Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

dachówka cementowa czy ceramiczna ?


Recommended Posts

Ceny dachówek cementowych i ceramicznych są już w podobnej cenie na rynku np. Braas, Euronit lub Tondach, Wiekor.

Czy warto inwestować w cementowe, skoro są w podobnej cenie co ceramiczne i czy te drugir są tego warte ? Może lepiej sprawdzone cementowe niż mniej znane ceramiczne ?

Pyatnia :

1. trwałość - ta realna kolorów, nie teoretyczna 70 czy 100 lat?

2. aspekty zdrowotne obydwu z nich ?

3. Inne dane te nieznane nowym inwestorom ?

4. A może kupić te, które tańsze - tak po prostu ?

Karina

 

[ Ta wiadomość była edytowana przez: KarinaZ dnia 2003-01-11 02:04 ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 103
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Karina. Właśnie prześledziłem ten temat. Z przemyśleń znalezionych w wątkach forum najlepiej chyba ceramika angobowana - betonowe raczej przy szybko tracącej na wadze śwince skarbonce (zdaje się, że nie są dużo gorsze). Wytłumaczenia i różnych punktów widzenia szukaj na forum. Bartek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem, że to już było na forum.

Przejrzałam wiele wątków, ale np. 4 lata temu dachówka ceramiczna była ( cenowo )dla nas nieosiągalna, na wiosnę trochę droższa a teraz proszę - wycena kompletnego dachu ( Euronit ) 28 zł/m2, a tu na stronie www któregoś dostawcy Wiekor - ceramika za tyle samo !!!

Wszystko się zmienia.

Wiem już, że ważnny jest parametr nasiąkliwości - czym mniejszy tym lepiej. Zmiana kolorów w czasie wynika podobno bardziej z przybrudzenia niż zmian chemicznych. Podobno ciemna warstwa w środkowej części dachówki Tondach jest uwarunkowana taką technologią. A może cementowa jest lepsza ?

Moim zdaniem, podkreślam moim zdaniem, dachówka ceramiczna jest szlachetniejszą - to wynik wielu lat reklam pewnie, ale czy w tej cenie jest warta grzechu ?

Co jeszcze trzeba wziąć pod uwagę i jak to sprawdzić ?

 

Karina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryszardzie pytałem bo mi firma Roben wystawiła gwarancję na 30 lat,jest to taki specyficzny dokument wystawiany przez producenta ,żądaj go przed zapłaceniem pełnej należności za dachowkę bo póżniej się nie doprosisz.Obowiązkiem sprzedawcy jest Ci go dostarczyć a nie tylko zgłosić do producenta że się sprzedało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno Ryszard jeśli jeszce nie kupiłeś to sprawdź czy nie posiadają pęknięć przy zamkach pionowych ,moje były popękane w 70% na złożoną reklamację przyjechał mądry i powiedział że to jest w normie .Pęknięcia są nieszkodliwe i powstają przy wyciąganiu z formy.Patrzałem u kilku sąsiadow problem się powtarzał.Natomiast przy dachowce również Robena tylko dwukrotnie angobowanej po pierwszych mrozach nastąpiły mikro pęknięcia angoby odpowiedź producenta była podobna jak w moim przypadku ,czyli wszystko w normie.Dlatego uważam że firma Roben nie obrazi się o to co tu napisałem skoro to wszystko w normie.

Ja nie miałem już czasu na walkę z tą reklamacją musiałem kłaść co miałem ,natomiast pprzedstawiciel na wizji lokalnej powiedział że może mi wpisać na gwarancji że stwierdził pęknięcia zamka pionowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karina,

Wydaje mi się, że bardziej sprawdzone są właśnie dachówki ceramiczne niż cementowe.

Co do gwarancji, to np. Creaton daje 50 lat gwarancji - ale czy to ma znaczenie - chyba nie. Jak dachówka przeleży pierwsze dwa/trzy sezony to powinna być OK.

Też się zastanawiałem na wyborem cementowa/ceramiczna. Podam powody, dla których zdecydowałem się na ceramiczną (uważam, że oba rodzaje są OK)

1. Ceramiczna "z bliska" wygląda lepiej - wystarczy spojrzeć na wystawki w sklepach.

2. Ceramiczna ma zamki poziome i pionowe - cementowa tylko pionowe. Dla mnie oznacza to większą szczelność pokrycia dachówką ceramiczną

3. Ceramiczna ma dachówki z kominkiem wentylacyjnym wykonane z tego samego materiału (ceramiki), w systemach cementowych chyba są to elementy z tworzywa.

4. Koszt całego dachu jest podobny (chociaż dalej ceramiczna jest droższa)

5. Subiektywne - mam sentyment do ceramiki

 

Co do wyboru - każdy (nie)stety musi zdecydować sam :smile:.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to będzie dachowka szkliwiona czy nie ,jeżeli jest teren podatny dachów to i tak będzie zieleniał. Natomiast ze szkliwionego dachu łatwiej usunąć.Jeżeli chodzi o kolor to może być dużo drożej za sam kolor.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KarinaZ, przed podobnym problemem stałem w zeszłym roku. W rachubę wchodziły ceramiczna i cementowa, w moim przypadku Roben i Braas. Po dokładnym zbadaniu rynku i negocjacjach z wieloma dostawcami zdecydowałem się na Braasa celtycką, bo była b. ładna i cenowo wyszło ok. 3000 taniej na całym dachu 170m2.Poza tym gwarancja 30 lat, bezpłatne ubezp. w Warcie na rok. Dachówka jest gładka (pokryta lakierem), barwiona w masie. Fakt, że cementowa jest bardziej krucha od ceramicznej, ale za to przywieźli mi własnym transportem, rozkładają na paletach HDS-em i gwarantują, że w razie stłuczek oddadzą, albo dają więcej i potem zobowiązują się do odkupienia jak coś zostanie. Tak było w moim przypadku, gdy szczegółową wycenę dachu dałem handlowcowi. Póki co jestem zadowolony i mogę szczerze polecić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zdanie jest takie - może dyskusyjne ale - na dach nie ma

co oszczędzać , to jest wizytówka domu . Musi mieć również

długą żywotność.

Wybrałem Van-Mullera ceramiczną angobę kasztanową . Za ok 190m2

dachu kopertowego czterospadowego zapłacę ok.21000 zł.

Firma dostarczy mi materiał na budowę gratis .Zibi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

Mialem w zeszlym roku (lipiec) ten zam dylemat: cementowa czy ceramiczana. Moim zdaniem BRAAS czy ROBEN, czy inna naprawde markowa dachowka - poziom jakosciowy naprawde wysoki. Sasiad polozyl ROBENA a ja (podobnie jak Martin) wybralem BRAASa - celtycka (czerwona). Bardzo mi sie podoba. Bylo troche stluczek, ale wszystkie uzupelnione na koszt dostawcy.

Wchodzi tylko 10 dachowek na 1mkw. Jestem bardzo zadowolony. I jeszcze jedno polecam. Wykonczenia (opierzenia kominow, laczenia dachow) - bierz oryginalne. Tak latwo popsuc caly efekt domu poszukujac tanszych wykonczen. Szkoda tylko, ze sa one drogie. Ale u BRAAS-a i tak tansze niz u innych.

 

P.S. ZIBI - o ile pamietam moje 210 mkw w BRAASie kosztowalo mnie o polowe taniej...

Ale chyba VAN MULLER generalnie jest drogi...

 

[ Ta wiadomość była edytowana przez: tcic dnia 2003-01-12 18:16 ]

 

[ Ta wiadomość była edytowana przez: tcic dnia 2003-01-12 18:17 ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...