Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Solar "tymi ręcami" robiony.


adam_mk

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

jasiek71

Trochę pokory!

:lol:

Też kleiłeś w gównie - i wyszło!

Daj się pocieszyć osiągnięciami.

Każdemu według jego własnych!

Doceniam Twą myśl techniczną!

:lol:

 

Adam M.

Adam...

jak chcemy jakichś osiągnięć to nie komplikujmy ...

zrobisz proste jak cep i też zadziała...

zaczniesz komplikować to zaraz mnożą się problemy i na pogaduszkach się kończy ...:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety - tu masz rację...

Im bardziej skomplikowane tym mniej realizacji/obserwacji/wniosków praktycznych...

Powinno być proste jak hak wbity w beton - a działać!

Jednak...

Pocięcie w paski i pogięcie blachy jest proste!

Boisz się, że stracisz pozycję tego co mu się udaje prostą metodą?

:lol:

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezła dyskusja się wywiązała. Robiąc to swoje "cudo" chciałem sprawdzić co się będzie działo. Koszt to generalnie 0 zł, bo wszystkie klamoty miałem, jako pozostałości po budowie i szyba z ramą z demontażu. Ma to być model, na którym można eksperymentować, dlatego chcę jeszcze przerobić,żeby np. wklad blaszany można było zmieniać, dorzucić rurki z lodówki( mam 3 szt.), dołożyć drugą szybę lub pakiet. To da mnie i innym pokazanie innego podejścia do samoróbek- tak myślę;) Do wykorzystania i tak planuję połać garażu, czyli powietrzny jaśkowy do cwu, ale gdyby na elewacji można było dodać takie coś innego, to dlaczego nie? śnieg nie pokryje, a słonko zaświeci i podgrzeje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu nie?

Pełna piwnica baniaków połączonych razem.

"100 buforów i napęd grawitacyjny"

Coś w ten deseń.

Jest tego teraz 4 a będzie 8 ton.

Baniaczek 33m3 niedaleko w krzakach leży a ja zaczynam łazić koło niego jak pies koło jatki...

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kosztem takiego zamysłu będzie piwnica ,jej izolacja czy też izolacja tych baniaków,spore naczynie wzbiorcze.I tylko po to aby zgromadzić jakie 2000-2500kWh na przeciętny dom,dobrze zaizolowany.tyle mniej więcej starczy na przyjazne +20oC zimą w 150m2 domu.Grzejąc go prądem to za sezon ok.1250pln.Gazem ok.600pln.Oby dwa rozwiązania bez obsługowo.Jak ktoś by chciał taniej,można węglem czy drewnem.Przy drewnie można nawet dorobić teorię o nastroju i takie tam.Z kosztem za sezon zejdziemy do 400pln.O ile dla celów CO wystarczą niskie parametry,o tyle dla CWU potrzeba więcej i to znacznie niż 40oC.Nie bardzo dostrzegam sensu w trzymaniu baniaczka kilkadziesiąt m3 z temp .powyżej 80oC aby się wykapać czy umyć ręce zimą
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie tym balansem jest piach w obrębie fundamentu-równowartość kilkudziesięciu m3 wody,ale o niskich parametrach.Bo ujarzmić łatwiej i straty mniejsze.A celem,takie zaprojektowanie domu,aby wszelkiego typu zyski bytowe wraz z powietrzem usuwanym pokrywały potrzeby CO i CWU,oczywiście wspomagane czym się da i w ramach rozsądku finansowego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A doczytałeś do czego ta piwnica? To nie fanaberia, ona ma mieć swoje przeznaczenie. Jeśli ze wszystkimi urządzeniami na około będzie kosztować tyle co PC, którą masz a zapewni ogrzewanie i CWU za darmo i to na zawsze to będzie to ekonomiczne?:)

 

No to ja nie wiedziałem i nie wybudowałem. Głupol ze mnie. Zresztą nie ja jeden.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...