Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Madziorek*

 

Pisząc o tej samej firmie miałam na myśli firmę w której kupiłam okna jako porównanie cen białych, prostych profili a kolorowych półzaokrąglonych. Ale w poście głównie chodziło mi o to, żeby uważać na jakość profili i okuć, no i żeby były to okna 5-cio komorowe. Wasze okna niekoniecznie muszą być niedobre, ja poprostu te co miałam tanio wycenione to były kiepskie. A składałam do wycenu w kilkunastu firmach.

 

O bramie pisałam segmentowej, Wiśniowskiego. I mniej więcej taką też wycenę dostałam od Wiśniowskiego po wypełnieniu formularza na ich stronie. Może sprzedawca policzył nam troszkę taniej bo u niego kupywaliśmy dach i parę innych rzeczy, ale góra 200 zł. Oczywiście to cena bez napędu, ten ma nas kosztować 800 zł.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, stałem sie juz faktem, jestem posiadaczem projektu HERMES2

 

Gratulacje gratulacje !!!! :D

 

A coś o kosztorysach lub materiałach już wiesz bo nie miałem okazji się jeszcze w Domenie o tym dowiadywać?

 

KAISYR>>> co do kosztorysu czy tez zestawu materiałów to Pani mi odpisała, ze jak tylko będa juz mieć to mi tam coś podeśle, wiec jak tylko dostanę to dam Ci znak . A Tobie robil juz ktoś jakieś wstępne wykazy zuzycia podstawowych materiałów???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie w miare postepu prac czy papierków , bee starał sie tu mocno udzielać, musze pomyslec o założeniu wirtualnego dziennika budowy, zrobic kilka fotek temu kawałkowi ziemii . No cóż wstępna lista zmian jest juz przygotowana oto coś z niej :

- zmiana okien połaciowych na lukarny

- oczywiscie podneisienie o dwa pustaki scianki kolankowej

- przeniesienie schodów o ich szerokość w stronę wyjścia a w konsekwencji przeniesienie dolnej łazieki koło gabinetu i częśćiowo ona bedzie pod schodami i w konsekwencji tego zmniejszy sie równeiz troche łazienka na górze

- likwidacja podcienia i wydłuzenie gabinetu (likwidacja gdyz południ u nas wychodzi na narozniku salonu i tam panujemy wykonanie tarasu i drzwi tarasowych

- przesuniecie o pół metra garazu tak aby nie byl w jednej linii z domem, stworzymy delikatny uskok

- podpiwniczenie garazu

- likwidacja balkonu nad wejsciem i zastapienie go jakimś daszkiem

To tyle co spamietałem , troche sie nazbierało jak na projekt prawie idealny po zobaczeniu setek innych . I co o tym sądzicie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HERMESOWICZE!!

A czy Wy w swoich projektach dostaliście jakeiś zestawienei materiałów oprócz drewna??? Interesuje mnie choćby poglądowa liczba.

 

KAISYR>>> A Ty jakies zakupy materiałow juz robisz?? Jak tak to według czego??? Skad wieszmawet orientacyjnie ile czego masz zamówić??

 

Przy projektach konstrukcyjnych, na każdej stronie osobno jest zestawienie stali. Pozostałe zestawienie jest w kosztorysie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HERMESOWICZE!!

A czy Wy w swoich projektach dostaliście jakeiś zestawienei materiałów oprócz drewna??? Interesuje mnie choćby poglądowa liczba.

 

Przy projektach konstrukcyjnych, na każdej stronie osobno jest zestawienie stali. Pozostałe zestawienie jest w kosztorysie

 

Drewno masz w wykazie, stal w zestawieniach, mury sobie policz (powierzchnia muru minus otwory okienne i drzwiowe), beton tak samo (np. ławy: długośc ławy razy przekrój). Przecież to proste !!! Poza tym jak sami policzycie to nabędziecie wprawy w szacowaniu ilości i kosztów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje wszystkim za powitanie mnie w gronie HERMESOWICZÓW :evil:

 

no to zeby was troszke osmielic przedstawie sie

 

Szczepan z Krakowa a domek bede budował w Michałowicach pod krakowem chyba ze ktos popatrzy na mape to wie ze to jest nad krakowem

 

działka 20 arów z czego 7 budowlane, nachylona (stok Południowo wschodni)

 

a to forum poleciła mi Pani J. z Domeny

 

Pozdrawiam i naprawde bede liczył na wasza pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje wszystkim za powitanie mnie w gronie HERMESOWICZÓW :evil:

 

no to zeby was troszke osmielic przedstawie sie

 

Szczepan z Krakowa a domek bede budował w Michałowicach pod krakowem chyba ze ktos popatrzy na mape to wie ze to jest nad krakowem

 

działka 20 arów z czego 7 budowlane, nachylona (stok Południowo wschodni)

 

a to forum poleciła mi Pani J. z Domeny

 

Pozdrawiam i naprawde bede liczył na wasza pomoc

Ooo, witamy!

To już co najmniej drugi Hermes w okolicach Michałowic i co najmniej trzeci na północ od Krakowa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o dzieki :D

juz mi lepiej, jedno na czym w miare sie znam to kostka brukowa wiec jesli ma ktoś jakies pytania to zapraszam

dziekuje wszystkim za powitanie mnie w gronie HERMESOWICZÓW :evil:

 

no to zeby was troszke osmielic przedstawie sie

 

Szczepan z Krakowa a domek bede budował w Michałowicach pod krakowem chyba ze ktos popatrzy na mape to wie ze to jest nad krakowem

 

działka 20 arów z czego 7 budowlane, nachylona (stok Południowo wschodni)

 

a to forum poleciła mi Pani J. z Domeny

 

Pozdrawiam i naprawde bede liczył na wasza pomoc

Ooo, witamy!

To już co najmniej drugi Hermes w okolicach Michałowic i co najmniej trzeci na północ od Krakowa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamilo79 zaskoczyłaś mnie podanymi cenami :o U nas Wiśniowski najtańszy napęd do bramy sprzedaje w cenie około 1200zł :evil: Aż sobie wejdę na firmową stronkę i poproszę o wycenę :roll:

 

Sparsley witam i pozdrawiam! :) U nas do kostki jeszcze daleko, ale nie omieszkam pytać w razie potrzeby :)

 

Ludziska mam pewien problem techniczny, tzn. nasz bob budowniczy w piwnicy zrobił nam wszystkie drzwi na 190cm wysokie :evil: A standardy są 200cm! Jak z tego wybrnąć, tzn. możecie mi podsunąć namiary na jakąś firmę, która produkuje tanie drzwi w niestandardowych wymiarach? Kurcze, bo w przeciwnym wypadku będziemy musieli montować droższe drzwi do piwnicy aniżeli do domu :-? Głównie mam na myśli drzwi zewnętrzne do piwnicy i pzeciwpożarowe do kotłowni. Resztę nawet zwykłej używki z pilśni zamontujemy i tyle, w piwnicy luksusów nie potrzebujemy. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akurat to z firmy konkurencyjnej :D

na plus napewno jest efekt wizualny, mnie tez sie podoba, ale:

 

do ułożenia na dojazdach do posesji tak - ale tam gdzie twoja zona nie bedzie chodzila w szpilkach a dzieci nie beda jezdzily na rolkach, pamietaj o tym przy wyborze nawierzchni ma byc estetyczna i funkcjonalna

 

dosć duzo tego widziałem ułożonego na szlaku zielonym jak idziesz z kopca kosciuszki w strone zoo podjedz i sam oceń

 

jesli chodzi o ułozenie to szczególnie pod takie sprawy ażurowe powinien być dobrze utwardzony teren ( dosć duże płyty lubiąpekać częściej) i nie układaj na piasku a na cieńkim kruszywku

 

no to sie podlizałem :D

 

o dzieki :D

juz mi lepiej, jedno na czym w miare sie znam to kostka brukowa wiec jesli ma ktoś jakies pytania to zapraszam

Ja zrobić tanio i dobrze ;)

Masz jakieś doświadczenia z "kamieniem sjeneńskim"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HERMESOWICZE!!

A czy Wy w swoich projektach dostaliście jakeiś zestawienei materiałów oprócz drewna??? Interesuje mnie choćby poglądowa liczba.

 

Przy projektach konstrukcyjnych, na każdej stronie osobno jest zestawienie stali. Pozostałe zestawienie jest w kosztorysie

 

Drewno masz w wykazie, stal w zestawieniach, mury sobie policz (powierzchnia muru minus otwory okienne i drzwiowe), beton tak samo (np. ławy: długośc ławy razy przekrój). Przecież to proste !!! Poza tym jak sami policzycie to nabędziecie wprawy w szacowaniu ilości i kosztów.

 

Kamila >> i tak własnie sobie powolutko to liczę :-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akurat to z firmy konkurencyjnej :D

na plus napewno jest efekt wizualny, mnie tez sie podoba, ale:

do ułożenia na dojazdach do posesji tak - ale tam gdzie twoja zona nie bedzie chodzila w szpilkach a dzieci nie beda jezdzily na rolkach, pamietaj o tym przy wyborze nawierzchni ma byc estetyczna i funkcjonalna

dosć duzo tego widziałem ułożonego na szlaku zielonym jak idziesz z kopca kosciuszki w strone zoo podjedz i sam oceń

jesli chodzi o ułozenie to szczególnie pod takie sprawy ażurowe powinien być dobrze utwardzony teren ( dosć duże płyty lubiąpekać częściej) i nie układaj na piasku a na cieńkim kruszywku

no to sie podlizałem :D

 

Witaj sprasley. Twoje doświadczenie w kostce na pewno wykorzystamy. Ja mam też pytanie co do kamienia na taras. Masz jakiś pomysł na płyty kamienne na taras (układane na podsypce z kruszywa bez spoinowania tylko zamiałowane piaskiem łamanym). Jakieś namiary? Przykłady? Ceny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...