Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Solar "tymi ręcami" robiony.


adam_mk

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Reasumujac, zyski bytowe wplywaja na potrzeby na CO, niestety nic nie wnosza do potrzeb na CWU, zgadza sie?

No ... z ileś procenta zysków bytowych ... da radę na CWU zabrać ... a jak to w innym wątku dyskutujemy :)

1.cene instalacji dodatkowych podzielonych przez ich czas zycia

2.ilosc energii pobrana na wentylacje mechaniczna.

uwierz wentylatory zjadają minim mini ... i da je się napędzać za freee

PV lub wiatrak co chcesz .. jak to jedyne koszty .

p.s. Zyskow bytowych bedzie co nie miara a wentylacja grawitacyjna mimo ze musi byc to nie bedzie kosztowac nic a nic.

tak nie kosztowała :p

Liwko nie sprzedawaj tych grzybów proszę :) bo się chłop miota :) kominy do tej wentylacji niutonowskiej to mu ksiądz załatwił za freee :)

Dom 200m2 drewniany z bali 18cm, CWU=1200/rok CO=2000/rok
i co ... 10 lat i 30 kzł ... gdzie za to mam połowę izolacji na dom ...

która musi być przynajmniej dla spełnienia wartości U 0,25 jak byś nie wiedział ... i nie pomoże nic ...dla nowych domów ...

stąd jak już jest to robi się raz a dobrze i zero kosztów ... inflacji itp ... teraz masz koszty takie ...

czym ogrzewasz ... jak węglem ? to licz się z tym że będzie za chwile jak w Krakowie 7 lat na wymianę tego cuda trującego ...

ceny nie będą spadać a za 10 lat te 1200 rok i CO 2000 rok będzie ...3200 zł inflacja 5% plus wymiana kotła itp .. pompka obiegowa itp ..

jak węgiel to czyszczenie komina itp ...

Mnie C.O nie obchodzi bo nie wiem co to jest :p nie istnieje u mnie takie pojęcie :) i tylko sobie przypominam dla celów edukacyjnych ...

co te dwie litery znaczą :p

dla mnie "C.O" to 4 osoby w domu ... i słońce ...

przy -30 4 osoby dadzą 40% pokrycia strat przez przenikanie ... tobie to może w głowie się na razie nie mieścić...

a Nydar połowę wentylacji ogrzewa szarym ściekami :p

 

. Zyskow bytowych bedzie co nie miara a wentylacja grawitacyjna mimo ze musi byc to nie bedzie kosztowac nic a nic.
jak nie rozumiesz pojęcia i Tobie jest obce to nie kpij ... bo są domy gdzie to jest lwia część "C.O" Edytowane przez מרכבה
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widze bo :

 

Moja odpowiedz (co jest raczej jasne) byla na :

 

 

Zatem mowila o znacznym zmniejszeniu potrzeb na CO. Takie zmniejszenie jest mozliwe TYLKO gdy bardzo mocno zaizolujemy dom i zobimy wentylacje mechaniczna z odzyskiem ciepla.

 

Zatem...nawet nie ma co rozwazac wentylacji bez odzysku ciepla bo inaczej nie zmniejszymy zapotrzebowania na ogrzewanie.

Rozwazamy zatem TYLKO wentylacje z odzyskiem.

 

Jak sam zauwazyles wentylacja kosztuje, zatem aby w domu posiadajacym wentylacje z odzyskiem obliczyc koszt ogrzewania nalezy dodac do kosztu ogzrewania takze :

1.cene instalacji dodatkowych podzielonych przez ich czas zycia

2.ilosc energii pobrana na wentylacje mechaniczna.

 

Jak sie to policzy to wyjdzie ze CWU to pikus w porownaniu z CO.....i o to mi chodzilo !

 

 

a ty sie po prostu chcesz czepic jakiegos slowka wyrwanego z kontekstu i udowadniac wyzszosc swiat wialkanocy nad bozym narodzeniem :p

 

Dolicz do kosztów CO także zestaw stereo i zakup TV, one też generują ciepło i trzeba je co kilka lat wymienia.

A CWU w ogóle pomiń bo przecież można po prostu przeczekać a brud sam opadnie. Albo uwzględnij to że ktoś może mieć dobrze ocieploną chałupę i się po prostu myje i kąpie. I w takiej chałupie koszty CWU będą mogły być wyższe nawet niż koszty CO.

 

PS chyba zrezygnuje z NowejDefinicjiRozrywki i zacznę czytać twoje dzieła wybrane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeby bylo jasne to :

 

Gdyby wentylatory nie zjadaly mniej niz CO to by sie tego nie robilo....ale koszty i tak sa a rekuperatory niestety tez kosztuja. Fakt, komin tez. Nalezy policzyc caly bilans o czym mowilem. Ja nie mowie ze nie jest taniej. JEST I TO O WIELE ale nie za darmo !

Po to sie robi takie domy aby bylo taniej i jest taniej.

 

Odrobina chumoru nie jest kpina :D

 

Ogrzewam kominkiem a drewno niestety kupilem drogo ale juz w tym roku kupilem tanio i ogrzewanie wyjdzie mnie okolo 600pln/rok (a poniewaz instaluje bufor to obejmie to rowniez koszty CWU). Izolacja moich scian ma 0,2w/m2 ale o tym nic nie pisalem wiec zakladam, ze po prostu zle zalozyles.

 

Ja rozumiem nowe technologie, ale nie zgadzam sie po prostu z marketingiem, ktory mowi ze nic nie kosztuje...to jest na 100% blad.

Dodatkowo nie lubie wentylatorow ktore szumia ale to juz moj problem i dlatego mam inaczej.....i tez nie za darmo ale tez oszczednie.

 

Te dyskusje sa off-topic. Przepraszam za puszczenie trola i prosze go juz wiecej nie karmic.

Edytowane przez Herbatniczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby wentylatory nie zjadaly mniej niz CO to by sie tego nie robilo....ale koszty i tak sa a rekuperatory niestety tez kosztuja
ile kosztuje ?

dobra wentylacja :p masz przykładowo dom o kubaturze 700m^3 niech by taki z bala jak Twój ... w certyfikowaniu energetycznym przyjmuje się straty przez wentylację grawitacyjną przy takiej konstrukcji ... 0,27 bo leprze okna ale konstrukcja gorsza ... drewno nie jest szczelne to zapomnij o tym ...

jeśli nie ofoliowałeś od środka ... a 0,33 bo nie masz skrzynkowych okien ...

i masz 700*0,27 = 189 wat na stopień ! przy -30 masz 9,5 kW strat ... widzisz :p

teraz wentylatory chodzą cały rok z mocą 120 wat ... co daje 300m^3 powietrze :p to masz 1040,4kWh na rok ... ciągłej pracy !! energii ... to jest nic...przy

ilości pieniędzy ... władowanych w C.O plus koszy wykonania itp ...

Wiem że próbujesz ogarnąć coś co jest Ci obce ...

U mnie nie będzie C.O a sporo zysków od słońca pójdzie w CWU ... i rocznie jak zapłacę za cały prąd tyle co Ty za cwu ... to będzie sporo ...

Jak jesteś dociekliwy po po prostu poczytaj ...

bo na razie powtarzasz nie swoją wiedzę ...

Ja rozumiem nowe technologie, ale nie zgadzam sie po prostu z marketingiem, ktory mowi ze nic nie kosztuje...to jest na 100% blad.

Dodatkowo nie lubie wentylatorow ktore szumia ale to juz moj problem i dlatego mam inaczej.....i tez nie za darmo ale tez oszczednie.

ja też nie wierzę w marketing ... dla tego opracowuję swoje rozwiązania ...

i się zgadzam z Tobą o ten marketing ... szczególnie przy oknach ...

 

Izolacja moich scian ma 0,2w/m2 ale o tym nic nie pisalem wiec zakladam, ze po prostu zle zalozyles.

a pisałeś tylko o samym balu #18cm .. to by byle nie wyszło ...

Lambda drewna 0,16 grubość 0,18m

R = 0,18/0,16 = 1,125 U = 1/R = 1/125 =0,88 resztę masz w izolacji ...

Dodatkowo nie lubie wentylatorow ktore szumia ale to juz moj problem i dlatego mam inaczej.....i tez nie za darmo ale tez oszczednie.

ok :) jak robisz to co Ci wciskają producenci reku... że wentylator zaiwania jak głupi .. poszukaj EBM wentylatorów tam mają wykresy jakie mocy jakie hałasy ...

i zgadzam się z Tobą że będzie komercja hałasować ... przez to trzeba podejść indywidualnie ...

 

Teraz przy moich izolacjach ... jestem wstanie być samo wystarczalne grzejnie ...

na wierzbie energetycznej i cupinkę buczyny ... akurat mieszkam w taki rejonie że drewno jest tanie ...a chodząc na grzyby przy takich ilościach można po 2 patyki przynieść :)

tak że jak bym chciał to ogrzewanie nie będzie mnie kosztować zupełnie nic...

nawet wentylatory opędzluje za free jak będę chciał...

Zakładam troszkę komfortu i wpinam pompę w układ ... aby mieć klimę w lecie itp...

bo wiem jak ..

 

Polecam nie trzymać się kurczowo ideologii tylko ruszyć i przemyśliwać :)

Edytowane przez מרכבה
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, ale ja mam dom drewniany i chce zeby taki byl i chce zeby kominek byl i pali nim cala dobe. jak dobrze pokombinuje to mnie ogrzewanie + CWU bedzie kosztowalo 600zl na rok...lepiej mi nie trzeba....

 

 

 

....

 

 

 

...

 

 

ALE CO TO MA DO SOLAROW !...odpuscmy sobi eten temat bo oboje mamy racje ale upieramy sie przy czyms innym i WOLNO NAM....wrocmy do solarow :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, ale ja mam dom drewniany i
no ale ja też widzę tylko drewno :) i chcę mieć ściany działowe z bala...

Zewnętrzne ściany musiały by być podzielone na pół ..aby bla był i na zewnątrz i wewnątrz... a środek izolacja ...

Mnie pozostaje tylko środek tak zrobić :)

 

No i własnie do solarów ... przy moich potrzebach zbudowanie swojego kolektora słonecznego to dość ciekawa opcja ...

zapodałem myśl w innym temacie o tym... ale upadło ... ponieważ ... konsoliduję system CWU + wentylacja + klima

chodzi o wygodę ...

dpuscmy sobi eten temat bo oboje mamy racje ale upieramy sie przy czyms innym
ja wiem w jakiej fazie jesteś myślenia nad domem jako całością ...

tez to przerabiałem na sobie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilość ciepła jaką wstrzeliwuje kolektor powietrzny konkretnie dzisiaj jest zbyt duża i musiałem otworzyć wyciągi kominowe . Pierwszy raz spotkałem się z taką ogromną ilością gorącego powietrza i jak dalej tak będzie to muszę dokupić trójnik fi 100 i 3 m rury spiro - zrobię klapę i powietrze skieruję do garażu . Na tan czas i tą temperaturę ok 22 C wygląda ze kolektor jest za duży co daje zbyt dużą ilość gorącego powietrza . Z braku czasu jestem jeszcze nie przygotowany na taki nadmiar gorąca stąd opisuje tą sytuację bo w tamtym roku maszyna pracowała od września więc nie wiedziałem co tak naprawdę potrafi .Dla mnie taka sytuacja jest całkiem nowa i nieznana .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak Wam się zdawało. że będzie?

:lol:

"Ilość ciepła jaką wstrzeliwuje kolektor powietrzny konkretnie dzisiaj jest zbyt duża i musiałem... "

Kierujesz na tę mała MASĘ powietrza, które prawie "nie ma" ciepła właściwego całe 1000W.

Na razie masz jeszcze spore straty do otoczenia, bo otoczenie wymarzłe po zimie.

Będzie jeszcze lepiej.

 

"Zwróć uwagę, że jest dziś bardzo sucho i tej energii w tym niewiele. "

 

A JAKIE to ma znaczenie dla transportu energii przez promieniowanie?

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...