Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Gratulacje Adam12.

Bardzo Ci zazdroszczę, my ciągle czekamy na odpowiednią pogodę, tzn kiedy przestanie padać, a pote pare dni musimy poczekać aż wyschnie ziemia.

 

Przy takiej pogodzie to z paru dni może zrobić się dwa tygodnie. Ale lepiej poczekaj niż martwić sie z niechcianym basem w miejscu fundamentów. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i stało się.

 

Wprawdzie bez naszej świadomości, ale wykonawca wykopal już dól pod fundament (poinformowal mnie o tym kierownik, żeby było ciekawiej :lol: ), woda w dole zalegała wczoraj na 20 cm, ale to juz problem wykonawcy, będzie pompował wodę, a biorąc pod uwagę prognozy to jeszcze długo ma padać, więc chyba to najlepsze rozwiązanie. Tak więc oficjalnie zgłaszam rozpoczęcie budowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i stało się.

 

Wprawdzie bez naszej świadomości, ale wykonawca wykopal już dól pod fundament (poinformowal mnie o tym kierownik, żeby było ciekawiej :lol: ), woda w dole zalegała wczoraj na 20 cm, ale to juz problem wykonawcy, będzie pompował wodę, a biorąc pod uwagę prognozy to jeszcze długo ma padać, więc chyba to najlepsze rozwiązanie. Tak więc oficjalnie zgłaszam rozpoczęcie budowy.

 

No to witamy w klubie. :D

 

Z tymi ławami to byłbym ostrożny. Wypompowanie wody to jedno ale jak zaczną kopać glinę pod ławy to natychmiast pojawi się tam woda. Dobrym rozwiązaniem w takim przypadku jest wyłożenie tego folią ale jak jest za dużo wody to nic nie pomoże. Trzeba czekać aż sama opadnie.

 

Rada dla osób robiących dach. W oryginalnym projekcie Hermesa brakuje kominka wentylacyjnego do kanalizacji. Nie wiedziałem o tym i mam teraz mały problem. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. czy ktoś buduje hermesa niedaleko (lub troche dalej :) ) Koszalina? moze byłaby możliwość żeby wpaść na budowę i popatrzeć jak wygląda w skali 1:1. kupiłem juz działkę mam wszystkie warunki i jestem na etapie poszukiwania projektu. Hermes w zasadzie mnie satysfakcjonuje ale... sam nie wiem. Pozdrawiam. Piotr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pitas ja mieszkam w bylym koszalinskim, dokladnie w czaplinku 90km od koszalina, niestety bede dopiero budowal Hermesa... mam nadzieje ze prace rusza ok polowy kwietnia.

 

Pytanie do tych ktorzy juz skonczyli budowe... ile m2 zewnetrznej cegly Wam poszlo? oczywiscie orientacyjnie lub z wyceny...

dzieki pozdrawiam

konrad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zszokowana sytuacją na rynku.

Wylaliśmy ławy, ale niestety bloczki są dostępne dopiero za 2 tygodnie i to dość drogo w tańszych miejscach to nawet 2 miesiące, na beton komórkowy kolejki są aż do maja o jakiś większych negocjacjach cen nawet nie ma co myśleć. I co z tego że mam szybką ekipę jak nie ma materiałów. jest jeszcze nadzieja że pożyczymy od jednego gościa bloczki betonowe bo on rusza dopiero za miesiąc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po dluższej przerwie!

Kamilo gratuluje rozpoczęcia budowy! Od tego czasu jak u mnie byłaś trochę ruszyliśmy do przodu.

Tak, braki materiałów, to już też przezyliśmy. Nasz domek nabrał już wyglądu, wprawdzie obiecalam,że wkelje zdjęcia, jak będą okna i dachówki.. ale brakło czasu...a pod koniec tygodnia kładziemy już tynki wew.,...spieszymy sie , bo chcemy się latem wprowazić.Nie wiem jak po przeróbkach dom wyszedł imetrażowo, ale na poddasze kupowałam podloge drewnianą.... ponad 150m2,

Warto zwócić uwage na kominek od kanalizacji, bo rzeczywiście w pojekcie go nie ma i trzeba to zapalnować wczesniej...ściany na poddaszu też trzeba podnieść.... myśmy tak zrobili....bo okna na wysokości kolan... to chyba nic ładnego.

Zdęcia prześle na maila....bo jak pamiętacie ja nie jestem w tych sprawach dość dobra i forum....nie potrafie.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie mi podać jaki jest koszt styropianu na Hermesa i materiałów potrzebnych do ocieplenia. Pytam bo mogę mieć na już Ytonga 36,5 ale w porównaniu do innych betonów komórkowych o rozmiarze 24 wychodzi mi 17 tyś różnicy na betonie, no ale odpada koszt ocieplenia i nie wiem co robić, jeśli koszt ocieplenia przekracza te 17 tyś to bym się zdecydowała, tylko proszę was o szybką odpowiedź, bo facet ma małe zapasy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie mi podać jaki jest koszt styropianu na Hermesa i materiałów potrzebnych do ocieplenia. Pytam bo mogę mieć na już Ytonga 36,5 ale w porównaniu do innych betonów komórkowych o rozmiarze 24 wychodzi mi 17 tyś różnicy na betonie, no ale odpada koszt ocieplenia i nie wiem co robić, jeśli koszt ocieplenia przekracza te 17 tyś to bym się zdecydowała, tylko proszę was o szybką odpowiedź, bo facet ma małe zapasy.

 

Powierzchnia elewacji w projekcie standartowym to około 300mkw.

Koszt styropianu zależy jaki wybierzesz ale bezie to w granicach 8 - 9 tyś.

 

PS. Jak patrzę na ceny materiałów to naprawdę współczuję. To co się dzieje to horror.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Adam 12 za odpowiedź,

rozumiem że to koszt samego styropianu, bez klejów i innych potrzebnych materiałów? Robocizna wyszła by mi ponad 10 tyś. więc chyba jednak YTong 1W, tym bardziej, że jest na już, tylko muszę jutro jechać do Dzierżoniowa wpłacić zaliczkę. A tak wogle to dziś przejeżdzałam przez Twoją miejscowość, więc nie mogłam sobie podarować obejrzenia Twojego domku choć z zewnątrz, dachówka jest super. Ale niezazdroszczę tej kałuży wokół domku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Adam 12 za odpowiedź,

rozumiem że to koszt samego styropianu, bez klejów i innych potrzebnych materiałów? Robocizna wyszła by mi ponad 10 tyś. więc chyba jednak YTong 1W, tym bardziej, że jest na już, tylko muszę jutro jechać do Dzierżoniowa wpłacić zaliczkę. A tak wogle to dziś przejeżdzałam przez Twoją miejscowość, więc nie mogłam sobie podarować obejrzenia Twojego domku choć z zewnątrz, dachówka jest super. Ale niezazdroszczę tej kałuży wokół domku.

 

 

Styropian kosztuje od 140 do 180 lub za odlotowy ponad 200 pln za 1 m.sze.

Przy grubości 12cm potrzeba około 36 m.sz. Kleju idzie nie dużo także koszt jest śmieszny, tak samo kołki. Ułożenie razem z pełnym przygotowaniem pod malowanie ( tynk, parapety , zakończenia okien itp ) to 40 pln za 1 m.kw. ale za to i tak musisz zapłacić.

Jeżeli masz 100% zaufanie do ekipy, że ma doświadczenie w Ytongu to faktycznie może wyjść trochę taniej.

 

Odnośnie kałuży to mam ją na własne życzenie :D wykorytowałem miejsce na drogę zapominając że będzie szła tamtędy kanalizacja no stoi sobie woda na glinie. Czekam teraz aż opadnie. Potem wjadą panowie od kanalizacji i pociągną

rurkę do dwóch działek. Ja znam życie będzie i tak wszystko rozkopane, że spokojnie będę mógł wpuścić ciężki sprzęt i przygotować cały teren.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jest!! kupiliśmy projekt "HERMES 3"

Domek spełnia nasze oczekiwania w kwestii rozkładu itp. Planujemy tylko małe zmiany upraszczające bryłę domku (usuniecie jednego balkonu, likwidacje podcienia i wydłużenie części głównej). Dodatkowo musimy wykonać piwnice pod garażem w celu ulokowania tam kotłowni na paliwo stałe (pellety, ziarna owsa).

 

Ale jesteśmy trochę rozczarowani kilkoma sprawami.

1. Autor projektu nie chciał wykonywać tych poprawek. Mają taki zbyt,że olewają poprawki i adaptacje.

2. Domek wg projektu ma bardzo mało wspólnego z budownictwem energooszczędnym. Obliczona moc kotła jest szokująca. 24kW, kiedy 15kW dla takiego budynku powinno być wystarczające.

3. Projektowanie ścian z betonu komórkowego o grubości 36 cm to już naprawdę przesada. Obecnie mieszkam w mieszkaniu gdzie ściany zewnętrzne są zrobione z Ytongu 30cm i jest zimno. Wszędzie pisze się o ociepleniu 15-20cm a tu pójście po najmniejszej linii oporu.

4. Kombinowany strop częściowo jako monolityczny( w okolicy schodów) a częściowo jako gęstożebrowy to też chyba przesada. Konstruktorem nie jestem ale we wszystkich czasopismach dowodzi się, że strop monolityczny jest porównywalny cenowo z gęstożebrowym. Prościej byłoby chyba wykonać monolityczny po całości.

i to tyle uwag na gorąco w kwestii projektu HERMESA 3.

Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie witam sympatyków domu HERMES firmy Domena. Jestem również zainteresowany budową tego domu z 1-nym garażem.

Czy moze ktoś z Państwa ma tabelę z ilością i z materiałami jakie sa potrzebne do jego wybudowania. Byłbym bardzo wdzięczny jakby Ktoś mi ją przesłał na moja skrzynkę. Chciałbym mniej więcej wyliczyć jego budowę w stanie surowym, czy deweloperskim.

Jeśli Ktoś ma taki zestaw potrzebnych materiałów do jego budowy to proszę o przesłanie. Mój adres:

 

[email protected]

 

 

Gorąco POZDRAWIAM wszystkich sympatyków HERMES-a. pap72

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie witam sympatyków domu HERMES firmy Domena. Jestem również zainteresowany budową tego domu z 1-nym garażem.

Czy moze ktoś z Państwa ma tabelę z ilością i z materiałami jakie sa potrzebne do jego wybudowania. Byłbym bardzo wdzięczny jakby Ktoś mi ją przesłał na moja skrzynkę. Chciałbym mniej więcej wyliczyć jego budowę w stanie surowym, czy deweloperskim.

Jeśli Ktoś ma taki zestaw potrzebnych materiałów do jego budowy to proszę o przesłanie. Mój adres:

 

[email protected]

 

 

Gorąco POZDRAWIAM wszystkich sympatyków HERMES-a. pap72

 

Autor projektu ma gotowy kosztorys do nabycia. O ile pamiętam kosztował około 200 pln. Ilości wszystkich praktycznie materiałów zmieniają się w zależności od rodzaju użytych bloczków czy ceramiki.

Jeżeli jesteś zainteresowany podstawową wersją z jednym garażem w wykonaniu z Porothermu 30cm P+W to rbiłęm sobie zestawienia i mogę CI pomóc w określeniu orientacyjnych ilości podstawowych materiałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jest!! kupiliśmy projekt "HERMES 3"

Domek spełnia nasze oczekiwania w kwestii rozkładu itp. Planujemy tylko małe zmiany upraszczające bryłę domku (usuniecie jednego balkonu, likwidacje podcienia i wydłużenie części głównej). Dodatkowo musimy wykonać piwnice pod garażem w celu ulokowania tam kotłowni na paliwo stałe (pellety, ziarna owsa).

 

Ale jesteśmy trochę rozczarowani kilkoma sprawami.

1. Autor projektu nie chciał wykonywać tych poprawek. Mają taki zbyt,że olewają poprawki i adaptacje.

2. Domek wg projektu ma bardzo mało wspólnego z budownictwem energooszczędnym. Obliczona moc kotła jest szokująca. 24kW, kiedy 15kW dla takiego budynku powinno być wystarczające.

3. Projektowanie ścian z betonu komórkowego o grubości 36 cm to już naprawdę przesada. Obecnie mieszkam w mieszkaniu gdzie ściany zewnętrzne są zrobione z Ytongu 30cm i jest zimno. Wszędzie pisze się o ociepleniu 15-20cm a tu pójście po najmniejszej linii oporu.

4. Kombinowany strop częściowo jako monolityczny( w okolicy schodów) a częściowo jako gęstożebrowy to też chyba przesada. Konstruktorem nie jestem ale we wszystkich czasopismach dowodzi się, że strop monolityczny jest porównywalny cenowo z gęstożebrowym. Prościej byłoby chyba wykonać monolityczny po całości.

i to tyle uwag na gorąco w kwestii projektu HERMESA 3.

Pozdrawiam wszystkich.

 

 

Ad1. Adaptacje z reguły wykonuje biuro który przygotowuje projekt zagospodarowania działki i lokalizacji domu.

Ad.2 W projekcie jest kalkulacja dla zwykłego kotła niekondensacyjnego a te mają dużo mniejszą sprawność. Nie brano pod uwagę również ogrzewania podłogowego oraz kominka co w praktyce całkowicie zmienia postać rzeczy.

Ad.3. Niestety nie masz racji. Projekt jest przygotowany zgodnie z polskimi normami które przewidują dla ścian jednowarstwowych minimalny współczynnik 0,29. Ytong 36 cm w pełni to spełnia. Jeżełi masz u siebie 30cm bez ocieplenia to znaczy, że masz nie zgodnie z polskimi normami, które i tak sa bardzo naciągane. Jeżeli chcesz mieć lepszy współczynnik zmień materiał. Ja u siebie mam Porotherm 30cm +12 cm ocieplenia.

Ad4. Nie widziałem projektu Hermes 3 ale strop monolityczny jest bardzo ciężki ( sam beton ) i gorzej izoluje od gęstożebrowego. Ze względu na lokalizację podciągów w okolicach schodów zastosowano monolityczny. Gęstożebrowego nie byłoby czym podeprzeć. Tak przynajmniej jest w wersji Hermesa z jednostanowiskowym garażem.

 

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autor projektu ma gotowy kosztorys do nabycia. O ile pamiętam kosztował około 200 pln. Ilości wszystkich praktycznie materiałów zmieniają się w zależności od rodzaju użytych bloczków czy ceramiki.

Jeżeli jesteś zainteresowany podstawową wersją z jednym garażem w wykonaniu z Porothermu 30cm P+W to rbiłęm sobie zestawienia i mogę CI pomóc w określeniu orientacyjnych ilości podstawowych materiałów.

 

Dzięki Adam 12 za błyskawiczną odpowiedź. Właśnie myślałem o porothermie 30cm P+W. Byłbym b. wdzięczny jakbyś mi wysłał na skrzynkę twoje zestaiwenia tak abym mógł sie zorientować co do ilości materiałów.

 

Pozdrawiam pap72

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam dokładnych zestawień ilościowych. Dla mnie ważniejsze było ile co kosztowała a nie ile czego było. :D

Ale będę mógł podesłać główne materiały.

Dal Twojej informacji:

- stan surowy otwarty z Porothermu 30, działówki Porotherm, dachówka ceramiczna glazurowana to około 180.000.

- ceny materiałów na lato/jesień 2006 raczej z maksymalnymi możliwymi upustami.

 

Z tego co widzę to ceney poszły tak do góry ( podobno sam Porotherm około 40% ) więc ta kalkulacja jest raczej mało przydatna. :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gonzo93

 

To nie jest tak, że projektant olewa klientów, pracownia domena to tak naprawdę jeden projektant i gdyby zajmował się adaptacjami to już nie miał by czasu pracować nad nowymi projektami, a i tak musisz zrobić projekt zagospodarowania działki, to zrobisz to u jednej osoby.

Jeśli chodzi o ściany: ja prześledziłam po forum kto ma od przynajmniej 2 lat dom z Ytonga 36 bez ocieplenia i powysyłałam do nich na priv zapytanie czy nadal są zadowoleni z tej technologi i kazdy odpowiedział mi że tak (cieplo zimą, chłodno latem). Może ta twoja ściana 30 (co jest zdecydowanie za mało) była też o wysokiej gęstości tzn. powyżej 500, a takie ściany z założenia przeznaczone są do ocieplennia. Ja też miałam dylemat 1 czy 2 warstwowa i zadecydowała aktualna dostępność i po przeliczeniach wyszło mi że YTong 36,5 będzie tańszy od betonu komórkowego przeciętnej jakości z dociepleniem (materiał i robocizna), a różnica w kosztach ogrzewania będzie zwracać się kilkadziesiąt lat, nawet 80 przy tańszych źródłach energi. A tak wogle dla projektanta to nie problem zmienić rodzaj ściany w czasie adaptacji.

 

Małe sprostowanie do Adama,

W/g Polskiej normy dla ścian jednowarstowych ws. U nie może być wiekszy niż0,5W/(m2*K). Ytong odmiana 500 ma ws. U=0,35 a Ytong 400 U=0,29. im niższy ws. tym lepiej.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...