Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Solar "tymi ręcami" robiony.


adam_mk

Recommended Posts

Weź no się ogarnij i napisz o co Ci kaman. Jakiś taki za mocno roszczeniowy jesteś w tym topiku o solarze własnymi ręcami zrobionym.Choćbym nawet poddał się tym wyliczankom to i tak jestem skazany na porażkę.to po co z Tobą dyskutować jak i tak samolubnie do tego podejdziesz a i wiara FM ta co Cię chce jeszcze słuchać w końcu zrozumie ,że do dyskusji trzeba fasonu i zrozumienia.Ty odpadasz.Masz tabelki ,wyliczanki a nie masz solara ,którego sam zrobiłeś.W innym wątku zaczniesz też od dy......strony.Palce mnie już zabolały :

Czy ty mały człowieczku wiesz o czym się tu pisze? Czy jesteś w stanie zrozumieć jakąkolwiek liczbę tu podawaną? O czym ty tu chcesz dyskutować, jak nie masz najmniejszego pojęcia o czym się tu dyskutuje. I przestań obrażać ludzi, ty mały człowieczku!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Rozumiem ,że zyski wyrażone w kWh/m2 to suma promieniowania bezpośredniego,rozproszonego i odbitego. U mnie dzisiaj daje ostro 50W/m2 i ta ma być do 18-tego grudnia. Wychodzi z tego że przez 16 pochmurnych dni otrzymam 5760W. Tą energią teoretycznie mógłbym podgrzać niezły baniaczek wody. Ale nie zrobię z nią nic.

Moim zdaniem średnie dane statystyczne przekłamują, a może raczej wprowadzają w błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ty mały człowieczku wiesz o czym się tu pisze? Czy jesteś w stanie zrozumieć jakąkolwiek liczbę tu podawaną? O czym ty tu chcesz dyskutować, jak nie masz najmniejszego pojęcia o czym się tu dyskutuje. I przestań obrażać ludzi, ty mały człowieczku!!!

 

No muszę tak jak Ty.Czy ty wiesz Wielki człowieczku o czym się tu pisać powinno???Czy jesteś w stanie zrozumieć jakąkolwiek wypowiedź bez tych swoich liczb???Dlaczego Ty tu w ogóle dyskutujesz jak nie masz bladego pojęcia o solarach ,które autor topiku chce wykonać sam własnymi "ręcami".I przestań obrażać ludzi Ty Wielki człowieczku.;););):).

 

p.s słonka było niezbyt dużo ale podłogówka ciepła.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadłem na taki pomysł w temacie ściany. Mam ganek, który trzeba zabudować szklem

http://obrazki.elektroda.pl/3553913400_1386255629_thumb.jpg

Warto się w takie oszklenie pakować?

 

ps. Po konsultacji z lepszą moją połową doszliśmy do wniosku, że oszklimy, może nawet do świąt. Będzie przynajmniej wiadomo jak to faktycznie jest z tymi zimowymi zyskami.

Edytowane przez kolektor1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należało by rozważyć jakąś teoretyczną ścianę. Np. 5 x 2m. W układzie warstw od zewnątrz. : szyba ,przerwa powietrzna,ściana betonowa lub z pełnej cegły,izolacja od strony wnętrza. Jest grudzień to rozważmy grudzień. W grudniu średni dopływ energii słonecznej na pionową ścianę to 22kWh/m2/mc.

Aby podgrzać taką ścianę o 1oC należy dostarczyć 1,1kWh . Do ściany dostarczona będzie energia 220kWh/m-c.Pomińmy nawet sprawność odbioru tej energii bo przecież całości nie odbierze.Coś się odbije,szybę trzeba podgrzać, straty przez szybę itd. Załóżmy że dzień jest 7,5h , z tego 3-4h efektywne dla południowej ściany.Po nocnym przymrozku ściana będzie miała minusową temperaturę(izolacji od wewnątrz trzeba dać tyle aby nie ogrzewać jej ciepłem domu,bo sens przedsięwzięcie straci).W grudniu na m2 pada max. 300-350W. Na ścianę 3,5kWh (bez strat,a niech tam) .W efektywnym czasie promieniowania dostarczymy do ściany 14kWh,co pozwoli na podgrzanie 4,5 tonowej ściany o 12oC . Zachodzi słońce i ściana zaczyna stygnąć i tak w kółko.Nie mówiąc o tym że przebłyski minutowe przez chmury nie dadzą nic.

Wyobraźmy teraz sobie to samo ale z kolektorem cieczowym o pojemności kilku ,kilkunastu litrów i dobrą powłoką absorbującą. Zupełnie inna bajka.

Tam trzeba podgrzewać 4,5tony materiału ceramicznego ,tu kilkanaście litrów wody.

ps. 22kWh/m2/grudzień to całkowite promieniowanie w tym rozproszone,którego jest ok. 25% w tej ilości i ciut odbitego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadłem na taki pomysł w temacie ściany. Mam ganek, który trzeba zabudować szklem

http://obrazki.elektroda.pl/3553913400_1386255629_thumb.jpg

Warto się w takie oszklenie pakować?

 

ps. Po konsultacji z lepszą moją połową doszliśmy do wniosku, że oszklimy, może nawet do świąt. Będzie przynajmniej wiadomo jak to faktycznie jest z tymi zimowymi zyskami.

 

"Solar tymi ręcami zrobiony"....................................................Co chcesz z oranżerii ciepło odzyskiwać???:jawdrop:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co pokazujesz z wiki to ściana nieizolowana,akumulacyjna. Ma się nagrzać i oddać ciepło do wnętrza wieczorem. Bez izolacji. W Nicei tak. U nas na pewno nie.

Grudzień faktycznie jest najgorszy procentowo w stosunku do listopada,stycznia czy lutego. Ale ilościowo bez znaczenia .22kWh/m2 w grudniu a 36kWh w lutym to i tak nadal niewiele.

Nie sądzisz że efektywniejszy będzie kolektor płaski pionowy na ścianie z małą pojemnością cieczy? Zareaguje nawet na 1/2 godziny słońca a ściana Trombe'a nawet nie drgnie.Z kolektora możesz dać energię do powietrza,CO,czy CWU. Ściana jednak ogranicza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są wariacje na temat. Ale nie znaczy aby nie kombinować.

Mam kolektor na dachu zajmujący dokładnie 40m2 .Na ścianie nie szło z przyczyn oczywistych bo okna.

Kosztem był peks w ilości 200mb. Nadaje się na lato ,a potrafi podgrzać 1500L do temp. 40oC w jeden słoneczny dzień.Działa od połowy kwietnia do połowy września

Byłby na ścianie ,skrócił by sezon grzewczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic bardziej mylnego .To nie jest drogie,aby nie powiedzieć,że niewiarygodnie tanie. Rurki osadza się w rowkach izolacji elewacyjnej 50 x 50mm.Po zainstalowaniu rowki wypełnia się betonem ,tynkiem.A dalej siatka,tynk i farba. Tak jak przy normalnej elewacji .Temperatura osiągalna to 40-45oC. Chcesz więcej dajesz szybę,ale wtedy musi być wełna mineralna nie styropian.

Kosztem jest 200mb.peksa i parę wiader zaprawy. Reszta ,czyli izolacja,siatka,tynk,farba i tak musi być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też tak napisałem. Nierdzewka to tylko przykład że srebrne i błyszczące a nie dotkniesz. Każdy pastelowy kolor elewacji pod szybą mocno się nagrzeje.Mogą być jedynie różnice kilku stopni +/-. Temperaturę cieczy będzie limitowała powierzchnia czynna betonowego radiatora i wielkość przepływu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłącze się bo wątek jest mocny !

- wycena zestawy solarnego super nowoczesnego 30m2 na wode, 50tys zł i deklarowane zyski solarne 7800kWh/rok

przy czym okres grzewczy jak sumuje daje 3500kwh gdyż ogrzanie wody uzytkowej dla 30m2 instalacji to raczej pikuś..

tu chodzi o solary ktore ogrzewają troszkę dom..

ale czemu pisze?

te 3500kWh / rok to jest ok 1200kg spalonej biomasy.. ok 1200zł dajmy na to ( ale nie chodzi o szczegóły)

Wode dla 4 osób zagrzejemy za 60-100zł.miesięcznie.. to nie jest jakis koszt który miałby coś realnie zmieniać

dla takiej instalacji i inwestycji.

 

Lokata w banku połroczna, gwarantowana, ze stałym oprocentowaniem 50tys zł daje kwotę 1008zł ( gwarantowane

gdzie umowa spisywana jest z bankiem i jest słowo STAŁE i GWARANTOWANE ) i zadnych innych opłat.

Po roku mam w kieszeni 2x1008 zł plus 'coś' bo po pol roku mialem już 51008zł :).. no ale nie chodzi o szczegóły

ale o zrozumienie tego o czym dzwonią w niektórych mediach od jakiegoś czasu.

Po roku mam siedząc i nic nie robiąc 52000zł. ( sprawdzcie sami dzwoniąc do banku..)

Pytam. Po co kupować solary ?

z zarobionych 2000zł wydaje 1200zł na biomase jaką miało mi słónce 'zyskac' i nadal zostaje mi 800zł w kieszeni !

Wychodzi że lokata w banku to prawdziwa ekologia ?

Może inaczej powiem..

Kto uprawia prawdziwą ekologię ?.. bo na moje ekologia w wydaniu lansowanym nam dookola to zwykła LICHWA !

 

Czymże jest cała ekonomia ktora powiązana jest z ekologią oczywiście.

 

-------------------------------------

ilosci kWh podaje z realnej wyceny firmy i ich prognoz ( więc pewnie sa zawyżone , i jest to na korzyść mojej obserwacji )

media jakie polecam posluchac to akademia wnet ( radio wnet )..sporo jest na temat ekonomii w wydaniu ludzkim i demaskowania bzdur

 

_________________________________

 

dlatego warto robić samemu, potem otworzyć firme i robić dla sąsiada i mu sprzedać i więcej i więcej

i dlatego warto sie samoorganizować ale profesjonalnie, po polsku, po naszemu.

Pomimo iż trudno jest samemy wykonac super wydajne solary ktore są faktycznie wydajne

to nadal się opłaca zrobic mniej wydajne, ale więcej metrów i miec realny zysk

bez banków i kredytów oraz strachu że coś sie popsuje i koszta naprawy zjedzą comiesięczną wypłatę :)

Zawsze sie znajdzie grupa ludzi w kraju kora potrafi cos zrobic z niczego i potem to sprzedać.

 

zdrowia życze,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakładając że inflacja w polsce to 4% (a jest duuuużo większa) to nie masz po roku 52 kloca, bo te 52 kloca jest o 4% mniej warte niż przed rokiem czyli masz 49920 do tego wydałeś 1200 na paliwo i masz 48720. To raz. Dwa koszt paneli na dzień dzisiejszy to jakieś 500zł/m2 po 5 minutach szukania w sieci, do tego przepuścić to przez firmę szwagra i kupić jako usługę można, wtedy jeszcze taniej, bo się skarbówka nie naje. Więcy za 30m2 powinno wyjść jakieś 15kilo za same solary. Do tego instalacja max 5 kilo.

Po trzecie to super nowoczesny to może być marketing.

No i po czwarte, co zrobisz latem w upał gdy masz z tych 30m2 30 KILOWATÓW przez powiedzmy 8h? Ogrzejesz se dom? A może ZAGOTUJESZ przydomowy BASEN?

Będziesz potrzebował czegoś, aby to na zimę schować, jakiej cysterny kolejowej zakopanej pod podjazdem i dobrze ocieplonej, a to koszt 40-60 tyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...