Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam serdecznie wszystkich Hermesowiczów. :p

Wszystko wygląda na to, że nie długo dołączę do waszego grona, ponieważ już od pewnego czasu siedzę nad wyborem projektu domku i póki co wszystkie drogi prowadzą do Hermesa. Przeczytałem też wszystko (tak myślę) na temat tego projektu co tylko znalazłem w sieci oraz na forum Muratora. Tak właściwie jestem zainteresowany młodszym bratem Hermesa a mianowicie wersją '2'. niestety jest on na tyle świeży że nie ma jeszcze nikogo kto by już go wybudował lub chociażby był w trakcie budowy :cry: .

Mam pytanie do was. Czy ktoś z was buduje swego Hermesa w północno- wschodniej Polsce ??? (lub zna namiary na kogoś z tych stron). Zależało by mi zobaczyć ten domek w realu. :o

Aha przy okazji - jeśli ktoś czyta ten temat a tak jak ja jest zainteresowany budową Hermesa 2 to proszę - napiszcie coś o tym. Jakieś ciekawe zmiany, ważne spostrzeżenia itp.

Pozdro dla wszystkich Hermesomaniaków :D

 

 

Witaj

My również wybraliśmy sobie projekt hermes 2, tylko jest taki problem, że on jeszcze nie jest skończony :cry: Projekt nam się strasznie spodobał i czekamy na jego realizację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

siemanko Rafałsz!

właśnie, właśnie; Hermesik 2 jeszcze się rysuje - niestety musimy jeszcze trochę poczekać. Póki co przerabiam sobie ten projekt w głowie; w sumie tylko parę drobnych zmian. Poza tym reszta jest świetnie :D .

tak apropo's zastanawia mnie jeszcze kwestia tych trochę dziwnie rozwiązanych schodów. Co o nich myślisz? (no i ta zabudowana pustka pod nimi :o ); fakt faktem że w Hermesie -tym pirwszym- było trochę podobne rozwiązanie i w sumie ktoś kiedyś na tym forum coś o tym wspomniał ale nic poza tym...? co prawda tam konstrukcję schodów można było zaaranżować trochę ciekawiej np. ażurowo - bez zabudowy.

Narazie zacząłem papierkową robótkę o pozwolenie, no i próbuję nawiązać kontakt z kimś kto w mojej części Polski buduje Hermesa. Fajnie byłoby zerknąć na niego -tak na żywo- :roll: Chciałbym zobaczyć ogólnie proporcje tego domku, przestrzeń w środku jakby się dało to i pięterko... W sumie jeśli chodzi o wielkość to oba te Hermeski są prawie identyczne.

Generalnie temat budownictwa do niedawna był dla mnie obcy toteż czytając dużo literatury oraz tu na forum Muratora wiele kwesti już mi dobrze w głowie "świta".

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siemanko Rafałsz!

właśnie, właśnie; Hermesik 2 jeszcze się rysuje - niestety musimy jeszcze trochę poczekać. Póki co przerabiam sobie ten projekt w głowie; w sumie tylko parę drobnych zmian. Poza tym reszta jest świetnie :D .

tak apropo's zastanawia mnie jeszcze kwestia tych trochę dziwnie rozwiązanych schodów. Co o nich myślisz? (no i ta zabudowana pustka pod nimi :o ); fakt faktem że w Hermesie -tym pirwszym- było trochę podobne rozwiązanie i w sumie ktoś kiedyś na tym forum coś o tym wspomniał ale nic poza tym...? co prawda tam konstrukcję schodów można było zaaranżować trochę ciekawiej np. ażurowo - bez zabudowy.

Narazie zacząłem papierkową robótkę o pozwolenie, no i próbuję nawiązać kontakt z kimś kto w mojej części Polski buduje Hermesa. Fajnie byłoby zerknąć na niego -tak na żywo- :roll: Chciałbym zobaczyć ogólnie proporcje tego domku, przestrzeń w środku jakby się dało to i pięterko... W sumie jeśli chodzi o wielkość to oba te Hermeski są prawie identyczne.

Generalnie temat budownictwa do niedawna był dla mnie obcy toteż czytając dużo literatury oraz tu na forum Muratora wiele kwesti już mi dobrze w głowie "świta".

pozdro

 

Też się zastanawiałem nad schodami ale nie poszalejesz z nimi zbytnio. To co my robimy, to troszkę wypuściliśmy schody (o jeden stopień). Dziura pod schodami zostanie ale jakoś ją zagospodarujemy od strony gabinetu (jakaś szafa, może wnęka na biurko etc.)

Dodatkowo troszkę go chcemy poszerzyć od strony garażu. Tak, poza tym raczej wszystko zostanie tj. w projekcie.

A Wy co zamierzacie zmieniać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: czy można kominki wentylacyjne z kuchni i łazienek połączyć z rozbudowanym kominem z kotłowni lub kominka? Chodzi o to żeby wszystkie elastyczne rury połączyć razem tuż pod dachem i wyprowadzić w którymś z w/w kominów aby nie dziurawić dodatkowo dachu na kominki wentylacyjne (potencjalne źródło nieszczelności dachu).

 

Jest możliwość połączenia wszystkich przewodów do wyciągu centralnego (do Hermesa taki który nie jest za głośny kosztuje 2500 pln) a na dachu lub w ścianie umieszcza się wyrzutnię. Jest to wentylacje mechaniczna wywiewna. No i przewody też troszkę by kosztowały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name="Rafałsz

Też się zastanawiałem nad schodami ale nie poszalejesz z nimi zbytnio. To co my robimy, to troszkę wypuściliśmy schody (o jeden stopień). Dziura pod schodami zostanie ale jakoś ją zagospodarujemy od strony gabinetu (jakaś szafa, może wnęka na biurko etc.)

Dodatkowo troszkę go chcemy poszerzyć od strony garażu. Tak, poza tym raczej wszystko zostanie tj. w projekcie.

A Wy co zamierzacie zmieniać?[/quote]

 

no właśnie "nie poszalejesz"... :( . sorry, czy możesz uściślić co znaczy "wypuściliśmy schody o 1 stopień"? Czy to znaczy że przez to chcesz "nadrobić jeden schodek" a więc również podnieść spoczkę o 1 stopień??? Jeśli tak to spowodujesz różnicę poziomu podłogi ze stryszkiem???

 

Jeśli chodzi o nasze zmiany to chcemy poszerzyć garaż (może 60cm), wcześniej myśleliśmy o wersji z podwójnym garażem ale obawiam się że wówczas bryła budynku wiele by straciła. W póżniejszym czasie dla drugiego samochodu przybuduje się wiatę której część przy okazji przyda się do składowania drewna do kominka.

Poza tym w gabinecie zamierzam zamienić drzwi tarasowe na duże okno, a za to w salonie zamienić okno - te od stony podcienia- na podwójne drzwi z wyjściem na ogród i jednocześnie przesunąć je w stronę przeciwną do podcienia tak, żeby otwieranie wszystkich trzech skrzydeł nie kolidowało z sobą - można ewentualnie tu pomyśleć o drzwiach z systemem przesuwnym :wink: Rezygnuję tu również z oryginalnej formy tarasu ogrodowego (jak ja to nazywam "z kalafiorów"); taras będzie miał skromniejszą tzn płaską formę ale będzie obejmował szerszy teren być może gdzieś od rogu budynku do wysokości końca podcienia. Frontowy "kalafior" być może zostanie. Natomiast zastanawiam się nad likwidacją balkonu frontowego - nie wiem jeszcze. :-? Poza tym -nie wiem na jakim projekcie Ty bazujesz- bo ja wcześniej przetwarzałem taki który znalazłem w sieci ale gdy napisałem do Domeny zapytanie o Hermesa 2 i poprosiłem o jakieś dodatkowe materiały to oczywiście odpisali mi że domek się jeszcze rysuje ale jednocześnie przesłali swoje rzuty Herm2 i na nich okazało się że są drobne różnice z tym co miałem wcześniej :o m.in. brakuje okna w kuchni (przy barku) toteż sam będę musiał je dorzucić.

można powiedzieć że moje zmiany są drobne bo ogólnie domek jest zaje....sty. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do likwidacji balkonu frontowego mocno bym się zastanawiał, gdyż jest to jedyna osłona dla drzwi przed opadami. A sami wiecie jaki wpływ mają opady deszczu, śniegu i słonce na drzwi frontowe, które przecież nie są takie tanie.

W projekcie Hermes 2 jest dodany wykusz o le się nie mylę. Niektórzy z tego są bardzo zadowoleni, inni mniej. Ja analizując projekty postawiłem kryterium zero wykuszy!!! A jakby był to bym i tak zlikwidował. Wiadomo że każdy narożnik to słaby punkt domu (tzw mostek cieplny czyli straty ciepła) - to po co robić dodatkowo 4 rogi na odcinku 2 metrów ?

Ale to moje prywatne zdanie, wiadomo czasem zwycięża gust ;) a o gustach podobno się nie dyskutuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do likwidacji balkonu frontowego mocno bym się zastanawiał, gdyż jest to jedyna osłona dla drzwi przed opadami. A sami wiecie jaki wpływ mają opady deszczu, śniegu i słonce na drzwi frontowe, które przecież nie są takie tanie.

W projekcie Hermes 2 jest dodany wykusz o le się nie mylę. Niektórzy z tego są bardzo zadowoleni, inni mniej. Ja analizując projekty postawiłem kryterium zero wykuszy!!! A jakby był to bym i tak zlikwidował. Wiadomo że każdy narożnik to słaby punkt domu (tzw mostek cieplny czyli straty ciepła) - to po co robić dodatkowo 4 rogi na odcinku 2 metrów ?

Ale to moje prywatne zdanie, wiadomo czasem zwycięża gust ;) a o gustach podobno się nie dyskutuje.

 

Oczywiście w zamian za balkon dorzuciłbym jakiś gustowny daszek na filarach, ale chyba jednak balkon pozostanie.... :roll: ; tak jakoś kombinowałem.... 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Widzę, że grono hermesowiczów powiększa się z dnia na dzień! :p To super!! Nam w pierwotnej wersji domek podobał się bez zarzutu, ale z czasem powstało mnóstwo pomysłów: piwnica, likwidacja gibla i tylniego balkonu, powiększenie okien, przesunięcie ścianek działowych, podniesienie ścianki kolankowej, powiększenie tarasu, rezygnacja z mniejszych drzwi tarasowych itd. Patrząc na oryginał sporo odbiegamy od pierwotnego wzoru, ale mam nadzieję, że z korzyścią funkcjonalności naszego domku aniżeli z brakiem urody bryły budynku :wink:

W kwestii wyceny dachu, to niestety i my ledwo ślizgnęliśmy się około 60 tyś zł :( Chłopcy w przyszłym tygodniu powinni już ostatecznie zakończyć budowę na ten rok, to wrzucę kilka fotek... Zauważyłam, że dużo osób decyduje się na ciemną dachówkę, nam bardzo podobała się oryginalna wersja, także położyliśmy dachówkę z Brassa (celtycka-czerwona), elewacja podejrzewam też będzie w ciepłych kolorach, także choć tu będziemy się trzymać oryginału ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisaliście o przestrzeni pod schodami. My wykorzystaliśmy ja od strony

pomieszczenia gospodarczego.

 

[/img]http://www.albumik.pl/albumy/tczewbrzozy/budowa/1894822128145.jpg

 

W piątek wstawiliśmy drzwi zewnętrzne na zamówienie 100 kg wagi, 100 cm szerokie i 238 cm wysokie razem z naświetlem górnym.

http://www.albumik.pl/albumy/tczewbrzozy/budowa/1894842428744.jpg

http://www.albumik.pl/albumy/tczewbrzozy/budowa/1894852528943.jpg

 

Pozdrawiam, Monika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elewacja wokół drzwi nie jest jeszcze skończona. Poza tym drzwi przytwierdzone są do zewnętrznej strony ściany. Innego sposobu sobie nie wyobrażam.

Architekt przewidziałl osłonę na drzwi poprzez balkon, z którego większość z was rezygnuje.

A tak w ogóle to dawno śniegu nie widziałam.

Pozdrawiam, Monika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...