Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

nasz wklad to Dovre model 2180 CB modern

pozdrawiam

 

Wielkie dzięki.

 

Weszłam na ich stronę, zakochałam się w tych wkładach, czy to nie jest piękno w najczystrzej postaci:

http://www.dovre.com.pl/modules/main/resources/lewa_01.jpg

 

A czy Wam udało się zejść z ceny katalogowej (5 180 zł, wersja z fabrycznym dystrybutorem i stojakiem 6590 zł- na zdjęciu trochę inny model, troszkę tańszy, ale Wasz jeszcze ładniejszy od tego na zdjęciu)

 

W poniedziałek jadę do ich przedstawiciela we Wrocławiu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nasze zdjęcia: http://foto.onet.pl/9s97z,2ws2skyisoo3,cyf74?D=1

 

 

 

Jesteśmy na etapie wybierania okien. Nie ukrywam, że w Hermesie jest ich trochę także cena ma duży wpływ. Wstępnie wybraliśmy okna VECA z krakowskiego OKNOPLAST -u "profil KONCEPT" kolor złoty dąb obustronny.

 

TUTAJ LINK: http://www.oknoplast.com.pl/15

 

Co sądzicie dobry wybór? Może jakiś inny pomysł?

 

Cenę z bramą garażową KRISPOL z napędem elektrycznym i oknami dystrybutor wycenił nam na prawie 23. 000 zł (OKNA NA PARTERZE Z ROLETAMI)

:p :p :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sail>>>> powiedz prawdę na temat piwnicy .... jaką masz ja duzą i coś na temat kosztów , co przemawiało ZA a co przeciw?????

Witam!

Skany mojej piwnicy masz na stronie 4 tego tematu ;)

Koszty - stan zero jakieś 100 tyś.

Co było za - zdanie moje i mojej Żony - piwnica musi być i tyle.

Jak na razie nie żałujemy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

Trochę czasu upłynęło od mojego ostatniego loga.

Kamila ja kupiłem 250m2 wełny (40 x 6,25m2) i po wciśnięciu jej między krokwie zostało mi 10 rolek, czyli na pierwszą warstwę zużyłem około 190 m2 wełny 15mm. Teraz walczę z 2 warstwą wełny 12mm. Mój Hermes jest poszerzony w garażowej części po 0,6m w każdą stronę plus ścianka kolanowa podniesiona +40 cm po całości. Pozostałe wymiary bez zmian. Nie pamiętam ile jest m2 przewidzianych w kosztorysie.

 

Postaram się podrzucić swoje fotki z budowy.

 

Pozdrawiam

Martinez102

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sail>>>> powiedz prawdę na temat piwnicy .... jaką masz ja duzą i coś na temat kosztów , co przemawiało ZA a co przeciw?????

Witam!

Skany mojej piwnicy masz na stronie 4 tego tematu ;)

Koszty - stan zero jakieś 100 tyś.

Co było za - zdanie moje i mojej Żony - piwnica musi być i tyle.

Jak na razie nie żałujemy ;)

 

Dzięki Sail za szybka odpowiedź , ale troche mnie zamurowało z tym kosztem stanu zero . Szerze mówiac (oczywiscie nei majac zielonego pojęcia o budowaniu) to myślałem , ze za te 100 to jeszcze mury da sie zrobic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiosną ruszamy z budową naszego Hermesa w wersji 2. Budowa bedzie zlikalizowana w Nysie w wojewódźtwie opolskim. Obecnie projekt jest w fazie adaptacji. W gotowym projekcie chcemy zmienić:

 

1. Zmiana stropu na filigran

2. Likwidacja wykusza

3. Likwidacja podcienia

4. Wejscie do gabietu na parterze prostopadle do sciany na której jest kominek (pod schodami)

5. Poszerzenie kuchni kosztem wiatrołapu (ok 20-25 cm)

6. Poszerzenie łazienki na parterze kosztem pomieszczenia gospodarczego (łazienka będzie od ściany wiatrołapu do sciany garażu)

7. Wydłuzenie wiatrołapu oraz łazienki o 10cm.

8. Zmiana sciany wiatrołap/łazienka na konstrukcyjną 24cm

9. Zmiana ściany schody/pomieszenie gospodarcze na 10cm

10. Likwidacja drzwii do kotłowni

11. Zmiany w szerokości i wysokosci okien oraz ich ułożeniu (kilka dodamy kilka usuniemy)

12. Likwidacja ściany miedzy kuchnia a salonem/jadalnią

13. Podniesienie ścianki kolankowej nad garazem oraz główna cześcia budynku (myslę o 4 pustakach 1m, a w projekcie są 2 - 0,5m)

14. Likwidacja okna w garazu oraz na struchu

15. Dodanie okna łołaciowego na strychu (od strony wjazdu do garażu)

16. Zmiana wejścia do garderoby na poddaszu od strony sypialni przy łazience

17. Dodatkowe wejście do łazienki od strony sypialni

.... i lkika jeszcze innych zmian o których może zapomniałem.

 

Co wy na te zmiany ???... moze coś innego zaproponujecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteśmy na etapie wybierania okien. Nie ukrywam, że w Hermesie jest ich trochę także cena ma duży wpływ. Wstępnie wybraliśmy okna VECA z krakowskiego OKNOPLAST -u "profil KONCEPT" kolor złoty dąb obustronny.

Co sądzicie dobry wybór? Może jakiś inny pomysł?

Cenę z bramą garażową KRISPOL z napędem elektrycznym i oknami dystrybutor wycenił nam na prawie 23. 000 zł (OKNA NA PARTERZE Z ROLETAMI)

:p :p :lol: :lol:

Ja też wybrałem Oknoplast Kraków. Poczytałem coś o profilach i się zdecydowałem akurat na te.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteśmy na etapie wybierania okien. Nie ukrywam, że w Hermesie jest ich trochę także cena ma duży wpływ. Wstępnie wybraliśmy okna VECA z krakowskiego OKNOPLAST -u "profil KONCEPT" kolor złoty dąb obustronny.

Co sądzicie dobry wybór? Może jakiś inny pomysł?

Cenę z bramą garażową KRISPOL z napędem elektrycznym i oknami dystrybutor wycenił nam na prawie 23. 000 zł (OKNA NA PARTERZE Z ROLETAMI)

:p :p :lol: :lol:

Ja też wybrałem Oknoplast Kraków. Poczytałem coś o profilach i się zdecydowałem akurat na te.

 

Ja też do swojego Hermesa 2 wybrałem Oknoplast Kraków ... mi same okna (bez dachowywch) z montażem wycenili na 16500 zł dodamy pewnie do tego rolety na parterze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więksszość z nas miało problem czy zostawiać gabinet, czy powiększać kuchnię, a może zlikwidować podcień. A tu powstała nowa wersja Hermesa jest tam to wszystko. http://www.dobry-dom.pl/projektydomow/82/1631/

 

Wygląda prawie jak mój Hermes po zmianach, tylko, ze ja musiałam dołożyć kupę kasy dodatkowo... :-?

 

 

Domek Hermes 2 jest bardzo fajny, tylko ma jeden minus. A mianowicie, nie ma projektu :evil: Chciałem zamówić projekt i się okazało, że nie jest jeszcze skończony. Dowiedziałem się tylko, że ktoś już go zamówił w sierpniu i nadal nie otrzymał informacji kiedy dokładnie go dostanie. Nie rozumiem tego. :roll:

 

zmartwiliście mnei trochę ta wiadomościa , ze projekt hermes2 jest jeszcze nie gotowy :-((

 

Hermesik 2 jest już gotowy ... i jestem juz jego dumnym posiadaczem :D ... nie ma jeszcze do niego tylko kosztorysów ... ale te pownny sie pojawic jakoś w połowie stycznia (według biura Domena projekt) i beda wykonane w oparciu o dane z końca 2007 roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po długiej przerwie

 

Termin rozpoczęcia mojej budowy zbliża się wielkimi krokami. Pierwszą łopatę planujemy wkopać w marcu 2008. Póki co śledzę uwagi zawarte na forum, które sa bezcenne. Bezcenne jak wizyta na budowie u tczew_brzozy - Monika, wielkie dzięki.

Mam ostatnio spory dylemat w kwestii ogrzewania - gaz czy ekogroszek. Czy ktoś z was próbował w małej kotłowni Hermesa używać pieca na ekogroszek?

 

Wiesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po długiej przerwie

 

Termin rozpoczęcia mojej budowy zbliża się wielkimi krokami. Pierwszą łopatę planujemy wkopać w marcu 2008. Póki co śledzę uwagi zawarte na forum, które sa bezcenne. Bezcenne jak wizyta na budowie u tczew_brzozy - Monika, wielkie dzięki.

Mam ostatnio spory dylemat w kwestii ogrzewania - gaz czy ekogroszek. Czy ktoś z was próbował w małej kotłowni Hermesa używać pieca na ekogroszek?

 

Wiesiek

 

Świetne pytanie ... sam sie nad tym zastanawiam ... gaz czy ekogroszek ... co do ekogroszka jest lekki opór ze strony małżonki (to jest do przejścia) ... a wieć pozostaje główne pytanie-problem ... czy zmieści się kocioł na ekogroszek w kotłowni Hermesa 2 (wydaje się że tak) oraz gdzie magazynować materiał opałowy (będzie w workach a więc łatwiej to magazynować) oraz ile zapasu ekogroszak uda się upchnąć w tym miejscu, aby nie jeździć po jego zapas co dwa tygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...