Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Solar "tymi ręcami" robiony.


adam_mk

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Na elektroda pisali, że uv dlatego szkło solarne nie blokuje promieni

W solarze nie ma się co opalać ;)

A wiesz dlaczego w firmowych solarach jest to specjalne szkło tzw. pryzmatyczne? Wg producentów lepiej "odbiera" ciepło z różnych kierunków, a w rzeczywistości raczej ma za zadanie ukryć co za cud (kilka m rureczki miedzianej) jest w środku i za co trzeba słono zapłacić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zacząłem budowę, dzis na złomie znalazłem piękną drabinkę łazienkową o wymiarach 180/60 za 40 zł oraz taśmę alu w cenie 4,5 zakg. Drabinka już pomalowana, z taśmy alu zrobiłem absorber pomiędzy najszerzej rozstawionymi żeberkami( nawet posypałem go opiłkami al, żeby zwiększyć powierzchnie 0.001 % więcej ciepła :)) w weekend zrobię skrzynię i wszystko zamontuje. Zobaczymy ile da mi ciepłej wody te cudo, za niecałe 150 zł :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejny etap za mną. Solar jest na dachu, ale oczywiśćie jeszcze nie działa. Po pierwsze nie zauważyłem, że odpowietrznik wyszedł mi na dole drabinki, więc raczej nie odpowietrzę układu. Po drugie, nie zrobiłem naczynia wyrównawczego na solarze, będzie potrzebne? raczej tam się nic nie zgotuje. Po trzecie jako, że jestm mało mądry nie zwróciłem uwagi czy zasilanie dałem na górze drabinki czy na dole ( oczywiście drabinka jest w poziomie) ma to jakieś znaczenie?

 

Na chwilę obecną na próbę szczelności solar wpiąłem do układu CO zastępując jeden kaloryfer, ale bedę musiał zrobić bajpas, żeby woda mi przez piec nie szła. zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz, naczynie wyrównawcze Co teraz jest niżej niż solar, czy ta woda po prostu z niego nie wyleci? Coś czuję, że w weekend czeka mnie jeszcze trochę pracy.

 

Do zdobycia pozostała mi jeszcze szyba, bo na razie tylko folią nakryłem i będzie chyba działać.

 

Z dobrych newsów - na kolejnym złomie znalazłem arkusz blachy Al 2m/1m za całe 27 zł. więc zrobiłem z niego odbłyśnik :)

 

Pozdrawiam,

Kolejna relacja najwcześniej w sobotę, bo teraz czas lecieć do pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jakby tę drugą rzecz dało się domontować do mojego sterownika i dodać jeszcze jeden czujnik temp, to byłoby idealnie. Mam teraz coś takiego. myślicie, że to by zadziałało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...