Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam Może zapytam inaczej .Czy jesteście zadowoleni z projektu HERMES 2 i co warto w nim zmienić.np(ścianka kolankowa ,okna ,garaż,schody itp)

POZDROWIENIA :wink:

 

Waldim >>> ja jestem zadowolony, choc jeszcze w domku nie mieszkam, nie znajdziesz niestety zbyt wiele hermesów2 zamieszkanych, gdyz projekt dopiero ujrzał swiatło dzienne w grudniu 2007 , ja byłem jednym z pierwszych, którzy go kupili . ścianka kolankowa - obowiazkowo do podwyzszenia , dzieki temu pomiesczzenia u góry bedę zdecydowanie ustawniejsze i bardziej funkcjonalne, wszystkie moje zmiany opisałem w wątku o hermesie2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam

W projekcie HERMES 2 jest Strop gęstożebrowy , ja robie monolityczny i tu moje pytanie jak wygląda u was zbrojenie , czy są belki wzmacniające, ile, czy je widać i w których miejscach i JAK TO ROZWIĄZAŁ PROJEKTANT Może macie jakieś zdjęcia?

Jeśli ktoś buduje,wybudował ten dom w okolicach Krosna Podkarpacie bardzo proszę o kontakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 1 month później...
Witam Hermesowiczów niedługo mam zamiar dołączyć do grona szczęśliwych posiadaczy projektu HERMES 2 z duża ilością zmian. Mam gorącą prośbę do posiadaczy projektu chodzi o wymiary wierzby dachowej (krokwie, murłaty ,jętki) mam nieplanowaną wycinkę w lesie i chce je w 100 % wykorzystać z góry dziękuje za podpowiedzijavascript:emoticon('') Ps buduje się ktoś w okolicach Garwolina.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Hermesowiczów niedługo mam zamiar dołączyć do grona szczęśliwych posiadaczy projektu HERMES 2 z duża ilością zmian. Mam gorącą prośbę do posiadaczy projektu chodzi o wymiary wierzby dachowej (krokwie, murłaty ,jętki) mam nieplanowaną wycinkę w lesie i chce je w 100 % wykorzystać z góry dziękuje za podpowiedzijavascript:emoticon('') Ps buduje się ktoś w okolicach Garwolina.

 

Postaram Ci sie na jutro zeskanowac zestawienie z projektu i przesle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wiosnę ruszam z budową a ciągle zastanawiam się nad materiałem na ściany. Z CZEGO NAJLEPIEJ BUDOWAĆ . Ściana 1 czy 2 warstwowa. JAK jest u Was. Co polecacie?

 

W tej chwili to chyba 95% albo i więcej buduje sciany dwuwarstwowe. Ja też maiłem kiedys taki problem, ale zdecydowałem sie na dwuwarstwowe: poroton szlifowany Robbena o gr 24 cm i na to styropian gr 12 cm ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months później...
  • 3 weeks później...
  • 3 weeks później...

Sorki Fenix999, że rzadko odpisuję ale pracuję. Nie natknąłem się na inne tematy o Hermesie. Są same pierdoły. A na jakim etapie się męczysz (dawno czytałem całe forum więc nie pamiętam gdzie kto był) ? Ja czekam aż mój projektant ruszy dupę i zabierze się do adaptacji. Przez gamonia stoję a nie chcę go za mocno naciskać, bo to jest również kierownik od wydawania pozwoleń w moim rejonie. Także sytuacja lekko patowa. Jeszcze trochę cierpliwości mam.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Witam wszystkich

Poczytałem wątek. Ciekawa lektura. Tym bardziej , że jestem na początku drogi. Od wiosny zaczynam "grzebać w ziemi" . Obecnie jestem na etapie wyceny robocizny przez wykonawcó. W związku z tym moje pytanie i prośba zarazem. Czy ktoś z Was ma w miarę aktualne wyceny robocizny? Chodzi o stan surowy , może dach .

Wszystkim szczęśliwym posiadaczom własnego Hermesa serdecznie gratuluję , a towarzyszom budowlanej niedoli , w tym sobie , życzę wytrwałości i dobrych wyborów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...