Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze CMyK-a


CMYK

Recommended Posts

sciana miedzy schodami a lazienka to po prostu sciana lanych schodow wyrownana zaprawa.

Co do balkonow to wyglada totak od spodu plyty balkonowej (czyli pod balkonem) jest styropian 5 cm, nad plyta jest folia w plynie na to polozona po brzegach blach -okapnik na to wylewka na to znowu folia w plynie (dlatego bo woda przy zacinajacym deszczu zaczela splywac po oknach i leciala do wiatrolapu na dole i byla plama na suficie teraz jest ok jak pomalowalem ta folia wysoko cokoly na balkonie) na to kafle i to wszystko.

CMyK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 360
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...
witm Cmyk , mam pytanie o podłogówke czy juz paliłeś czy jest ok i czy masz dodatkowy grzejnik w salonie czy sama podłogówka

pozd

 

w calym domu jest wylacznie podlogowka z wyjatkiem garazu gzie sa 3 kaloryfery oraz lazienek gdzie sa klaloryfery drabinkowe. Podlogowka dziala juz od z,5 miesiaca pelna para. Sadze ze miejscami jest zapowietrzona i trzeba ja przedmuchac, Na razie bez problemu utrzymuje sie temp 20 stopni. Kafle nawet nie cieple ale tez nie zimne takie w sam raz trzeba ja jeszcze podregulowac ale to na przy szly tydzien.

CMyK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:oops:

Od razu kajam sie ze wstydu, że dopiero teraz tu zajrzałam :oops:

Piękny dom Wam powstał :D

 

Pokój córki z rusunkami Witch to marzenie mojej córki :D

 

Super pomysł z sufitem nad wejściem, barierki na balkonie extra, taras świetnie wykończony, echhh :roll:

 

Mam pytanie: jakie szerokie sa Wasze schody ??

też mam mieć takie, wygodne są?? :roll:

 

Pozdrawiam, Kasia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CMYKU -ja mam pytania instalacyjne :wink: (wypowiadałeś się w moim wątku o podłogówce w całym domu). My też będziemy miec kocioł kondensacyjny Vailanta +kominek wodny. Zastanawia mnie, czy masz jakiś schemat jak to było spięte "do kupy"? Napisałeś że masz zasobnik 100l pod kocioł, czy kominek ma swój zasobnik? nie jest wpięty do tego od kotła? My planowaliśmy duży -200-300l zasobnik z dwiema węzownicami -1 pod kocioł druga pod kominek. Ale u Ciebie widzę jest to jakoś inaczej zorganizowane. Możesz podac jakieś szczegóły? opisac chociaż jak to wszystko wygląda?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od razu powiedzieli ze nie ma mozliwosci podpiecia kominka z plaszczem pod kociol zintegrowany czyli lacznie z zasobnikiem typ szafa wiec kominek nie ogrzewa wody. Nie sadze ze bedzie to jakis olbrzymi koszt ogrzania wody gazem a latem nie bede specjalnie palil kominkiem aby ograc wode. Postawilismy po prostu na ladna kotlownie bez zbednych rur na wierzchu.

Kominek nie ma swojego zasobnika ma za to swoje dwie pompy wodne ktrore wymuszaja obieg wody w podlogowce. Schematu nie mam robil mi instalacje znajomy i objasnil mi co do czego zreszta latwo sie w tym polapac. Instalacja byla prosta jak dla hydraulika i zajelo im to 3 dni z podlogowka.A kotlownia pokazana jest w dzienniku.

Pod kominek specjalnie nie potrzeba zbiornika podlancza sie go do zbiornika od kotla gazowego zewnetrznego.

CMyK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki -trochę jednak rozjaśniłeś :) Nam też będzie robił znajomy, który niejedną podlogówkę już położył, tylko zazwyczaj w systemie mieszanym podłogówka+grzejniki. Ten twój system pewnie i tak byłby dla niego łatwiejszy -bo w końcyu podłogówka wymaga tylko jednej temp. zasilania a nie dwóch różnych (jak to jest przy instalacji mieszanej). Też się zastanawiamy czy nie wziąśc Vailanta z zasobnikiem 120l -tym bardziej że jest na niego fajna promocja +regulator pogodowy gratis. Nas jest dwoje -max będzie troje :oops: ,a widzę że Was troszkę więcej i Wam taki zasobnik wystarcza :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem :wink: zajmowala sie tym moja zona chyba 250 zl po targach

CMyK

O Maj Gat! to darmocha :) Mi kowal powiedział za niemal identyczną balustradę (tylko cała czarna) 500zł/mb! A myślałam, że mieszkam w tym "tańszym" rejonie kraju :roll: ... Ale z drugiej strony pisałeś gdzieś, że u Was ocieplenie elewacji to koszt ok 110zl/m. U nas jak na razie 75zl/m to max :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powtórzę sie: domek przecudny ;-). Nie wiem moze juz było gdzies napisane, ale nie mogłam odnaleźć: Możesz mi powiedzieć z jakiej firmy i jaki model masz gres na podłogach. Czy ta sama firma jest w kuchni, komunikacji na górze i na dole? interesuja mnie też te brązowe wstawki, czy to też jest z tej samej kolekcji?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...