Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich po przerwie!!

mam już trochę zdjęć domku hermes z więźbą, jeśli ktoś chce to prześlę ma maila... dołaczyłabym do posty ale nie wiem jak:-(,

pozdrawiam krysiam

 

No więc dzięki uprzejmości i za zezwoleniem Krysi zamieszczam zdjęcia jej domku:

http://img246.imageshack.us/img246/6025/dscn1822axc2.jpg

 

 

http://img246.imageshack.us/img246/8845/dscn1828atw5.jpg

 

 

http://img246.imageshack.us/img246/4619/dscn1840agf3.jpg

 

Przy okazji z małą zazdrością :oops: :wink: gratuluje postępów w budowie.

Mam nadzieję, że będziesz kontynuować fotorelację z placu budowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krysiam

Ja także zazdroszczę postępu prac. A jakiej firmy wybraliście beton komórkowi i czy na pióro wpust, z tego co widzę to robicie na klej a nie na zaprawę.

A widzę że w garażu nie madzie belki dziellącej wjazd. Nasza pani architekt pytała męża czy my taką chcemy on na to że tak, a pani architekt powiedziała że panowie każą likwidować bo twierdzą że ich żona o nią zachaczy, ale mój mąż prawidłowo odpowiedział że o moje umiejętności się nie obawia :) .

A tak wogle zaparkować na naszym osiedlu wieczorem to jest sztuka, a nie w jechać przez 2.5metrową bramę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamilo

Jesli chodzi o garaz to nie bralismy pod uwage naszych umiejetności( oboje dość długo jesteśmy "za kółkiem|' ), bo to nie był by problem... ale do takiego garazy wjedzie każde auto.. nawet dostawcze.. i jeszcze jest wiele innych aspektów, które zadecydowały o podjęciu takiej decji. Beton komórkowy: Ytong firmy xella 36 p,w. Wprowadziliśmy wiele zmian: między innymi budynek powiększyliśmy o 1,3m, co pozwoliło nam zrobić sensowną kotłownie w garaży( nie ma tam jeszcze ścianki), po za tym strop na piętrzxe jest na jednej wysokości, co dało nam jeden poziom na poddaszu(zrobie zdjęcie wewnątrz).Oczywiście nawet pokoje itp po wprowadzeniu poprawek dla nas jest o wiele atrakcyjniejsze.

krysia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]po za tym strop na piętrzxe jest na jednej wysokości, co dało nam jeden poziom na poddaszu(zrobie zdjęcie wewnątrz).Oczywiście nawet pokoje itp po wprowadzeniu poprawek dla nas jest o wiele atrakcyjniejsze.

krysia :)

 

Hmmm, możesz rozwinąć o tym stropie? Jak to rozwiązaliście? Podnieśliście w garażu kosztem wysokości pomieszczeń nad garażem czy jakoś inaczej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krysiam

A już dopatrzyłam się że to Ytong, sprawdzaliście może o ile wychodzi drożej od innego BK i czy byli u Was ludzie z Ytonga na budowie jeśli tak to co zrobili? Domyślam się że budynek poszerzyliście w części garażowej, my także poszerzyliśmy garaż, ale jednostanowiskowy który ma teraz troche ponad 6m szerokości, ale za to wydłużyliśmy o 1.8m. z tyłu garażu powstała kotłownia na 12m2, a pozostała część to 36m2. Razem 48m2

A popołudniu będę dzwonić. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam12 witam na forum.

Mam do Was pytanie, w jaki sposób macie zrobioną spiżarkę koło kuchni, czy to jest poprostu równoległa ściana do ściany frontowej? Jeśli tak to jak jest długa ta spiżarnia, bo jak obejrzałam nowe zdjęcia niggera to tak mi się spodobała ta przestrzeń, że chyba zrezygnuję z tego pokoju na dole. A może mieliście jakieś inne pomysły?

Pozdrawiam Kamila

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam12

rozumiem że Ty mówisz o tej spiżarni koło schodów, ale wiem ze jest wersja (nie wiem czy na papierze, czy tylko jako rada Pana Marcina Michalskiego) która zakłada likwidajcję pokoju na dole a za to powiększenie kuchni jadalni i ewentualnie tarasu oraz umieszczenia wtedy spiżarni koło kuchni. ja po obejrzeniu wczoraj nowych zdjęć niggera, zaczęła się zastanawiać czy faktycznie tak nie zrobić. A jeśli chodzi o komin, ja dzięki wydłużeniu garażu mam kotłownię w garażu (12m2), która jest podpięta do tego samego komina co kominek w salonie- komin jest na środku salonu a nie jak w projekcie koło schodów, no i tego komina w "spiżarni" koło schodów wogle nie mam.

Pozdrawiam Kamila

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację. Widziałem gotowe dwie wersje projektu Hermes. 1. gabinet na dole oraz spiżania koło schodów.

2. brak gabinetu ale za to większa kuchnia i jadalnie.

Ja wybrałem opcję numer 1 w zasadzie bez większych zmian.

 

Jeżeli piec ( chyba kupisz kondensacyjny ) będzie podpięty do tego samego komina to bedzie on dość duży. Musi mieć dwa wkłady. A jak z wentylacją łazieńki na górze ? W projecie komin od pieca zawiera również kanały wentylacyjne do którego podłaczona jest łazienka na górze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam12

Jeśli chodzi o piece to jest akurat działka męż ja wogle w to nie ingeruję i się nie znam jedyne co mu powiedziałam to to że ma być rano ciepło, bo ja całę życie mieszkam z co miejskim i nie wobrażam sobie że mam wyjść z pod ciepłej kołdry do zimnego pokoju. No i fakt że komin ma troszkę "nachodzić na" salon.

Ja właśnie dostałam rzuty drugiej wersji od Pana Marcina ale nie chcą mi się otworzyć :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej wersji projektu jest to tylko wc z umywalką. Są dwa rozwiązania albo zrezygnować z szafy wnękowej w wiatrołapie która w tej wersji jest po prawej (to ona zabiera tą przestrzeń) lub zabrać kawałek pod oknem z kotłowni u mnie pralni na natrysk, który u nas ma być z płytek lub luksferów. ale teraz mam problem. Panowie nigger i Adam12, muszę się do was wprosić jak będziecie mieć ścianki działowe i zobaczyć co mi bardziej będzie odpowiadać. :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...