Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Kamila,

Widocznie ich argumentacja oraz kosultacja z kierownikiem budowy przekonała mnie , że tak będzie korzystniej dla trwałości całego budynku. Oczywiscie biorąc pod uwagę rodzaj gruntu i inne uwarunkowania.Jeżeli chodzi o ilośc wylanego betonu to wyszlo tylko kilka kubików więcej a jak Wiesz przy całej inwestycji nie jest to znaczacy koszt.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Kamila,

Widocznie ich argumentacja oraz kosultacja z kierownikiem budowy przekonała mnie , że tak będzie korzystniej dla trwałości całego budynku. Oczywiscie biorąc pod uwagę rodzaj gruntu i inne uwarunkowania.Jeżeli chodzi o ilośc wylanego betonu to wyszlo tylko kilka kubików więcej a jak Wiesz przy całej inwestycji nie jest to znaczacy koszt.Oczywiscie mówimy o ławach fundamentowych.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamila,

Widocznie ich argumentacja oraz kosultacja z kierownikiem budowy przekonała mnie , że tak będzie korzystniej dla trwałości całego budynku. Oczywiscie biorąc pod uwagę rodzaj gruntu i inne uwarunkowania.Jeżeli chodzi o ilośc wylanego betonu to wyszlo tylko kilka kubików więcej a jak Wiesz przy całej inwestycji nie jest to znaczacy koszt.Oczywiscie mówimy o ławach fundamentowych.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamila,

Widocznie ich argumentacja oraz kosultacja z kierownikiem budowy przekonała mnie , że tak będzie korzystniej dla trwałości całego budynku. Oczywiscie biorąc pod uwagę rodzaj gruntu i inne uwarunkowania.Jeżeli chodzi o ilośc wylanego betonu to wyszlo tylko kilka kubików więcej a jak Wiesz przy całej inwestycji nie jest to znaczacy koszt.Oczywiscie mówimy o ławach fundamentowych.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak mówisz: dołożyć jakieś 800zł przy inwestycji 300 000 to tyle co nic.

Ale jeśli zrobiłeś 70 to faktycznie musiałeś miec kiepskie grunty w podłożu. Bo jeśli nie to niepotrzebnie sie natrudziliście. Zwyczajowo robi się 60, a przy idealnym posadowieniu można zejść własnie do 40 - 50.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie które już jakiś czemu było.

Czy ktoś ma dokładne wymiary elewacji i ścian wewnętrznych Hermesa w wersji jednostanowiskowej ?

Wiem, że były one w kosztorysie u projektanta le go nie zakupiłem a teraz mam duże wątpliwości.

 

Według pomiarów wykonawcy jest :

 

1. elewacja ok. 265 m.kw.

2. tynki wewn. ok. 600 m.kw.

 

Trochę dużo jak na mój gust.

 

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś się orientuje jaką powierzchnię mają ściany zewn. i wewn.? gdzieś przeczytałam że zewnętrzne mają 300 m kw ale to raczej niemożliwe....

 

W/g kosztorysu dla projektu z pojedyńczym garażem po odliczeniu otworów wychodzi 157 m2.

 

 

Kamilo, a znasz metraż ścian wewnętrznych?

 

Ściana nośna między domem a garażem to 23m2

 

Ścianki działowe tam gdzie przewidziane są z betonu kom. to 65m2

Ścianki działowe tam gdzie przewidziano płyty gipsowo-kartonowe to 59m2

 

 

 

Adamie, policz x 2 i chyba powinno się zgadzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy dostałam pierwszą wycenę kosztów materiałów i robocizny HERMESA3 bez piwnicy. Obejmuje ona zakres prac od I etapu po ogrodzenie, wylewki pod kontener, generalnie od a do z pod klucz. Zerknijcie na tą wycenę, co o niej myślicie?są to ceny z materiałami i z robocizną. Jedna ekipa robi nam wszystko.

Stan surowy z dachem bez okien

Etap1 Zakres- wykonanie ław i ścian fundamentowych z izolacjami brutto 27007,83

Etap II Zakres- wykonanie posadzki betonowej i poziomów kanalizacyjnych brutto 12895,86

Etap III Zakres- Wykonanie ścian i kominów parteru ze stropem teriva brutto 72828,09

Etap IV Zakres- wykonanie murów i kominów na poddaszu brutto 24310,20

Etap V Zakres- wykonanie wierzby dachowej brutto 23510,72

Etap VI Zakres- Pokrycie dachu folią wysoko-paroprzepuszczalną i dachówką ceme brutto 49837,78

suma 212310,06

================================================

Etap II Obsadzanie okien brutto 38155,12

Etap II Zakres- Ocieplenie ścian zewnętrznych ( styropian 12cm, tynk akryl) wykonanie podbitki z PCV brutto 41130,80

Etap III Zakres- Ocieplenie poddasza wełną min.gr.20cm i wykonanie zabudowy z płyt GK brutto 32963,49

Etap IV zakres- instalacja elektryczna i wodno kanalizacyjna ( plastik zgrzewany) brutto 17511,12

Etap V Zakres- Tynk wewnętrzny gipsowy ( agregatem) i posadzki betonowe. Rozprowadzenie ciepłego powietrza brutto 34665,11

Etap VI Inne prace wykończeniowe ( glazury, terakoty, gresy. drzwi wew, podłogi, farby itp) brutto 61490,01

Etap V Zakres- prace dodatkowe w otoczeniu budynku i w budynku ( szacunkowo) czyli ( kominek, ogrodzenie kostka brukowa, brama wjazdowa klinkier itp ) 45806,81

suma 271722,46

Razem za całość łącznie z ogrodzeniem 484 032,52

Oczywiście w wycenie mam wszystko rozpisane, tu podałam Wam mniej więcej zakres robót i ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem że w wycenie jest podłogowe wliczone, ale nic wiecej Ci nie powiem dopóki mój mąż nie wróci, po prostu sie na tym nie znam. Co do kwoty, my również będziemy ją starali się zmniejszyć. Rozmawialismy dziś z wykonawcą i powiedział nam że naniósł ceny raczej takie z których można będzie zejść ( chodzi o materiały), poza tym pocieszył nas, że materiały będą szły pomały w dół ( mam nadzieję) także nie ma co wariować. Poza tym zawsze możemy zrezygnować z prac w obrębie domu i zrobić to z czasem. Myślę, że będzie dobrze. Aczkolwiek z chęcią bym dała jeszcze jakiejś firmie do wyceny, musze kogoś poszukać i porównac ceny. Dzis dostalismy jeszcze jedna wycenę, gość nam krzyknął 450 za stan surowy zamkniety i powiedział jeszcze że ten co bedzie chciał nam taniej dom zbudować, to na pewno partacz :-) Stwierdził pan, że ten dom ma jakąs konstrukcję skomplikowaną czy coś takiego, baran jakiś :-) Także jak widzisz z tymi wycenami jest różnie :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz co cieżko jest to napisać dokładnie bo to jest rozbite na etapy. Moge podać sam koszt robocizny tego ogrzewania

kotlownia 900zł

ogrzewanie podłogowe 50m2 cena jedn 30 zł wartość netto 1500, ale to nic nie da. Najlepiej bedzie jak wkleję arkusz kalkulacyjny i bedziecie mogli sobie wszystko przejrzeć. Jak tylko dostane go mejlem od wykonawcy to wkleję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wycenie mam tak :

Instalacja elektryczna i wodno-kanalizacyjna

materiały ( rury zł. i inne, folia do podłogówki ) brutto 9742,92

robocizna

Instalacja wod-kaz-co 48puntk cena jedn 120zł wart netto 5,760

kotłownia 900zł

ogrzewanie podł 50m2 cena jedn. 30 zł cena netto 1500zł

robocizna brutto 7768,20

Dla mnie ta wycena to na razie czarna magia :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie które już jakiś czemu było.

Czy ktoś ma dokładne wymiary elewacji i ścian wewnętrznych Hermesa w wersji jednostanowiskowej ?

Wiem, że były one w kosztorysie u projektanta le go nie zakupiłem a teraz mam duże wątpliwości.

 

Według pomiarów wykonawcy jest :

 

1. elewacja ok. 265 m.kw.

2. tynki wewn. ok. 600 m.kw.

 

Trochę dużo jak na mój gust.

 

Adam

 

 

Adam 12, jak chcesz to podjadę do Ciebie na budowę z kosztorysem to sobie sam sprawdzisz. Tylko napisz mi kiedy jesteś. Chętnie popatrzę jak postępy u Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamila79 dziękuję za informację.

 

W tym tygodniu jestem w rozjazdach i będzie bardzo ciężko.

U mnie ogólnie tragedia. Sokółka ma kolejne opóźnienie w dostawie okien.

Miały być na początku maja, potem czerwca a teraz mówią, że 1szy tydzień lipca.

Dzisiaj jadę do nich wyrwać szefowi serce.

 

Odnośnie pomiarów elewacji to jestem po rozmowie z wykonawcą i chyba ma rację.

157 m.kw. to trochę mało. Sama elewacja garażu ma u podstawy ok. 7m i 7 wysokości co nam daje ponad 30m.kw. a gdzie reszta...

 

Nic to dostanę dokładne pomiary to sobie sprawdzę.

 

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz co cieżko jest to napisać dokładnie bo to jest rozbite na etapy. Moge podać sam koszt robocizny tego ogrzewania

kotlownia 900zł

ogrzewanie podłogowe 50m2 cena jedn 30 zł wartość netto 1500, ale to nic nie da. Najlepiej bedzie jak wkleję arkusz kalkulacyjny i bedziecie mogli sobie wszystko przejrzeć. Jak tylko dostane go mejlem od wykonawcy to wkleję.

 

 

Same materiały na podłogówkę o wielkości 50mk.kw to około 3500 tysiąca.

Mam na myśli styro z folią. złączni, rurki, rozdzielnice, izolacja i tysiąc innych drobiazgów.

 

Coś mi się wydaje, że te kosztorysy są mocno nie do szacowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam ta wycena jest tak zrobiona że ciężko sie tam czegoś doliczyć, jedziemy jutro do tego wykonawcy i będziemy z nim rozmawiać. Tam są wyszczególnione pozycje na dany etap budowy, a nie na konkretną rzecz. Jak dotrze do mnie ta wycena w wersji elektronicznej to Wam wkleję, ponieważ ciężko mi jest napisać konkretnie co ile kosztuje. A czy Wy macie swoje wyceny w wersji elektronicznej? Jeśli ktoś z Was by mógł mi pokazać to prosiłabym o takową na mejla. Dziekuję
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamila79 dziękuję za informację.

 

W tym tygodniu jestem w rozjazdach i będzie bardzo ciężko.

U mnie ogólnie tragedia. Sokółka ma kolejne opóźnienie w dostawie okien.

Miały być na początku maja, potem czerwca a teraz mówią, że 1szy tydzień lipca.

Dzisiaj jadę do nich wyrwać szefowi serce.

 

Odnośnie pomiarów elewacji to jestem po rozmowie z wykonawcą i chyba ma rację.

157 m.kw. to trochę mało. Sama elewacja garażu ma u podstawy ok. 7m i 7 wysokości co nam daje ponad 30m.kw. a gdzie reszta...

 

Nic to dostanę dokładne pomiary to sobie sprawdzę.

 

:D

 

Ale ściany poddasza trochę inaczej się liczy, w kosztorysie jest to pokazane, no i jednak sporo odchodzi na drzwi i okna to też jest bardzo dokładnie pokazane, a jak narazie to mi się wszystko zgadza z kosztorysem. A jeśli chodzi o tynki wewnętrzne, to ja podawałam wymiary ścian no ale oczywiste jest że trzeba je otynkować z dwu stron.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam ta wycena jest tak zrobiona że ciężko sie tam czegoś doliczyć, jedziemy jutro do tego wykonawcy i będziemy z nim rozmawiać. Tam są wyszczególnione pozycje na dany etap budowy, a nie na konkretną rzecz. Jak dotrze do mnie ta wycena w wersji elektronicznej to Wam wkleję, ponieważ ciężko mi jest napisać konkretnie co ile kosztuje. A czy Wy macie swoje wyceny w wersji elektronicznej? Jeśli ktoś z Was by mógł mi pokazać to prosiłabym o takową na mejla. Dziekuję

 

 

Nie mam konkretnych wycen ale notowałem ilości i koszty poszczególnych etapów ze szczegółami także w razie potrzeb coś pomogę. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...