Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze CMyK-a


CMYK

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 360
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Piszesz, że "Po rozeznaniu na 3miejskim rynku stwierdziliśmy ze podobne pieniadze wydamy na dom jak na mieszkanie"........

Ale bardzo mały dom, niestety

Też tak myślałam, teraz wiem, że się myliłam. Chyba, ze tam, gdzie mieszkasz są naprawdę wysokie ceny.mieszkań...

 

Ale naprawdę warto!

Pozdrawiam :D [/i]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 3miescie mieszkanie 90 m2 kosztuje (nowe stan stan deweloperski) 250 tys. a wiec nie bylo nawet nad czym sie zastanawiac a tak nawiasem mowiac to Twoj dziennik zainspirowal mnie do napisania swojego (tez jezdze na rowerku Kellys) i tak samo bede dojezdzal na swoja budowe.

Pozdrawiam nauczycieli

CMyK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 3miescie mieszkanie 90 m2 kosztuje (nowe stan stan deweloperski) 250 tys. a wiec nie bylo nawet nad czym sie zastanawiac a tak nawiasem mowiac to Twoj dziennik zainspirowal mnie do napisania swojego (tez jezdze na rowerku Kellys) i tak samo bede dojezdzal na swoja budowe.

Pozdrawiam nauczycieli

CMyK

:D :D :D

Naprawdę?????

Bardzo mi miło!

No to będę czytała regularnie i koniecznie pokaż się na rowerze!!!! Zostaniemy "parą rowerową" :wink:

I też jesteś belfrem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niestety belfrem nie jestem choc ukonczylem pedagogike (ale to ze wzgledu na dzieci i mialem chwile wolnego czasu). Na rowerku nie mam chyba zadnego zdjecia przewaznie to ja robilem mojej zonie. Ale moze zrobie ale to juz na wiosne bo wlasnie zakonserwowalem i odstawilem rowerek do garażu. Dojezdzalem nim przez cale lato az do pażdziernika do pracy, dziennie robilem jakies 40 km. Pozostanie mi kursowanie na piechotke na dzialeczke na szczescie to jakies 15 minut szybkim marszem od naszego obecnego miejsca zamieszkanie u teściowej w domu (stare śmieci żonki).

CMyK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za mile slowa.

 

Mam wycene mojej dzieleczki zrobiona przez rzeczoznawce z Millenium teraz jest warta 63 tys (po wymianie gruntu i uzbrojeniu) :lol:

Zobaczymy za jakies 5 dni co powie bank prawdopodobnie beda mi chcieli dac wiec niz prosilem moze odloze na jakis samochód zobaczymy. Dzis skladam papiery do GE Money.

Na razie z zona przymierzamy sie do kupna psa ktory zamieszka razem z nami. Ja stawiam na owczarka niemieckiego, zona jest sklonna kupic labradora.

 

Może ktos ma namiary na sprawdzona hodowle bedziemy szukac na koniec kwietnia najlepiej w pomorskim.

 

Zamieszka tez pewnie z nami kot bo ktos musi walczyc z gryzoniami ktore zejda z pól na zime ale to dopiero w maju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj CMYKU

Odważny z ciebie typ z tą budową w zimie. Ja często jednak mówię, że odważnym szczęście sprzyja! Może więc zima w tym roku będzie łagodna :-) Moją uwagę na twój dziennik zwrócił jednak inny szczegół - wymiana ziemi. Mnie czeka coś podobnego, ale mam nadzieję na mniejszą skalę. Piszesz, że wymieniłeś aż 500 m3 !!! Przecież to musiało kosztować majątek. Czy mógłbyś napisać na ten temat coś więcej ?Dlaczego musiałeś wymienić ? Czy nową ziemię ubijałeś warstwami ? Jak głęboko musiałeś wymieniać ? Ile to wszystko kosztowało. Ja dodam, że muszę też wymieniać ponieważ na mojej działce mam nasyp, który ma słabą nośność więc trzeba go częściowo wymienić i zagęścić, żeby mi dom nie osiadał. Chcę to zrobić nie na całej działce tylko pod budynkiem. Wykop muszę zrobić na jakieś 2m, podsypać z 70 cm pospółki, a po zrobieniu fundamentu mam nadzieję, że ziemię z wykopu przynajmniej częściowo użyję do zasypania fundamentu. To na razie tyle i życzę powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musialem wymieniac grunt ze wzglegu na poklady torfu zalegajace na mojej dzialce. Po zrobieniu badan geilogicznych wyszlo ze torfu jest od 1.5 do 2.5 m

Wyrzuculem go na zewnatrz po obrysie budynku + 2.5m dodatkowo na zewnatrz czyli kwadrat o bokach 14x14m. trzeba bylo jednak kopac nawet do 2.7 m. Weszlo tam do wykopu 30 wywrotek 36 tonowych pospółki za kazda placilem 300 zl. Wszystko bylo zageszczone walcem z wibratorem.

Po skonczonej pracy badania geologiczne ktore daly wynik pozytywny-stopien zageszczenia 7.8.

Trwalo to 1,5 tygodnia od rana do wieczora maszyny pracowaly -łączny koszt to 13.5 tys zl. Ale jestem spokojny ze dom bedzie dobrze posadowiony.

teraz lezy gora torfu ktora i tak nie pokryje zapotrzeboeania na wyrownaie gruntu poniewaz musze podniesc go jescze o 1.2 m

Pozdrawiam

CMyK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Torf - to straszny grunt. Widzę jednak, że poradziłeś sobie z problemem skutecznie i koszty nie były tragicznie wysokie. Może dzięki temu, że nie musiałeś wywozić tego co wykopałeś. Interesuje mnie ten walec z wibratorem. Czy to taki samojezdny walec jaki używają drogowcy czy jakaś maszyna, którą obsługuje się ręcznie. Czy wszystkie te prace robiła ci jedna firma możesz mi podesłać namiary ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat z torfem nie ma problemu zawsze znajdzie sie na niego chetny; facet ktory mi robil roboty wząłby caly ale nia dalem zabral jedynie jedna wywrotke 36 t za zwir do studni. A ubijany grunt byl walcem 1.5 t prowadzonym przez operatora, ktory po prostu szedl za nim i tylko kierowal to nie z tych walcow co je widac na jezdniach. Jak ubijal to nie mozna bylo ustac w poblizu caly grunt chodzil a namiar do faceta to 0601 622 236 tylko nie wiem czy do Gdyni bedzie chial jezdzic ale jest tani i ma kompleksowo caly sprzet.

CMyK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Cmyku za odpowiedź. Widzę, że na forum można na Ciebie liczyć :-) Jak będę miał jakieś pytania to nie omieszkam skorzystać. Pisałem na forum, że majster z którym zamierzałem budować wycofał się. Szukam więc na nowo ekipy. Ostatnio na forum gosia@ polecała swoją ekipę i z tego co czytałem chyba się z nimi dogadałeś. Ja również złożyłem im ofertę i właśnie czekam ile mi zaśpiewają. Czy przed decyzją sprawdziłeś ich jakoś, widziałeś ich pracę ? Ja widziałem jakiś dom który właśnie wykańczają w Koleczkowie. Pewnie był to dom właśnie gosi@. Mur z BK na klej na oko wyglądał bardzo ładnie. Rozmawiałem z nimi 5 minut więc jeszcze nie nabrałem do nich zaufania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...