Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Podłogówka na powrotach z grzejników???


joan

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 52
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

W poprzednim domu mieliśmy 2 małe podłogówki zasilane z powrotów z grzejników (piec węglowy) i całkiem dobrze to działało.

Teraz pewnie większość fachowców napisze, że jest to niepoprawne rozwiązanie, ale cóż.

W obecnym domku (piec kondensacyjny) mamy 3 małe podłogówki zasilane równolegle z grzejnikami z rozdzielaczy. Sterowanie odbywa sie za pomoca zaworów RTL montowanych w skrzynkach rozdzielaczowych na powrocie z pętli.

Tez dzial OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja zapytam o to samo - Mam piec węglowy niskotemperaturowy - logano Buderusa ok 2.5 mwysokości od pieca do rozdzielacza i stad na grzejniki - czy lepiej dac podłogowke na powrocie czy niezaleznie.

podłogówka jest tylko pod terakota w przedsionku, łazience i kuchni w lazience i kuchni dodatkowo zamontowane sa grzejniki scienne - podłogowka ma sprawic tylko znik wrażenia zimnej podlogi

Wydaje mi się że może na powrocie - zimniej - bezpieczniej??!!

Jezeli będziecie mogli pomóc wielkie dzieki.

sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki układ moze sie sprawdzisc tylko w małych pomieszczeniach typu łazienka, które z załozenia sa przegrzewane. W wiekszych pomieszczeniach układ tego typu jest nie do wyregulowania.

Co masz na mysli ? Ja mam takie min podlogowki w kuchni i w jadalni. Kazde pomieszczenie po 12-13 mkw. Juz trzecia zime dziala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdzę że może nie działac - patrzę na to pod kątem ekonomicznym - po babsku :po grzejnikach i podłogówce wraca do pieca bardziej wychłodzona woda - czyli musi on pracować z wiekszą mocą

No i co z tego ? Za komfort, za cieplo trzeba placic i juz...

 

dodatkowo tak ciepła podłoga nie jest najzdrowsza...

Taaaak ??? Porozmawiaj z tymi co maja wylacznie podlogowki. Ja na przyklad sie przeziebiam jak stoje w lazience na zimnej podlodze. Dla mnie ciepla jest zdrowsza niz zimna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[No i co z tego ? Za komfort, za cieplo trzeba placic i juz...}

 

zawsze mozna mniej - do tego zmierzam - nie chę przepłacać jesli nie muszę - mam milion pomysłów na co wydać zaoszczędzone pieniążki :wink:

 

 

{Taaaak ??? Porozmawiaj z tymi co maja wylacznie podlogowki. Ja na przyklad sie przeziebiam jak stoje w lazience na zimnej podlodze. Dla mnie ciepla jest zdrowsza niz zimna...}

Podłogówka o temperaturze 30o nie jest zimna - takie jest jej założenie - zbyt ciepła podłoga może być niezdrowa dla osób z problemami krażeniowymi :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdzę że może nie działac - patrzę na to pod kątem ekonomicznym - po babsku :po grzejnikach i podłogówce wraca do pieca bardziej wychłodzona woda - czyli musi on pracować z wiekszą mocą - dodatkowo tak ciepła podłoga nie jest najzdrowsza...

mi własnie się wydaje że udalo się z niej wyciągnąc tyle ile się da tak więc to po co został pogrzana - zeby oddac to ciepło domowi a nie piecowi - uważam że co do energetycznego punktu widzenia wyjdzie na to samo - krócej bedziesz grzać ale za to intensywniej - a nie długo i pomalutku

yoshi napisz jak to podłaczyłeś ???

Czyli potwierdzacie że takie podłaczenia ma sens ???

sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yosi napisz jak to podłaczyłeś ???

Czyli potwierdzacie że takie podłaczenia ma sens ???

Zupelnie niezgodnie z wszelkimi fachowymi poradami jakie udalo mi sie zdobyc. Mam instalacje z rurek PexAl na rozdzielaczach. Rurki zasilajace ida w podlodze w otulinie wzdluz sciany. Rurki powrotne tez PexAl sa rozlozone po calej podlodze podobnie jak to sie robi w przypadku ogrzewania podlogowego, ale troche zadziej (tak z poltora raza). Podloga nie jest goraca, ale przyjemnie sie na niej stoi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dżołzi- pogratulowac że wszystko działa choc nie powinno.

 

RTL działa w ten sposób że odcina dopływ jezeli temp przekroczy zadana temp. (max 55C). pół biedy jeśli jest pogodówka i piec chodzi niemal na okragło. W przypadku regulatora typu włacz wyłacz sa "schody" bo rtl odcina grzejnki i podłogówke chociaż w pokoju jest wciaz zbyt zimno. No ale jak widac u niektórych sie sprawdza taka prowizorka. U mnie zreszta w łazience tez tak działa ale mam dodatkowy grzejnik nie blokowany Rtl-em i grzeje on do momentu aż w łazience jest zadana temp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dżołzi- pogratulowac że wszystko działa choc nie powinno.

Czemu tak na mnie mowisz ?

 

RTL działa w ten sposób że odcina dopływ jezeli temp przekroczy zadana temp. (max 55C). pół biedy jeśli jest pogodówka i piec chodzi niemal na okragło. W przypadku regulatora typu włacz wyłacz sa "schody" bo rtl odcina grzejnki i podłogówke chociaż w pokoju jest wciaz zbyt zimno. No ale jak widac u niektórych sie sprawdza taka prowizorka. U mnie zreszta w łazience tez tak działa ale mam dodatkowy grzejnik nie blokowany Rtl-em i grzeje on do momentu aż w łazience jest zadana temp.

No bo ja nie mam RTL to po pierwsze. Po drugie pewnie by i tak nie zamykal przeplywu bo mam dosc niska temperature wody na powrocie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...