Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Solar "tymi ręcami" robiony.


adam_mk

Recommended Posts

Zgadzam się że szkoda nie wykorzystać. Z perspektywy drugiego roku zamieszkiwania w domu z wystawą poł, mogę z własnego doświadczenia stwierdzić że w lecie okna ok.30m2 to kłopot. We wrześniu odczuwalne działanie słońca. Od października do marca nie odczuwalne,za to straty ciepła mimo pakietu trzyszybowego odczuwalne.No ale widok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Metr drewna nie majątek ale jeszcze trzeba wokół tego lubić robić no i chcieć mieć kotłownię w salonie.

Zaraz kotłownię. Demonizujesz. Trawy również nie powinno się siać, bo później trzeba kosić?

Mój piec kaflowy z szybką w drzwiczkach daje efekt widoku ognia, zadowalającą ilość ciepła i pożera do 8 kg drewna dziennie, aby się "nasycić". Start z zimnego wymaga większej ilości, ale bezcennym jest kubek kawy (może być na zimno) wypity na siedzisku, bądź na przeciw pieca. O zapachu drewna stojącego obok już nie wspomnę.

Oczywiście zdarzają się energooszczędni miłośnicy kominków z płaszczami wodnymi. Jednak nie generalizowałbym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przypomnieć ci kto miesiąc temu w tym topiku pisał o Szweckich ścianach Trombe-a, gdzie wtedy byłeś ?? czemu nie przywołałeś naszego czołowego amatora fantasy do porządku ??

 

PS jak ci idą pomiary twojego solara ?? masz już zmierzone temperatury ??

 

i ten efekt w liczbach wymiernych w dniu wczorajszym po 7h na słoneczku wyniósł ??

 

i jeszcze dla porównania podaj ile w nocy przez twoje okna uciekło energii, to wyjdzie nam z tego czarno na białym jak bardzo się mylisz

 

Ta Twoja zbędna kurtuazja :cool: miesza się z tym co chcesz osiągnąć.To po pierwsze.Po drugie postaraj się czasami rozumieć....rozumieć innych choćby miało to nawet odwrócić zgoła treść niesinych przez Ciebie zagadnień.Zamotałeś się trochę i popadłeś w kałabanie.:yes::D.Nic mi nie przypominaj.Wątek jest wiadomo o czym.Napisz np. bo tu preferujesz: mam kolektor ,który wykonałem sam .Wyciągam z niego następujące korzyści:1.2.3.......19.Może on w tej materii służyć do, lub nie z powodu takiego a takiego itd.;).Argumenty za są takie a takie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz kotłownię. Demonizujesz. Trawy również nie powinno się siać, bo później trzeba kosić?

Mój piec kaflowy z szybką w drzwiczkach daje efekt widoku ognia, zadowalającą ilość ciepła i pożera do 8 kg drewna dziennie, aby się "nasycić". Start z zimnego wymaga większej ilości, ale bezcennym jest kubek kawy (może być na zimno) wypity na siedzisku, bądź na przeciw pieca. O zapachu drewna stojącego obok już nie wspomnę.

Oczywiście zdarzają się energooszczędni miłośnicy kominków z płaszczami wodnymi. Jednak nie generalizowałbym.

 

A czym różni się twój kaflak z szybą w drzwiach od mojego kominka z PW? Jeden i drugi pokazuje ogień,jeden i drugi odbiera ciepło z ognia do dalszego wykorzystania.No może szybka w kominku trochę większa niż w kaflaku ale czy to wada?

 

O ,,korzyściach " płynących w sezonie grzewczym z energii słonecznej przez okna,łatwo się przekonać mierząc pirometrem temp.ścian i okien w odniesieniu do ilości efektywnego czasu nasłonecznienia.Bez zbędnej demagogii,każdy sobie wyrobi opinię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam gdzie macie zamontowane sterowniki bądź sterownik, do Waszych maszyn,te na których widoczna jest temp. wewn.?Dotyczy to każdego ze źródeł jakie mamy w domu.Jeśli na dworze np. świeci słońce np. za oknem jest np. -2 stC w domu sterownik pokazuje np. 22.5 stC. Co wtedy się u Was dzieje?Jest jakaś kolejność włączania urządzeń(solarow tymi ręcami zrobionymi ,Kolektorów płaskich-próżniowo rurowych,ścianą Trombe-a ,PG,KZPŁW ,DGP).Pytam jaka? a jeśli już to jak to się dzieje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużego doświadczenia życiowego może nie mam ale sporo czytam . No i wyczytałem w ulotce o powietrznej PC że dobrze ją w domu ustawić bo ma dostęp do powietrza o stałej temperaturze.Niby logiczne a sensu nie ma. Pewien prof. z Białego Stoku chyba , dowiódł że przez ściany 2-3% wilgoci migruje a reszta przez system wentylacji .Na zlecenie czy też w jakiejś innej formie dla Stowarzyszenia Producentów Styropianu to pisał. Z drugiej strony ludzie na forum piszą że jak ocieplili styropianem ściany ,to grzyb się pojawił.(jestem wrogiem oddychających ścian). Artykuł który przytoczyłeś to z http://www.świat-szkła.pl.

Jeden prof. twierdzi że brzozy skrzydłem nie zetniesz inny że wręcz przeciwnie.Któremu wierzyć z tej czy drugiej opcji politycznej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużego doświadczenia życiowego może nie mam ale sporo czytam . No i wyczytałem w ulotce o powietrznej PC że dobrze ją w domu ustawić bo ma dostęp do powietrza o stałej temperaturze.Niby logiczne a sensu nie ma. Pewien prof. z Białego Stoku chyba , dowiódł że przez ściany 2-3% wilgoci migruje a reszta przez system wentylacji .Na zlecenie czy też w jakiejś innej formie dla Stowarzyszenia Producentów Styropianu to pisał. Z drugiej strony ludzie na forum piszą że jak ocieplili styropianem ściany ,to grzyb się pojawił.(jestem wrogiem oddychających ścian). Artykuł który przytoczyłeś to z www.świat-szkła.pl.

Jeden prof. twierdzi że brzozy skrzydłem nie zetniesz inny że wręcz przeciwnie.Któremu wierzyć z tej czy drugiej opcji politycznej?

 

Po co wybrałeś się tu na wycieczkę z PC...........i innymi.???Przecież to nie ten i tu temat???:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasłonecznienie na pionową ścianę- okno w średni okresie zimowym to w KWh/m2 odpowiednio:

- X - 58

-XI - 25

-XII- 22

-I - 30

-II -36

-III -78

Rm=249KWh/m2

Czyli na moje 30m2 trzyszybowych okien pada w sezonie zimowym 7470kWh:o.

Z drugiej strony specjaliści okienni piszą że moje szyby z U=0,8 w średnim sezonie grzewczym generują 30m2 x 75KWh/m2 = 2250KWh strat.

Coś mi tu nie gra bo grzać muszę.

 

ps. po to wspomniałem o PC i innych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten wątek ma 8 lat, zgadnij kto w nim opisywał 8 lat temu swoje przygody z solarami

 

bardzo się staram zrozumieć coś z waszych wypowiedzi, jest mi cholernie trudno, bo okazuje się że mówicie jakieś kompletne bzdury bez sensu, wybacz ale sam przyznałeś że twoje 3 dniowe CO to przejęzyczenie, i tak naprawdę chodziło o podtrzymanie CO czyli w liczbach wymiernych energię o wartości 5 groszy

 

Można kłamać gdy to ma sens.Ty już kłamiesz jak najęty a to jest już nawet nie cyniczne tylko ...........pauza.Nigdzie tego nie napisałem i proszę abyś nareszcie z tego zrezygnował i merytorycznie brał udział w dyskusji.Znowu Cie nosi.Ostygnij,,,,,,,,,, wyluzuj.....:cool:

 

..wybacz ale sam przyznałeś że twoje 3 dniowe CO to przejęzyczenie..........

Teraz powtórzę Ci..........wtedy gdy były Szwedy...i pisałem o słonku podtrzymanie -grzanie-podgrzewanie podłogówki było faktem.Więc nie przeinaczaj faktow bo zaczynasz bawić się w człenia ,który nie kuma o czym jest topik.:cool::cool::cool:.Obrażaj,bądź cyniczny ale myśl......myśl zanim coś skreślisz.Spontan Cię ogarną i tyle.:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czym różni się twój kaflak z szybą w drzwiach od mojego kominka z PW? Jeden i drugi pokazuje ogień,jeden i drugi odbiera ciepło z ognia do dalszego wykorzystania.No może szybka w kominku trochę większa niż w kaflaku ale czy to wada?

Kontekst odnosił się do porównania z kotłownią, czyli bałaganu, jaki się wokoło tworzy .

I tu właśnie jest znaczna różnica pomiędzy Twoim kominkiem z PW, a kaflakiem. 8 kg drewna, aby naładować szamot. Im mniej potrzeba drewna tym czyściej obok, ale i wokół stojaka na drewno, oczywiście mniej czyszczenia popiołu. Kolejnym punktem jest sprawność obu urządzeń. Ale niektóre rzeczy się nabywa dla przyjemności, dlatego kominek z PW to rarytas, który naprawdę trzeba lubić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontekst odnosił się do porównania z kotłownią, czyli bałaganu, jaki się wokoło tworzy .

I tu właśnie jest znaczna różnica pomiędzy Twoim kominkiem z PW, a kaflakiem. 8 kg drewna, aby naładować szamot. Im mniej potrzeba drewna tym czyściej obok, ale i wokół stojaka na drewno, oczywiście mniej czyszczenia popiołu. Kolejnym punktem jest sprawność obu urządzeń. Ale niektóre rzeczy się nabywa dla przyjemności, dlatego kominek z PW to rarytas, który naprawdę trzeba lubić.

 

Fajne tworzysz ideologie.

. Im mniej potrzeba drewna tym czyściej obok, ale i wokół stojaka na drewno, oczywiście mniej czyszczenia popiołu. ..........

Przepraszam Cię ale Ty to z sieci zaciągnąłeś czy z głowy???Bo jeśli z sieci to ok poniał. Ale jeśli z głowy to już inna inszość.Nikt nie rąbie drewna przy kominku rozłupując go na mniejsze polana bo tak nam pasuje.Są kosze w których kora itp pozostaje i nie zaśmieca salonu w około kominka.Przecież jak masz drewno sezonowane i wspaniały wkład to tego popiołu tyle co kot napłakał.Wzorujesz się na czyichś wypominkach???:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne tworzysz ideologie.

Przepraszam Cię ale Ty to z sieci zaciągnąłeś czy z głowy???Bo jeśli z sieci to ok poniał. Ale jeśli z głowy to już inna inszość.Nikt nie rąbie drewna przy kominku rozłupując go na mniejsze polana bo tak nam pasuje.Są kosze w których kora itp pozostaje i nie zaśmieca salonu w około kominka.Przecież jak masz drewno sezonowane i wspaniały wkład to tego popiołu tyle co kot napłakał.Wzorujesz się na czyichś wypominkach???:rolleyes:

Kto pisał o rąbaniu drewna czy o koszach? Czytaj ze zrozumieniem. Zapędziłeś się z poniewieraniu forumowiczów. Paskudna natura. Jaki nick, takie posty.

 

P.S. Właśnie sobie przypomniałem, czy przypadkiem za pisanie głupot w dziale poświęconym kominom nie dostałeś bana? Fakt, że irytowałeś ekipę Piotra z Eniem włącznie nie było powodem założenia drugiego konta?

Edytowane przez Karlsen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karlsen piszesz nie w temacie prowokujesz mnie i obrażasz.Redakcja już zwraca na to uwagę.Gdzie w tym topiku masz kotłownię???Wypisujesz te bzdety nie zgodne z tematem i na dodatek wklejasz jakieś nie potrzebne przemyślenie z przeszłości.Po co.Reaktywacja......ludzi nie topiku.:PPrzeczytaj co napisałeś w swoim poście, a potem się rzucaj.:bye:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie ma co w kółko zaprzeczać, że słońce jak jest to i w najkrótsze dni daje wymierne oszczędności?

 

Oczywiście, że tak, pod warunkiem posiadania okien i to jeszcze w odpowiednim miejscu. Niestety te okna z kolei generują wymierne straty, nie zależnie od widoczności słońca, którego w okresie zimowym jest jak na lekarstwo. Efekt jest taki jak pisał nydar - jak jest słońce, to fajowo cieplo, ale jak nie ma, to trzeba do pieca dołożyć z powodu nadmiaru okien... No a zimą (a nie średnio w całym okresie grzewczym), gdy to ogrzewanie najbardziej potrzebne, to tego słońca jest niestety najmniej. Pewnie dlatego zwie się to zima, bo... zimno jest (z braku słońca). ;) BP,MSPANC

Edytowane przez ravbc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w oparciu o twojego linka do świata szkła, gdyby twój domek stał w W-wie tak jak w tym obrazku co linkowałeś, teoretyczne zyski słoneczne w kWh to 862 południe, 51 północ, 141 wschód, razem 1054, przy stratach 1030, czyli rocznie jesteś do przodu 23 kWh lub jak kto woli masz dodatni bilans w wysokości 2,22% o wartości 10zł

 

 

cytowany przez ciebie Pyxis napisał wyraźnie że swoje zyski słoneczne wypuszcza do atmosfery przez brak akumulacji, taki ma z nich pożytek, natomiast arturo72 który chwali się sporą akumulacją pisze już tylko o dt=0,6 stopnia i w dodatku na chwilę, czyli w tłumaczeniu na język techniczny, powietrze jest bardzo lekkie, niewielka odrobina energii powoduje znaczący skok temperatury, ale jeśli trochę poczekać to ciężkie ściany podłogi i sufity wchłoną tą odrobinę energii bez kompletnie zauważalnego dla nich efektu, przykład: podgrzanie o 1 stopień 1m3 betonu to równowartość podgrzania o 1 stopień 1760m3 powietrza, albo podgrzanie powietrza w twoim salonie o 2 stopnie to tylko 25Wh, włączenie suszarki do włosów 1500W na 1min da identyczny efekt

 

Muszę zapytać Redakcję czy nie dysponuje medalami za męstwo i zaangażowanie :).Skoro piszesz ,że to gówn..o warte, to małe uzyski ,same straty.

 

.przykład: podgrzanie o 1 stopień 1m3 betonu to równowartość podgrzania o 1 stopień 1760m3 powietrza, albo podgrzanie powietrza w twoim salonie o 2 stopnie to tylko 25Wh, włączenie suszarki do włosów 1500W na 1min da identyczny efekt............

 

To jak mieszkać i czym się wspomagać.Piszesz jakieś uzależnienia od braku efektu,nic Cię nie absorbuje,anty -fanty na 100%, to co Ty chcesz.Nic Ci nie pasuje.Nie przyjmujesz tego co maja inni, udając konia z klapkami...nieładnie i nieelegancko.:bye:

.czyli rocznie jesteś do przodu 23 kWh lub jak kto woli masz dodatni bilans w wysokości 2,22% o wartości 10zł.........

Weź no się ogarnij i napisz o co Ci kaman. Jakiś taki za mocno roszczeniowy jesteś w tym topiku o solarze własnymi ręcami zrobionym.Choćbym nawet poddał się tym wyliczankom to i tak jestem skazany na porażkę.to po co z Tobą dyskutować jak i tak samolubnie do tego podejdziesz a i wiara FM ta co Cię chce jeszcze słuchać w końcu zrozumie ,że do dyskusji trzeba fasonu i zrozumienia.Ty odpadasz.Masz tabelki ,wyliczanki a nie masz solara ,którego sam zrobiłeś.W innym wątku zaczniesz też od dy......strony.Palce mnie już zabolały ale taka potrzeba chwili.:confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...