lawy fundamentowe zrobiliscie, bo w projekcie jest tylko 40cm, moj projektant i wykonawca mowi ze wystarczy.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich budujacych hermesa, tak troche z innego etapu budowy mam pytanie w sumie to z samego poczatku budowy a mianowicie jakiej szerokosci lawy fundamentowe zrobiliscie, bo w projekcie jest tylko 40cm, moj projektant i wykonawca mowi ze wystarczy.

pozdrawiam

 

Skoro:

1. tak jest w projekcie

2. Twój projektant mówi, że wystarczy

3. Twój wykonawca mówi, że wystarczy

to skąd to pytanie???? :o

 

Jak tak zaczynasz, to chyba się wykończysz psychicznie przez tę budowę... :wink:

 

ps - ja mam 40. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

PS - za 2 tygodnie będę mogła już wrzucić zdjęcia pomalowanego wnętrza :lol:

 

Możesz wrzucić? Też dochodzę do etapu malowania i cos mi weny zaczyna brakowac...

 

ok - zrobię to wrzucę - właśnie skończyli.

Myślałam, że jak bedzie pomalowane to już efekt bedzie ale roboty jeszcze w cholerę :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałam, że jak bedzie pomalowane to już efekt bedzie ale roboty jeszcze w cholerę :o

 

He he, czyli nie tylko ja tak mam. Im bliżej, wydawałoby się, końca, tym więcej do zrobienia :oops:

Dokładnie kochani! Ja do malowania zabrałem się sam i z zapałem zacząłem malować od góry. Ale straaaasznie mi się to wlokło i w końcu gdy ją sjkończyłem dałem za wygraną i do parteru wziąłem fachowców. :D Ale i tak wiele roboty po nich zostaje do zrobienia samemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam takie pytanie dotyczące kafelek w łazience.

W projekcie łazienki mam "stół" na którym stoją dwie umywalki. Rogi tego stołu są zaokrąglone. I zastanawiam się jak uda się je wykonać, czyli czy bez problemu uda się uciąć kafelkę po łuku? Może ktoś ma jakieś doświadczenia w tej materii?

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam takie pytanie dotyczące kafelek w łazience.

W projekcie łazienki mam "stół" na którym stoją dwie umywalki. Rogi tego stołu są zaokrąglone. I zastanawiam się jak uda się je wykonać, czyli czy bez problemu uda się uciąć kafelkę po łuku? Może ktoś ma jakieś doświadczenia w tej materii?

Pozdr

Wielkie wyzwanie. Takie rzeczy potrafi niewielu kafelkarzy i muszą mieć do tego specjalny sprzęt. Ewentualnie szlifowanie szlifierką kątową "ręcznie". Do układania mozaiki w łuki służy specjalna płyta którą można giąć w dowolne kształty jako podłoże do mozaiki. U mnie ten stół dla uproszczenia jest prostokątny, ale za to obudowa wanny wiadomo - półokrągła. Aby to uzyskać trzeba dać specjalną listwę krawędziową giętą w łuk.

Może są inne prostsze sposoby ...... ktoś wie? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Jesteśmy od tygodnia szczęśliwymi posiadaczami projektu Hermes 3.

Udało mi sie przeczytać wszystko od początku. ( przez miesiąc)

Odpowiedzieliście na mnóstwo pytań, których bym nie zadał, ale jestem dużo mądrzejszy. Do rozpoczęcia budowy jeszcze trochę czasu ( geodeta z architektem walczą ), dlatego chcemy zadać nieśmiałe pytanie.

Czy ktoś w pobliżu Warszawy nie miałby nic przeciwko pokazaniu nam swego Hermesika? Jestem wzrokowcem i do zrobienia sobie projektów instalacji i wstępnego wykończenia bardzo by mi ( nam , mnie i mojej Żonie ) bardzo pomogło.

 

Z góry dziękujemy za przychylność.

 

Pozdrawiamy Wszystkich Hermesowiczów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Hermesowiczów i Rozetowiczów! (to ja!)

 

WIELKA prośba do Feniks999

 

Proszę opisz jak to zrobiłeś ze schodami na piętro tzn. jak udało się zrobić spocznik????

 

Myśle że wiele osób to może zainteresować, Twoje schody wyglądaja na wygodne, w przeciwieństwie do tych zabiegowych z projektu, które bardzo mnie martwią. :cry:

Parę osób coś wspominało o tym że można zrobic spocznik kosztem pomieszczenia nad garażem; ale jak przesunąć tą ścianę, skoro ona jest ścianą nośną? Czy tylko tak jakby cofnąć jej fragment???

 

Poza tym te drzwi jakoś tak niefajnie wygladają, myślałam żeby zrobić takie rozsuwane szersze, przeszklone żeby doświetlały klatkę schodową, w której chyba będzie ciemno jak w grobie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no , tera toś mnie zastrzeloł że moje schody betonowe (wymęczone przez ekipa bo baaaaardzo ale to baaaardzo nie chcieli ich robić) są inksze jak w projekcie .

 

 

 

http://foto3.m.onet.pl/_m/c1f9a619699e32558f8b19e59f824c33,10,19,0.jpg

 

 

 

http://foto3.m.onet.pl/_m/f537b729f7634a973b39c8e9d490d703,10,19,0.jpg

 

przeleciołch projekt i wydaje mi sie że to jest prawie to samo , no chyba że autor wprowadził teraz jakieś poważne zmiany :o :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne Fenix999 za odpowiedź i zdjęcia.

Sorki bo chyba źle coś zrozumiałam :oops:

 

Jakoś tak to odebrałam, że żeby w ogóle był spocznik, to trzeba cos kombinować i przerabiać.Tymczasem on tam jest ale mozna go jeszcze poszerzyć (wydłużyć?) żeby był wygodniejszy?

 

Ja zrobiłam spocznik na całej szerokości, oczywiście powoduje to pewne zmiany, trzeba trochę skrócić strop, żeby wysocy domownicy lub goście nie zachaczali głową, bo dolny bieg podnosi się i wydłuża się nachodząc bardziej na " ściężkę" między salonem a jadalnią.

 

A ja ten spocznik 'wciąłem' w pokój nad garażem. Czyli schody jakby opierają sie na wieńcu garażu a półpiętro jest wygospodarowane z tego pokoju, który jest i tak bardzo duży bo garaż dwustanowiskowy dodatkowo powiększony o kotłownię z tyłu.

 

 

Zasugerowałam się wypowiedziami Forumowiczów oraz tymi zdjęciami bajeranckich i wypasionych drewnianych schodów, bo one tak wyglądają, ze tego spocznika nie ma, a poszczególne schodki na tym zakręcie są strasznie wąskie. Dla mnie ten temat jest bardzo ważny, bo wygodne i bezpieczne schody w domu to podstawa. Ich uroda jest też ważna, ale - dla mnie - w drugiej kolejności. My robimy schody wylewane...

 

Kamila 79 i Zygzak oraz inni Forumowicze, którzy coś ze schodami kombinowali - jesli coś możecie jeszcze przybliżyć nt ulepszenia schodów, jak Wy to rozwiązaliście to bardzo proszę.... (może jakieś zdjątko...?)

Nie wiem jak rozumieć że można je "wciąć" w pokój nad garażem, tzn. przesunąć ścianę??? :roll: (ta ściana jest nośna) czy tylko cofnać jej fragment?

 

 

Fenix999 - nie widac u Ciebie tego nawisu w salonie, który powstaje z górnego biegu schodów. Czy to tylko na zdjęciu nie widać czy jakoś to rozwiązałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...