Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Kilka uwag co do kotłowni w domu.

Wszyscy wraz ze mną bardzo się martwili jak to jest mieć kotłownię na paliwo stałe w środku domu. Jest tak wtedy gdy nie mamy podprowadzonego gazu, a nie przenieśliśmy kotłowni do garażu.

Otóż nie jest tak źle. Użytkuję już kotłownię kilka tygodni i mogę zapewnić że wystarczy sprzątać (np. mop) po każdym czyszczeniu, wybieraniu popiołu itp.) Sam załadunek groszku jest czysty i przyjemny. Groszek nigdy nie jest idealnie suchy więc się nie kurzy. Ładuje się i popiół wybiera się co 4 - 5 dni, więc sprzątania jest niewiele. Warunkiem jest wykafelkowanie kotłowni (choćby najtańszymi) płytkami w celu łatwiejszego utrzymania czystości, oraz zakup groszku workowanego. Moi znajomi oglądając piec nie wierzą że pali się węglem bo jest czysto jak w szpitalu.

Dzięki ninja i suzis, życzę Wam szybkiego zakończenia i wprowadzenia się do Waszych Hermesików. Suzis napisz co postanowiłaś w sprawie swoich partaczy?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamareck - ja tam wolałam kotłownię umiejscowić w garażu - workowany groszek u mnie jest 100 zł droższy na tonie, dlatego kupuję luzem :wink:

 

Suzis - powodzenia! Trzymam kciuki! Oby tym sukinsynom padła ta firma po Twojej wygranej :lol:

 

Poddasze i znajdujące się na nim ścianki działowe skończone! W poniedziałek wchodzi ekipa od wykończeniówki :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki styropian dawaliście na podłogę do garażu? Chodzi mi dokładnie o jego parametry.

Ja dałem EPS-200. Jest to styropian na największe obciążenia (podłoga - parking). Niestety kupiłem go za dużo i zostało mi jeszcze ok 80 mkw i cały czas próbuję go sprzedać.

 

 

Jaki producent tego styropianu i jaka cena?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki styropian dawaliście na podłogę do garażu? Chodzi mi dokładnie o jego parametry.

Ja dałem EPS-200. Jest to styropian na największe obciążenia (podłoga - parking). Niestety kupiłem go za dużo i zostało mi jeszcze ok 80 mkw i cały czas próbuję go sprzedać.

Jaki producent tego styropianu i jaka cena?

Mój jest firmy YETICO. Jak go kupowałem kosztował 280 zł/m3. Kupowałem wcześniej przed podwyżką by zaoszczędzić, a teraz nie dość że mi go dużo zostało to jak na złość wszystko staniało. Na allegro EPS-200 jest po 250, więc żeby sprzedać muszę być jeszcze tańszy :(.

Tu jest moje ogłoszenie:

http://forum.muratordom.pl/sprzedam-welne-elew-isover-nf-styropian-inne-pozostalosci,t146369.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamareck>>> to chyba lada dzień musze do Ciebie wpaśc zeby zobaczyc ta kotłownei w eksploatacji , bo sam jestem na etapie wyboru czegoś sensownego , a tym bardziej, ze mamy do siebie 10 kroków (kilometrów) :-))

Zapraszam. Masz 7-milowe byty to śmigaj.......apropo byłem niedawno w Twojej okolicy ale nie starczyło czasu na odwiedziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a jak się ma lekko wilgotny groszek do warunków gwarancji na podajniki ślimakowe ? U większości producentów jest podkreślone, że usterki z tego powodu są poza gwarancją ? Chyba, że jest to kolejny wymysł producentów niezgodny z prawem.

pzdr.

Jest określona wilgotność maksymalna węgla. Ma to sens. Jednak dla producentów groszku jest to obojętne. Często groszek jest paczkowany po zejściu prosto z płuczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Co jakiś czas wrzucam parę zdjęć. Oto one. Proszę o opinie. Jeśli ktoś jest spod Oleśnicy to zapraszam.

 

Jak sobie oglądam wasze zdjęcia z budowy to najbardziej mnie zastanawia jak można utrzymać taki porządek ;) U mnie jest jak po wojnie...

Ale wykonawca obiecał dzisiaj posprzątać ;)

 

pap72 - gratuluję postępów - kiedy się wprowadzacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o info kiedy można ocieplać domek?

Dokładniej chodzi mi o porę rokui ile powinien taki dom postać aby troszkę wysechł. W czerwcu u.r. rozpoczołem budowę na tą chwilę dopiero robią dach. W marcu planowałem ocieplić na zewnątrz i położyć tynki... Boję się, że to wszystko będzie za świeże...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o info kiedy można ocieplać domek?

Dokładniej chodzi mi o porę rokui ile powinien taki dom postać aby troszkę wysechł. W czerwcu u.r. rozpoczołem budowę na tą chwilę dopiero robią dach. W marcu planowałem ocieplić na zewnątrz i położyć tynki... Boję się, że to wszystko będzie za świeże...

 

Ja bym poczekała kilka miesięcy od tynków wewnętrznych i wylewek. Jak wejdziesz do dzień wcześniej otynkowanego domu to po góra 15 minutach zobaczysz, że nie ma czym oddychać tak paruje woda. Jak uda Ci się zrobić prace mokre wiosną, to latem dom będzie miał szansę posuszyć się na słońcu. A jak dasz styropian wcześniej to mam wrażenie że ta woda będzie jeszcze długo się kisić. Ja miałam wylewki i tynki zrobione jeszcze latem, w domu całą zimę utrzymywaliśmy temperaturę minimum 16 stopni, ale i tak chcemy poczekać do czerwca właśnie po to żeby promienie słoneczne osuszyły dom po zimie. Choć pamiętam wiele budów w styczniu 2006 kiedy to właśnie robiono ocieplenie bo temperatura na zewnątrz wynosiła 17 stopni. No chyba, że się spieszysz a chcesz się wprowadzić na gotowe, bo my będziemy ocieplać już mieszkając.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o info kiedy można ocieplać domek?

Dokładniej chodzi mi o porę rokui ile powinien taki dom postać aby troszkę wysechł. W czerwcu u.r. rozpoczołem budowę na tą chwilę dopiero robią dach. W marcu planowałem ocieplić na zewnątrz i położyć tynki... Boję się, że to wszystko będzie za świeże...

 

Ja bym poczekała kilka miesięcy od tynków wewnętrznych i wylewek. Jak wejdziesz do dzień wcześniej otynkowanego domu to po góra 15 minutach zobaczysz, że nie ma czym oddychać tak paruje woda. Jak uda Ci się zrobić prace mokre wiosną, to latem dom będzie miał szansę posuszyć się na słońcu. A jak dasz styropian wcześniej to mam wrażenie że ta woda będzie jeszcze długo się kisić. Ja miałam wylewki i tynki zrobione jeszcze latem, w domu całą zimę utrzymywaliśmy temperaturę minimum 16 stopni, ale i tak chcemy poczekać do czerwca właśnie po to żeby promienie słoneczne osuszyły dom po zimie. Choć pamiętam wiele budów w styczniu 2006 kiedy to właśnie robiono ocieplenie bo temperatura na zewnątrz wynosiła 17 stopni. No chyba, że się spieszysz a chcesz się wprowadzić na gotowe, bo my będziemy ocieplać już mieszkając.

 

 

No właśnie taki też mam dylemat... Kurcze problem wtym, że już kupiłem ten styropian a nie wiem ile może on leżeć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...