Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Więksszość z nas miało problem czy zostawiać gabinet, czy powiększać kuchnię, a może zlikwidować podcień. A tu powstała nowa wersja Hermesa jest tam to wszystko. http://www.dobry-dom.pl/projektydomow/82/1631/

 

Wygląda prawie jak mój Hermes po zmianach, tylko, ze ja musiałam dołożyć kupę kasy dodatkowo... :-?

 

 

Domek Hermes 2 jest bardzo fajny, tylko ma jeden minus. A mianowicie, nie ma projektu :evil: Chciałem zamówić projekt i się okazało, że nie jest jeszcze skończony. Dowiedziałem się tylko, że ktoś już go zamówił w sierpniu i nadal nie otrzymał informacji kiedy dokładnie go dostanie. Nie rozumiem tego. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Mam pytanko. Czy ktoś z granic Wrocławia byłby tak miły i pokazał hermesa 3 jak wygląda od środka? Noszę sie z zamiarem kupna projektu hermes 2 (niestety narazie jeszcze jest w fazie kończenia przez projektanta) i nie mam pojęcia jak mogą wyglądać np pokoje na górze. Nie wiem czy pokoiki, które mają ok 11,5m2 są wystarczające. Nigdy nie miałem do czynienia ze skosami i stąd też moja niewiedza n/t temat.

 

Ps. Ile trzeba liczyć w tej chwili pieniędzy aby wybudować takiego hermesika (nie mam tu na myśli, aby iść po najniższych kosztach) interesuje mnie naprawdę bardzo średnie wykończenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do schodów to zmieniliśmy je na bardziej funkcjonalne i wygodne, poszerzamy je na 1,20m oraz dodaliśmy przystajnik.

Pozdrawiamy serdecznie

 

Nie przystajnik ale spocznik ;)

A ja wogóle nie robię betonowych tylko ażurowe drewniane otwarte na taras. Zrezygnowałem więc z lewej ścianki klatki schodowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko. Czy ktoś z granic Wrocławia byłby tak miły i pokazał hermesa 3 jak wygląda od środka? Noszę sie z zamiarem kupna projektu hermes 2 (niestety narazie jeszcze jest w fazie kończenia przez projektanta) i nie mam pojęcia jak mogą wyglądać np pokoje na górze. Nie wiem czy pokoiki, które mają ok 11,5m2 są wystarczające. Nigdy nie miałem do czynienia ze skosami i stąd też moja niewiedza n/t temat.

 

Witaj Rafałsz. Pokoje na górze są wystarczające jeśli podniesiesz ściankę kolankową o 2 pustaki tak jak wszyscy. Ja powiekszyłem do tego jeszcze każdą stronęo 0,5m i pokoje wyszły naprawdę spore.

 

Jeśli chodzi o koszty to ja swojego przerobionego Hermesa chcę zamknąć w 230tys oczywiście bez mebli. Na stan surowy zamknięty czyli z dachem i oknami poszło mi ok 150tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko. Czy ktoś z granic Wrocławia byłby tak miły i pokazał hermesa 3 jak wygląda od środka? Noszę sie z zamiarem kupna projektu hermes 2 (niestety narazie jeszcze jest w fazie kończenia przez projektanta) i nie mam pojęcia jak mogą wyglądać np pokoje na górze. Nie wiem czy pokoiki, które mają ok 11,5m2 są wystarczające. Nigdy nie miałem do czynienia ze skosami i stąd też moja niewiedza n/t temat.

 

Witaj Rafałsz. Pokoje na górze są wystarczające jeśli podniesiesz ściankę kolankową o 2 pustaki tak jak wszyscy. Ja powiekszyłem do tego jeszcze każdą stronęo 0,5m i pokoje wyszły naprawdę spore.

 

Jeśli chodzi o koszty to ja swojego przerobionego Hermesa chcę zamknąć w 230tys oczywiście bez mebli. Na stan surowy zamknięty czyli z dachem i oknami poszło mi ok 150tys.

 

 

Dzięki za słowa otuchy... :) Na wiosnę chcemy zacząć fundamenty i tak do końca nie wiemy jak to właśnie może zamknąć się z kasą.

Będziemy mieli ok 350tyś i w tym chciałbym zrobić elewcję i środek (pomalować etc). Nie wiem czy to wystarczy... :-?

Masz może jakieś namiary na sprawdzoną ekipę? Widzę, że jestes z dolnegośląska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

 

Rafałsz ja niestety dopiero po niedzieli kładę dach, ścianek działowych nie mam, więc nie bardzo miałabym Ci co pokazać, ale pokoje po podłodze mają ponad 17m2, ja nie podnosiłam ścianki kolankowej, ale planuję zrobić "ślepe scianki kolankowe" czy jak inni to nazywają przedścianki, zabierze to około 0.5 szerokości, ale ściana zacznie się na wysokości około 1,2, jest to rozwiązanie zdecydowanie tańsze niż podnoszenie ścianki kolankowej, bo idzie to więcej cegieł, dobrze by było wydłużyć dach, żeby nie był "przykrótki", a to dodatkowa dachówka i dłuższe krokwie, no i niezbędny jest drugi wieniec, z którego my zrezygnowaliśmy ze względu na niską ściankę kolankową, zastąpiliśmy go tylko kilkoma dodatkowymi słupami.

 

Wielki80, ty naprawdę chcesz wnosić w domku wózek na górę? :o :o :o

 

Mój stan surowy zamknięty wyniesie 150 tyś, tylko, że mam przedłużony garaż do 8,5m a więc mocno mi się podniósł dach nad garażem.

 

 

A teraz mam pytanie najprędzej pomoże mi

 

nigger lub Adam12, jak rozwiązaliście wentylację, a konkretnie wywiew w łazience i kuchni. Tak jak patrzę na projekt, to wychodzi, że mają być tamtylko anemostaty, rura spiro i kominek na dachu, żadnego wspomagania przez wentylator (no poza wyciągiem kuchennym), a może wy to rozwiązaliście inaczej. Ja myślałam o wentylatorze centralnym wyciągowym, ale taki kosztuje 2500 tys.. no i trzeba doprowadzić do niego przewody z różnych stron domu, więc chyba będzie lepiej każdy kanał zrobić osobno, ale nie bardzo wiem czy opisany przezemnie sposób jest właściwy i czy nie lepiej było by go wspomóc jakimiś wentylatorami a jeśli tak to jakimi. Niestety nie mogę znaleźć sklepu który by mi pomógł, bo tych interesuje tylko wciśnięcie klientom rekupuratorów, a takich "drobnych" klientów zbywają. Liczę bardzo na Waszą szybką pomoc, bo mnie nagli.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

........Tak jak patrzę na projekt, to wychodzi, że mają być tamtylko anemostaty, rura spiro i kominek na dachu, żadnego wspomagania przez wentylator (no poza wyciągiem kuchennym), a może wy to rozwiązaliście inaczej. Ja myślałam o wentylatorze centralnym wyciągowym, .........

 

Kamila, a nie wystarczy mały wentylator wyciągowy zamontowany w kratce w łazience? Kosztuje coś koło 100 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziemy mieli ok 350tyś i w tym chciałbym zrobić elewcję i środek (pomalować etc). Nie wiem czy to wystarczy... :-?

Masz może jakieś namiary na sprawdzoną ekipę? Widzę, że jestes z dolnegośląska.

 

Rafał 350tys spokojnie wystarczy według mnie na całość. Nie zgadzam się z Kamilą co do znacznych kosztów z podniesieniem ścianki kolankowej, bo 2 rzędy pustaków to znikomy koszt w porównaniu z całym domem (1000 max 2000 zł w zależności od rodzaju pustaków). Lepiej pomyśleć teraz bo potem tego nie da sie zmienić i będziesz walił głową w mur i ze złości sobie włosy wyrywał. :wink:

Jeśli chodzi o moją ekipę to jest dobra, ale są tak zapracowani na miejscu że nie chce im się jeździć nawet do Wrocławia choć to tylko 50km. Ja mieszkam na zachód od Wrocka i jeśli to Twoje okolice to napisz mi na PRIV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziemy mieli ok 350tyś i w tym chciałbym zrobić elewcję i środek (pomalować etc). Nie wiem czy to wystarczy... :-?

Masz może jakieś namiary na sprawdzoną ekipę? Widzę, że jestes z dolnegośląska.

 

Rafał 350tys spokojnie wystarczy według mnie na całość. Nie zgadzam się z Kamilą co do znacznych kosztów z podniesieniem ścianki kolankowej, bo 2 rzędy pustaków to znikomy koszt w porównaniu z całym domem (1000 max 2000 zł w zależności od rodzaju pustaków). Lepiej pomyśleć teraz bo potem tego nie da sie zmienić i będziesz walił głową w mur i ze złości sobie włosy wyrywał. :wink:

Jeśli chodzi o moją ekipę to jest dobra, ale są tak zapracowani na miejscu że nie chce im się jeździć nawet do Wrocławia choć to tylko 50km. Ja mieszkam na zachód od Wrocka i jeśli to Twoje okolice to napisz mi na PRIV.

 

 

Mieszkam we Wrocławiu.Wiem, że jest ciężko z ekipami sprawdzonymi i jeszcze tym bardziej za rozsądne pieniądze dlatego tak pytam czy macie kogoś godnego polecenia.

Na wiosnę chcę ruszać z fundamentami a czas leci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nigger lub Adam12, jak rozwiązaliście wentylację, a konkretnie wywiew w łazience i kuchni. Tak jak patrzę na projekt, to wychodzi, że mają być tamtylko anemostaty, rura spiro i kominek na dachu, żadnego wspomagania przez wentylator...

 

witam

Cała wentylacja u nas opiera sie właśnie na rurach spiro i kominkach na dachu.

Mały wentylator zastosujemy tylko w łazience nad garażem.

nigg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

właśnie wraz z żoną zdecydowaliśmy się na zakup projektu Hermes, wybraliśmy go bo wymaga najmniej przeróbek, ale jednak... Czy ktoś z Was myślał o tym żeby kominek był w rogu przy ścianie oddzielającej strefę pod schodami od salonu? Czy taka lokalizacja jest w ogóle możliwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamareck napisał:

 

A ja wogóle nie robię betonowych tylko ażurowe drewniane otwarte na taras. Zrezygnowałem więc z lewej ścianki klatki schodowe

 

Rozumiem że otwarte na salon :wink:

 

Szersze schody czasem sie przydają, chociaż po to by wniesc meble na górę, znajomi przy tej szerokosci schodów transportowali kanape na górę przez balkon :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nigger lub Adam12, jak rozwiązaliście wentylację, a konkretnie wywiew w łazience i kuchni. Tak jak patrzę na projekt, to wychodzi, że mają być tamtylko anemostaty, rura spiro i kominek na dachu, żadnego wspomagania przez wentylator...

 

witam

Cała wentylacja u nas opiera sie właśnie na rurach spiro i kominkach na dachu.

Mały wentylator zastosujemy tylko w łazience nad garażem.

nigg

 

Sorki za spoźniona odpowiedź ale forum nie powiadamia jużo odpowiedziach do postów.

Odnośnie wentylacji łazienki na górze to ma Schiedla systemowego plus bloczki wentylacyjne i założę tam wentylator elekt. Kratka musi mieć około 200cm.kw. Włącznik wypada idealnie zaraz przy wejściu. Rozmawiałem z dwoma lub trzema wykonawcami na ten temat i każdy potwierdził, że to w zupełności wystarczy.

Jest jednak jeden ból. Wentylacja kanalizacji wymaga odpowietrzenia, którego nie ma w projekcie. Muszę dołożyć teraz jeden kominek wentylacyjny na dach i połączyć to z pionem kanalizacyjnym. Na szczeście wszystko zmieściło się koło komina i będzie zabudowane.

 

W kuchni podobnie. Jeden wyciag lektr. + grawitacyjny. Niestety u mnie wyszło to trochę przesunięte i wylot w stropie nad kuchnią jest od ściany oddalony o około 50 cm. Trzeba będzie lekko to zabudować.

 

Jak się uda to w tym tygodniu będą wylewać posadzki. Jeśli tylko pogoda pozwoli. W końcu znikną wszelkie rurki i kable oraz zmartwienie czy fachowcy nie uszkodzili rur od odlurzacza albo kabli od sterowania kominkiem. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziemy mieli ok 350tyś i w tym chciałbym zrobić elewcję i środek (pomalować etc). Nie wiem czy to wystarczy... :-?

Masz może jakieś namiary na sprawdzoną ekipę? Widzę, że jestes z dolnegośląska.

 

Rafał 350tys spokojnie wystarczy według mnie na całość. Nie zgadzam się z Kamilą co do znacznych kosztów z podniesieniem ścianki kolankowej, bo 2 rzędy pustaków to znikomy koszt w porównaniu z całym domem (1000 max 2000 zł w zależności od rodzaju pustaków). Lepiej pomyśleć teraz bo potem tego nie da sie zmienić i będziesz walił głową w mur i ze złości sobie włosy wyrywał. :wink:

Jeśli chodzi o moją ekipę to jest dobra, ale są tak zapracowani na miejscu że nie chce im się jeździć nawet do Wrocławia choć to tylko 50km. Ja mieszkam na zachód od Wrocka i jeśli to Twoje okolice to napisz mi na PRIV.

 

Podniesienie ścianki o jeden bloczek nie ciągnie ze sobą żadnych konsekwencji. Tak naprawdę według projektuy to pokoje na górze są kompletnie niefunkcjonalne.

Jeden bloczek to minimum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym aby ta ścianka kolankowa miała minimum h=1m.

Powinno to chyba wystarczyć aby pokoje "jakoś" wygladały. Co Wy na to?

 

U mnie ą 4 bloczki ( ok. 1m ) plus wieniec i belka ale wcale nie jest za wysoko.

Powiedziałbym wręcz, że jest na styk. Po wylaniu wylewek ( 8cm styro+ 6cm wylewka ) wyszło coś około 1m ale zabudowa zabierze trochę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Razem z zona planujemy budowe domku ale zastanawiamy sie nad innym projektem tj Gracjan.

Pytanie do Was budujacych czemu Hermes a nie Gracjan.

Oba projekty wizualnie prawie identyczne a Gracjan dodatkowo ma fajna jadalenie z wykuszem.

Jakie aspekty przemawialy za Wami aby wybudowac Hermesa a nie Gracjana bo peweni mieliscie taki dylemat skoro to podobne projekty.

 

Prosze o Wasze opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Razem z zona planujemy budowe domku ale zastanawiamy sie nad innym projektem tj Gracjan.

Pytanie do Was budujacych czemu Hermes a nie Gracjan.

Oba projekty wizualnie prawie identyczne a Gracjan dodatkowo ma fajna jadalenie z wykuszem.

Jakie aspekty przemawialy za Wami aby wybudowac Hermesa a nie Gracjana bo peweni mieliscie taki dylemat skoro to podobne projekty.

 

Prosze o Wasze opinie.

 

Głównym powodem, dlaczego wybrałam Hermesa jest to, że Gracjana wtedy jeszcze nie było :lol: :lol: :lol: . Poza tym Gracjan wydaje mi się droższy. Ostatnia wersjua Hermesa też ma wykusz w jadalni, jakby co)

 

I chyba tyle - może jeszcze ktoś coś dorzuci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ninjacorps napisal:

Głównym powodem, dlaczego wybrałam Hermesa jest to, że Gracjana wtedy jeszcze nie było . Poza tym Gracjan wydaje mi się droższy. Ostatnia wersjua Hermesa też ma wykusz w jadalni, jakby co)

 

 

Po czym sadzisz ze Gracjan jest drozszy?

Pytanie do budujacych:

Jakie sa szanse wybudowania Hermesa w stanie surowym zamknietym(zakryty dach i wszystkie okna) za 100tys? Mam na mysli budowanie systemem gospodarczym tak wiec chodzi tylko o cene materialow.Czy wybudowanie w takiej cenie jest mozliwe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...