Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam Wszystkich

 

jestem umowiony juz z geodeta z projektantem adaptujacym i z wykonawca na wycene:) jeszcze tylko w totolotka wygrac i zabieram sie za budowe:) pozdrowienia dla wszystkich Hermesow a najbardziej dla krakowskich

 

osoby z krakowa i okolic zainteresowane kostka moga dzwonic na numer 602213274

 

Szczepan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam Wszystkich forumowiczów-hermesowiczów.

Ja już mniej więcej od dwóch miesięcy, czyli od czasu wybrania i zakupu projektu Hermes 1, śledzę to forum i jestem bardzo wdzięczny za wszelkie uwagi, wnioski i dyskusję. Ale pora się również trochę poudzielać. Od dwóch dni mam już pozowolenie na budowę. Buduję w Łazsiakch Górnych - tj. ok 20 km na południe od Katowic. Zaczniemy pewnie aż się skończy "zima" czyli marzec-kwiecień.

Zmiany jakie dokonaliśmy są następujące:

1. Likwidacja podcienia

2. Przesunięcie okna w kuchni o jakiś niecały metr w stronę zlikwidowanego podcienia.

3. Przeniesienie komina (tego od kominka) w miejsce gdzie zaplanowana jest taka mała ścianka oddzielajaca kuchnie od salonu. Myślimy o rozprowadzeniu ciepła "kominkowego" na górze, jako alternatywa - uzupełnienie ogrzewania

4. Schody drewniane

5. Podniesienie ścianki kolankowej do 1 m

6. W miejscu spiżarki i tego mini korytarzyku prowadzoącego do pomieszczenia gospodarczego i łazienki na parterze stawiamy łazienkę - jest trochę większa od planowanej, ale nie ma okna.

7. W miejscu starej łazienki będzie przedłużone pomieszczenie gospodarcze w kształcie odwróconej litery L, w którym będziemy mieli piec na eko-groszek.

8. Zmiana wszystkich stropów na monolit

9. Likwidacja lukarny nad garażem

10 Likwidacja okien w garażu - zastąpienie ich luksferami - chcemy przybliżyć dom do tzrech metrów od działki sąsiada.

Za te wszystkei zmiany, wraz z przeliczeniem stropów architekt adaptujacy wziął 2000PLN, ale w tym było również pozwolenie na budowę (zgromadzenie dokumentacji, przygotowanie, złożenie, odbiór zezwolenia wraz z dziennikiem budowy).

Z mapkę do celów projektowych 6 szt - mój geodeta wziął 400 PLN (działka 610 m2).

Dwie wyceny jakie już mam, to: jedna sama robocizna (materiały załatwiam sam jeszcze ich dokładnie nie policzyłem) - robocizna niecałe 50000 PLN, druga (materiały załatwia budowniczy) 250000 PLN. W obu przypadkach jest to stan surowy otwarty z okanami dachowymi.

W przyszłym tygodniu będę odwiedzał kolejnych budowlańców i kolejne składy budowlane. Mam nadzieję na początku lutego podpisać już umowę.

Zastanawiam się jeszcze na ewentualną zmianą ścian nośnych. Opcje są trzy: jednawarstwowa tak jak w projekcie lub 30 cm yotong+10 cm styro lub porotherm + styro. Pewnie wkrótce podejmę ostateczną decyzję.

I to na razie tyle, pozdrawiam wszystkich gorąco i niech wróci zima, aby ceny na wiosne znów nie zwariowały!

R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:-? czy 1000zł za mapke syt. wys. do celow proj. to duzo?? zajmowac bedzie od 1 do 2 hektarow geodeta chce taka kase i za wytyczenie domu kolejne 700zł

Standardowo jeśli to tylko działka budowlana to geodeci stosują jakąś (nie pamiętam nazwy) zniżkę państwowo ustaloną, ale jeśli to większy teren to na reszty zniżki nie ma i dlatego zamiast 500 liczy odpowiednio więcej.

 

RADMAN witaj!

Sporo zmian jak wszyscy:) Co do kominka to ja też robię rozprowadzenie nadmuchem ale nie musiałem zmieniać do tego miejsca na komin ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Belluci - i nie tylko

Chłopcy w wykończenówce też się sprawdzają, więc dokonaliśmy dobrego wyboru ekipy. Nie ma to jak jedni co robią wszystko od początku do końca.

W lutym wprowadzamy się już na 100%.

Pozdrawiamy serdecznie

Ala i Mariusz Legionowo

 

oto efekty postępu prac

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f4d46826a445b38c.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/78f3eac0cd248878.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/23bf68274250895c.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My za mapkę do celów projektowych płaciliśmy końcem 2006- 500pln (1200m), a za wytyczenie ror temu 680. Ponoc wiele zależy od regionu i ilości geodetów w danym terenie.

 

A co do zimy i podwyżek- w zaprzyjaźnionym składzie styropian już podrożał, wełna przy następnej dostawie też będzie droższa, cegłę klinkierową w styczniu kupowałam, już drożej 0 30groszy, niż gdybym płaciła za nią w grudniu. Myślę, że pogoda nie miała na to wpływu, tylko presje płacowe. Więc ja zamawiam taką pogodę jaka była rok temu w styczniu.

 

A propo wełny, znalazłam bardzo taniego dostawcę wełny na allegro- mają magazyny we Wrocławiu i Warszawie, ale jest też możliwość dostawy. Sprzedają również m.in. styropian, ale jeszcze nie robiłam porównania cenowego. Jakby ktoś był zainteresowany podaję namiar http://www.allegro.pl/show_user.php?uid=7267372 (mega1000-spzoo)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zimy, to jasna sprawa, że wszytsko zależy od akurat wykonywanych prac i pewnie za rok nie będę miał nic przeciwko takiej pogodzie jak jest teraz.

A co do podwyżek materiałów budowlanych na wiosnę - pewnie jest to suma kilku czynników, w tym również pogody, bo na większości budów praca wre i materiały schodzą jak ciepłe bułeczki. Poza tym nie wierzę, że producenci nie wykorzytsają tego do zarobienia znów paru groszy więcej.

Dla zamareck komin przestawiłem, gdyż powinno być wtedy łatwiej rozprowadzić ciepło po domu jak będzie on się znadował w centralnym miejscu domu. Poza tym on+kominek odgrodzą trochę kuchnię od salonu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, stałem sie juz faktem, jestem posiadaczem projektu HERMES2

 

Gratulacje gratulacje !!!! :D

 

A coś o kosztorysach lub materiałach już wiesz bo nie miałem okazji się jeszcze w Domenie o tym dowiadywać?

 

KAISYR>>> co do kosztorysu czy tez zestawu materiałów to Pani mi odpisała, ze jak tylko będa juz mieć to mi tam coś podeśle, wiec jak tylko dostanę to dam Ci znak . A Tobie robil juz ktoś jakieś wstępne wykazy zuzycia podstawowych materiałów???

 

Własnie dostałem informację iż kosztorys Hermesa 2 (wersja podstawowa - bezpłatna oaz rozszerzona - płatna) oraz zestawienie materiałów już jest dostepne :) ... teraz z niecierpliwością spoglądam do skrzynki mailowej w oczekiwaniu na niego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:-? czy 1000zł za mapke syt. wys. do celow proj. to duzo?? zajmowac bedzie od 1 do 2 hektarow geodeta chce taka kase i za wytyczenie domu kolejne 700zł

Standardowo jeśli to tylko działka budowlana to geodeci stosują jakąś (nie pamiętam nazwy) zniżkę państwowo ustaloną, ale jeśli to większy teren to na reszty zniżki nie ma i dlatego zamiast 500 liczy odpowiednio więcej.

 

RADMAN witaj!

Sporo zmian jak wszyscy:) Co do kominka to ja też robię rozprowadzenie nadmuchem ale nie musiałem zmieniać do tego miejsca na komin ???

 

U mnie mapka do celów projektowych w pięciu egzemplarzach (działka 10arów) kosztował 450 zł brutto, ten sam geodeta za wytyczeniu domku bierze kolejne 500 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:-? czy 1000zł za mapke syt. wys. do celow proj. to duzo?? zajmowac bedzie od 1 do 2 hektarow geodeta chce taka kase i za wytyczenie domu kolejne 700zł

Standardowo jeśli to tylko działka budowlana to geodeci stosują jakąś (nie pamiętam nazwy) zniżkę państwowo ustaloną, ale jeśli to większy teren to na reszty zniżki nie ma i dlatego zamiast 500 liczy odpowiednio więcej.

 

RADMAN witaj!

Sporo zmian jak wszyscy:) Co do kominka to ja też robię rozprowadzenie nadmuchem ale nie musiałem zmieniać do tego miejsca na komin ???

 

U mnie mapka do celów projektowych w pięciu egzemplarzach (działka 10arów) kosztował 450 zł brutto, ten sam geodeta za wytyczeniu domku bierze kolejne 500 .

 

tzn. u mnie jest problem taki ze dzialka ma dlugosc ok 70 metrow a od dzialki kolejne 70 metrow sa media i dlatego bedzie zajmowala wiecej niz hektar - tak mi powiedzial geodeta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Jestem nowy na forum. Od jakiegoś czasu czytam ten wątek ponieważ zamierzamy w tym roku zacząć budowę domu, oczywiście według projektu Hermes(wersja z jednostanowiskowym garażem)!:) Ale czy wygramy z biurokracją to się jeszcze okaże... Chciałem się doradzić w paru kwestiach i oczywiście w związku z tym mam parę pytań.

 

Pytanie zasadnicze: Ile jeszcze będziemy walczyć z biurokracją? Mamy już ostateczne warunki zabudowy, geodetka będzie mierzyć działki i w końcu będzie przepis działki na mnie(to była działka rolna i było trochę czekania i kombinacji...) Po przepisie będziemy składać wniosek do energetyki, później pozwolenie na budowę.- Czy to będzie już koniec z urzędami? - Ile się czeka na te formalności?

 

Drugie w zasadzie też zasadnicze pytanie: Czy powinniśmy już składować jakieś materiały budowlane i znaleźć jakiegoś wykonawcę? Czy jeszcze się nie spieszyć i poczekać aż wszystkie papierki będą.

 

Przepraszam, jeszcze mało wiem...hahaha :D

 

Miałem więcej pytań ale w trakcie pisania tego postu reszta mi wyleciała z głowy..:) Jakby ktoś miał wolną chwilę to proszę coś odpisać.:)

Dzięki i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile się czeka na te formalności?

Musisz załatwić wszystkie uzgodnienia:

1. zapewnienie o dostawie energii , potem szybko załatwiaj podłączenie fizycznie prądu na budowę bo to trwa długo (w międzyczasie podpisujesz chyba z 2 umowy, potem oni czekają na opłaty, a potem czekasz na samo podłączenie prądu),

2. zapewnienie o dostawie wody (trochę mniej formalności bo tylko jedna umowa ale też trwa),

3. zapewnienie o przyłączu gazu (o ile zamierzasz go podłączyć),

4. pozwolenie o włączenie do drogi publicznej (wjazd, o ile takowego już nie ma),

5. odrolnienie fragmentu działki przeznaczonego pod zabudowę budynek, chodniki i dojazdy (podobno to nie zawsze potrzebne ale dowiedz się),

6. mapa do celów projektowych,

7. mapki do celów opiniodawczych (potrzebne do każdego uzgodnienia)

8. zaświadczenie z sądu o prawie do dysponowania nieruchomością,

Oczywiście w różnych miastach mogą być mniejsze lub większe wymagania :) Poza tym sprawdź ważność każdego z tych dokumentów bo jedne mają 3 miesiące inne 30 dni i jak za wcześnie załatwisz to stracą ważność przed złożeniem o pozwolenie nabudowę.

Drugie w zasadzie też zasadnicze pytanie: Czy powinniśmy już składować jakieś materiały budowlane i znaleźć jakiegoś wykonawcę?

Jak masz kasę to kupuj co się da bo znów wszystko drożeje !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow, wow, wow! Co się tutaj dzieje, ale nowych osób przybyło - super!! Witam wszystkich i życzę "połamania nóg na budowie" :wink: :p

m-pod ja wszystkie pozwolenia załatwiłam w MIESIĄC, ale bardzo naciskałam, wydzwaniałam, chodziłam, pytałam... Potem tylko zgoda na budowę i czas start... A co do uzgodnień, to najlepiej zapytać projektanta, inspektora, kierownika budowy lub kogoś podobnego, z resztą wszystkiego dowiesz się w Urzędzie Miasta jak pójdziesz po wniosek na budowę. No i radziłabym wcześniej rozpocząć poszukiwania dobrej ekipy budowlanej, bo z tymi coraz trudniej :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, no.... Mam nadzieję, że wyrobimy się do wiosny. W kwietniu lub maju chcieliśmy zacząć. W tym roku na budowę chcemy przeznaczyć około 90 tys. Jak myślicie ile damy rade z tego zbudować. Prawdopodobnie zatrudnimy ekipę budowlaną z rodzinki, myślę, że nie wezmą normalnego wynagrodzenia jak od zwykłych klientów- powinni dać jakiś rabacik:)

 

Zapomniałem dodać, że budujemy się w okolicach Wroclawia.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, no.... Mam nadzieję, że wyrobimy się do wiosny. W kwietniu lub maju chcieliśmy zacząć. W tym roku na budowę chcemy przeznaczyć około 90 tys. Jak myślicie ile damy rade z tego zbudować. Prawdopodobnie zatrudnimy ekipę budowlaną z rodzinki, myślę, że nie wezmą normalnego wynagrodzenia jak od zwykłych klientów- powinni dać jakiś rabacik:)

 

Zapomniałem dodać, że budujemy się w okolicach Wroclawia.:)

 

Myślę, że za to można wymurować ściany i wylaś schody oraz strop, ale musiałabym dokładnie jutro spojrzeć w moje wyliczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...