Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

1. bezpośrednie połączenie łazienki i pokoju nad garażem

U mnie się da, ale mam sporo przeróbek

 

W łazience w miejscu wc jest dość miejsca na pełnowymiarowe przejście do pralni (16) i dalej do pokoju. Pralnia może być pełnoprawną łazienką w razie potrzeby, ma wszystko co trzeba.

 

2. podniesienie ścianki kolankowej

U mnie są 4 pustaki + wieniec. W tej chwili do skosu jest 130cm, dojdzie wylewka będzie o 10-12 cm mniej. Podobnie jak ninja nie kierowałem się wyglądem z zewnątrz tylko wygodą. Ale wydaje mi się że dzięki zostawieniu szerszego okapu nie wyszło najgorzej.

 

3. kominek narożny

U mnie się da ale... ja nie chciałem :D

Salon piętro niżej zaczyna się zaraz za schodami, tak jak pokój 11, komin można było dosunąć w dół i zrobić kominek narożny.

 

4. częściowe podpiwniczenie

Jeśli robiłbym częściowe podpiwniczenie to tylko w kwadracie wyznaczonym przez wejście, hol, schody, łazienka. Większa wg mnie jest zbyteczna.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

macut

 

jak chcesz zobaczyć pokoje bez podnoszenia ścianki kolankowej to zapraszam 25 km od Wrocławia, ja zrobiłam przedściankę zwężając pokoje o 55 cm czyli zostało 4*4 jak dla mnie to dość na pokoje dla dzieci (my mamy sypialnię nad garażem), a jakieś 10 tys. w kieszeni. przestrzeń za przedścianką wykorzystaliśmy robiąc półki z G-K, mój syn już się cieszy, że ma miejsce na płyty z grami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie! Jeszcze jedno spostrzeżenie od mieszkającego już w Hermesie! Wiele czytam na temat powiększenia kuchni kosztem pokoiku na dole lub podcienia tarasu. Otóż ja nie likwidowałem pokoiku a jedynie wskutek wydłużenia domu zyskałem 50cm łącznie dla kuchni z jadalnią. Używając już kuchni przez ponad miesiąc mogę powiedzieć, że jest ona duża i wystarczająca i naprawdę szkoda likwidować pokój. Może na etapie planów kuchnia wydaje się mała i ciasna (mojej żonie też się tak wydawało), ale po wstawieniu mebli wszyscy nas odwiedzający są zdziwieni że mamy tak dużą kuchnię i jadalnię obok. Naprawdę. Żona nawet ma pretensje po co kazałem wydłużać dom o 50 cm ???? :lol:

Pozdrawiam

 

zamareck jak się robi kuchnię tak jak jest to zaproponowane w projekcie to na pewno jest to dużo, ale jak mi zależało na oddzieleniu kuchni od jadalni wyspą, a jadalnię "wciągnąć" do salonu za pomocą tego samego parkietu, to jest to za mało. szerokość mebli ti 60 cm, wyspa na przeciw to minimum 60 cm (ja chcę 90), przerwa między ciągiem mebli a wyspą to 120 cm co w sumie daje min 240 cm. A wygodna jadalnia dla 6 osób to 340 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamareck jak się robi kuchnię tak jak jest to zaproponowane w projekcie to na pewno jest to dużo, ale jak mi zależało na oddzieleniu kuchni od jadalni wyspą, a jadalnię "wciągnąć" do salonu za pomocą tego samego parkietu, to jest to za mało. szerokość mebli ti 60 cm, wyspa na przeciw to minimum 60 cm (ja chcę 90), przerwa między ciągiem mebli a wyspą to 120 cm co w sumie daje min 240 cm. A wygodna jadalnia dla 6 osób to 340 cm.

No zapomniałem dodać, że wystarczy na normalną kuchnię. Z ust mi to wyjęłaś :D A jak wyspa to już inne kwiatki. Muszę zrobić zdjęcia mojej kuchni i zamieścić w albumie bo chyba o niej zapomniałem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zostawiłem gabinecik z jeszcze innego powodu: na starość nie będę z kryką biegał po schodach w górę i dół

:)

Jak dożyję!

Radman ja na szczęście już słyszałem słowo "kryka" hahaha.... Ale może inni nie wiedzą co to jest. Może napisz po polsku ? :lol:

a mnie tak korciło, żeby "wiedzieć już", że na google wyszukałam, hahaahaahahahhaaha.

 

ps - na starośc to ten dom dzieciom oddam albo sprzedam w cholerę a bedę miała malutką parteróweczkę z jedną sypialnią i salonikiem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Mam pytanie do Hermesowiczów . Czy ktoś założył sobie (lub chociażby zrobił wycene) drewniane okna ?

 

Ja mam niestety plastikowe, bo staram się robić wszystko tak, by później było jak najmniej obsługowe - sama z dzieckiem i tak będę miała w cholerę roboty przy domu więc konserwacja drewnianych okien po kilku latach odpada...

Wrzuć wymiary okien na maila i wyślij kilku firmom nawet na chybił trafił - będziesz mieć porównanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego niestety ? Nam również na ostatnich targach bardzo podobały sie okna drewniane . ale niestety większośc opinii uzytkowników (znalezione w sieci) jest po początkowym zachwycie raczej negatywna . Dlatego szukamy tutaj kogoś , że tak powiem mniej anonimowego , który dałby wiarygodną opinię z pierwszej ręki. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...