Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Odnośnie pokoi na górze to tak trzeba zastosować płyty GK ponieważ w ścianach sa podpory drewnienie stropu i każdy tynk będzie pękał. Podobnie jest z holem na górze.

 

Chodzi o ściankę kolankową ?? bo w żadnym innym miejscu nie mam drewnianych podpór.

nigg

Jeżeli możesz to napisz jak rozwiązali podpory u Ciebie?

 

ze zdjęć wynika, że ich nie ma....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Jako ciekawostka- po co geodeta

 

Nie wiem kto nawalił geodeta czy wykonawca, ale dom i garaż w porównaniu do projektu wydłużył nam się o 48 cm- co w sumie daje mi jakieś 15 m2 pow. całkowitej więcej, co wcale mnie nie cieszy, wręcz przeciwnie, bo będzie mnie to trochę kosztować, nie mówiąc o tym, że mam już strop i dachówkę no i trzeba będzie domówić, a projekt więźby przerobić, ciekawe kto to zrobi. no i szczęście ,że na czas to zauważyłam, bo zdążymy wyśrodkować schody. No i co z odbiorem.

 

Chyba ciąży na nas jakieś fatum, zaczynam żałować że nie zdecydowaliśmy się w zeszłym roku na zakup domu, ceny jeszcze były względne, a juz dawno bym tam mieszkała, no i nie miała tylu nieprzespanych nocy. :evil: :evil: :evil: :evil:

 

Wstępnie stawiałbym na geodetę, który wyznaczał fundamenty.

Odnośnie stropu to się nie martw ale trzeba sprawdzić czy belki będą wystarczającej długości. Nie wiem w którą stronę to wydłużenie ale jeśli na wprost wejścia to dołożysz jedną krokwię, przedłużysz belkę nośna i bezie w miarę OK. Fachowiec od więźby sobie z tym poradzi. Gorzej jeśli dom stał się szerszy. W tym przypadku trzeba przerobić cały dach....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako ciekawostka- po co geodeta

 

Nie wiem kto nawalił geodeta czy wykonawca, ale dom i garaż w porównaniu do projektu wydłużył nam się o 48 cm- co w sumie daje mi jakieś 15 m2 pow. całkowitej więcej, co wcale mnie nie cieszy, wręcz przeciwnie, bo będzie mnie to trochę kosztować,[...]

 

Wstępnie stawiałbym na geodetę, który wyznaczał fundamenty.

Odnośnie stropu to się nie martw ale trzeba sprawdzić czy belki będą wystarczającej długości. Nie wiem w którą stronę to wydłużenie ale jeśli na wprost wejścia to dołożysz jedną krokwię, przedłużysz belkę nośna i bezie w miarę OK. Fachowiec od więźby sobie z tym poradzi. Gorzej jeśli dom stał się szerszy. W tym przypadku trzeba przerobić cały dach....

Tego wcześniej nie zauważyłem ;) Nie jesteś sama :wink:

U mnie wyszedł im o 40 cm dłuższy i szerszy :roll:

I stawiam na koparkowego - wyznaczone pewnie obrysy zewnętrzne, a potraktował to jako osie. Trudno - mam za to większy salon i kuchnię ;)

Z dachem mam nadzieję, że sobie poradzą :roll: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako ciekawostka- po co geodeta

 

Nie wiem kto nawalił geodeta czy wykonawca, ale dom i garaż w porównaniu do projektu wydłużył nam się o 48 cm- co w sumie daje mi jakieś 15 m2 pow. całkowitej więcej, co wcale mnie nie cieszy, wręcz przeciwnie, bo będzie mnie to trochę kosztować,[...]

 

Wstępnie stawiałbym na geodetę, który wyznaczał fundamenty.

Odnośnie stropu to się nie martw ale trzeba sprawdzić czy belki będą wystarczającej długości. Nie wiem w którą stronę to wydłużenie ale jeśli na wprost wejścia to dołożysz jedną krokwię, przedłużysz belkę nośna i bezie w miarę OK. Fachowiec od więźby sobie z tym poradzi. Gorzej jeśli dom stał się szerszy. W tym przypadku trzeba przerobić cały dach....

Tego wcześniej nie zauważyłem ;) Nie jesteś sama :wink:

U mnie wyszedł im o 40 cm dłuższy i szerszy :roll:

I stawiam na koparkowego - wyznaczone pewnie obrysy zewnętrzne, a potraktował to jako osie. Trudno - mam za to większy salon i kuchnię ;)

Z dachem mam nadzieję, że sobie poradzą :roll: :wink:

 

Ławy są z reguły kopane ręcznie ale prawdą jest, że krąg osób się poszerza.

Jeżeli dom będzie o 40 cm szerszy to z dachem mogą być problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam

z dachem nie bedzie zadnego problemu, sam robilem wiezbe wiec co nie co wiem :)

 

Juz wczesniej zauwazylem blad, projektant go poprawil ale okazalo sie ze nie na jednym koniec.

 

Jak znajde chwilke to napisze jakie sa bledy w projekcie a raczej w zesawieniu drewna. Kupilem wg. zestawienia i okazalo sie 2m3 za duzo. Niestety musialem jeszcze 1,238m3 dokupic ze wzgledu na wymiary.

Kupowalem wiezbe podsuszona, impregnowana cisnieniowo WOLMANITem CX-10 (jeden z najlepszych srodkow na swiecie) cena 1030zl/m3 wiec pare groszy pomylka kosztowala

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamawiałem według zestawienia i wszystko było Ok. Zostało parę belek.

W tym jedna krokwia ok. 6m. ale to na pewno nie jest 2 m.sz.

 

Nie bardzo sobie wyobrażam położenie dachu na wieńcu o 40 cm szerszym.

Same krokwie muszą być dłuższe. A co z koszami i połączeniem z dachem nad garażem. Wszystko się rozjedzie.

No ale nie jestem fachowcem od konstrukcji dachu więc mogę się mylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemu z polaczeniem dachu nad garazem, nikt nie robi wg projektu na tyle dokladnie.... mowie ci na 100%.

Co do materialu... czy aby na pewno zrobili ci wg projektu? na 200% nie :) bo przy tym jest tyle zabawy..... Chodzi o lukarny przede wszystkim..

 

Pokaz zdjecie swojej wiezby zaraz zobaczymy co tam w trawie piszczy:)

Dla przykladu podaj dlugosc swoich krokwi K20 i słupów SD3 :D

pozdr

 

PS pamietacie foty nigera? jak tak dzis popartze na swoja wiezbe i kolegi.. roznica w wykonaniu ladnie mu po zacinali krokwie, ja nie umiem/nie mam czym wiec odpuscilem po za tym odstawili mu lipe.. lukarny czyli bardzo duzy ciezar bedzie u niego na... zwyklych krokwiach:) . Bankowo za jakis czas drewno siadzie dam reke uciac..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie ma lukarn tylko trójkątne okno.

Więźba była zamawiana w 100 z projektu. Tartak po znajomości dołożyli mi trochę belek oraz zrobili główne elementy o 30 cm dłuższe a nie o 20 jak jest zasugerowane w projekcie.

Wszystko wyszło OK. Przynajmniej na mój stan wiedzy.

 

Kilka fotek

http://foto.onet.pl/5i0cv,o88y0yodydy0,u.html?P=3

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam12 sorx, faktycznie zapomnialem ze istnieje wersja z jednym garazem i z trojkatem a nie lukarna. Moja wina nie okreslilem jasno.

 

Niestety zestawienie jest skopane wzgleedem projektu.....

Sam sobie robilem wg. projektu wiec nie oszczedzalem. Problem jest nad garazami.. 1 przyklad.. dlugosc murlaty nad garazem w zestawieniu jest taka jak w wersji pojedynczego garazu.. wien na dzien dobry mamy braku ok 3m na jednej stronie.. czyli 6mb przekroju 150x150

Druga akcja to kalenica nad lukarnami.. w zestawieniu nie wiem dlaczego 1,02m a potrzeba min. 4,7m

Krokwie za lukarna.. potrzeba ok 3,5m a w zestawieniu 1,62 :)

SD4 potrzeba 1,04m a jest 4,7m :)

krokwie o ktorych pisalem wczesniej.. zamiast 5,5m to sa po 2,7m i co z nimi? musza zostac a trzeba ku;pic cos innego.

pozdrawiam Hermesowcow

PS. sluze rada w zwiazku z wiezba.

 

ADAM12 nie doczytalem o tych katach o ktorych piszesz:) na serio nie ma problemu... Gdy zaczynalem robic wiezbe wydawalo mi sie ze jak nie bedzie kata jak w projekcie to poprostu nie ma szans wyjsc... hehehe nic bardziej mylacego. Praktycznie kazdy dach robi sie indywidualnie i jak nie siega krokiew to obnizasz o 30cm kalenice i jest ok bez starty w krokwi...

 

Jesli ktos chce robic wiezbe samemu, czuje sie na silach .ma ludzi do pomocy, a trzeba bo min to 3 osoby to zapraszam na PW podpowiem czego sie nauczylem, co wiem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę bywałem w rozjazdach i tylko wolne chwile poświęcałem budowie domu. Dlatego już nie starczyło czasu na forum.

Jeśli chodzi o więźbę to faktycznie trochę było niedociągnięć w projekcie i zestawieniu. Nie jestem fachowcem ale po przeprojektowaniu domu (powiększeniu go), przeprojektowałem całą więźbę. Głównie dlatego że na lewej połaci zamiast 3 okien połaciowych dałem 2 lukarny. A dom powiększyłem tylko wzdłuż kalenicy (tak samo garaż) - dlatego zmiany polegały na przedłużeniu kalenicy i dołożeniu paru krokwi zarówno nad domem jak i garażem.

W tym tygodniu mają przyjechać cieśle. Ciekawe co z tego wyjdzie.

Niedługo zaktualizuję album to będzie widać.

ps. Kamila faktycznie nie da się załatwić żadnych kształtek gr 6cm na docieplenie wieńca. Ja to zrobiłem częściowo samym styropianem a gdzie indziej cegłą dziurawką :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS pamietacie foty nigera? jak tak dzis popartze na swoja wiezbe i kolegi.. roznica w wykonaniu ladnie mu po zacinali krokwie, ja nie umiem/nie mam czym wiec odpuscilem po za tym odstawili mu lipe.. lukarny czyli bardzo duzy ciezar bedzie u niego na... zwyklych krokwiach:) . Bankowo za jakis czas drewno siadzie dam reke uciac..

 

faktycznie mniejsze lukarny opierają się na krokwiach ale wieksza dla odmiany wspierana jest przez znacznie grubsze belki, na razie nic się nie wygina i jesli tak zostanie to osobiście przyjadę odciąć rękę ;)

nigg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też zamawiałem w/g projektu i podobnie została mi jedna belka a mam na dachu dwie lukarny, trochę mnie denerwuja belki podpierające ale ponoć muszą być, zresztą teraz już za późno, żeby się nad tym rozwodzić.

Panowie i Panie ;)

Ma ktoś na zdjęciach te belki?

Jeśli tak to wrzućcie gdzie one są i jak to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...