Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Jest jeszcze jedna sprawa, czy tego pokoiku nad garażem nie da sie podnieść do wysokości reszty poddasza? Chodzi mi o to żeby nie było tych schodków w dół. Tak byłoby wygodniej i ładniej :-)

Wiedziałem, że ktoś juz o tym pisał :lol: :

[...]po za tym strop na piętrzxe jest na jednej wysokości, co dało nam jeden poziom na poddaszu(zrobie zdjęcie wewnątrz).[...]

 

poprostu fundamenty wylaliśmy na jedny poziomie, bo w projekcie są one niżej:-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś się orientuje jaką powierzchnię mają ściany zewn. i wewn.? gdzieś przeczytałam że zewnętrzne mają 300 m kw ale to raczej niemożliwe....

 

W/g kosztorysu dla projektu z pojedyńczym garażem po odliczeniu otworów wychodzi 157 m2.

 

 

Kamilo, a znasz metraż ścian wewnętrznych?

 

Ściana nośna między domem a garażem to 23m2

 

Ścianki działowe tam gdzie przewidziane są z betonu kom. to 65m2

Ścianki działowe tam gdzie przewidziano płyty gipsowo-kartonowe to 59m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich.

 

Czy ostatnio wam też forum działa tak beznadziejnie ? Nie można się zalogować. :evil:

 

Odnośnie powierzchni elewacji:

Kamila79 -- powierzchnię ścian masz z kosztorysu projektanta?

 

Szczerze mówiąc czeka mnie chyba dokładnie mierzenie. Sam albo z wykonawcą.

Podczas spotkania tzw. roboczego rzucił okiem i określił elewację na około 300m. kw. a środek na około 700m.kw. Kompletnie mnie to zaskoczyło.

Co prawda dół ma około 100 m.kw samych sufitów. + ściany. Na górze liczą się tylko ściany ponieważ reszta idzie z GK ale i tak w żaden sposób nie wyjdzie 700 m.kw. do tynkowania.

Jutro pomierzę je dokładnie.

 

Odnośnie elewacji to uważam, że grubo przesadził. 160 m.kw to realna powierzchnia.

 

pozdrowenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, dobra nie doczytałam, przyznaję :-)

W kazdym razie, zostawimy chyba tak jak jest w projekcie.

 

 

Zostawienie tak jak w projekcie daje efekt fajnego osobnego pomieszczenia z wejściem ze spocznika.

Ja zmieniłem strop i robię tam gabinet/pracownie ale nadaje sie też idealnie na pokój gościnny. Tylko trzeba parę okien wstawić :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam 12, ja mam dane z kosztorysu, tam jest dokładnie opisana każda oś, co mi pozwoliło przeliczyć ilość potrzebnych murów do mojego przerobionego Hermesa w części garażowej, jak chcesz to możemy się spotkać to sobie zobaczysz w kosztorysie.

 

Bellucci ja bym na Twoim miejscu nie przerabiała wejścia do pomieszczenia nad garażem (nawet namawiał mnie na to wykonawca, ale to poprostu dla niego uproszczenie) nie znam Twojej sytuacji rodzinnej, ale w tym pomieszczeniu najbardziej mi się podoba, że nasza sypialnia będzie trochę odosobniona od pokoi dzieci, no i w przyszłości będę miała możliwość kontrolowania jakie kandydatki na synowe mi chłopcy przyprowadzają do domu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam12 przeanalizowałem strop przy schodach i rozmawiałem z firmą wykonującą schody drewniane i wynika mi że nie muszę tak wzmacniać strop podciągami tylko dlatego że rezygnuję ze schodów żelbetowych. Schody drewniane nie obciążają dodatkowo stropu, a te żelbetowe skolei wcale go tak nie podpierały. Drewniane trzymają się ściany (czyli boków). Jedyny podciąg wzmacniający wymagany jest tylko w lini ściany spiżarka - kuchnia, a to z powodu osłabienia płyty żelbetowej stropu w tym rejonie przez przejście komina przez strop. Masz ten podciąg wykonany z tego co widzę na fotkach. A ten drugi biegnący do tego filarka przy jadalni chyba jest zbędny. Co o tym myślisz?

Apropo czy 10 tysięcy za schody z dębu to dużo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam12 przeanalizowałem strop przy schodach i rozmawiałem z firmą wykonującą schody drewniane i wynika mi że nie muszę tak wzmacniać strop podciągami tylko dlatego że rezygnuję ze schodów żelbetowych. Schody drewniane nie obciążają dodatkowo stropu, a te żelbetowe skolei wcale go tak nie podpierały. Drewniane trzymają się ściany (czyli boków). Jedyny podciąg wzmacniający wymagany jest tylko w lini ściany spiżarka - kuchnia, a to z powodu osłabienia płyty żelbetowej stropu w tym rejonie przez przejście komina przez strop. Masz ten podciąg wykonany z tego co widzę na fotkach. A ten drugi biegnący do tego filarka przy jadalni chyba jest zbędny. Co o tym myślisz?

Apropo czy 10 tysięcy za schody z dębu to dużo ?

 

Mój kierownik kategorycznie zażyczył sobie wykonie drugiego podciagu oraz podpory. Na projekcie między kuchnią/jadalnią a salonem jest tzw. L-ka z GK. Ja w tym miejscu mam wielki słub wylany z betonu. :D

Żeby było ciekawiej wykonawcy mieli już skończone zbrojene stropu ale niestety musieli część rozebrać i zrobić dodatkowy podciąg.

Prawdę mówić też wydało mi sie dziwne, że cały strop nad salonem i kuchnią opiera się na opisanym przez Ciebie podciągiem oraz biegnacym wzdłuż kuchni/jadalni. Salon to prawie 30m.kw. i strop trochę waży.

 

Trudno mi się wypowiadać na temat zasadnosci tej decyzji. Nie mam zielonego pojecia an termat konstrukcji domów ale uzasadnienia mojego kierownika ( Pan ok. 65 lat specjalizacja konstrukcje ) były przekowywujące więc wydałem kolejna kasę na stal.

 

Podobnie było z kominem od kotłowni. W projekcie jest od górnego stropu. Jak to zobaczył to się za głowę złapał. Mówił, że to paranoja i nigdy się nie podpisze pod taką konstrukcją. Podkreślał przede wszystkich, że pracujący strop pod obciążeniem komina zawsze będzie powodował nieszczelności.

Jak chcę spać spokonie to musi ość od dołu na wylanej płycie.

I tak zrobiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam 12 i nigger

 

czy wy zostaliście przy długości okien połaciowych 160, czy wzieliście trochę krotsze?

 

Jeszcze nie zamawiałem ale biorę krótsze Fakro FTP-V z V35 78x140cm :

 

http://www.fakro.pl/htmli/77.php

 

78x160 to raczej za dużo aczkolwiek chyba beę musiał użyć je w jednym pokoju bo jest tam łączenie kosza i nie ma miejsca na dwa okna.

 

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Hermesowiczów, co myślicie o wielkości kuchni z jadalnią?Budowę zacząłem na poczatku maja i obecnie jestem na etapie właśnie wylanego stropu (zdecydowałem sie na monolit).

Ciekawy jestem czy ktoś z Was przewiduje likwidację pokoju na rzecz kuchni, jeszcze na tym etapie można to zmienić. Dzięki z góry za opinię na ten temat.

 

Czytam, że dyskutujecie o wytrzymałości stropu, ja mam jeden podciag podparty dwoma filarami( w/g projektu były trzy filary)tzw zewnętrzny i jeden podciąg tzw. ukryty w okolicy schodów - schody nie podtrzymują stropu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zostawiłem pokój więc kuchnia z jadalnią mają około 16 m.kw. i są na tzw. "styk".

Jeżeli nie potrzebujesz tego pokoju to bym powiększył kuchnię z jadalnią.

Przy standardowym projekcie jest problem z otwieraniem drzwi balkonowych i trochę mało miejsca na duży stół.

Mój znajomy projektant wnętrz miał duży problem ze zmieszczeniem wszystkiego czego oczekiwała moja ładniejsza połowa.

 

Można też zrezygnować z podcienia ale o tym trzeba zadecydować na samym początku.

 

 

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Hermesowiczów, co myślicie o wielkości kuchni z jadalnią?Budowę zacząłem na poczatku maja i obecnie jestem na etapie właśnie wylanego stropu (zdecydowałem sie na monolit).

Ciekawy jestem czy ktoś z Was przewiduje likwidację pokoju na rzecz kuchni, jeszcze na tym etapie można to zmienić. Dzięki z góry za opinię na ten temat.

 

Czytam, że dyskutujecie o wytrzymałości stropu, ja mam jeden podciag podparty dwoma filarami( w/g projektu były trzy filary)tzw zewnętrzny i jeden podciąg tzw. ukryty w okolicy schodów - schody nie podtrzymują stropu.

 

Darkis chyba wiele osób rezygnuje z tego pokoju, choć osobiście ja dzięki przedłużeniu garażu mogłam przenieść do niego kotłownię i zrobić tam małą łazienkę, a w ich miejscu zaplanować gabinet. W dziale ze zdjęciami w temacie o hermesie nigger nawret pokazał projekt z powiększoną kuchnią,. Proponuję cofnąć się kilka stron, temat kuchni i pomysłów na nią był dokładnie przemaglowany.

Pozdrawiam Kamila

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...