Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Na południu Wrocławia ( np. Sanbet ) ok. 260+vat + pompa + dojazd

 

no a u nas beton jest po 230 + vat + pompa + dojazd..... no chyba że ktoś ma znajomości jak to w małej mieścinie ;)

 

A gdzie ta betoniarnia, pewnie tu dojazd by mnie dobił, ze Strzelina mam za darmo :wink:

 

Przed Siechnicą za stacją Orlenu.

 

moje pytanie było do zamareck

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

 

Super wykorzystana przestrzeń. A tak wogle to wy macie swoje projekty w fajnych programach, Mam na myśli Agama i niggera) a nie takim "nienaturalnym" jak mój :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Super wykorzystana przestrzeń. A tak wogle to wy macie swoje projekty w fajnych programach, Mam na myśli Agama i niggera) a nie takim "nienaturalnym" jak mój :-?

 

 

Nie martw się. Przygotywał to projektant i nie robił tego za darmo ...... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Super wykorzystana przestrzeń. A tak wogle to wy macie swoje projekty w fajnych programach, Mam na myśli Agama i niggera) a nie takim "nienaturalnym" jak mój :-?

 

 

 

Nie martw się. Przygotywał to projektant i nie robił tego za darmo ...... :D

 

 

 

A czy robił według Twojego pomysłu, czy to jego twórczość. I ile taka przyjemność kosztuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie ta betoniarnia, pewnie tu dojazd by mnie dobił, ze Strzelina mam za darmo :wink:

 

Betoniarnia jest 50 km na zachod od wroclawia, wiec raczej dojazd odpada ...

 

Adam12 a mozesz podac w jakim programie masz zrobione te wizualizacje?

 

Nie wiem. Projektant nie wprowadził mnie w takie szczegóły :D dostaję fotki plus pełny techniczny projekt ze wszystkim.

Łazienka na górze będzie taka :

http://foto.onet.pl/5i0cv,o88y0yodydy0,9hgxx,u.html

 

już się boję kosztów. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[

Łazienka na górze będzie taka :

http://foto.onet.pl/5i0cv,o88y0yodydy0,9hgxx,u.html

 

już się boję kosztów. :evil:

Ładnie :wink:

Patrząc na tą wizualizację, wnioskuję, że podniosłeś ściankę kolankową.... Napisz o ile :wink:

 

o jeden bloczek Porothermu czyli ok. 25 - 30 cm. W całym domu to zrobiłem.

Bez tego byłaby tragedia. Do tego wanna jest odsunięta od ścianki oraz osadzona będzie bezpośrednio na stropie bez ocieplenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[

Łazienka na górze będzie taka :

http://foto.onet.pl/5i0cv,o88y0yodydy0,9hgxx,u.html

 

już się boję kosztów. :evil:

Ładnie :wink:

Patrząc na tą wizualizację, wnioskuję, że podniosłeś ściankę kolankową.... Napisz o ile :wink:

 

 

Widzę że masz ocieplone fundamenty styro i folią. Jeśli mogę coś doradzić to dokładnie osłoń górną krawędź styropianu. Ja tego nie zrobiłem a potem przy zasypywaniu fundamentów piach sypał się miedzy styro a fundament. Do tego murarze upaprali wszytko zaprawą podczas murowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam 12 możesz podać namiar na swojego projektanta, za taki zakres prac 50 zł to naprawdę niedużo. Z tego co się orientuję to najtańszy projekt zaczyna się od tej kwoty i niewiele zawiera.

 

 

U mnie liczył 50zł za metr kwadratowy projektowanej powierzchni. Ale nie wiem jak jest teraz. no i pewnie zależy to od rodzaju projektu.

 

r-witczak [[email protected]] gsm 503 825 094

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o jeden bloczek Porothermu czyli ok. 25 - 30 cm. W całym domu to zrobiłem.

Bez tego byłaby tragedia. Do tego wanna jest odsunięta od ścianki oraz osadzona będzie bezpośrednio na stropie bez ocieplenia.

Też planuje o jeden bloczek - silikatu, do tego mam, a raczej będe mieć strop monolityczny - ciekawe ile wyjdzie wysokości na poddaszu ;) Szczerze mówiąc patrząc na tą wizualizację to myslałem, że więcej podniosłeś.... :wink:

Widzę że masz ocieplone fundamenty styro i folią. Jeśli mogę coś doradzić to dokładnie osłoń górną krawędź styropianu. Ja tego nie zrobiłem a potem przy zasypywaniu fundamentów piach sypał się miedzy styro a fundament. Do tego murarze upaprali wszytko zaprawą podczas murowania.

Fundamenty już sa zasypane, styropian był klejony "na placki" i kołkowany- nic sie nie wsypało. Musza natomiast odkopać i zaizolować jeszcze fundament garażu - nie mam pojęcia czemu tego nie zrobili od razu :roll: , ale przy okazji też zaizolują go styropianem, bo miała być tylko folia :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

]

Fundamenty już sa zasypane, styropian był klejony "na placki" i kołkowany- nic sie nie wsypało. Musza natomiast odkopać i zaizolować jeszcze fundament garażu - nie mam pojęcia czemu tego nie zrobili od razu :roll: , ale przy okazji też zaizolują go styropianem, bo miała być tylko folia :wink:

 

 

W takim razie jest OK. U mnie trochę się wsypało no i murarze upaprali spadającą zaprawą, która zatrzymywała się na wystającym styro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie styropian dawali na klej, ale na to potem jest klejona siatka i z góry też. Dlatego górna krawędź jest "zamknięta" i nic nie wpada.

Jedynie po obłożeniu folią kubełkową jak nie da się listwy to jest szczelina za którą może nasypać się piasek i cała idea folii pada w jeden dzień. Bo jak zamulisz przestrzeń za folią to bez sensu jest ją wogóle dawać.

Aby nic mi nie nasypali w żadne szczeliny kupiłem zwykłą folię budowlaną i pociąłem na pasy którymi zawinąłem wierzch murków fundamentowych a na szczycie przycisnąłem deską. Deska nawet chroni przed uszkodzeniami mechanicznymi. I wszystko odbyło się bez żadnych niespodzianek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki będziesz robił taras i schody wejściowe ?

Schody wejściowe chyba jak w projekcie choc jeszcze wszystko się może zmieni.Wiadomo na osobnym fundamencie.

Taras chcę zrobic jako jednolitą powierzchnie nie dzieląc na sztywno posadowioną w podcieniu i tę na gruncie na zewnątrz. Byby różnice osiadań i nie dało by się uniknąc mini uskoku po paru latach no i dylatacja obowiązkowa. Dlatego cały taras będzie otoczony osobnym murkiem fundamentowym, który będzie trzymał cały nasyp wewnątrz, murku nie ma byc prawie widac (tylko tam gdzie schody i klomby). Konstrukcja pod taras jak pod chodnik czyli: zagęszczona pospółka do wskaźnika 1,0, podbudowa z kruszywa łamanego 0/31,5 grubości około 10cm, podsypka z piasku łamanego lub miału kamiennego gr 3cm i na to nawierzchnia z jakichś płyt kamiennych. Jakie jeszcze nie zdecydowałem zobaczymy ile kasy nam zostanie :). Mogą byc nieregularne albo tradycyjne kwadraty, ale spoin nie wolno spoinowa żadną zaprawą !!! Tylko piasek łamany!!! Unikasz wtedy wysadzania i spękania zimą, a woda wsiąka w kilka minut.

NIe iwdać u Ciebie instalacji kanalizy i wody. Jakiś magiczny inny sposób ?

Na zdjęciach widac wyciągnięte piony do kanalizy a woda podłączona jest w narożniku pomieszczenia gospodarczego. Wszystko jak w projekcie tylko głębokośc kanalizy zmieniłem. Po co metr pod funamentem? A po drugie tak jak pisałeś to za nisko by się podłączyc do miejskiego kolektora sanitarnego.[/code]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[q

NIe iwdać u Ciebie instalacji kanalizy i wody. Jakiś magiczny inny sposób ?

Na zdjęciach widac wyciągnięte piony do kanalizy a woda podłączona jest w narożniku pomieszczenia gospodarczego. Wszystko jak w projekcie tylko głębokośc kanalizy zmieniłem. Po co metr pod funamentem? A po drugie tak jak pisałeś to za nisko by się podłączyc do miejskiego kolektora sanitarnego.[/code]

 

Mam dokładnie ten problem. Na szczęście wystarczy rozkuć kawałek płyty i przeprowadzić rurę przez ściankę fundamentową

 

Odnośnie tarasu i schodów to pytam ponieważ ja tez zostawiłem to sobie na później a teraz mam problem. Ciężko znaleźć ekipę która przyjedzie wykopie fundamenty, wymuruje tylko schody i wykończy taras. Za dużo zachodu przy kilku dniach roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...