Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

JUż parę osób w mailu prosiło mnie o przesłanie rzutów z moimi pomysłami, dlatego wkleję tu zdjęcia. Niestety jakość nie najlepsza, bo jest to zdjęcie mojego nieudolnego rysowania po kartce (skanera niestety nie mam).

Wymiary garażu w środku to 6*8. Jeszcze nie wiem w którym miejscu będą drzwi do gabinetu, no i niewiem w którą stronę będą się otwierać drzwi do łazienki i garażu, z tego korytarzyka. Łazienka ma mieć około 2m. szerokości, ale to ma jeszcze przeliczyć architekt, tak żeby zmmieścił się kibelek, pisuar, natrysk i umywalka, w łazience będzie okienko tak jak na wizualizacji Gracjana. Taras w cześci niezadaszonej planujemy mieć na 3m. szeroki. No i trzeba pamiętać o podniesieniu okna na elewacji frontowej, jak chce się tam postawić meble kuchenne, na minimum 85 cm.

Jeśli chodzi o zmiany na górze, to nad garazem robimy strop terriwa, bo będzie to nasz małżeński pokój (bo trudno to nazwać sypialnią- po podłogach będzie mieć 48m.) więc znajdzie się tam miejscce na sporą garderobę, no i dzięki powiększeni garażu, również podniósł się dach, więc jest możliwość zrobienia przejścia z łazienki do tego pokoju nad garażem, co my wykorzystamy i trochę tej dużej powierzchni przeznaczymy na pralnię (jeszcze myślę czy z wejściem tylko od łazienki czy również od naszej sypialni.

 

http://www.empikfoto.pl/albumy20/191320/289836/previews/7984039_pict0544.jpg

 

http://www.empikfoto.pl/albumy20/191320/289836/previews/7984046_pict0545.jpg

 

http://www.empikfoto.pl/albumy20/191320/289836/previews/7984049_pict0546.jpg

 

am nadzieję, że będzie wystarczająco czytelne, niestety format w albumie empiku nie jest za duży, muszę poszukać jakiegoś innego.

 

Pozdrawiam Kamila

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Kamila79 dzięki za przesłane zdjęcia.

 

Mnie interesuje projekt Hermes w wersji z garażem dwustanowiskowym. Jednak chce go wudłużyc aby zrobić kotłownię jak u Kamili79 (z przodu i z tyłu po 0,9 m). Natomiast chyba zrezygnuję z podcienia jak u Sail-a, wtedy jadania z kuchnia będą OK. Gdzie jest spiżarnia będzie korytarz, a wtedy łazienka będzie większa (może razem z pralnią). W narożniku gdzie jest pom. gospodarcze będzie spiżarnia z małym oknem. Jest to połązenie zmiana Kamili79 i Saila. Co tym myślicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

investory

ja też miałam plan zrobienia korytarza w miejscu spiżarni, zeby przedłużyć łazienkę (zanim jej nie przeniosłam do garażu) tylko tak żeby nie zabierał on pomieszczenia gospodarczego, a z tego korytarz wchodziło by się do tego pomieszczenia a dopiero potem do garażu, nawet myślałam żeby ten korytarzyk tęż zamknąć drzwiami i włączyć go do pomieszczenia gospodarczego, no i drzw wejściowe do garażu przesunąć bliżej schodów, żeby były na wprost tych do pomieszczzenia gospodarczego. JA w tym pomieszczeniu miałam mieć pralnię, z rzutnią brudnych ciuchów z górnej łazienki (ale to było przed moimi kolejnymi pomysłami). Jeśli chodzi o likwidacje podcieni też brałam to pod uwagę,ale koniecznie z pozostawieniem tak dużych okien, tylko że w tym układzie kuchnia i tak będzie częścią salonu, a nie każdy to lubi-choć niektórzy nie wyobrażają sobie innego układu.

Powodzenia w podejmowaniu decyzji-wiem jakie to trudne, ja miałam około 5 wersji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie pomóżcie, albo chociaż mnie pocieszcie :( :-?

 

Kupując Hermesa 3 miałem w głowie powierzchnię użytkową ok. 160 m2 i całkowitą ok. 205 m2 (czy coś koło tego).

Według normy powierzchnia całkowita tego domu to tak naprawdę 308 m2 :o

No a jesli przyjmiemy taką (tak jak mój pierwszy wykonawca) to koszty budowy robią się nieciekawe..... :-?

Nie wziąłem kosztorysu przy zakupie, bo i tak planowałem zmiany z materiałem ścian włącznie, a teraz nie mam z czym porównać..... Koszt realnej budowy stanu surowego, który podał mi jeden z użytkowników forum jest ok. Wycena którą dostałem to jakaś porażka....

Napiszcie na ile macie wyceny od swoich wykonawców? Na razie intresuje mnie stan surowy otwarty.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam 12, jeśli to możliwe to ja też proszę o Twój kosztorys (jeśli piszesz o faktycznie poniesionych kosztach).[

b] Sail,[/b] według kosztorysu to koszt budowy to 280 lub 290 tyś - dwustanowiskowy to 330 tyś ale jest to kosztorys na 3 lub 4 kwartal 2005, a ceny ostatnio szaleją- nawet dziś dzwoniłam w sprawie betonu na ławy to dowiedziałam sie że na wiosnę będzie droższy bo jego składniki zdrożały. Jesłi chcesz to podam ci koszty poszczególnych prac z kosztorysu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

b] Sail,[/b] według kosztorysu to koszt budowy to 280 lub 290 tyś - dwustanowiskowy to 330 tyś ale jest to kosztorys na 3 lub 4 kwartal 2005, a ceny ostatnio szaleją- nawet dziś dzwoniłam w sprawie betonu na ławy to dowiedziałam sie że na wiosnę będzie droższy bo jego składniki zdrożały. Jesłi chcesz to podam ci koszty poszczególnych prac z kosztorysu.

To wiem, ale mi podano, fakt, że z piwnicą, ale bez jaj :evil: - za stan surowy OTWARTY.... UWAGA: 325 000 zł brutto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie "Hermesi"

my rownież zdecydowaliśmy się na ten projekt,

jest idealny, prawie wcale przeróbek, przeglądneliśmy wiele projektów i padło na hermesa.

A czy jest tutaj może ktoś z okolic Warszawy?????

Pozdrawiam gorąco

 

Z okolic Warszawy jest alicja 80, ale już dość długo się nie odzywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamila79

 

Z okolic Warszawy jest alicja 80, ale już dość długo się nie odzywa.

 

 

Dzięki bardzo, też to wlaśnie wylukałam, szkoda że sie nie odzywa, bo bardzo chętnie tego "hermesika" zobaczyłabym na żywo, bo z moją wyobraźnią przestrzenną niestety kiepściutko :cry: :cry: :cry:

 

proponuję zagadać alicję 80 na priv, może się odezwie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamila79 - 25 tys. za stan surowy z dachem to jest" za darmo". Średnie ceny za surowy otwarty z dachem to 50.000 z pełnym zaangażowaniem inwestora.

 

Jutro zbiorę się i podam kwoty jakie wydałem w rzeczywistości za poszczególne etapy.

 

Adam

 

Ja wiem, że 25 tyś za stan surowy zamknięty to mało, no ale 325 tyś za stan surowy otwarty nawet z najlepszymi materiałami i wykonawcami to już przegięcie. Ja tyle planuję wydać na całą budowę ze średnim wyposażeniem domu.

 

 

325.000 za całość to będzie chyba ciężko no ale wszystko zależy do cen i tego co włożysz do środka. :D

 

Ja jestem na etapie załatwiania ogrzewania, drzwi i okien i co raz bardziej jestem w szoku :

- Okna drewno średniej firmy ok. 22.000 + 6.000 za połaciowe.

- stolarka w środku średniej klasy + brama garażowa - 12.000 pln.

- ogrzewanie + cwu ( kominek z płaszczem, kocioł gazowy Viessmana, zbiornik na wodę z dwoma wężownicami, podłogówka, grzejniki + instalacja ) ok. 35.000 pln.

 

Tak na start mamy 75.000 pln bez żadnych wodotrysków.

Biorąc pod uwagę, że stan surowy otwarty to ok. 170.000 pln to ciężko bedzie się zmieścić w 325.00

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, że 25 tyś za stan surowy zamknięty to mało, no ale 325 tyś za stan surowy otwarty nawet z najlepszymi materiałami i wykonawcami to już przegięcie. Ja tyle planuję wydać na całą budowę ze średnim wyposażeniem domu.

 

No i pięknie :wink: Pocieszyliście mnie i dzięki Wam za to :wink: :lol:

Ja jako, że podpiwniczyłem, to mam nadzieję zamknąć sie w okolicach 400 :roll:

Wyposażenie też średnie (cokolwiek to znaczy), ale urządziliśmy już mieszkanie, w którym mieszkamy 5 lat i raczej wiemy czego chcemy, a czego nie :wink:

Jak trzeba będzie to zrobimy to sposobem gospodarczym, tyle, że wtedy bardziej nam się to rozciągnie w czasie....

Tak szczerze to liczyłem, że stan surowy otwarty (ale z dachem) uda nam się zamknąc w okolicach 180-200tyś. Zobaczymy.

Na razie odwleka mi sie pozwolenie na budowę, więc może zdąże znaleźć jeszcze sensowną firmę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z obietnicą poniżej w miarę dokładne koszty.

Hermes z jednostanowiskowym garażem bez kosztów robocizny.

1. Poziom zero : ok. 20.000 ( u mnie poszło prawie 250t piasku do zasypania fundamentów co kosztowało ok. 5.000 pln )

2. Ściany do poziomu dachu :

- porotherm 30 P+W (ok. 2600 szt.) + 400 szt.( 25 P+W) + 256szt. (

30+1/2 P+W ) + 900 szt. ( 11,5 P+W ) --- ok. 20.000 pln

- stal + strop terriva + beton + kominy + inne materiały - ok. 32.000 pln,

3. Dach :

- więźba 12,5 m.sześc. x 650 pln netto. ok. 10.000

- dachówka min. 240mkw.+ akcesoria typu gąsiory, krawędzówki itp = ok.

20.000.

- obróbka kominów + klinkier - ok. 3.000

 

Moje koszty opierały się głównie o ceny z lata 2006 i to z racji moich kontaktów były one praktycznie cenami producentów.

Np. za Porotherm 30P+W 2.600 płaciłem 3,95pln/szt. z tego co wiem to w tej chwili jest to już prawie 5 pln za sztukę czyli 25% drożej i tak jest ze wszystkim.

Mam pełne dane np. ile betonu poszło na odpowiednie wylewki ale nie będę się rozpisywał. Jeśli ktoś ma pytania to śmiało. Odpowiem w miarę możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamila79.

 

Przy takim układzie to jak najbardziej powinnaś się zamknąć w tej kwocie. Ja cchę zainwestować w tej chwil, żeby mieć docelowo spokój.

PS.

Ogrzewanie bezie przystosowane do podłączenia solarów. :D

 

Mój kolega zapłacił u developera za domek wolnostojący 130mkw. surowy zamknięty na dziąłce 400mkw. 380.00pln. I tez mówił że super tanio.

 

Takie są ceny w tej chwili. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...