Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

witam

Niestety prace ruszą dopiero ok 10 sierpnia, wyniknęły drobne problemy urzędowe. Co do kosztów to mamy dość drogą ekipę ale pewną i sprawdzoną. za całość w stanie surowym otwartym ok 42tys, łącznie z dachem, położeniem dachówki, cieżkim sprzętem, deskowaniem fundamentów itd. Wyceny pozostałych ekip z którymi mieliśmy kontakt wachały się między 32 a 64 tys. Poza tym radzę szukac ekipy już wcześniej, zwłaszcza jeśli masz juz wszystkie pozwolenia i mniej wiecej wiesz kiedy będziesz gotowa, potem może być problem.

Wymiary garażu dwustanowiskowego (wewnątrz):

- szerokość 621cm

- długość 631cm

Poza dodatkowym miejscem garażowym zależy mi bardzo na pomieszczenieu nad garażem, stąd decyzja o powiększonej wersji. Zamierzam też wykonać dość szeroką lukarnę po drugiej stronie małego dachu.

 

pozdrawiam

nigger

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam!

Piękny projekt. Spełnia wszystkie moje wymagania, poza tym, że chciałem zmieścić się w 140 m2 powierzchni użytkowej..... :lol:

Oświećcie mnie w jednym- czy wyceny podawane przez Was wyżej obejmują również jakiś średniej klasy kocioł np. gazowy do CO i kominek czy to trzeba dodatkowo doliczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sail kosztorys nie obejmuje kominka ale obejmuje kocioł gazowy o wartości 12 686 zł (wraz z robocizną, narzutami, kosztami zakupu-cokolwiek to znaczy, bo jeszcze muszę rozgryźć kosztorys) W kosztorysie jest zaproponowany kocioł gazowy: "ATMOmax PLUS Vu 240-5 "Vaillant" o mocy 24 kW, zasilany gazem GZ-50+ pojemnościowy podgrzewacz ciepłej wody typu VIH R 150. Regulacja kotła odbywać się będzie przy pomocy firmowego, programowalnego układu automatycznej regulacji pogodowej typu VRC 420s." nie wiem czy to wszystko jest istotne ale przepisałam dokładnie. A widzę że w tych kosztach zawarty jest również wkład kominowy i zawory.

Pozdrawiam

Kamila

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super :D

To jeszcze jedno pytanko...

Powierzchnia podana w linkach 156 m2 to nie jest jego powierzchnia użytkowa, mylę się czy nie? Bo wydawało mi się, że do powierzchni użytkowej nie wlicza się garażu i kotłowni(?), więc powinna być mniejsza, a wtedy spełniałby prawie wszystkie moje założenia... Nie wiem jak z powierzchnią pomieszczeń na poddaszu, ale miła Pani obiecała wczoraj, że prześlą mi dzisiaj rzuty i przekrój to pewnie więcej mi się wyjaśni :wink:

 

Czy ktoś z Was ma zamiar skończyć ten dom w tym roku? Lub postawić przynajmniej stan surowy zamknięty? Bo zanim zdecyduję się na kupno projektu i jego przeróbki to chętnie zobaczyłbym go w naturze :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No masz Sail rację ja nawet nie zwróciłam uwagi nato jak jest na stronie w necie bo ja ten projekt znalazłam najpierw w katalogu i sie zastanawiałam dlaczego nie zwróciłam na niego uwagi szukając w necie, ale pewnie widząc powierzchnię nawet go nie otwierałam bo z góry ustaliliśmy że dom nie może być większy niż 150. a więc powierzchnia użytkowa to 134, 71 wtym: parter-77.06 poddasze 57.65

powierzchnia netto parteru 107.07 powierzchnia netto poddasza 108.87 (to dla wersji z pojedyńczym garażem.

Dlatego ja proponowałabym zakupienie tego projektu bezpośrednio u projektanta, zresztą można go poprosić to prześle rzuty na meila (mi wysyłał)

Pozdrawiam

Kamila

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sail,

też proponuję kontakt z projektantem, jest to super gość i dużo mi pomógł w wymyśleniu paru przeróbek do jego wersji z podwójnym garażem.

My mamy zamiar skończyć w tym roku stan surowy otwarty. Pod warunkiem oczywiście, że mi szlag nie trafił ekipy, bo gość od 2 tygodni nie odbiera telefonu. Ale jesteśmy ta tropie.

Jak będziemy mieć zdjęcia z realizacji, to się chętnie podzielę nimi.

 

Pozdrawiam

ala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie dodatkowe miejsce w garażu może sie przydać, pomijając nawet drugie auto ktorego osobiscie na razie nie posiadam. Zawsze mozna wstawic tam rowery, kosiarkę czy inne sprzęta chyba że juz planujesz dodatkowy mały budynek gospodarczy. Poza tym jesli zrezygnowałaś z małego pokoju na dole powiększając w ten sposób kuchnię i jadalnię automatycznie dostajesz w miarę sensone pomieszczenie nad garażem, jeśli bedzie podwójny.

W zasadzie dlatego zdecydowałęm sie na budowe tego domu - pierwotna wersja byla juz bliska idealu ale widząc tą z podwojnym garazem, wiekszą kuchnią i jadalnią nie miałem wiecej pytań :D

(sensowne jest tez przeniesienie spiżarki ze środka domu do kuchni na zimnej scianie graniczącej z wiatrołapem)

nigger

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet nie zwrciłam uwagi że wersja z podwójnym garażem ma większą jadalnię i salon :( . W naszym przypadku nie chodzi o podwójny garaż, bo mój mąż jeździ busem a więc i tak nie wjechałby do garażu, ale bardziej chodzi mi o to pomieszczenie na górz i że moja druga połowa to taki "Praktyczny" typ który prawie wszystko woli zrobić sam a więc jest mu potrzebna jakaś wielka spawarka, kosiarka i sto tysięcy innych rzeczy na które musi mieć miejsce (to co on zrobił na podwórku jak jeszcze mieszkał z mamą- nigdy bym na to się nie zgodziła jakiś straszny blaszak na wszelkie graty, a przed tym jeszcze 5 samochdów jego i brata i siostry -brry...) dlatego chcemy poszerzyć garaż o metr, no i jeszcze chcemy wkomponować między nasze sosny, świerki i brzózki jakąś drewutnie to może sobie jakoś poradzimy.

Pozdrawiam Kamila

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie podziekowania za wszystkie odpowiedzi. :wink:

Wydaje nam się, że to jest to czego szukamy, ale właśnie zaczęliśmy rozpatrywać wersję z dwoma garażami :D Jaka jest powierzchnia użytkowa tej wersji?

Od projektanta dostałem już rzuty wersji podstawowej, oraz wersji bez pokoju na dole z dwoma garażami ale tylko parter....

My myślimy o podwójnym garażu, bo liczę, że wcześniej czy później pojawi sie drugie auto :roll:

A pożądną spiżarnie, kotłownie i pomieszczenie na mój warsztat to wygospodaruje w piwnicy :wink:

Cóż - na kupno projektu mam czas do września, ale Hermes jest zdecydowanym faworytem :lol:

Jedno mnie troszke martwi - jeśli dobrze odczytuje przekrój to ścianka kolankowa ma 70 cm - troszke mało? czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sail ścianka kolankowa ma faktycznie 70 cm a nad garażem 60 cm, ale zwróć uwagę na to że w pokojach na górze jest tylko skos na jednej ścianie więc jest możliwość postawienia czegoś wyższego, no i wnękę w holu na piętrze można wykorzystać na szafę przy niższych ściankach kolankowych lepiej się prezentją okna połaciowe.

Pozdrawiam

Kamila

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sail ścianka kolankowa ma faktycznie 70 cm a nad garażem 60 cm, ale zwróć uwagę na to że w pokojach na górze jest tylko skos na jednej ścianie więc jest możliwość postawienia czegoś wyższego, no i wnękę w holu na piętrze można wykorzystać na szafę przy niższych ściankach kolankowych lepiej się prezentją okna połaciowe.

Pozdrawiam

Kamila

 

Że okna się lepiej prezentują to w sumie nie wiedziałem/nie pomyślałem bo takich w mieszkaniu nie mam. Wcześniej odrzuciłem projekt Lapis ze względu na ściankę 90 cm, ale ona była zrobiona "sztucznie" tzn. dach leży na podłodze a ścianką zostały po prosu odcięte niższe skosy. Hermes podoba mi się bardzo, a nawet bardzo. bardzo :wink: Patrząc na powierzchnię użytkową pokoi na górze to chyba nie ma sie czym faktycznie martwić, poza kosztami... zwłaszcza, że chcemy go podpiwniczyć..... A nad garażem planowana jest jak na razie duża garderoba/jeśli się zdecydujemy na podwójny to również prasowalnia/suszarnia.

Porównanie mam takie, że teraz w mieszkaniu mam skosy ok. 145 cm, więc pomimo wzrostu 180 cm, praktycznie mogę dojść do ściany, więc stojące tam łóżko nie grozi rozwaleniem głowy o sufit :lol: , ba - dzieciaczki pod tą ścianką mają postawione łóżko piętrowe i nie jest źle, tyle, że na razie syn jest niewielkiego wzrostu. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sail proponuję obejrzeć tą stronkę http://www.velux.pl/Inspiracje/katalog-zdjec/ niska ścianka kolonkowa przy nachyleniu 40stopni może być naprawdę super. Kiedyś widziałam ściankę kolankową ok 150cm w pokoju gdzie było tylko okno połaciowe wogle nie widać świata przez okno, no może tylko niebo jak się postawi krzesło (łóżko) pod oknem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Czy ktoś z Was próbował iść do składów budowlanych po wycenę materiałów?

Ja właśnie jestem na tym etapie i jestem w szoku. Wszyscy łapią się za głowę - że spis jest nieprecyzyjny, nie wiadomo do czego ma służyć np. "uszczelniacz", okna są podane np. w m2.

Macie jakieś doświadczenia w tym temacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alicjam80, nie wiem jakie Ty masz zestawienie materiałów bo ja mam razem z kosztorysem i nie widzę tam takiej pozycji jak "uszczelniacz", okna faktycznie są w metrach (oprócz tych dachowych) ale w projekcie jest zestawienie stolarki okiennej i drzwiowej, więc chyba lepiej tym się wzorować. Ale zmartwiłaś mnie tym że w składzie budowlanym mają problem, może ja jutro podejdę do pobliskiego mi składu i zobaczę co oni na to.

Pozdrawiam Kamila

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kamila,

no właśnie chyba zrobiłam błąd, bo wzięłam zestawienie z kosztorysu (alfabetycznie) i poszłam z tym do składów. Nie znam się zbyt dobrze technicznie, ale już wiem, że trzeba zrobić zestawienie najawżniejszych rzeczy - razem z gościem, który będzie wykonawcą (bez drobiazgów za kilkanaście zł) i dopiero wtedy udać się po wycenę. Ale jestem w szoku jak idą ceny w górę. Już mi mówili w składach, że od września kolejna podwyżka - szok.

 

Co do lukarn - ja poprosiłam p. Marcina o zgodę (dał mi osobną na piśmie) na taką zmianę i zostało to zrobione w ramach adaptacji. Co do Ytonga - nie wiem. Najlepiej zapytać się p. Marcina. On mnie o takich rzeczach informował.

Nie boisz się budować z Ytonga? - ja słyszałam, że to wymaga niezłych umiejętności, bo nie każdy potrafi. A w okresie, gdy najlepsi fachowcy wyjeżdżają, to nie wiem, jak to wyjdzie cenowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ale się Hermesowo zrobiło na tej stronie :D (chodzi o obrazki), jeśli chodzi o Ytonga,my mamy do niego przekonanie, a z czego wy budujecie?. Jeśli chodzi o pozwolenie na zmiany to wiem że u architekta, nawet jak byliśmy u p. Marcina to od ręki wydrukował nam zgodę na poszerzenie garażu, no ale ktoś to musi zaadaptować i projektanci mówią że to oni muszą- no mają wkońcu z tego pieniądze ale kiedyś dowiedziałam się że do np. postawienia drzwi czy okien w ścianie nośnej wystarczy naniesienie zmiany w projekcie przez kierownika (nie wiem jak z oknami dachowymi). Jeśli chodzi o materiały ja jednak budowę pewnie zacznęna wiosnę (no może fundamenty w tym roku) to materiały bym kupowała w zimie a wtedy zawsze tanieją, bo jest zastój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

nigger, jak budowa, udało Ci się ruszyć?

alicjam80, wracając do Ytonga to nie koniecznie to będzie akurat ta ffirma ale na pewno beton komórkowy ściana jednowarstwowa, a Ty myślisz o innej technologi czy tylko producencie?

Dziś jestem umówiona z architektką, mam nadzieję że się dogadamy. W tamtym tygodniu był u mnie projektant ale do dziś nie przesłał mi meila z wyceną, ale jego chyba interesowalo tak naprawdę generalne wykonastwo, bo prowadziu z kolegami zajmującą się zastępstwem inwestorskim, a mnie to wogle nie interesuje, bo po pierwsze teraz siedzę z moim maleństwem w domu więc jak trzeba coś załatwić to w siadam w auto i jadę, a do wykończeniówki mam kogoś zaufanego, a samym stanem surowym chyba też nie byli zainteresowani, kolejny architekt na którego dostałam namiar jedzie na wakacje. zaczynam mieć wrażenie że łatwiej przejdę urzędy niż pozałatwiam potrzebnych ludzi :(

Pozdrawia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Kupiłam siostrę Hermesa - Rozetę. Oba domy mają takie same wnętrza i dlatego moje pytanie: Czy Państwo dokonywaliście zmian w projekcie, głównie chodzi mi o parter domu ( ilość , wielkość okien, zmiana ustawienia kominka itp.), bo poddasze jest już trochę inne w Hermesie.

Aha , jeżeli ktoś może mi podać to bardzo proszę o podanie wielkości okna w Hermesie w kuchni, bo 2 okna w kuchni w Rozecie chciałam zamienić na jedno. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...