Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

witam po weekendzie!!! i witam nowych!!! hehe

Projekt dotarł jest sliczny teraz mysle nad zmianami

 

chce zmienic jak najmniej poniewaz zarowno bryła domu jak i rozlozenie pomieszczen mi sie podoba ale zastanawiam sie nad podniesieniem (tak jak wiekszosc z was) scianki kolankowej. ludzie prosze o opinie na ten temat zarowno na tak jak i na nie

 

narazie mam tylko taka zmiane ze chce zrezygnowac ze scianki oddzielajacej salon od schodów - ambitne:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam po weekendzie!!! i witam nowych!!! hehe

Projekt dotarł jest sliczny teraz mysle nad zmianami

 

chce zmienic jak najmniej poniewaz zarowno bryła domu jak i rozlozenie pomieszczen mi sie podoba ale zastanawiam sie nad podniesieniem (tak jak wiekszosc z was) scianki kolankowej. ludzie prosze o opinie na ten temat zarowno na tak jak i na nie

 

narazie mam tylko taka zmiane ze chce zrezygnowac ze scianki oddzielajacej salon od schodów - ambitne:)

 

Proponuję cofnąć się kilka stron wstecz, tam toczyła się dyskusja na temat podnoszenia ścian. Większość była za podnoszeniem ścianki, ja jako jedyna przytoczyłam argumenty na nie. W wielkim skrócie głównym (podsumowującym) argumentem według mnie przemawiającym na nie: gdyby to było takie korzystne, to projektańci po prostu by by od razu projektowali wysokie ścianki kolankowe.

Jeśli podoba Ci się bryła to nie ryzykuj z podnoszeniem ścianki, a jeśli już to przedłuż połacie dachu. To moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok

Kamilo79 przeczytalem cale to forum i nikt poza Toba nie byl za zostawieniem scianki kolankowej w takim stanie w jakim jest na projekcie:) no to jest juz nas dwoje. powiedz mi tylko czy wiesz cos na temat scianki K. w domku z pod opola ktory wkleilas na stronie 3

 

NIestety, nie mam takich informacji. Zdjęcia dostałam od autora projektu, z informacą, że "realizacja praktycznie bez zmian".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nowych Hermesowiczów i z tego co piszecie będziecie budować blisko moich okolic. Ja powoli zaczynam wykańczać wnętrze.

Pozdrawiam

 

Witam!!

Cieszę się, że Hermes buduje się w Krakowie!!! Mam pytanie- czy byłaby możliwość obejrzenia budowy. Też zakupiliśmy projekt Hermes 3, który postawimy (mamy nadzieję) w Wieliczce. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was bardzo ważne pytanie, chodzi mi o dach, a mianowicie ile droższa jest więźba pod ceramikę. Ustalilismy z mężem juz dawno że robimy ceramikę, a teraz znajomy namieszał mu w głowie, że sie to nie opłaca i taniej wychodzi blachodachówka aq dużej róznicy nie robi. Jak to jest?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was bardzo ważne pytanie, chodzi mi o dach, a mianowicie ile droższa jest więźba pod ceramikę. Ustalilismy z mężem juz dawno że robimy ceramikę, a teraz znajomy namieszał mu w głowie, że sie to nie opłaca i taniej wychodzi blachodachówka aq dużej róznicy nie robi. Jak to jest?

Kiedyś czytałem na tym zacnym forum - i w sumie jest to logiczne, że więźba jest liczona nie tyle pod ciężar pokrycia, co pod ciężar śniegu, napór wiatru itp. Spytaj kierownika budowy, ale tu chyba nie warto oszczędzać. Różnica w cenie na pewno będzie w cenie samego pokrycia, bo ceramika droższa od blachodachówki... My mieliśmy prościej bo blachy nie braliśmy pod uwagę ;) Stanęło na dachówce betonowej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt więźby Hermesa przewiduje przykrycie dachówką ceramiczną. Wiadomo że najlżejsze jest pokrycie blachodachówką, a najcięższa jest dachówka cementowa.

Dlatego pod pokrycie dachówką ceramiczną nie musicie liczyć dodatkowych kosztów (mowa o samej więźbie).

Ja zwiększyłem krokwie do 9x18 , a dodatkowo zastosowałem podwójne jętki (m.in. dlatego że wstawiłem dwie lukarny i musiałem wzmocnić więźbę) i jestem spokojny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zwiększyłem krokwie do 9x18 , a dodatkowo zastosowałem podwójne jętki (m.in. dlatego że wstawiłem dwie lukarny i musiałem wzmocnić więźbę) i jestem spokojny.

A jakie były w projekcie bo ja też mam taki przekrój :roll:

Przy okazji - cieśla stwierdził, że dawno nie widział tak pożądnie zaprojektowanej więźby ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was bardzo ważne pytanie, chodzi mi o dach, a mianowicie ile droższa jest więźba pod ceramikę. Ustalilismy z mężem juz dawno że robimy ceramikę, a teraz znajomy namieszał mu w głowie, że sie to nie opłaca i taniej wychodzi blachodachówka aq dużej róznicy nie robi. Jak to jest?

 

 

Pod blachę, można dać "slabszą" więźbę. Ale ja bym próbowała odciągnąć męża od tego pomysłu. Pomijam względy estetyczne, ale latem grzeje, zimą szybciej ucieka ciepło, no i co dla mnie najgorsze to to, że strasznie bębni w czasie deszczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nowych Hermesowiczów i z tego co piszecie będziecie budować blisko moich okolic. Ja powoli zaczynam wykańczać wnętrze.

Pozdrawiam

 

Witam!!

Cieszę się, że Hermes buduje się w Krakowie!!! Mam pytanie- czy byłaby możliwość obejrzenia budowy. Też zakupiliśmy projekt Hermes 3, który postawimy (mamy nadzieję) w Wieliczce. Pozdrawiam.

 

Witam,

Nie ma sprawy, zapraszam daj znać na priv.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się bardzo podoba jak dachowcy zakączyli mój komin (jest inny niż w projekcie, bo mam obok siebie przewody do pieca i kominka, a kominek bliżej srodka salony, w porównaniu z projektem)

 

http://images28.fotosik.pl/142/272d91ceeeceb908m.jpg

 

http://images33.fotosik.pl/111/e08fe9514adeb8e2m.jpg

 

http://images31.fotosik.pl/111/7ba761059f28e204m.jpg

 

Zdjęcia można powiększyć.

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e08fe9514adeb8e2.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...