Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dzięki _Adam12.

Rzeczywiście jest trochę problemu z tym kominkiem. Może widzisz jakieś inne rozwiązanie ? Bardzo zależy mi na tym projekcie , a zaraem chciałbym posiadać także i kominek.

 

Może zostaw tam gdzie jest a na zewnątrz domu zrób sobie zewnętrzny kominek.

Takie miejsce przy domu na 100% się przyda a koszt żaden.

Schody mogą pozostać podobne do projektowych ponieważ i tak opierają się na wieńcu i stropie. Lub zrób drewniane, będą lżejsze i mniej miejsca zajmą.

 

Kolejna opcja to przeniesienie kominka na ścianę między dwoma oknami w salonie.

Co prawda będzie szedł na zewnątrz i koniecznie należy go docieplić ale możesz połączyć taras z miejscem do biesiadowania. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dzięki _Adam12.

Rzeczywiście jest trochę problemu z tym kominkiem. Może widzisz jakieś inne rozwiązanie ? Bardzo zależy mi na tym projekcie , a zaraem chciałbym posiadać także i kominek.

 

Może zostaw tam gdzie jest a na zewnątrz domu zrób sobie zewnętrzny kominek.

Takie miejsce przy domu na 100% się przyda a koszt żaden.

Schody mogą pozostać podobne do projektowych ponieważ i tak opierają się na wieńcu i stropie. Lub zrób drewniane, będą lżejsze i mniej miejsca zajmą.

 

Kolejna opcja to przeniesienie kominka na ścianę między dwoma oknami w salonie.

Co prawda będzie szedł na zewnątrz i koniecznie należy go docieplić ale możesz połączyć taras z miejscem do biesiadowania. :D

 

Wydaje mi się, że opcja z kominkiem między oknami jest bardzo dobra, wtedy można zrobić kominek dwustronny, z otwartym paleniskiem na tarasie tylko wtedy odpada balkon :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

To mój pierwszy post na tym forum. Właśnie przed chwilą zamówiłem projekt Hermes 3 z podwójnym garażem. Mam nadzieję zdobyć pozwolenie do października i jeszcze przed zimą postawić fundamenty (z częściowym podpiwniczeniem). Jestem z Krakowa, działkę mamy pod miastem. Głównie ze względu na brak czasu nie będę raczej budował systemem gospodarczym, tylko chcę zlecić to firmie. Dziś rozmawiałem ze znajomym który ma firmę budowlaną i tak baaaardzo wstępnie oszacował koszt stanu surowego (bez okien) na ok. 300 000 zł. Wydaje mi się że to dużo, ale z drugiej strony ceny materiałów i robocizny są obecnie bardzo wysokie. Czy jest ktoś kto dopiero zaczyna budowę lub się przymierza i mógłby się na ten temat wypowiedzieć (koszty sprzed roku czy dwóch są na pewno dużo niższe). Wiem ze nie podałem materiałów (BK czy ceramika) itp ale chciałbym mieć jakiś punkt odniesienia tak dla porównania jak już będę miał projekt i dokładną wycenę. Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

To mój pierwszy post na tym forum. Właśnie przed chwilą zamówiłem projekt Hermes 3 z podwójnym garażem. Mam nadzieję zdobyć pozwolenie do października i jeszcze przed zimą postawić fundamenty (z częściowym podpiwniczeniem). Jestem z Krakowa, działkę mamy pod miastem. Głównie ze względu na brak czasu nie będę raczej budował systemem gospodarczym, tylko chcę zlecić to firmie. Dziś rozmawiałem ze znajomym który ma firmę budowlaną i tak baaaardzo wstępnie oszacował koszt stanu surowego (bez okien) na ok. 300 000 zł. Wydaje mi się że to dużo, ale z drugiej strony ceny materiałów i robocizny są obecnie bardzo wysokie. Czy jest ktoś kto dopiero zaczyna budowę lub się przymierza i mógłby się na ten temat wypowiedzieć (koszty sprzed roku czy dwóch są na pewno dużo niższe). Wiem ze nie podałem materiałów (BK czy ceramika) itp ale chciałbym mieć jakiś punkt odniesienia tak dla porównania jak już będę miał projekt i dokładną wycenę. Z góry dziękuję za pomoc.

A gdzie budujesz? :wink:

Ja zleciłem firmie - Hermes 3 z podwójnym garażem podpiwniczony - dach z pełnym deskowaniem i dachówką cementową, ściany - silikat 25 cm, stropy wszystkie monolityczne. Zaczęli w maju, mam nadzieję, że skończą do połowy sierpnia - koszt to 250 tyś brutto.... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie budujesz? :wink:

Ja zleciłem firmie - Hermes 3 z podwójnym garażem podpiwniczony - dach z pełnym deskowaniem i dachówką cementową, ściany - silikat 25 cm, stropy wszystkie monolityczne. Zaczęli w maju, mam nadzieję, że skończą do połowy sierpnia - koszt to 250 tyś brutto.... :roll:

 

Buduję w Koźmicach Małych - jakieś 7 km od Wieliczki w kierunku Dobczyc. Dzięki za info na temat kosztów :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj sądna chwila. Elektryk zaczął robotę.

Dla kalkulujących koszty: z 4 ofert wybrałem najtańszą i ledwo się mieszcze w 14.000 pln. :evil:

 

 

Adam12, a czy masz te koszty jakoś rozbite, bo ja mam już kupione okazyjnie 600m kabla różnej grubości no i za robociznę nie będę płacić, więc chciałabym wiedzieć na ile muszę się jeszcze nastawić.

 

No i prośbę do tych co mają wyceny lub tak jak nigger już są po tynkach i wylewkach ile wam wyszło za robociznę i materiał, no i na jakie tynki się zdecydowaliście, ja chyba zdecyduję się w salonie, jadalni, kuchni i korytarzu na tynk gipsowy, ewentualnie też sypialnia, a reszta domu cementowo wapienne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj sądna chwila. Elektryk zaczął robotę.

Dla kalkulujących koszty: z 4 ofert wybrałem najtańszą i ledwo się mieszcze w 14.000 pln. :evil:

 

 

Adam12, a czy masz te koszty jakoś rozbite, bo ja mam już kupione okazyjnie 600m kabla różnej grubości no i za robociznę nie będę płacić, więc chciałabym wiedzieć na ile muszę się jeszcze nastawić.

 

No i prośbę do tych co mają wyceny lub tak jak nigger już są po tynkach i wylewkach ile wam wyszło za robociznę i materiał, no i na jakie tynki się zdecydowaliście, ja chyba zdecyduję się w salonie, jadalni, kuchni i korytarzu na tynk gipsowy, ewentualnie też sypialnia, a reszta domu cementowo wapienne.

 

Nie wiem jakie masz kable ale powinny być takie :

1. YDYp 3x1.5mm - 400 m.

2. YDYp 3x2.5mm - 300m

3. YDY 5x2.5mm - 50 m

4. YTKSY 4x2x0,5 - 100m

plus kabel ziemny, komputerowa skrętka, koncentryk do TV plus wideofon, telefon.

W sumie u mnie materiały wyszły około 8.000pln a reszta to robota.

Kabel musi być koniecznie certyfikowany. Ten w marketach to szrot. Potrafią mieć po 3 - 4 przerwy na szpuli.

 

Odnośnie tynków to mieszanie rodzajów nie jest najlepszym pomysłem.

Łączenia będę pękać. Wątpię żebyś znalazła ekipę która się podejmie tego zadania.

Ja kładę wszędzie gipsowe. Są tańsze i lepsze od cementowych. Ja płacę 27 pln za robociznę do tego około 10 -12kg na metr kwadratowy Knaufa + dodatki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam, a czemu tak drogo za robociznę tynków :o :o :o , na allegro reklamują się po około 14 zł,a nigger w swojej relacji z budowy też podawał dużo niższe ceny, po 27 zł to już z materiałem z tego co pamiętam już sobie liczą :o

 

A propo łączenia, niewiem czy ktoś się podejmie, ale jak jest framuga to chyba nie taki problem, nie wiem nie orientowałam się, no ale z tego co wiem tynki gipsowe nie są zalecane do łazienek, no i w pokojach moich chłopców też mogą okazać się niewystarczające. Muszę się dokładnie dowiedzieć, ale chyba będę mieć jeszcze na to niestety sporo czasu, bo naszym budowlańcom ruszyła z materiałami nie tylko nasza budowa i nie traktują nas priorytetowo :-? , ale co począć. Jak sobie pomyślę, że kupując działkę wiosną tamtego roku myśleliśmy, że do końca wakacji TYCH będziemy już mieszkać to chce mi się wyć :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

U mnie kończą powoli dach (właściwie skończyli ale zabrakło dachówki :o ),elektrycy kończa okablowanie ale zestawienia co do ilości użytych kabli jeszce nie mam, co chwilę coś trzeba dorzucić np. kable głośnikowe, które też kładę pod tynkiem.Za tynk płacę 15 pln/m2 wydaje mi się, że 27 pln to trochę dużo, chyba że z materiałem.

Czy myślicie już o bramach garażowych? jakie są dobre - roletowe? segmentowe? Jakich firm?

Ciekawy jestem jakie macie zdanie w tej sprawie?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam, a czemu tak drogo za robociznę tynków :o :o :o , na allegro reklamują się po około 14 zł,a nigger w swojej relacji z budowy też podawał dużo niższe ceny, po 27 zł to już z materiałem z tego co pamiętam już sobie liczą :o

 

A propo łączenia, niewiem czy ktoś się podejmie, ale jak jest framuga to chyba nie taki problem, nie wiem nie orientowałam się, no ale z tego co wiem tynki gipsowe nie są zalecane do łazienek, no i w pokojach moich chłopców też mogą okazać się niewystarczające.

 

Moja pomyłka 17 pln a nie 27 pln. Ekipa z polecenia podobno profi. Rynkowa cena to 15 - 17 pln.

Zdecydowanie polecam własny materiał bo fachowcy zawsze oszczędzają i robią za cienką warstwę. Ja ustaliłem 1.5 cm.

W łazienkach to nie przeszkadza. Trzeba zastosować tylko odpowiednie farby.

Przy cementowo-wapiennych jeśli będziesz chciała mieć gładką ścianę trzeba będzie robić gładź a to kosztuje. Z tego co wiem to prawie tyle co tynk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No i prośbę do tych co mają wyceny lub tak jak nigger już są po tynkach i wylewkach ile wam wyszło za robociznę i materiał, no i na jakie tynki się zdecydowaliście, ja chyba zdecyduję się w salonie, jadalni, kuchni i korytarzu na tynk gipsowy, ewentualnie też sypialnia, a reszta domu cementowo wapienne.

 

jestem właśnie po tynkach, więc tak:

- w całym domu położyliśmy tynki gipsowe (nie tynkowałem pomieszczenia nad garażem, zastosuję tam system izolacji akustycznej - aku płyta + płyty KG)

- łącznie 600m2 w tym ok 120m to sufity

- cena za robociznę to 11zł za ściany i 15zł za sufity

- materiał to ok. 280 worków tynku knauf 75ML (ok. 24zł za worek 30kg)

 

nigg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie pokoi na górze to tak trzeba zastosować płyty GK ponieważ w ścianach sa podpory drewnienie stropu i każdy tynk będzie pękał. Podobnie jest z holem na górze.

 

Chodzi o ściankę kolankową ?? bo w żadnym innym miejscu nie mam drewnianych podpór.

nigg

 

 

W projekcie na górze cześć ścian jest w techn. szkieletowej z GK. Ja zrezygnowałem z tego i zrobiłem całość z Porothermu. Cztery belki służą jako podpory stropu i są w komponowane w ściany

jedna z podpór:

http://foto.onet.pl/5i0cv,o88y0yodydy0,6ipz0,u.html

 

tu widać dwie po obu stronach klatki schodowej

http://foto.onet.pl/5i0cv,o88y0yodydy0,6iq2h,u.html

 

na tym widać obie podpory w głębi holu.

http://foto.onet.pl/5i0cv,o88y0yodydy0,743v1,u.html

 

Położenie na to tyku w 100% spowoduje pękanie.

Nie wiem jak jest u was...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No i prośbę do tych co mają wyceny lub tak jak nigger już są po tynkach i wylewkach ile wam wyszło za robociznę i materiał, no i na jakie tynki się zdecydowaliście, ja chyba zdecyduję się w salonie, jadalni, kuchni i korytarzu na tynk gipsowy, ewentualnie też sypialnia, a reszta domu cementowo wapienne.

 

jestem właśnie po tynkach, więc tak:

- w całym domu położyliśmy tynki gipsowe (nie tynkowałem pomieszczenia nad garażem, zastosuję tam system izolacji akustycznej - aku płyta + płyty KG)

- łącznie 600m2 w tym ok 120m to sufity

- cena za robociznę to 11zł za ściany i 15zł za sufity

- materiał to ok. 280 worków tynku knauf 75ML (ok. 24zł za worek 30kg)

 

nigg

 

Jesteś zadowolony ze swojej ekipy od tynków ? Jeśli tak to kłaniam się o namiary. Oczywiście jeśli operują w okolicy Wrocławia.

Ja najtaniej znalazłem za 14 zł ale nie mieli terminów ( znaczy przez opoźnenie z oknami nie mogli dłużej czekać ) a w tej chwili mam wstępnie umówionych za

17 pln za metr. + sufity + specjalna stawka za podciągi i inne betonowe konstrukcje. Jest to czysta robocizna ze wszystkimi dodatkami i wykończeniami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie pokoi na górze to tak trzeba zastosować płyty GK ponieważ w ścianach sa podpory drewnienie stropu i każdy tynk będzie pękał. Podobnie jest z holem na górze.

 

Chodzi o ściankę kolankową ?? bo w żadnym innym miejscu nie mam drewnianych podpór.

nigg

Jeżeli możesz to napisz jak rozwiązali podpory u Ciebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...