Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ja co prawda nie mam jeszcze odebranych kominów przez kominiarzy (są Leira`a), ale za to wczoraj przywieżli mi 4 TONY eko-groszku do pieca. Cena 650 pln/t z dojazdem. I już zaczyna iść w górę!!!

Tak tanio? Co to za węgiel i czy jest workowany? Bo ja zakupiłem już zapas na zimę po 790 zł/tonę płukany i workowany po 20kg, z dowozem i rozładunkiem widlakiem pod domem. Węgiel sprawdzony w zeszłym sezonie. Apropo 4 tony to za mało na zimę. Licz tak 5 ton minimum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ja co prawda nie mam jeszcze odebranych kominów przez kominiarzy (są Leira`a), ale za to wczoraj przywieżli mi 4 TONY eko-groszku do pieca. Cena 650 pln/t z dojazdem. I już zaczyna iść w górę!!!

Tak tanio? Co to za węgiel i czy jest workowany? Bo ja zakupiłem już zapas na zimę po 790 zł/tonę płukany i workowany po 20kg, z dowozem i rozładunkiem widlakiem pod domem. Węgiel sprawdzony w zeszłym sezonie. Apropo 4 tony to za mało na zimę. Licz tak 5 ton minimum.

 

Węgiel z pewnej ręki bezpośrednio z KWK Chwałowic (miałem też na próbę w zeszłym sezonie - palił się OK), mam na szczęście dobrego sąsiada, który rozwozi węgiel, stąd może również dobra cena; przepłukany, ale nie workowany. Rozładunek wywrotką także był w cenie! :D

Co do ilości, to zoabczymy. Mam jeszcze kupę drewna z budowy oraz piec z dodatkowym rusztem więc mam nadzieję, że wystarczy. Choć pewnie wiele będzie zależało od zimi i temperatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogrzewanie podłogowe zrobione, wylewki też już są a teraz przed nami wybór płytek podłogowych i paneli. Muszę przyznać, że czym większy wybór tym więcej wątpliwości na co się zdecydować :(

Drodzy Hermesowicze, możecie się podzielić waszymi pomysłami co do tego tematu ( mile widziane zdjęcia) Z góry dziękuję i pozdrawiam

Magda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siemanko hermesowicze!

mam do was pytanko z innej beczki. ...KOMINKI DACHOWE... Nie wiem jak jest w Hermesie, ale w Hermesie 2 na dach wychodzą w różnych miejscach aż 8 kominków dachówkowych. 4 z nich to wentylacja grawitacyjna pomieszczeń ewentualnie wspomagana mechanicznie a pozostałe 4 to odpowietrzenie kanalizacji. Jaka jest opcja na zmniejszenie ich liczby, czy jest dobra alternatywa dla tych kominków od kanalizy żeby nie trzeba było aż tak dziurawić dachu a samo odpowietrzenie rozwiązać inaczej??? bo rozumiem że te od wentylacji muszą pozostać. Proszę o podpowiedź

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ja wprawdzie buduję Gracjana z Domeny Projekt ale mam pytanie do Was.

 

W obydwóch projektach przed wejściem głównym do domu są łukowe murki czy Wy w projekcie macie podane ich promienie?

 

Bo u siebie patrzę, patrzę i niestety tego detalu mi brakuje.

 

Mógłby ktoś mnie wspomóc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę że chyba mało kto robi te schody wejściowe w pełni identycznie jak w projekcie jeśli chodzi o ich kształt owalu i wymiary.... ale mimo że jest tu dowolność warto by było trzymać się z grubsza proporcji tej bryły w stosunku do tego co masz w projekcie żeby poprostu pasowała do gabarytów budynku. U mnie wymiary są podane jedynie dla stopni tych schodów, jeśli chodzi o promień zawsze możesz wziąć linijkę i pomiar przeliczyć do skali rysunku (1:100).

ja u siebie zmieniłem frontowe wejście, zrezygnowałem z jednego z ramiona-murku i od strony garażu schody będą półkoliste, zaś od tyłu chcę zrobić szerokie płaskie patio z jakiegoś kamienia...

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem nowy na tym forum i wszystkie uwagi tu przeczytane są dla mnie bardzo cenne. Noszę się z zamiarem kupna projektu. Nie jestem jeszcze do końca zdecydowany, ale bardzo podoba mi się Hermes. Trochę nie pasuje mi parter /wolałbym kuchnię od frontu nawet kosztem pokoju / i wysokość ścianki kolankowej. Mieszkam w okolicach Wrocławia i chętnie zobaczyłbym ten domek na żywo żeby móc rozwiać swoje wątpliwości. Czy znajdzie się ktoś kto byłby skłonny pokazać mi swój domek , a mieszkałby gdzieś niedaleko Wrocławia. Byłbym bardzo wdzięczny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem nowy na tym forum i wszystkie uwagi tu przeczytane są dla mnie bardzo cenne. Noszę się z zamiarem kupna projektu. Nie jestem jeszcze do końca zdecydowany, ale bardzo podoba mi się Hermes. Trochę nie pasuje mi parter /wolałbym kuchnię od frontu nawet kosztem pokoju / i wysokość ścianki kolankowej. Mieszkam w okolicach Wrocławia i chętnie zobaczyłbym ten domek na żywo żeby móc rozwiać swoje wątpliwości. Czy znajdzie się ktoś kto byłby skłonny pokazać mi swój domek , a mieszkałby gdzieś niedaleko Wrocławia. Byłbym bardzo wdzięczny.

Niedaleko Wrocławia stoi mój Hermes (niecałe 50 km na zachód) zapraszam :). Oprócz tego jest jeszcze Hermes maroco (chyba nawet bliżej), no a we Wrocławiu Hermesa postawił Adam12.

Jakby co to zapraszam na PRIV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Zmareck. A czy ty podnosiłeś u siebie ściankę kolankową i jak rozplanowałeś parter! Czy robiłeś zgodnie z projektem czy wprowadzałeś zmiany?

Musisz poczytać moje wcześniejsze posty. Oczywiście że podniosłem ściankę kolankową i to o 2 pustaki. Na parterze zlikwidowałem tą śmieszną spiżarkę bo mam piec na groszek więc wolałem większą kotłownię. Cały dom wydłużyłem w ogóle o 1 m żeby powiększyć troszkę gabinet i kuchnię. Za nic na świecie nie zlikwidowałbym tego pokoiku na dole, a po wprowadzeniu się stwierdzam (i nie tylko ja, bo i też wszyscy moi znajomi), że kuchnia jest bardzo duża. Apropo dodałem parę okien na lewej ścianie (gabinet i jadalnia) ....... itd... itp.... obejrzyj mój album tam widać wszystko.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...