Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Solar "tymi ręcami" robiony.


adam_mk

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam

mam na sprzedaż mój kolektor cieczowy.

Absorber 8m2 wykonany z rur 12mm miedzianych w kształcie harfy obłożony blaszkami z aluminium offsetowego malowanego farbą kominkową na czarno. kolektor ogrzewał zbiornik 300l do ponad 70*C.

Zostałem zmuszony do rozbiórki kolektora ze względu na rozbiórkę garażu.

Aktualnie kolektor gotowy do sprzedażny w postaci 18 szt 2metrowych pakietów dodatkowo rury łączące. Wystarczy palnik lut oraz topnik i około godziny pracy jesteście w posiadaniu 8m2 kolektora słonecznego. Cena zestawu to 990zł Myśle nie jest wygórowana nie pokrywa nawet moich kosztu zakupu miedzi nie licząc godzin pracy jaką włożyłem w ten wynalazek. Zapraszam do kupna Kontakt 661073271 lub przez OLX. Nie pokrywam kosztów wysyłki, mogę jednak przygotować paczkę jeśli ty zamówisz kuriera wymiar przesyłki około 215x50x40 Zapraszam

 

https://www.olx.pl/oferta/kolektor-sloneczny-solary-oszczedzaj-ciepla-woda-CID628-IDxaLH4.html

Edytowane przez Kac-Per
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years później...

Witam

Jestem nowym na tym portalu i przeczytałem Wasze posty do 64 strony, jestem pełen podziwu dla Waszej wiedzy w tym temacie, ale w czy mój problem.

Jestem zainteresowany zrobieniem solara wodnego do podgrzewania wody w basenie o pojemności ok. 5 m3, oczywiście domowym sposobem i oczywiście jak najtaniej. Posiadam okna pojedyncze , które chciałbym wykorzystać, mam również poliwęglan komorowy dymiony o wym.3m x 1m( pozostałość po budowanym własnoręcznie tarasie, ale z tego co przeczytałem nie jest zbyt dobrym materiałem)

Panele grzejnikowe odpadają do wykorzystania ponieważ pewnie są zardzewiałe i będą brudzić wodę, musiałbym stosować jakieś filtry.

Jestem laikiem w tych sprawach, nie znam się na elektryce czy automatyce jak tym sterować , ale jestem w stanie zamontować do obiegu np. pompkę od CO, a może wykorzystać pompkę od filtra od basenu ?

Wydaje mi się ,że jestem w stanie polutować miedź palnik posiadam, skrzynię na solar wykonam bez problemu, drewno to moja pasja.

Wszelkie uwagi mile widziane i proszę o wyrozumiałość ponieważ jestem zielony w tych sprawach.

Z góry dziękuję. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciałbym zrobić kolektor słoneczny do podgrzewania basenu wolno stojącego o pojemności ok.5 m3.

Posiadam okno o wymiarach 150cm x 140 cm które chciałbym wykorzystać do tego celu i teraz moje pytania.

- w jakiej odległości od siebie powinny być rurki pionowe miedziane i jakiej średnicy ?

- jakiej średnicy powinny być rurki poziome ?

Tak radzi mistrz Adam

Celowałem w wysoką skuteczność. Chodziło o wysokie temperatury wyjściowe.

Także o wysokie uzyski dzienne. (kWh)

 

Jeżeli zrobimy panel z elementów długich ustawionych pionowo...

Jeżeli połączymy je w układ "harfy", czyli góra razem i dół razem...

Jeżeli zasilanie i odpływ będą po przekątnej...

Jeżeli te zbiorcze rurki będą miały przekrój o 1/3 mniejszy jak SUMA przekrojów tych cieńszych...

 

To opory przepływu będą małe, pojemność wodna każdej rurki w porównaniu z powierzchnią, która ją ogrzewa też mała wtedy uzyskiwane temperatury będą wysokie.

Wszelkie rady mile widziane

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciałbym zrobić kolektor słoneczny do podgrzewania basenu wolno stojącego o pojemności ok.5 m3.

Posiadam okno o wymiarach 150cm x 140 cm które chciałbym wykorzystać do tego celu i teraz moje pytania.

- w jakiej odległości od siebie powinny być rurki pionowe miedziane i jakiej średnicy ?

- jakiej średnicy powinny być rurki poziome ?

Tak radzi mistrz Adam

Celowałem w wysoką skuteczność. Chodziło o wysokie temperatury wyjściowe.

Także o wysokie uzyski dzienne. (kWh)

 

Jeżeli zrobimy panel z elementów długich ustawionych pionowo...

Jeżeli połączymy je w układ "harfy", czyli góra razem i dół razem...

Jeżeli zasilanie i odpływ będą po przekątnej...

Jeżeli te zbiorcze rurki będą miały przekrój o 1/3 mniejszy jak SUMA przekrojów tych cieńszych...

 

To opory przepływu będą małe, pojemność wodna każdej rurki w porównaniu z powierzchnią, która ją ogrzewa też mała wtedy uzyskiwane temperatury będą wysokie.

Wszelkie rady mile widziane

Pozdrawiam.

 

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2594299.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...