Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Powietrze do kominka przy DGP.


cezak

Recommended Posts

Czy powietrze zewnętrzne doprowadzone od podłogi do wkładu kominkowego powinno być szczelnie, bezpośrednio podłączone do dolnego króćca poboru powietrza wkładu czy nie?

U mnie nie ma bezpośredniego połączenia przez co w przestrzeni pod wkładem kom. mieszają się dwa obiegi powietrza: 1) zasilajacego proces spalania, 2) obieg powietrza podgrzewanego DGP. Skutkuje to między innymi tym, że w trakcie nieużywanie kominka powietrze zasysane z zewnątrz wdmuchiwane jest dolnymi kratkami pod kominkiem do pokoju.\

 

A może wszystko tak powinno być ?

Proszę o zdanie jak u Was zostało to zrobione i czy ktoś Wam wytłumaczył dlaczego ?

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Jestem zdunem i m.in.wykonuję kominki od xxxxlat.

Jeśli wkład nie ma mozliwosci podłaczenia indywidualnie zimnego powietrza, to jest to kiepski wkład. Wtedy nie ma potrzeby robić tej rury.

a wkład tlen do spalania czerpie z salonu. W tym wypadku najblizsza kratka wentylacyjna pracuje odwrotnie.

A jeśli już ona jest, proszę zamontować na jej drodze pewien rodzaj szybra - i wtedy pozostaje sterowanie nim. Palę - uchylam - nie pale -zamykam.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jesli moge zapytac ktore kominki mają mozliwość szczelnego połączenia z rurą doprowadzajaca powietrze. Wiem ,że tarnava ktory jeszcze? Chcialabym aby nie wygladał tak rustykalnie jak tarnawa z plaszczem, jestem zainteresowana kominkiem bez plaszcza wodnego ale ze szczelnym doprowadzeniem powietrza. Moze podsuniecie nazwę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jeśli Pan nie wie dostatecznie sporo, to proszę nie wyrazać takiej opini. ponieważ nie ma Pan racji w najmniejszym stopniu.

Dove, to podróbka b.dobrego Jotula, a który to właśnie ma indywidualne zasysanie powietrza. (i nie darmo kosztuje chyba od 5 tys.zł.

Dodam, gwoli uspokojenia siebie i Pana, że gdybym miał robić u Pana kominek, to własnie namawiałbym do zakupu Jotula lub Sparthema, (lub ich podróbek, gdybyś Pan nie miał tyle kasy)- bo po 14 latach stawiania kominków - uwazam, że nie ma lepszych wkładów. A dlaczego tak uwazam - to wiedza, która kosztuje.

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Państwo,

 

Chodziło mi o zasadę, jestem w 100% przekonany po wielokrotnych wizytach u sprzedawców wkładów, że każdy wymieniony w tym poście, uznany na rynku producent wkładów wyprowadza z tyłu/ boku lub dołu króciec d120/d150 lub d180 do poboru powietrza do paleniska.

W mojej wątpliwości chodziło o fakt, że poposadzkowy przewód PCV d150 doprowadzający powietrze zewnętrzne pod kominek nie został połączony z tym króćcem przewodem elestycznym co było wg mojej oceny zgodne z logiką, lecz pozostał obcięty równo z posadzką pod komnkiem.

 

Zatem pod kominek jest swobodny napływ powietrza zarówno z pokoju jak i z zewnątrz oraz swododny odpływ do DGP lub komory spalania.

 

Stąd moje wątpliwości.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jeszce raz!

Ma Pan całkowitą rację w swych przypuszczeniach.

Niech Panu odda pieniądze za partacka robotę.

Właśnie m.in. po takich Fachowcach poprawiam i klient 2x płaci.

Wracając do tematu - trochę podkuć i nałożyć rurę o odpowiednim wymiarze, albo nałożyć większą a w sroku wełną uszczelnić.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...